X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Agata może to jeszcze nie czop 🤔 ja też miewam sporo śluzu różnej konsystencji
    Nie wiem.
    Jestem na luteinie, więc śluz jest taki wodnisty i ostatnio jest go więcej. To z dzisiaj wygląda zupełnie inaczej.

  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 21 lipca 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, któraś mówiła że pije różne zioła i że ogólnie się na nich zna.ostatnio zaczęły lecieć mi włosy które we wcześniejszych etapach ciąży rosły jak szalone:( przed ciążą na wypadanie włosów pomagała mi pokrzywa. Myślicie że mogę ją pić teraz? Na tym etapie ciąży jest bezpieczna?

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 21 lipca 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka ja piję pokrzywę, lekarz wie. To sama natura, przeciwskazań nie ma 😉 Tylko przy okazji może gonić Cię częściej na siku 😁 Mi pomaga na opuchliznę, ale nie wiem czy na włosy Ci pomoże :( niby ma też takie zastosowanie, podobnie jak skrzyp, ale wypadanie włosów w ciąży to hormony i ciężko z tym coś zrobić naturalnymi sposobami. Ale spróbować nie zaszkodzi 👍

    Chmurka lubi tę wiadomość

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 21 lipca 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak odstawiłam tabletki antykoncepcyjne to pokrzywa pomagała. Więc skoro nie szkodzi to chętnie spróbuję;) przy okazji może zapobiegnie opuchliznom których narazie nie mam;P

    Leeila26 lubi tę wiadomość

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • to_tylko_ja Autorytet
    Postów: 563 443

    Wysłany: 21 lipca 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leeila26 wrote:
    to_tylko_ja jak odejdą wody to ogólnie powinno się w miarę sprawnie zjawić w szpitalu, niezależnie od wyniku gbs 👍 jeśli gbs jest ujemny, a zacznie się od skurczy wtedy można sobie czekać aż się rozkręci. Przy dodatnim, chodzi o to, żeby zdążyli podać zastrzyk przed porodem, o ile czegoś nie pomyliłam to najlepiej jeśli od podania zastrzyku do porodu minie 4 godziny. To będzie moja pierwsza dzidzia, nie wiem jak szybko u mnie pójdzie akcja i to jest tylko jedyny problem, dlaczego zmartwił mnie trochę ten gbs. No bo kto będzie Ci w stanie zagwarantować, że od czasu gdy poczujesz pierwsze skurcze np. nie urodzisz w ciągu 2 godzin? Tylko teoria, że ,,pierworódki rodzą dłużej"? Mnie nie przekonuje.. 😁
    Evva wrote:
    Ja tez mam dodatni gbs.
    Polozna na szkole rodzenia mowila ze jak odejda wody z dodatnim gbs trzeba w ciagu godziny pojawic sie w szpitalu zeby podac antybiotyk dozylnie. Jezeli jest sie z ujemnym gbs to od odejscia wod trzwba w ciagu 6h sie pojawic

    Jak się dowiem jaki mam ten GBS to chyba sobie schemat rozrysuję, co mam robić jak odejdą wody/zaczną się skurcze i w jakim czasie, bo już mi się to wszystko myli, a jak dojdzie stres to już w ogóle mi się pomiesza :D
    Pamiętam, że jak są zielone wody to trzeba zbierać się w miarę szybko.

    08.05.2020 - 24+1 - 620g <3
    04.06.2020 - 28+0 - 1110g <3
    02.07.2020 - 32+0 - 1800g <3
    30.07.2020 - 36+0 - 2780g <3
    20.08.2020 - 39+0 - 3300g <3
    w57v3e3krsc08o95.png
  • Aina Autorytet
    Postów: 661 150

    Wysłany: 21 lipca 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waga niemowlęca

    Dziewczyny kupujecie macie moze po dziecisch ? Na allegro sa w okolicy 100 zl nie wiem co wybrac

    Corka nie przybierala na wadze 2 lata bujalismy sie z kazdym gramem do przychodni .
    Obecnie z powodu wirusa nie chce tam latac .dlatego pomysl na wage ...ale nigdy nie mialam pomozecie ?

  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 21 lipca 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leeila26 wrote:
    Tak jest, trzeba od razu cisnąć do szpitala jak coś się zacznie rozkręcać, żeby zdążyli podać antybiotyk. A miałam plan czekać w domu na te mocniejsze skurcze.. :/ Podobno jak nie zdążą, to też nie koniec świata i wtedy dziecko dostaje antybiotyk, ale jak jest zarażone to jest kilka dni na neonatologii i cała masa stresów znowu, więc lepiej żeby zdążyli. Jak kobieta idzie rodzić, a nie ma zrobionego gbs, to podają profilaktycznie antybiotyk. Ale lekarz też mi mówił, że to, że on teraz jest dodatni, nie oznacza, że do porodu będzie.. bo samo przyszło, samo pójdzie. Ale powtarzać nie będziemy, antybiotyk dostanę i tak.

    Ja bylam bardzo na siebie zla ze zrobilam gbs w drugiej ciazy. Bo w De nie trzeba ale jak wyjdzie dodatni to trzeba wziac antybiotyk. No i mi wyszedl dosatni. A ja potem troche o tym czytalam i wychodzi na to ze ten antybiotyk to wiekszy syf. Bardzo bylam zla na siebie ze jeszcze moje dziecko sie nie urodzilo a juz dostalo antybiityki 😤😤. Do tego mam uczulenie na penicyline i nie mogli mi dac tego standardowego tylko jakis zamiennik a on powodowal mdlosci. Wiec meczylam sie z skurczami i co chwila myslalam ze so zzygam, okropienstwo.

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 21 lipca 2020, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj konsekwencje zarazenia dziecka gbsem sa raczej gorsze niz to,ze podaje sie antybiotyk. Mojemu dziecku nie podawano tylko monitorowano stan poprzez wykonywanie crp. Podawano mi podczas porodu.
    Jak zielone wody to do szpitala natychmiast.mi wody odeszly przy pierwszym badaniu gin jak zaczely sie skurcze.glupie uczucie bo nie da sie tego zatrzymac i wszystko mokre 😂 przepraszalam pielegniarki haha za balagan(dobrze ze za mopa nie chcialam siegac). Najgorzej wspominam te pieprzone skurcze krzyzowe :/ ten bolacy lregoslup ledzwiowy..bole krzyzowe to zlo :/

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13995 20524

    Wysłany: 21 lipca 2020, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    Ciekawe, bo z tego co czytałam, to ogólnie z wodami, które odeszły mozna do 24h być. Czytałam to na porodach domowych, więc może wtedy jest inaczej.
    Z tym gbsem to dziwne jest. Dużo kobieta bardzo ma. Kolejny stres :( akurat antybiotyk dla takiego maluszka nie jest bez konsekwencji, wolałabym uniknąć..
    Ale to matka dostaje a nie dziecko. Po to, żeby dziecko się nie zaraziło. Dlatego trzeba jechać wcześniej. Jak nie zdążą podać to dopiero wtedy dają dziecku.

    age.png

    age.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13995 20524

    Wysłany: 21 lipca 2020, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata_K wrote:
    Dziś u mnie 33 t i 6d. Odchodzi czop. Tzn tak mi się wydaje. Taki przezroczysty galertowaty glutek przy każdym sikaniu na wkładce.
    Czy to nie za wcześnie ??
    W środę byłam u lekarza, Szyjka 4.2cm zamknięta.
    Ja mam taki śluz przy sikaniu od 2 miesięcy. A jakoś strasznie dużo tego jest? Jak Cię to niepokoi to zadzwoń do lekarza.

    age.png

    age.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 lipca 2020, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Oj konsekwencje zarazenia dziecka gbsem sa raczej gorsze niz to,ze podaje sie antybiotyk. Mojemu dziecku nie podawano tylko monitorowano stan poprzez wykonywanie crp. Podawano mi podczas porodu.
    Jak zielone wody to do szpitala natychmiast.mi wody odeszly przy pierwszym badaniu gin jak zaczely sie skurcze.glupie uczucie bo nie da sie tego zatrzymac i wszystko mokre 😂 przepraszalam pielegniarki haha za balagan(dobrze ze za mopa nie chcialam siegac). Najgorzej wspominam te pieprzone skurcze krzyzowe :/ ten bolacy lregoslup ledzwiowy..bole krzyzowe to zlo :/

    Krzyżowe... Brrrr...😫 U mnie pojawiły się w okolicach kryzysu 7cm dopiero na szczęście. Ale i tak myślałam, że mnie zabiją 😵 a potop zrobiłam głównie w swoim pokoju 😁 ale z racji tego, że niestety lało się ze mnie jeszcze długo to oberwalo się i izbie przyjęć, i gabinetowi gina, porodówce... 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2020, 23:36

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13995 20524

    Wysłany: 21 lipca 2020, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tak w skrócie przed czym chcemy ochronić swoje dziecko przyjmując antybiotyk:

    "Dziecko nosicielki paciorkowca GBS może w łatwy sposób zarazić się bakterią połykając płyn owodniowy. Paciorkowiec najczęściej kolonizuje jego jamę ustną, potem przedostaje się do dróg oddechowych i przewodu pokarmowego.

    Konsekwencje przeniesienia paciorkowca z grupy B na noworodka są bardzo poważne, a do najgroźniejszych powikłań należą:

    zapalenie płuc
    zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
    sepsa
    Noworodki matek, które są nosicielkami paciorkowca z grupy B najczęściej dłużej zostają w szpitalu, często wymagają intensywniejszego nadzoru neonatologicznego i dodatkowych badań diagnostycznych."

    A za granicą nie robi się wymazów, bo tam uznają, że śmierć kilku noworodków wychodzi taniej niż pobieranie wymazu i podawanie antybiotyku tysiącom kobiet. Smutne, ale niestety prawdziwe.

    age.png

    age.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 21 lipca 2020, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kur** od wczoraj wieczorem chyba lapia mnie troche skurcze bolące :/ bo nie wiem co innego moglo by to byc :/ oby jutro na usg 3trym szyjka byla ok i bez rozwarcia. To za wczesnie ale to takie dziwne uczucie dolem brsucha i troche wlasnie na krzyzu :/ myslalam,ze to moze od malych problemow z dwojka ale z tym juz sobie poradzilam a wieczorne dziwne uczucie kilka razy przed zasnieciem zostalo..

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • to_tylko_ja Autorytet
    Postów: 563 443

    Wysłany: 22 lipca 2020, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    To tak w skrócie przed czym chcemy ochronić swoje dziecko przyjmując antybiotyk:

    "Dziecko nosicielki paciorkowca GBS może w łatwy sposób zarazić się bakterią połykając płyn owodniowy. Paciorkowiec najczęściej kolonizuje jego jamę ustną, potem przedostaje się do dróg oddechowych i przewodu pokarmowego.

    Konsekwencje przeniesienia paciorkowca z grupy B na noworodka są bardzo poważne, a do najgroźniejszych powikłań należą:

    zapalenie płuc
    zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
    sepsa
    Noworodki matek, które są nosicielkami paciorkowca z grupy B najczęściej dłużej zostają w szpitalu, często wymagają intensywniejszego nadzoru neonatologicznego i dodatkowych badań diagnostycznych."

    A za granicą nie robi się wymazów, bo tam uznają, że śmierć kilku noworodków wychodzi taniej niż pobieranie wymazu i podawanie antybiotyku tysiącom kobiet. Smutne, ale niestety prawdziwe.
    Nie wiedziałam, że to aż tak poważna sprawa - strasznie dużo kobiet ma gbs dodatni i jakoś wydawało mi się, że to nic takiego, a to faktycznie nieciekawie :/
    Kojarzysz czy dziecko może się zarazić dopiero podczas porodu? Bo w sumie teraz to cały czas połyka ten płyn owodniowy.

    08.05.2020 - 24+1 - 620g <3
    04.06.2020 - 28+0 - 1110g <3
    02.07.2020 - 32+0 - 1800g <3
    30.07.2020 - 36+0 - 2780g <3
    20.08.2020 - 39+0 - 3300g <3
    w57v3e3krsc08o95.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 22 lipca 2020, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero podczas porodu i przejscia przez kanal rodny
    Wczesniej chronia go blony plodowe. Dlatego jak sie ma dodatni gbs i odejda wody to do szpitala po antybiotyk. Nie czytaj wiecej :) nie ma sensu sie stresowac :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 00:16

    to_tylko_ja lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 22 lipca 2020, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytalam na sierpniowkach,ze maja juz 4dzieci. Łomamo to i u nas w sierpniu sie zacznie 😱

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13995 20524

    Wysłany: 22 lipca 2020, 04:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to_tylko_ja wrote:
    Nie wiedziałam, że to aż tak poważna sprawa - strasznie dużo kobiet ma gbs dodatni i jakoś wydawało mi się, że to nic takiego, a to faktycznie nieciekawie :/
    Kojarzysz czy dziecko może się zarazić dopiero podczas porodu? Bo w sumie teraz to cały czas połyka ten płyn owodniowy.
    Tak, bo paciorkowce znajdują się w drogach rodnych lub odbycie więc zaraża się po pęknięciu worka owodniowego. Ryzyko zarażenia wynosi 70%, czyli 7 na 10 dzieci matek GBS+ które nie otrzymało antybiotyku zarazi swoje dzieci. Natomiast po podaniu antybiotyku prawdopodobieństwo jest znikome.

    U mnie się zaczelo uporczywe swędzenie jak u Kotki. Ciekawe czy lekarz da mi jakiś lek tym razem czy znowu będę cierpieć. Do tego potworna zgaga. Siedzę i czekam aż przejdzie bo nie mogę nic zażyć bo mi od razu cukier na czczo skacze :/ Jeszcze 2 tygodnie i niech mała wychodzi...

    to_tylko_ja lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 22 lipca 2020, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrócę do tematu rossmanna. Jednak już kilka dni temu dostałam maila z oliwka do odbioru. Tylko weszło mi w jakieś reklamy w mailu. Polecam Wam sprawdzić czy u Was tak nie jest.

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 22 lipca 2020, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Czytalam na sierpniowkach,ze maja juz 4dzieci. Łomamo to i u nas w sierpniu sie zacznie 😱

    Też podczytywałam przed spaniem 🙈 mąż powiedział, że mi odetnie internet 🙈

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5365 6242

    Wysłany: 22 lipca 2020, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam gbs i nie zdążyli podać mi pełnej dawki antybiotyku. Dziecko nie zaraziło się. W tej ciąży jeszcze nie robiłam, mam mieć wymaz pod koniec lipca.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
‹‹ 774 775 776 777 778 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ