🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
-
WIADOMOŚĆ
-
327 g małego mężczyzny

Szyjka stabilnie.
Ciśnienie monitorować nadal…
Z tego co szukałam, są jakieś monitory oddechu połączone z kamerką, tylko to jest jakieś AI chyba, a nie fizyczny monitor…
Ktoś coś może podpowiedzieć?
Z kamerką kojarzę tylko, żeby ogarnąć z własnym wyświetlaczem i opcją wyświetlania z telefonu. Pomału czytam, ale na razie przepadłam w tematach wózkowych - muszę znaleźć taki, który wytrzyma nasz brak utwardzonych poboczy i bliskość lasu, chociaż nie wiem na ile z takim maleństwem we wrześniu i październiku rzeczywiście damy radę pochodzić… a na wiosnę to pewno spacerówkę terenową trzeba będzie nabyć, zamiast spacerówki z wózka 2w1.
Nati96De, Ounai, Fox, Laurelli, kasia1518, Paola2604, Flora96, Nutka15, Haloes, Paula., Kate3330, Olo323, Trypcio, KarolinaKika, Mamacita lubią tę wiadomość
-
Ounai wrote:Dodałam Cię do przyjaciółek, jak zaakceptujesz zaproszeniw to Ci na priv wysle namiary. Znam 2 dobre urofizjo za ktore moge poreczyc
Ja w gej ciąży postanowiłam zadbać o siebie. Fakt, że nie oszczędzam się, ale chyba dobrze mi to na głowę siedzi bo nie przepadłam w tylko jednym temacie jak w poprzednich ciążach. Ale właśnie staram się jak najmniej przytyc, chodze do fizjo wlasnie dla siebie, zeby mnie nie bolało, zeby moje ciało było zaopiekowane. W poprzednich ciazach tak skupialam sie na dzieciach, ze o sobie zapominałam, a potem był połog, baby blues, bole kregoslupa itd. Teraz uwazam, ze mi sie nalezy!
Ja też, ja też poproszę 🙏🥺91'
10.2023⏸️->07.2024 🩵Synek
07.2025 💔 7+2 (puste jajo)
10.2025 💔 10+1 (chłopiec triploidia)
21.12 ⏸️ 10 dpo
27.12 beta 239,4 mIU/ml || Prog 26,70
29.12 beta 339,0 mIU/ml 💔 || prog 25,64
31.12 beta 569,8 mIU/ml || prog 19,58
02.01.2026 beta 1281,7 mIU/ml 🤯 || prog 18,95
23.02 I prenatalne - 6,25cm FHR: 151bpm - ryzyka niskie- 🩵
15.04 II prenatalne - 346g chłopiec 🩵
26.05 - 977g 🐻
11.06 - 1309g 🐻

-
Mamacita, na Islandii podobnie. Poza sklepami H&M to body w sklepach po 145 zł 😅
-
Zazdro tych wizyt. Ja muszę czekać do 13 maja 🙈
Ale cieszę się oczywiście z Wami zdrowymi maluszkami ✨💖👶🫶🤗
Właśnie a jaki monitor polecacie? Czy ta skarpetkę ? Owlet ? -
My mieliśmy monitor oddechu babysense. Monitor był w zaleceniu ze szpitala w karcie wypisu. Więc kupiliśmy jak byłam jeszcze z córką w szpitalu bo nam położona wczesniej powiedziala, że tak zalecają. No corka malo spala w lozeczku. Udalo nam sie szybko go sprzedać, bo był praktycznie nie używany.
Teraz jak planuje dostawkę to raczej bez sensu kupować.
Elektryczną nianie mieliśmy z innej firmy, ale juz nie pamietam firmy. Uzytkowalismy dlugo. Dopóki sie nie zepsuła 🙈👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Co do ubranek to mi sie ostatnio wyświetliła strona na fb
https://www.szafa-bobasa.pl/?fbclid=IwVERDUARdKsJleHRuA2FlbQIxMABzcnRjBmFwcF9pZAwzNTA2ODU1MzE3MjgAAR7tB6Bn5Tr3k2H8O_hz7Ve_eJItyEUP86JXO1HDKsnWp7HbBzbp9rglaNcKJw_aem_KdYHP8lWuDXRifDqdkJhLQ&utm_id=97758_v0_s00_e0_tv2_a1demo0e07gdo3
Zamówiłam kilka bodziaków kopertowych. Dzis paczka powinna mi przyjść zobacze jakiej jakości i czy warte polecenia. Ale ceny wydawaly sie bardzo spoko.👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
A w kwestii ubranek polecacie te pajacyki z zakrytymi stopkami, czy odkrytymi? szczerze mówiąc nie wiem jakie lepsze 😅 coś tam powoli kompletuję - póki co mam kilka sztuk body i spodenek. I jeszcze się zastanawiam ile sztuk mieć czapeczek? 😅
Gratuluję wizyt ❤️ naważniejsze że dzidziusie rosną i mają się dobrze ❤️ -
Z tymi pajacykami to jak masz ze stópkami to starczają na krócej. Nie raz tak mialam, że tu niby bylo jeszcze dobre dla córki a nóżki robiły sie za krótkie. A tak bez stópek starcza na dłużej. Moja koleżanka czasem obcinała. Mi bylo szkoda obcinać. Tak samo jak do bodziaków są takie przedłużki. Ja nie uzywalam ich bo corka dostala tyle ubrań, ze nie byla wstanie tego przenosić wszystkiego no ale z drugiej strony jak tu body sa dobre a ciężko sie zapina to ta przedłużka tez fajna sprawa.
Kate3330 lubi tę wiadomość
👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
U mojego syna pajacyki ze stopami były od razu out- urodził się z tak wielkimi stopami, że od razu to miejsce na stópki było za małe. Później dodatkowo okazało się, że to fan bosych stópek i ani skarpetki nie wchodzą w grę!
Co do monitora, ja tez mam babysense z dorobiona deseczka, aby używać w baby hug.
Niani elektronicznej nie mamy, kupiłam zwykłą kamerkę internetową z xiaomi i jeździ z nami wszędzie nawet na wakacje.
Ja na wizytę będę czekać az do 26.05 😅 co prawda po drodze echo serca 20.05 ale to i tak jeszcze tyle czasu 🥺 z drugiej strony, patrząc na to, że na początku te wizyty były co tydzień, to moze lepiej, że teraz jest ich mniej.91'
10.2023⏸️->07.2024 🩵Synek
07.2025 💔 7+2 (puste jajo)
10.2025 💔 10+1 (chłopiec triploidia)
21.12 ⏸️ 10 dpo
27.12 beta 239,4 mIU/ml || Prog 26,70
29.12 beta 339,0 mIU/ml 💔 || prog 25,64
31.12 beta 569,8 mIU/ml || prog 19,58
02.01.2026 beta 1281,7 mIU/ml 🤯 || prog 18,95
23.02 I prenatalne - 6,25cm FHR: 151bpm - ryzyka niskie- 🩵
15.04 II prenatalne - 346g chłopiec 🩵
26.05 - 977g 🐻
11.06 - 1309g 🐻

-
Mnie też wszelkie spodenki czy pajace ze stopami wnerwiały, nie lubiłam ich.
Monitora oddechu nie miałam, dzieci spały z nami w łóżku od początku..a w dzień to raczej nie zostawiałam w oddzielnym pomieszczeniu do spania takich całkiem malutkich dzieci tylko gdzieś tam przy mnie spały.
Kamery mamy w każdym pomieszczeniu w domu, od czasu jak mamy nianię czyli od zawsze. W razie czego , jak nie są przytwierdzone do sufitu to można postawić bliżej dziecka , na telefonie mam apke na której mi się wyświetla wszystko. Taka kamerka z 200 zł na allegro, a mamy je już z 7 lat i chodzą na okrągło .
Kate3330 lubi tę wiadomość
-
Morphine wrote:@Ounai - dietetyk chwali dietę, cukrów prostych staram się unikać. Jadam chleb żytni, makaron żytni, warzywa… Zwiększamy na razie insulinę bazową o jedną jednostkę dodatkowo (na bieżącej dawce jestem codziennie w granicy 88-90 cukru porannego z glukometru). Za 3 tygodnie rozważymy włączenie insuliny przy części posiłków, jeśli nie uda się wyregulować inaczej.
Najtrudniejsze jest jedzenie poza domem, np u teściów… starsi ludzie, jest np rosół z makaronem, oni mogą, gorzej ze mną
Zaraz się zbieram do gin podejrzeć co u młodego, jak szyjka i się dowiedzieć co dalej, aktualnie mam detoks 11 dni od ostatniej wizyty, co jest rekordem od początku ciąży.
Morphine mogę spytać dlaczego masz takie częste wizyty u gina? Myślałam że u mnie w początkowej fazie ciąży ok dwa razy w miesiącu to było już dużo, ale u Ciebie widzę jeszcze częściej. Od kwietniowej wizyty lekarz kazał mi poumawiać się raz w miesiącu aż do lipca i niby fajnie portfel odpocznie, ale nie wiem jak ja wytrzymam psychicznie brak podglądy i kontroli czy z dzidzią wszystko ok 🙈31l🙎♀️ 35l🙎
-12.2022 początek starań
-10.12.2024(13d.c) 1 IUI ❌ ( 9d.c 💉 ovirtelle)
-02.01.2025(12d.c) 2 IUI ❌ ( 10d.c 💉ovirtelle)
-22.01 drożność sono hsg ✔
-25.01 (13d.c) 3 IUI ❌ (11d.c 💉 ovirtelle)
15.03- nowy lekarz, startujemy z 3 naturalnymi próbami na cyklach monitorowanych+wyregulowaniem wszystkich niedoborów🤞
31.03-beta 56.5
02.04-beta 120
04.04-beta 311
07.04-beta 1346
08.04- 5tydzień ciąży, pierwsze usg dzidzuś jest w macicy
22.04-7tydzień jest serduszko 💓
23.05-11tc/8tc serduszko przestało bić💔👼poronienie chybione
27.12 ⏸🌱
10.02 26mm cudu z pięknym 💖
28.03 142g dzieciątka 😍
15.04 256g dzidzi 💜

-
Dziewczyny a co z tymi rozmiarami? Przyjaciółka mi doradziła żeby zaopatrzyć się na początku w roz.56 bo jej synek urodził się malutki i nawet w tym rozmiarze pływał, chociaż wg usg miał być spory chłopiec.
Ostatnio trochę popłynęłam w smyku i dorwałam kilka bodziaków z przeceny właśnie w tym rozmiarze.
Na wrzesień szykować body z długim rękawem czy trzeba mieć coś na krótki?Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia, 12:30
31l🙎♀️ 35l🙎
-12.2022 początek starań
-10.12.2024(13d.c) 1 IUI ❌ ( 9d.c 💉 ovirtelle)
-02.01.2025(12d.c) 2 IUI ❌ ( 10d.c 💉ovirtelle)
-22.01 drożność sono hsg ✔
-25.01 (13d.c) 3 IUI ❌ (11d.c 💉 ovirtelle)
15.03- nowy lekarz, startujemy z 3 naturalnymi próbami na cyklach monitorowanych+wyregulowaniem wszystkich niedoborów🤞
31.03-beta 56.5
02.04-beta 120
04.04-beta 311
07.04-beta 1346
08.04- 5tydzień ciąży, pierwsze usg dzidzuś jest w macicy
22.04-7tydzień jest serduszko 💓
23.05-11tc/8tc serduszko przestało bić💔👼poronienie chybione
27.12 ⏸🌱
10.02 26mm cudu z pięknym 💖
28.03 142g dzieciątka 😍
15.04 256g dzidzi 💜

-
Jak ja już bym zaczęła kupować te malutkie ubranka 😞 a mi jak na złość remont przełożyli na za miesiąc.. no załamie się.
Najchętniej to już bym zaczęła wszystko kompletować no ale nie mam gdzie tego trzymać, meble trzeba poprzestawiać, trochę powynosic po innych pokojach.. Najgorsze to sprzątnie potem będzie.. no ale pocieszam się że malutka jak już się urodzi będzie wszystko (mam nadzieję ) porobione 😋 -
Wysłałam zaproszenie do przyjaciółekFox wrote:Ja też, ja też poproszę 🙏🥺👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Morphine, mi niektore zytnie chleby podnosza cukier. Probowalas zjesc na kolacje to co na sniadanie? Bo skoro sniadanie nie podnosi Ci cukru to moze te kolacje sa jakies nie tak? Moze tam jesz cos co wywala ten cukier?
Ja musze dzis zamowic drabinkę gimnastyczną do syna. I sensory na maj i chleb.
Mam pytanie. Wam też tak skacze waga? Ja potrafie miec raz 1kg wiecej, a raz 1kg mniej, zalezy ktorego dnia sie zwaze. Zawsze waże sie w samych majtkach, waga stoi w tym samym miejscu.Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia, 10:51
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Wixa🌸 wrote:Dziewczyny a co z tymi rozmiarami? Przyjaciółka mi doradziła żeby zaopatrzyć się na początku w roz.56 bo jej synek urodził się malutki i w tym rozmiarze pływał, chociaż wg usg miał być spory chłopiec.
Ostatnio trochę popłynęłam w smyku i dorwałam kilka bodziaków z przeceny właśnie w tym rozmiarze.
Na wrzesień szykować body z długim rękawem czy trzeba mieć coś na krótki?
Ciężko przewidzieć. Ja kupuję kilka sztuk 56 bo wiem że moje dzieci rodzą się duże-miały po 60 cm. Po USG już teraz widać u mnie że dziecko jest większe niż wskazuje tydzień ciąży. Jeśli zdarzyłoby się że to będzie wcześniak to dokupię coś na szybko .Ja myślę że kilka na długi i kilka na krótki będzie ok. Na krótki możesz założyć pod pajacyki, pod sweterek, a długie np do spodenek.
Co do wizyt to ja mam 2x w miesiącu. 1x prywatna 1x na NFZ.
Wixa🌸 lubi tę wiadomość
2009-puste jajo płodowe - poronienie samoistne
2010- syn👶duphaston
2021-ciąża zatrzymana, poronienie 9 tydz
2013-córka👶duphaston, luteina, polocard
2024-ciąża zatrzymana poronienie 8 tydz TR18, duphaston
2024-ciaza zatrzymana,
poronienie 11 tydz, duphaston
2025-poronienie samoistne 6 tydz, duphaston+neoparin
Po 6 ciąży MTHFR1268 homo+Pai/serpine homo
Po 7 ciąży
HLAC C1 grupa *07 *12
Kir AA
Obecne : 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4del, 2DS4(del - 22p) 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm
Nueobecne: 2Dl2, 2DL5(grupa1) 2DL5 (grupa2) 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1.3DP1 var
Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony -
To rano/wieczor tez tak mam. Ale np w jeden dzien sie waze i mam +1kg, a dwa dni pozniej juz -1kg. Np ostatnio się zważyłam i było 80,5kg, dziś sję ważę i już 79,6kg 🤷🏻♀Trypcio wrote:Ja potrafię między wieczorem a ranem mieć 2 kg różnicy. Myślę że tak mi się woda zbiera mocno.👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Lisiakitka wrote:Jak ja już bym zaczęła kupować te malutkie ubranka 😞 a mi jak na złość remont przełożyli na za miesiąc.. no załamie się.
Najchętniej to już bym zaczęła wszystko kompletować no ale nie mam gdzie tego trzymać, meble trzeba poprzestawiać, trochę powynosic po innych pokojach.. Najgorsze to sprzątnie potem będzie.. no ale pocieszam się że malutka jak już się urodzi będzie wszystko (mam nadzieję ) porobione 😋
Jak ja cię rozumiem, mój remont miał trwać max miesiąc. Leci już drugi... czekamy ciągle na drzwi wewnętrzne. Stolarza się nie mogę doprosić o przyjazd na pomiary. Żyjemy w wielkiej kartonozie i kurzu, już mam dosyć. Mąż dodatkowo jak malował pokoje to za mało farby dał i się porobiły smugi, żal mi chłopa ale będzie musiał to poprawić 😅
Przez to wszystko nie mogę kompletować wyprawki bo nawet nie mam gdzie tego trzymać a żal mi kupić po to żeby się kurzyło. W dodatku remont pochłonął o wiele więcej kasy niż zakładaliśmy i zaczęłam się tym trochę martwić... Mam nadzieję, że jak już wszystko opłacimy to powoli zaczniemy wychodzić na prostą 😄 -
Właśnie też miałam się Was podpytać czy kupujecie coś na krótki rękaw? Bo jak mam zakładać body na krótki a na to sweterek, to ja się tak nie bawię 😂
Bardziej myślałam o czymś lekkim (muślin?) na długi rękaw jakby było jeszcze ciepło… my w zeszłym roku dwa pierwsze tygodnie września spędziliśmy nad polskim morzem i było tak ciepło i przyjemnie, że w krótkich rękawkach, spodenkach, zresztą kąpaliśmy się w morzu jeszcze 😅
Ja mam też babysense 7 moja przyjaciółka z kolei dostała ten na stopkę i z tego co słyszałam to niby wypada lepiej.
Dziewczyny ma pytanie o cukier- zawsze w normie od kilku dni mam straszne spadki energii po jedzeniu- obiad/śniadanie. Myślicie ze to coś z cukrami się dzieje?👩❤️👨 31 lat
👩- hashimoto, PCOS
👨🦰- okaz zdrowia
2019r - 19 tc 💔
11.2022 - 💙👶 (12cs)
06.2025- PROJEKT- RODZEŃSTWO ❤️
24.12 - ⏸️🥹
29.12- beta: 439 prog. 17,60
31.12- beta: 841
26.01- 2 cm fasolki 😍
17.02- 4,98 cm dzidziorka 🥰
20.02- I prenatalne idealnie, 5,46 cm dziewczynki (?) 💝🥹
10.03- 180g zdrowej Dziewczynki 💖
7.04- 280g Akrobatki 👧
16.04- II prenatalne- 384g zdrowej Dziewczynki ♥️
13.05- 780g Dziewczyny 😁
2.06- 997g Dzidziulka 🌸








