X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6222

    Wysłany: 29 października 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja mała już przyzwyczajona jest do tego, że tulik ma na noc. U nas taki rytuał - kąpanie, zakładanie tulika, becik, cyc i dobranoc. I w zasadzie do rana jest spokój. Może dzięki temu przesypia noce.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 29 października 2020, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana a zobacz sobie na otulacze Swaddle UP, są chyba do 11kg, mają różne rozmiary. Tylko to trochę inaczej działa, bo rączki do góry. Ale zerknij 😉 wracając jeszcze do kp, u nas mała w nocy spanie to ma ekstra ale właśnie postanowiłam sobie, że co 3h będę ją budzić. W dzień już karmimy się co 2h - mam nadzieję, że się uda bo póki co mm jeszcze schowane.. głęboko 😅

    Tak, ja pisałam o debridat. My już stosujemy, bo mała bardzo zagazowana :( ale na poprawę nie ma co liczyć wcześniej jak po 4-5 dniach. Dam znać 👍

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 29 października 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy po wizycie u osteopaty. Generalnie jak dla mnie to jest magia. W momencie po jednym dotyku Julus był tak spokojny ze szok... pouciskal go tu i ówdzie. Okazuje się ze poród dał mu się we znaki i stad te wszystkie niepokoje. Z reszta pytał tez o ciąże czy były jakieś stresy, problemy z tarczyca. To ze trzyma główkę sztywno przy leżeniu na brzuchu to wcale nie jest dobre, jest spięty bardzo. Absolutnie nie mozemy go nosić w pionie (jedynie do odbicia) Pozycja na łyżeczkę jest najlepsza. Na efekty mamy czekać do 2 Tyg. Jeśli nie będzie poprawy to kolejna wizyta... ciekawa jestem czy to zadziała. Jeszcze tylko sprawdzenie wedzidelka we wtorek i Myśle ze to będzie koniec diagnostyki.

    Audrey, joana lubią tę wiadomość

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 29 października 2020, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka, ja chyba byłam tu najbliżej kp w tandemie, bo karmiłam starszaka cała ciazę. Szczęśliwie u nas pierwszy dzień córeczki= pierwszy dzień bez cyca dla synka. Synek czasem jak ma wyjąc próbuje dostać sie do cycusiów, ale na razie mu sie udało i oby tak dalej, bo jestem pewna, ze jakby dorwał, to by wiedział co robić. W sumie wiec karmie dzieci od 26 stycznia 2018 roku.
    Z ciekawostek, bo podobno piersi potrafią sie podzielić przy kp dwójki dzieci u nas chyba tak było. Syna cycusiów ukochany był lewy, dodatkowo pod koniec ciąży dostawałam zgagę leżąc na prawym boku, wiec karmiłam do snu synka lewa piersią. I po porodzie córeczka nie chciała tej lewej piersi cycac. Jej ulubiona piersią jest prawa i jest o wiele wiecej w użycia niż lewa.

    Dave, u nas tez masakryczne wiotkość krtani :(. Będziemy chodzić na ćwiczenia rehabilitacyjne, bo tak zaciąga, ze jej sie robi dołek na klatce piersiowej ;((((

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2020, 22:30

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2020, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    To moja mała już przyzwyczajona jest do tego, że tulik ma na noc. U nas taki rytuał - kąpanie, zakładanie tulika, becik, cyc i dobranoc. I w zasadzie do rana jest spokój. Może dzięki temu przesypia noce.
    Edka, dobrze zrozumiałam, że zakładacie tulika i wkładacie w rożek na noc? Nie zjeżdża w tym? Bo ja właśnie mam z małą problem, jak ją ubiorę w tulika i wloze do łóżeczka to ona jakos sie tak rusza, ze zjezdza niżej i ogólnie sie przewraca na boki w nim 🤔 i przestałam uzywac, bo się boję. Syn normalnie spal, przesypiał noce w tuliku wlasnie i chyba sie tak nie przemieszczał jak ona. A tu sie boję, ze jak sie jakimś cudem przekreci na brzuszek to moze sie to zle skończyć:/

  • Zabka_89 Ekspertka
    Postów: 147 235

    Wysłany: 30 października 2020, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leeila dobrze Joana mówi że femaltiker działa cuda. Z moimi trudnościami i przeżyciami moje dziecko dopiero zaczęło jesc pierś w 6 tyg dokładnie a pokarm zaczęłam mieć dopiero jak miał 2 tyg więc tyle co się femaltikerow i różnych innych rzeczy opilam to moje. I nawet piwo bezalkoholowe piłam żeby zwiększyć pokarm bo przy ściąganiu laktatorem ciągle było mleka mało. Już na szczęście jest to za mną i o tym nie myślę a karmie najpierw z jednej biorę do odbicia i zmieniam pieluszkę i wtedy dojada z drugiej i przysypia.
    Zauwazylam że mój synuś jak ja jestem spokojna to go brzusio nie boli a tylko mam jeden zły dzień to na następny dzień mi się tak męczy przy kupkach że mocno płaczę chyba serio coś w tym jest ze stres matki wpływa na brzuszki dzieci. Więc dziewczyny pełen relaks i zobaczycie ulgę u mnie to się sprawdza no i dodatkowo podaje dicoflor ale tylko 6 kropelek raz dziennie.
    Co to znaczy wiotkość krtani? Jakoś to się leczy czy ćwiczy?
    Ja już tydz czasu jestem chora leczenie domowymi sposobami mało pomaga u nas dużo zachorowań na covida. Mieliśmy mieć tydz temu chrzciny i chrzest moja siostra się rozchorowała (chrzestna) i ma pozytywny test ogółem slabo to znosi od samego początku nie miała smaku później węchu i wszystko ja bolało skóra itp plus gorączka. Całe szczęście że się z nimi nie widzieliśmy bo jej chłopak też dodatni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2020, 00:29

  • Dave87 Autorytet
    Postów: 1742 2066

    Wysłany: 30 października 2020, 04:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ktosiowa wrote:
    Edka, ja chyba byłam tu najbliżej kp w tandemie, bo karmiłam starszaka cała ciazę. Szczęśliwie u nas pierwszy dzień córeczki= pierwszy dzień bez cyca dla synka. Synek czasem jak ma wyjąc próbuje dostać sie do cycusiów, ale na razie mu sie udało i oby tak dalej, bo jestem pewna, ze jakby dorwał, to by wiedział co robić. W sumie wiec karmie dzieci od 26 stycznia 2018 roku.
    Z ciekawostek, bo podobno piersi potrafią sie podzielić przy kp dwójki dzieci u nas chyba tak było. Syna cycusiów ukochany był lewy, dodatkowo pod koniec ciąży dostawałam zgagę leżąc na prawym boku, wiec karmiłam do snu synka lewa piersią. I po porodzie córeczka nie chciała tej lewej piersi cycac. Jej ulubiona piersią jest prawa i jest o wiele wiecej w użycia niż lewa.

    Dave, u nas tez masakryczne wiotkość krtani :(. Będziemy chodzić na ćwiczenia rehabilitacyjne, bo tak zaciąga, ze jej sie robi dołek na klatce piersiowej ;((((
    Normalnie do fizjoterapeuty czy jak?

    iv09mg7yx1wzcbqx.png

    Starania od 2013 r
    Za wysokie amh 13 i Pcos .

    1 ciąża 💔 2017 r stymulacja(luteina, clostibegyt, ovitrelle) - ciąża martwa w 10 tyg z nieznanych przyczyn

    2 ciąża pozamaciczna 2018r 💔 stymulacja clostibegyt, ovitrelle

    Rok 2019- 2 nieudane inseminacje (IUI)
    08. 2019 transfer in vitro świeżego zarodka 3 dniowego nieudany , 2 pozostałych nie udało się zamrozić

    10.2019 punkcja 2zamrożone zarodki
    12.2019 został zrobiony transfer z mrozaka ♥️ 4AA

    10dpt beta 234 / 12 dpt beta 401😍

    21/22.01 krwawienie :(
    06.03 USG ♥️ krwiaka nie ma 😍
    27.04 ❤️🧒
    5.05 Połówkowe 👍
    24.07 USG 3trymestru👍2300g 32tc
    Walczymy dalej 💪
  • Dave87 Autorytet
    Postów: 1742 2066

    Wysłany: 30 października 2020, 04:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Była pod wieczór Pani gastroenterolog , robiła ze mną wywiad od urodzenia , posprawdzała małej wyniki , wypis ze szpitala no i ma kilka teorii więc poszła skonsultować co dalej. Ogólnie to mówi że mała jak sie Ur to miała bilirubine 6 więc teoretycznie nie miała wrodzonej żółtaczki , no i fakty są takie że na piersi za pierwszym razem i teraz ma ten sam wynik czyli 14 . Jak była odstawiona to spadło do 11 ale to i tak za dużo . Można by ewentualnie sprawdzić drogi żółciowe bo chorób od żółtaczki jest wiele czy z krwi czy tym badaniem endoskopowym ale to badanie to ostateczność , druga sprawa że ja brałam dużo leków hormonów przygotowujących do ciąży i zastrzyki więc to automatycznie przekazuje małej wraz z karmieniem piersią czego wiadomo każdy nie robi na codzien. ( In vitro) I to może powodować że przez dłuższy czas utrzymuje się żółtaczka . Jutro mają zamówić jakiś lek który ma pomoc w rozbiciu bilirubiny. Ogólnie ładnie przybiera na wadze nie jest apatyczna więc nie ma zastrzeżeń no i mam ją dokarmiać mm raz na dobę

    iv09mg7yx1wzcbqx.png

    Starania od 2013 r
    Za wysokie amh 13 i Pcos .

    1 ciąża 💔 2017 r stymulacja(luteina, clostibegyt, ovitrelle) - ciąża martwa w 10 tyg z nieznanych przyczyn

    2 ciąża pozamaciczna 2018r 💔 stymulacja clostibegyt, ovitrelle

    Rok 2019- 2 nieudane inseminacje (IUI)
    08. 2019 transfer in vitro świeżego zarodka 3 dniowego nieudany , 2 pozostałych nie udało się zamrozić

    10.2019 punkcja 2zamrożone zarodki
    12.2019 został zrobiony transfer z mrozaka ♥️ 4AA

    10dpt beta 234 / 12 dpt beta 401😍

    21/22.01 krwawienie :(
    06.03 USG ♥️ krwiaka nie ma 😍
    27.04 ❤️🧒
    5.05 Połówkowe 👍
    24.07 USG 3trymestru👍2300g 32tc
    Walczymy dalej 💪
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 30 października 2020, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leila dzia, sprawdze 😘

    Natalii u mnie jest tak.. malu strasznie krecil sie po lozku wiec kupiliśmy kokon. On narazie spi w takim zapietym na okraglo choc miesci sie w nim na styk. Czasem w nocy jak sie budzi to nogi sa poza nim, czyli w gorze. Ale u nas to chyba efekt, ze mamy włożony klin i zjezdza w dol.
    Tak czy inaczej to my kladziemy go w tym klinie i ja mialam dla niego rozek taki grubszy minky. Teraz przykrywam go jak kolderke, ale jako ze zjezdza w dol to przykrywam go tylko od pasa w dol.


    Dave oby lek szybko pomogl 😘

    Zabka duzo zdrowia 😘

    Pogoda slyszalam duzo dobrego o osteopatach. Sama o tym myslalam, ale u nas to musiałyby byc dlugie wyprawy. Oby przynioslo poprawe 🥰

    U nas dramat.. mowilam ze minęły kolki? Pomylka. One zwyczajnie ucichly bo maly mial tydzien przerwe w antybiotyku 😰 wczorajszy wieczór to jedna wielka tragedia.
    Co prawda sami chyba strzelilismy sobie w kolano bo zmienilismy rutyne. My jak Edka, kąpiel-cyc-tulik i spanko. Co zmienilismy wczoraj? Byla kapiel, byl cyc ale pozniej stwierdzilismy ze wsadzimy go w tulik ale polozymy do salonu do chicco. Chcialam wyprasowac rzeczy a maz obejrzeć mecz. Nie myslelismy, ze to przyniesie takie skutki..
    Maly psczywiscie nie zasnal spokojnie jak na gorze.. po godzinie sie obudzil 🤦‍♀️ zdazylam wyprasowac wiec poszliśmy na gorze.
    I znow pielucha, trochę cyca i zasnal w tuliku. Myslalam uf i juz spokoj.. a tu dopiero sie zaczelo za 20 min 🤯 ryk doslownie ryk z zanoszeniem i znow utarat oddechu tak od 22 do 2... o 2 uspil go maz bo ja juz na łóżku siedzialam i plakalam. Ale po 20 min sie obudzil i znow ryk.... do 3.. wtedy wzielam go do cyca i .. obudzilam sie z nim po 1,5. W sumie pozniej przespal mi 4 h. A teraz na razie spi godzine..
    Tez sie klade odpocząć bo nie wiem jak przetrwam ten dzien 😪

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 30 października 2020, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana tak Ci wspolczuje..to ten antybiotyk.to musi byc jego wina.masakra..

    Dave swietnie,ze mialas konsultacje!! Przynajmniej dalej bedziecie sie leczyc. Za jakis czas zoltaczka zejdzie i wreszcie dzidzia bedzie rozowa :)

    Pogods ty z wawy jestes?daj namiary na osteopate :) tak na wszelki wypadek. Dostalam skiero do fizjoterapeuty zeby sprawdzic czy ma wzmozone napiecie bo lekarka zauwazylatylko zscisnieta piastke ale cxy ja kogos w koronaczasach znajde to nie wiem.
    Dostalam tez skiero do okulisty bo kanalik zatkany. Pewnie skoncxy sie przetkaniem u lekarza ale trwa to 5min bo mialam z pierwszym synkiem. No i skieroz naczyniakiem w ustach a wizyte mamjuzz w poniedzialek bo tesciowa-pielegniarka pomogla.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6222

    Wysłany: 30 października 2020, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalii, jeśli mała śpi spokojnie, to nic nie zjeżdża. A nawet jak się pokręci, to tylko trochę wysuwa się na dół.

    Pogoda, a dostałaś zalecenia co do ćwiczeń w domu? Tzn odnośnie techniki tych ucisków.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 30 października 2020, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap ja jestem z Krakowa, wiec chyba będziesz mieć trochę daleko 😜 kontakt dostałam od położnej, ale nie do konkretnej osoby tylko do miejsca. Najlepszy gość ma terminy na luty... ale ten u którego byłam wydaje się być kompetentny. Podoba mi się to podejście do wszystkich aspektów od psychologicznych po fizjologiczne. Sama się chyba ze sobą wybiorę :) i tak jak któraś z Was pisała (chyba żabka) stres ogromnie wpływa na dziecko. Tylko jak się uspokoic jak już nerwy siadają. Nie wiem czy to efekt wizyty czy tulika czy sab simplexu ale w środku nocy poszła seria takich pierdow jakich dawno z dupki mojego synka nie słyszałam 😂 było troszkę płaczków przed, ale generalnie spał całkiem niezle i wytrzymał więcej niż 2h bez cyca.
    Joana współczuje Ci strasznie... to pewnie wina antybiotyku... dorosłego brzuch boli od antybiotyków a tu tyle czasu takie maleństwo musi brać :(

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 30 października 2020, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka uciski to chyba może robić tylko specjalista, ale pokazał mi jak unosić miednice zeby rozciągnąć to spięcie. Mam to robić przy każdym przewijaniu. To co on pouciskal to teoretycznie powinno wystarczyć. Sam mówił ze musi użyć dużo siły, wiec jak zauważę ze za bardzo Julus przy tym płacze to miałam mu powiedzieć i miał przestać. Ale na szczęście w ogóle przy tym nie płakał. W ogóle zanim weszliśmy to karmiłam Julka przy nim i on wypytywał o stresy w ciazy, jak przebiegł poród i w międzyczasie trzymał dłońmi moja głowę ... dziwne to było, ale pewnie wyczuwał jakieś napięcia czy coś. Ciekawe czy tego można się nauczyć czy trzeba mieć dar

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 30 października 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda brzmi super 🥰

    Pap biedne te nasze dzieciatka.. tyle wizyt, lekow i lekarzy od początku..
    Mowiac o tym to ciekawe co u Katwie..

    No u nas antybiotyk widac jest powodem tych wszystkich boli, ktore tyle czasu mielismy 🥺 obu do wizyty i moze ten urolog cos wymusli.. 😪

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 30 października 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana zdecydowanie powiedz urologowi o tym placzu od leku. Moze cos wymysli albo przynajmniej medycznie wyjasni,ze musicie to brac dalej i jakos latwiej bedzie psychicznie :(
    No mam nadzieje,ze u Katwie sa jakies dobre informacje.
    Pogoda hehe myslalam,ze z Wawy bo ktoras z nas z forum jest :)

    joana lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 30 października 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj powiem.. ale i tak mi sie wydaje, ze to bardziej skończy sie pobytem W szpitalu zeby zrobić badania nam i podać antybiotyk dozylnie.
    Tez mam nadzieje, ze u Katwie wszystko dobrze..

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 30 października 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde jak ma razie nie widać zeby wizyta pomogła . Biedny się pręży i najchętniej spałby tylko na raczkach :( próba odłożenia kończy się pobudka. Trudno tulić będę aż mu przejdzie. Skończymy sab simplex i spróbuje z esputiconem. Używa któraś z Was?

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 30 października 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy na USG bioderrk...USG wyszło dobrze ale w badaniu przez panią doktor wyszło że jest przykurcz w pachwinie jednej. I musimy ćwiczyc, tak odwodzić nóżki. Niunia przy tym może płakać bo boli to odwodzenie...:( miała tak któraś?

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6222

    Wysłany: 30 października 2020, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka, mój syn miał przykurcz i nic z nim nie robiłam. Samo przeszło po 3m. Podobno to bardzo powszechne, wynika z ułożenia dziecka w brzuchu. Teraz u córki ortopeda też zauważył niewielki przykurcz po prawej stronie. Nie przejmuję się tym.

    Pogoda, to zupełnie normalne, że dzieci zasypiające na rękach od razu budzą się po odłożeniu. A to że trzeba usypiac je na rękach też jest normą. Niemowlęta bardzo potrzebują bliskości.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 30 października 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka dzięki;) od razu mi lepiej. My niby mamy masować i ćwiczyć takie odwodzenie nóżki i układać w pozycji ząbki jak najczęściej

    iv09hdge02bk9ct0.png
‹‹ 1157 1158 1159 1160 1161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ