X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Lililove Ekspertka
    Postów: 223 119

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Poszukaj w internecie wytycznych, Pani Doktor ci źle zaleciła, dla ciężarnej w I trymestrze glukoza na czczo i jeśli wyjdzie źle to OGTT. HbA1C nie oznacza się w ciąży (nie wiem jak w przypadku jeśli choruje się na cukrzycę przed ciążą) . Już przeczytałam wszystkie wytyczne jak to się oznacza. :(
    Zleciła mi jeszcze przeciwciala przeciw czerwonym krwinkom a mam grupę krwii 0RH + i nie wiem czy jest sens...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2020, 18:07

    w5wqjw4ztew8tr3m.png
    8p3ougpjn79q0i9u.png
  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lililove wrote:
    Zleciła mi jeszcze przeciwciala przeciw czerwonym krwinkom a mam grupę krwii 0RH + i nie wiem czy jest sens...
    Tego nie wiem, więc nie pomogę. Ale na pewno wytyczne dla diagnostyki ewentualnej cukrzycy ciążowej są inne.
    Mam doła, bo nie wierzę że do jutra magicznie mi się poprawią wyniki... Dieta mnie nie przeraża, ale ta regularność w przyjmowaniu posiłków i mierzenie cukrów glukometrem już tak. Nie wiem czy dam radę to połączyć z pracą. ☹️

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • ciri Przyjaciółka
    Postów: 104 71

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Ciri, mój syn ważył 4,64kg a krzywa cukrowa wyszła idealnie, więc sama waga urodzeniowa dziecka nie jest wyznacznikiem cukrzycy ciążowej.
    Nie jest, oczywiście, ale może o tym świadczyć. Może faktycznie nie miałam cukrzycy, a może normy nie były aż tak restrykcyjne jak teraz i według nowych bym miała. Tak sobie gdybam na głos, bo jestem ciekawa, jak będzie.

    Annia, nie martw się, na pewno wszystko jest do ogarnięcia, jak się dobrze człowiek zorganizuje. A gdzie pracujesz?

  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Patutka podaj date ostatniej miesiaczki i powiedz iludniowe masz mniej wiecrj cykle i kiedy mniej wiecej masz owulacje (mialas monitoring? Czy tylko z odczuc wnioskujesz? Ja np. Cykle mam 28-29dni a pwu 14-15dc (miewalam monitoringi i zawsze tak bylo) wiec u mnie roznice wg usg i om nie moga byc duze, w granicach trudnosci z pomiarami ale na takim etapie to gin jak zaznaczy pol mm mniej dzidziusiowi to juz pare dni mu na usg odejmuje :)
    OM miałam 9.12, nie miałam monitoringu cyklu, to był nasz 4 cykl starań.
    Cykle zazwyczaj miałam 28-31 dni.
    Apka zawsze mi wyliczała 'idealnie' owu tak, jak testy i temperatura.
    Jednak w tym cyklu, na pewno nie było jej w 1 dzień świąt, tak jak to wychodziło zewsząd..

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Lililove Ekspertka
    Postów: 223 119

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Moja mama miałabym konflikt grup głównych. Mama mając grupę 0Rh+ zwalczała brata z grupą po tacie, ARh+. Więc warto zrobić to badanie. Ja będę robić, bo mam ARh+, a syn BRh+, a konflikt w obrębie grup głównych też się pojawia, tylko rzadziej.
    Dziękuję za odpowiedź.

    w5wqjw4ztew8tr3m.png
    8p3ougpjn79q0i9u.png
  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Annia, co się przejmujesz, pójdziesz na L4 najwyżej. No trudno, życie ;) Ja mam taki syf w domu, że czasem też mam ochotę pójść takie na tydzień zwolnienia żeby to ogarnąć. Myślałam że coś porobię dzisiaj ale nie ma szans. Padam na twarz.
    Sęk w tym że ja chciałam pracować nawet... Ale jak będę musiała zająć całe swoje życie układaniem jadłospisu, mierzeniem cukrów i nie daj Boże insuliną to niestety będę musiała iść na zwolnienie.

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2020, 20:42

    Lililove, Ounai, edka85, Totoro, Krokodylica, Natikka123, Cytrynowy sok lubią tę wiadomość

  • Lililove Ekspertka
    Postów: 223 119

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika wrote:
    Zmienili na stronie labo wynik bety 15471 mIU/ml, jest dobrze 💪
    Super. Cieszę się 😊

    w5wqjw4ztew8tr3m.png
    8p3ougpjn79q0i9u.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika piekny wynik. Kiedy mialas oatatnia miesiaczke?

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2020, 20:42

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Ja tu chyba nie pasuję, bo ja nie zakazuję babciom dawać słodyczy. I wtedy sumie odkąd nie zakazuję to wcale nie wpychają w dziecko. Tak jakby brak zakazu sprawił, że to już nie jest takie fajne ;)

    Ja mam męża od dzisiaj w delegacji. Kolega z pracy zawalił mnie dzisiaj robotą, bo też siedzi w delegacji i ma ograniczony dostęp do internetu. Byle do środy...

    Ja też nie zakazuję więc witam w klubie ;)
    Tylko że na co dzień mamy po prostu umowę ze jeden slodycz na deser po obiedzie bo przecież cały dzień by tylko słodkie żarły.
    Ale np. dzisiaj byłyśmy na urodzinach kuzynki to zeżarły tyle ciastek że głowa mała. No ale jak inne dzieci jedzą to jak im zabronię. :)

    Ounai lubi tę wiadomość

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Jejku, ja już jutro zaczynam 9tc 😱
    Kiedy to zleciało 😱😱😱

    Czas leci okrutnie szybko. :)

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai uważam że przesada w żadną stronę nie jest dobra. :)

    Dziewczyny a informowałyście już o ciąży rodziców / teściów? Jakie były reakcje?

    Ounai lubi tę wiadomość

  • katwie27 Autorytet
    Postów: 1043 828

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi rodzice się cieszyli. Natomiast reakcja teściów była jak zwykle zabawna. Ogólnie to mój mąż przed wyjazdem do pracy powiedział że nic im nie będzie teraz mówił, bo oni zwykle nie potrafią po ludzku zareagować. W ostatniej ciąży jak powiedziałam teściowej że jestem w ciąży to nie pogratulowała nawet. No i teraz powiedziała im siostra męża. Teściowa zapytała do kiedy będę do pracy chodzić. Tak się dowiedziałam że ona wie. A teść po dwóch tygodniach też przy naszym pierwszym.apotkaniu nie powiedział nic, przy drugim zapytał czy wracam do pracy :D Ale oni już tak mają, że z większością rzeczy zawodzą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2020, 20:53

    Kasia
    d7fd0b1459f6d2c1b2ab33a2c8bad5e1.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

  • Piwonia Autorytet
    Postów: 318 401

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.Jestem tu nowa, tzn po tej stronie mocy.Dzis mialam pierwsza wizyte i usg.Przed usg lekarka zrobila cytologie a raczej próbowała bo gdy tylko zaczela tam szperac szczoteczka spanikowala i powiedziała"ale Pani podkrwawia,Pani o tym wie?".Czy ktoras z was miala cytologię na 1 wizycie i taka sytuacje? Do cytologii nie mialam zadnego plamienia...wystawila mi zwolnienie ale ja jestem przerazona bo mam sie oszczedzac.

  • Ounai Autorytet
    Postów: 13996 20524

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2020, 20:10

    Krokodylica lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai, aż się roześmiałam z Twojej teściowej, jaka niedomyślna 😂

    My jeszcze nie mówiliśmy, zrobimy to w czwartek po wizycie u lekarza. Przed wizytą zawożę młodego do moich rodziców i mam nadzieję, że moja mama się nie domyśli, bo w pierwszej ciąży zauważyła, że mi się cycki powiększyły i buzia zaokrągliła 😄
    W pierwszej ciąży, gdy informowaliśmy, to moi rodzice bardzo się ucieszyli i nas wyściskali, a teściowa rzuciła chamskim tonem "no wreszcie!" i widziałam, że mężowi się przykro zrobiło. Ciekawe czy teraz strzeli focha, że nie poczekaliśmy, aż najpierw jej córka dorobi się dziecka 🙄

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o ciazy jeszcze nie mowilam.moim rodzicom powiem po wizycie serduszkowej ale tez w tajemnicy bo synkowi jezzcze nic nie powiedzielismy. Nie powiem mu do 12tc bo on chodzi do mojej placowki, w ktorej pracuje a nie chce zeby tam juz ktos wiedzial 😂 swiat sie dowie po 12tc :)

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi lepiej czy miewacie huśtawki nastrojów? Bo mnie coraz częściej łapią wybuchy złości nagłe!,niby szybko mija ale chodzę rozdrażniona a wy??

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zrobiliśmy małe przedstawienie najpierw teściom jak u nas byli a potem rodzicom :D

    "Lila chciała Wam pokazać czego się nauczyła :
    - Lilusia kim będziesz?
    - Siostrą.
    - A czyją?
    - Dzidziusia.
    - A gdzie jest dzidziuś?" - no i pokazała na mój brzuch 😁

    Teściowa pierwsze co "Jak Wy sobie poradzicie???!!!" xD teść zadowolony, wyściskał nas :D Moi rodzice i siostra wysłuchali przedstawienia, chwilą konsternacji i moja mama "Jesteś w ciąży?????" No i tu już śmiech i łzy itd :D moja siostra jak płakała... 😀 Potem jeszcze dojechał mój brat, bo go nie było i mąż mu przez telefon powiedział 😁

    Krokodylica, Cytrynowy sok lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ