Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
Odpowiedz

🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡

Oceń ten wątek:
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17158 23886

    Wysłany: 22 kwietnia, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam jutro wizytę i taki dylemat niczym Bridget Jones. Padam na pysk i nie chce mi się golić. Ale jak sie nie ogolę to na bank lekarz bedzie chcial zbadac szyjke. A jak sie ogole i strace czas to pewnie nie bedzie badac. I jak tu zyc? Pewnie gdybym nie rozkminiala tylko poszla sie od razu kapac to juz dawno bylabym czysta i ogolona, ale to by było zbyt proste

    Laurelli lubi tę wiadomość

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Laurelli Autorytet
    Postów: 1190 1458

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie dziewczyny jak to wyglada w praktyce pozniej do porodu? Dawałyście radę się depilować do samego porodu?

    💃🏻35 🧔🏻‍♂️39
    🧬 PAI-1 4G/4G

    🌍 Życie & ciąża za granicą
    👧🏻 First baby girl 💖

    👼 10.2025 🕊️

    🤰🏻 03.02.2026 💖
    ✨ NIPT low risk & prenatalne OK
    🌸 13.05.2026 II prenatalne wszystko OK 🩷💎
    preg.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17158 23886

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurelli wrote:
    Wlasnie dziewczyny jak to wyglada w praktyce pozniej do porodu? Dawałyście radę się depilować do samego porodu?
    Ja tak ale po omacku. Ale ja juz dzis po omacku sie golilam bo mi brzuch zaslania. W wannie na leżąco to jeszcze, jeszcze. Ale na stojąco nic nie widzę. Ja z synem jak sie zaczeło w 39+6 pomiedzy skurczami sie depilowalam. Zajelo ki to z 40 kin ale dalam rade.

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Yennefer# Autorytet
    Postów: 277 350

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nutka15 wrote:
    @Yennefer# jak dobrze, że ty tutaj u nas jesteś i nam tak wszystko tłumaczysz ❤️
    Czytałam, że ja juz nawet nie muszę mieć pobieranego tego wymazu pod koniec ciąży, bo to, że mialam taka bakterie w moczu uznaje mnie za trwale skolonizowaną, czy jakoś tak i automatycznie muszę mieć podany antybiotyk, nawet jakbym miała jednak robiony wymaz i wyszedłby ujemny. 😳 Ile w tym prawdy to nie wiem, zapytam ginekologa.

    O proszę , to nie wiedziałam ! Napisz wtedy z ciekawości co powie gin.
    Rzadko się widzi akurat tą bakterię w moczu, może 5x w życiu widziałam.

    Ja po goleniu mam straszne podrażnienia.. gole się jak już mi włoski porządnie odrosną, tak powiedzmy co 1,5 tyg 🫣
    Na studiach pamiętam że jechałam woskiem (sama!) . Z bólu myślałam że nie wyrobie ale musiało być gładko 😆👹

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 21:43

    Nutka15, Olo323 lubią tę wiadomość

    38 lat
    🩵 2018
    🩵 2021

    preg.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3549 2447

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurelli wrote:
    Wlasnie dziewczyny jak to wyglada w praktyce pozniej do porodu? Dawałyście radę się depilować do samego porodu?

    Ja najpierw po omacku, a potem poprawiałam z lusterkiem. Niestety teraz już tez nic nie widzę 🙈
    Ale raz zostałam zawstydzona- lekarz do mnie powiedział "ooo widzę nowa fryzurka- delikatny irokezik gdzieniegdzie " i zapamiętam to do końca życia 😡 zanim przyszedł patent z lusterkiem, prosiłam przed wizytami 2 razy męża o pomoc ... doszłam do wniosku że to jest meeega glupie i muszę coś innego wymyśleć i patent z lusterkiem działa 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 21:52

    kasia1518

    age.png
    age.png
    preg.png
    03.2025 💔 - zatrzymanie serduszka 7t2d - chłopiec - trisomia 15
    09.2025 - 💔 - brak akcji serca do 8tyg

    12.01.26:
    beta 1770,51 mUI/mg
    Progesteron 24.4 ng/ml
    14.01.26:
    beta 4425,68 mUI/mg
    Progesteron 28.3ng/ml

    Chłopiec 🩵
  • Laurelli Autorytet
    Postów: 1190 1458

    Wysłany: 22 kwietnia, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha będzie I lusterko ✨
    Mi najlepiej depilować się w wannie. Ale jeśli trzeba będzie zawołam męża do tego 🤵🏻‍♂️

    Yennefer# zgadzam się z Nutka15 dobrze że tu jesteś 🤗

    Ale napiszę to jak Fox ostatnio cieszę się że jesteśmy w niezmienionym składzie i że taki mamy swój mały team 🥰🧘🏻‍♀️
    Ja mimo że nie odp na bieżąco zawsze czytam co u Was.

    Jadłam dzisiaj mistrzowski obiad który kocham! Ziemniaczki z cebulką usmażoną, jajeczko i maślanka 🫶mmm jedno z najlepszych dań świata.
    A z zachcianek u mnie wróciły znowu lody.
    A u Was? króluje cos specjalnego?

    💃🏻35 🧔🏻‍♂️39
    🧬 PAI-1 4G/4G

    🌍 Życie & ciąża za granicą
    👧🏻 First baby girl 💖

    👼 10.2025 🕊️

    🤰🏻 03.02.2026 💖
    ✨ NIPT low risk & prenatalne OK
    🌸 13.05.2026 II prenatalne wszystko OK 🩷💎
    preg.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17158 23886

    Wysłany: 22 kwietnia, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj zjadłabym lody i ziemniaki z wody. Ja to zachcianek mam milion ale zadnej mi nie wolno. Plus taki, ze nadal jestem wagowo na minusie.

    Kasia, ja rozuniem, ze ludzie maja rozne plczucie humoru ale komentowanie krocza pacjentki to juz grube przegięcie. Ja mam duzy dystans do siebie ale jakby mi tak powiedzial to tez by to ze mna zostalo.

    Moj maz w 1 ciazy nie zgodzil sie mi pomoc w goleniu. Ale teraz juz 10 lat dluzej jestesmy, dotarlismy sie, to juz 3 ciaza wiec kto go wie. Natomiast bałabym się, że mnie pozacina.

    A jeszcze co do włosów to mam jakis taki widok w głowie ze to szybciej się bedzie goic i ze bardziej higieniczne jest jak tam jednak tych wlosow nie ma w czasie porodu.

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Roża Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 23 kwietnia, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem tu nowa i znalazłam to forum, bo czasem szukałam odpowiedzi na swoje pytania albo różnych historii podobnych i tu na takie trafiałam 🙂 Też mam termin na wrzesień 🍁 a dziś byłam na połówkowych i zrodziło mi się pytanie w głowie, a raczej mały niepokój 🫤 Lekarz, który wykonywał badanie sprawdzał, dyktował, oznaczał i powiedział na koniec, że na ten moment wszystko wygląda prawidłowo, wyniki są w średniej, wiec pokrywa się to z wiekiem ciąży z miesiączki. Kamień z serca, bo na pierwszych prenatalnych było mniej kolorowo, chociaż ostatecznie tez raczej wszystko ok.
    Alee ja, ciekawska, zaczełam czytać sobie o tych badaniach połówkowych i trafilam na artykuł mamyginekolog i ten fragment:

    "TCD / CER / Cereb – transcerebellar diameter – szerokość móżdżka (to taka ważna struktura z tyłu głowy, co ciekawe długość TCD na tym etapie ciąży odpowiada jej wiekowi – jeżeli zupełnie nie znamy wieku ciąży to na postawie TCD możemy ją ocenić do 25 mm – TCD równa się wiek ciąży np. 18 mm = 18 tygodni – jest to bardzo przydatne u kobiet które długo nie wiedziały, że są w ciąży)"

    No, a u mnie wyszło 22,3mm, a jestem w 19+6, na tym wyniku napisane jest przy kazdym parametrze na jaki tydzien to wypada i przy części parametrów mam, że to tydz. 19+ cos, 20+ cos, i przy tym
    TCD mam, ze to = 22,3mm 20w+6d.
    Innymi sie zbytnio nie przejełam, bo stwierdziłam, że to normalne, ze moze troche od sredniej odbiegać, ale przy tym móżdżku się zmartwiłam skoro piszą, że to miarodajne i że wielkosc w mm pokrywa się z tygodniem ciąży, a u mnie się nie pokrywa.
    Czy ktoś tak miał? Teraz albo w poprzednich ciążach? Czy wgl nie zwracałyście uwagi? Albo ja niepotrzebnie biorę do głowy... Jakby mnie moja zbytnia ciekawosc i chęć drążenia tematu nie podkusiła to bym sie niw zastanawiała teraz nad tym.

    preg.png
  • Yennefer# Autorytet
    Postów: 277 350

    Wysłany: 23 kwietnia, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też ginekolog mówiła że szerokość móżdżku jest miarodajna, jak małej wychodziła o 2 tyg za duża głowa to mierzyła móżdżek i był mniej-wiecej w termin.
    Myślę że jak masz taką małą różnice to chyba nie ma się czym przejmować.. jest zawsze błąd pomiaru, jeden lekarz zmierzy mm w tą stronę, drugi 2 mm w tamtą, a to już się przekłada na inny wynik.

    Ja też sobie nie wyobrażam żeby ktoś miał komentować moją fryzurę ginekologiczną 🫣 jakbym była młodsza to na pewno bym się bardzo przejmowała. A jakby jakiś gin teraz tak skomentował jak u Ciebie Kasia to bym się odpaliła w sekundę bo takiego "chamstwa nie zniese".
    Ale ja już może po prostu mam dosyć ludzi, bo nie ukrywam że praca z nimi jest bardzo trudna.

    38 lat
    🩵 2018
    🩵 2021

    preg.png
  • Fox Autorytet
    Postów: 622 1136

    Wysłany: 23 kwietnia, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia aa co to w ogóle za komentarz?! 😳 ja powiem Wam mam od zawsze fobie dotyczącą właśnie golenia do ginekologa. Do tego stopnia, że kiedyś zaczelam się golić z lusterkiem i latarką, zeby naprawde nie zostawić żadnego włoska... trochę mi minęło pod koniec ciąży i po porodzie, bo bałam się golić kilka tyg ze względu na ranę, ale teraz to wróciło. Niezależnie od relacji z lekarzem, tez by ze mną taki nawet żart został.

    91'
    10.2023⏸️->07.2024 🩵Synek

    07.2025 💔 7+2 (puste jajo)
    10.2025 💔 10+1 (chłopiec triploidia)

    21.12 ⏸️ 10 dpo
    27.12 beta 239,4 mIU/ml || Prog 26,70
    29.12 beta 339,0 mIU/ml 💔 || prog 25,64
    31.12 beta 569,8 mIU/ml || prog 19,58
    02.01.2026 beta 1281,7 mIU/ml 🤯 || prog 18,95

    23.02 I prenatalne - 6,25cm FHR: 151bpm - ryzyka niskie- 🩵
    15.04 II prenatalne - 346g chłopiec 🩵
    26.05 - 977g 🐻
    11.06 - 1309g 🐻
    preg.png
  • Kate3330 Autorytet
    Postów: 252 250

    Wysłany: 23 kwietnia, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umowmy się - sama wizyta u ginekologa to jest przełamanie skrępowania i wstydu. Więc jakiekolwiek komentarze dot. stanu owłosienia są nie na miejscu (nawet żartobliwe).

    Flora96, Yennefer#, Olo323 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • KarolinaKika Autorytet
    Postów: 2273 1720

    Wysłany: 23 kwietnia, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurelli wrote:
    Wlasnie dziewczyny jak to wyglada w praktyce pozniej do porodu? Dawałyście radę się depilować do samego porodu?
    Ja już mam problem 😂 ale daje radę
    Lusterko zawsze mi zostanie bo męża prosić nie będę

    1 IVF - 5 🥚- 2 zarodki / 29.07.2024 ET 2 zarodków ❌
    2 IVF -3 🥚- 1 zarodek /26.09.2024 ET 1 zarodek trzydniowy ❌
    3 IVF długi protokół - 4 🥚 - 2 zarodki
    Jeden zdegenerował
    22.02.2025 ET 4.1.2
    7dpt beta 52,8 9dpt beta 149 11dpt beta 410 13dpt beta 1205
    07.04 poronienie 7/9 tc 💔
    4 IVF czerwiec 2025 długi protokół - 3🥚-1 zarodek nie przetrwał . Brak transferu
    5 IVF KD ❄️❄️❄️❄️❄️
    18.12 FET 4.1.2
    7dpt ⏸️
    9dpt 164
    11 dpt 460
    25 dpt ♥️
    16+3 🩷👧

    preg.png

    AMH 10.23 -0,65
    06.24 -0,47
    05.25 - 0,44
    On
    10.2023 azzospermia ( po odblokowaniu wszystkie wyniki wróciły do normy poza fragmentacją 30%)
  • Flora96 Autorytet
    Postów: 412 673

    Wysłany: 23 kwietnia, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już mam problem z goleniem, w dodatku tak się męczę przy tej czynności, że aż zadyszki dostaje 😂 aktualnie gole się tylko przed wizytą u ginekologa, mi dosyć wolno włosy odrastają więc częściej mi się nawet nie chce 🙈

    08.24 6tc 💔
    11.25 cb 💔
    12.25 ⏸️🥹


    preg.png
  • Lisiakitka Ekspertka
    Postów: 212 211

    Wysłany: 23 kwietnia, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wasze bobasy też nie dają o sobie codziennie znać? Wczoraj może ze 2 razy coś delikatnie poczułam a tak to cisza..

  • Yennefer# Autorytet
    Postów: 277 350

    Wysłany: 23 kwietnia, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja wierci się codziennie, coraz częściej i mocniej

    38 lat
    🩵 2018
    🩵 2021

    preg.png
  • Kate3330 Autorytet
    Postów: 252 250

    Wysłany: 23 kwietnia, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisiakitka wrote:
    Czy wasze bobasy też nie dają o sobie codziennie znać? Wczoraj może ze 2 razy coś delikatnie poczułam a tak to cisza..
    Lisiakitka u mnie też jest na zmianę, ale byłam wczoraj na usg i wszystko w porządku, a dzień wcześniej praktycznie się nie ruszał (i też się martwiłam). Dodatkowo mi lekarz powiedział że przez łożysko na przedniej ścianie te ruchy to będą takie stłumione.

    preg.png
  • Flora96 Autorytet
    Postów: 412 673

    Wysłany: 23 kwietnia, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisiakitka wrote:
    Czy wasze bobasy też nie dają o sobie codziennie znać? Wczoraj może ze 2 razy coś delikatnie poczułam a tak to cisza..

    Teraz już raczej codziennie czuje, ale wcześniej bywały takie dni, ze moze chwilę z rana coś czułam a później dopiero przed spaniem. Cały dzień chodziłam i się zamartwiałam, zmieniałam pozycje, jadłam słodkie zeby może coś poruszyć.
    Najbardziej czuje dzidzie podczas odpoczynku, jak chodzę i coś robię to praktycznie nic nie odczuwam. Może dzidzia wtedy zasypia 😅

    08.24 6tc 💔
    11.25 cb 💔
    12.25 ⏸️🥹


    preg.png
  • Mamacita Autorytet
    Postów: 360 750

    Wysłany: 23 kwietnia, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W temacie ruchow dziecka to naprawde zalezy od lozyska, ja czuje tez coraz czesciej, szczegolnie po posilkach fika bardzo, ale wczoraj na wizycie potwierdzily sie moje przepuszczenia, ze lozysko mam na tylnej scianie. Polozna mi tlumaczyla, ze to zalezy tez od ustawienia macicy.

    Kasia ten komentarz bezczelny, pffff ​😠​
    Ja sie nie gole, tylko czasem czesciowo, albo skracam te wloski. Nienawidze miec tam podraznien czy swedzenia. W pewnym momencie zycia po prostu stwierdzilam "pieprzyc to"😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 11:16

    Yennefer#, Eggi lubią tę wiadomość

    💃🏼33🕺🏻30
    Starania o 1 👶🏻od 08/25 - 6 cs
    💔​ 10/25 biochem

    IO, PCOS

    🌟 15.01 - 7mm z serduszkiem 💓​
    🌟 30.01 - 22 mm, FHR 184
    🌟 20.02 - 55 mm 🍓ryzyka niskie
    🌟 24.03 - 157 g 🩷👧​
    🌟 06.05 - 547 g 🩷

    preg.png
  • Wixa🌸 Autorytet
    Postów: 693 466

    Wysłany: 23 kwietnia, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ruchy nadal praktycznie nie wyczuwalne, może ze dwa razy poczułam pojedyncze kopniaczki z tydzień temu, a pozatym cisza.
    Na którejś z wizyt padło hasło że mam łożysko na przedniej ścianie i tak tym się pocieszam, ale jutro na połówkowych planuje o to dopytać czy to na pewno normalne.
    Po za tym brzuch bez większych zmian, mąż mówi że widzi, a ja to nadal widzie tam conajwyzej tygodniowe wczasy all-inclusive 🐖😆

    31l🙎‍♀️ 35l🙎

    -12.2022 początek starań

    -10.12.2024(13d.c) 1 IUI ❌ ( 9d.c 💉 ovirtelle)
    -02.01.2025(12d.c) 2 IUI ❌ ( 10d.c 💉ovirtelle)
    -22.01 drożność sono hsg ✔
    -25.01 (13d.c) 3 IUI ❌ (11d.c 💉 ovirtelle)

    15.03- nowy lekarz, startujemy z 3 naturalnymi próbami na cyklach monitorowanych+wyregulowaniem wszystkich niedoborów🤞
    31.03-beta 56.5
    02.04-beta 120
    04.04-beta 311
    07.04-beta 1346
    08.04- 5tydzień ciąży, pierwsze usg dzidzuś jest w macicy
    22.04-7tydzień jest serduszko 💓
    23.05-11tc/8tc serduszko przestało bić💔👼poronienie chybione

    27.12 ⏸🌱
    10.02 26mm cudu z pięknym 💖
    28.03 142g dzieciątka 😍
    15.04 256g dzidzi 💜
    preg.png
  • Roża Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 23 kwietnia, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yennefer# wrote:
    Mi też ginekolog mówiła że szerokość móżdżku jest miarodajna, jak małej wychodziła o 2 tyg za duża głowa to mierzyła móżdżek i był mniej-wiecej w termin.
    Myślę że jak masz taką małą różnice to chyba nie ma się czym przejmować.. jest zawsze błąd pomiaru, jeden lekarz zmierzy mm w tą stronę, drugi 2 mm w tamtą, a to już się przekłada na inny wynik.

    Ja też sobie nie wyobrażam żeby ktoś miał komentować moją fryzurę ginekologiczną 🫣 jakbym była młodsza to na pewno bym się bardzo przejmowała. A jakby jakiś gin teraz tak skomentował jak u Ciebie Kasia to bym się odpaliła w sekundę bo takiego "chamstwa nie zniese".
    Ale ja już może po prostu mam dosyć ludzi, bo nie ukrywam że praca z nimi jest bardzo trudna.

    Dziękuje Ci za odpowiedź, mam jeszcze wizyte u ginekologa niedlugo to dopytam, bo u nas prenatalne robi się w innym ośrodku i przez innego lekarza.

    preg.png
‹‹ 201 202 203 204 205 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikrobiom intymny a infekcje - wakacyjny niezbędnik

Mikrobiom pochwy to złożony ekosystem mikroorganizmów, który pełni kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia intymnego. Jego zaburzenie może prowadzić do różnorodnych dolegliwości, które są szczególnie uciążliwe podczas podróży. W tym artykule przyjrzymy się, jak działa mikrobiom pochwy, jakie czynniki mogą go zaburzyć podczas wakacji, a wreszcie jak skutecznie chronić zdrowie intymne w trakcie podróżowania oraz kiedy warto sięgnąć po sprawdzone wsparcie z apteki.  

CZYTAJ WIĘCEJ