🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
-
WIADOMOŚĆ
-
Wcześniej mialam w normie.Flora96 wrote:Ajjj a wcześniej Paula glukoze miałaś w normie? Może faktycznie dosyć późno zjadłaś coś co podbiło cukier
Alczii'90 lubi tę wiadomość
👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Ja się wybieram na 2 koncerty w czerwcu - Podsiadło i Foo Fighters. Na Podsiadło ma miejsce stojące, co mnie narazie tylko lekko niepokoi, ale planuje być przy wyjściu i też raczej pojawić się na chwilę przed rozpoczęciem. Na drugim już mam trybuny. Moja lekarka to w ogóle na wszystko się zgadza. Powiedziała, że wody chronią słuch dziecka i mam tylko nie stać przy głośnikach☺️
Co do smoczka to ja na drugiej wizycie u położnej mam mieć lekcje o butelkach do kamienia, laktatorach i będę wtedy dopytywać o smoczki. Mam też sporo koleżanek neurologopedek i planuje się z nimi skonsultować w tej sprawie 🙂
All_in_one lubi tę wiadomość
-
Jeszcze dodam, ze triglicerydy mam podwyższone a LDL i HDL mam w normie . Tak sobie wszystko wpisuje w chata i czytam. To oprócz tej glukozy i tych triglierydów to te wątrobowe i inne wyniki mam wręcz książkowe.
"-HDL 69 — świetny
- LDL 80 — bardzo dobry
- Lp(a) 18,5 — idealna
- Triglicerydy 295 — podwyższone, ale typowe w ciąży i bardzo wrażliwe na dietę
- Cholesterol całkowity 208 — lekko podwyższony, fizjologiczne w ciąży
- Wątroba (ALT, AST, GGT) — wzorowa
Czyli: Twoje lipidy są ogólnie dobre, a Lp(a) wręcz wzorowa.
Najbardziej odstają triglicerydy — i to one zwykle reagują na sok, cukry i insulinooporność ciążową."
Tak sobie mysle zeby iść w poniedzialek jeszcze raz na tą glukoze. Wizyte mam o 15 to moze wyrobią się z wynikiem do wizytyWiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 17:56
👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Ja jak sobie mierze cukry, to widzę jak owoce na wieczór podbijają mi praktycznie nieraz ponad 100 a później jak jem sałatkę na kolację czy coś normalnie mam 85-88 rano.
Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 18:11
Paula. lubi tę wiadomość
-
Flora96 wrote:Mój mąż też jedzie w czerwcu na festiwal rock for people, to taka tradycja, która mają z przyjaciółmi i co roku tam jeżdżą 😁 za to wspólnie w lipcu jedziemy na system of a Down i się zastanawiam jak ja z tym bebzolem dam radę na koncercie 🙈 też się cieszę, że mamy miejsca na trybunie, bo na płycie nie dałabym rady
no właśnie jeden z koncertów to System, z tym że mam bilety na płytę... 🙈😁
Flora96 lubi tę wiadomość
-
Dziewczyny polecacie jakąś poduszkę między uda? Pamiętam że w poprzednich używałam zwykłego Jasia niby pomógł ale to nie to. Szukałam są w kształcie litery J i tego jest tak dużo - nie wiem na co patrzeć. Macie? Polecacie coś?
All_in_one lubi tę wiadomość
2009-puste jajo płodowe - poronienie samoistne
2010- syn👶duphaston
2021-ciąża zatrzymana, poronienie 9 tydz
2013-córka👶duphaston, luteina, polocard
2024-ciąża zatrzymana poronienie 8 tydz TR18, duphaston
2024-ciaza zatrzymana,
poronienie 11 tydz, duphaston
2025-poronienie samoistne 6 tydz, duphaston+neoparin
Po 6 ciąży MTHFR1268 homo+Pai/serpine homo
Po 7 ciąży
HLAC C1 grupa *07 *12
Kir AA
Obecne : 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4del, 2DS4(del - 22p) 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm
Nueobecne: 2Dl2, 2DL5(grupa1) 2DL5 (grupa2) 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1.3DP1 var
Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony -
Paula, nie chcę Cie dobijac, ale uwazam, ze jesli trzustka jest zdrowa (czyt. Nie ma cukrzycy) to nawet jak zjesz tabliczke czekolady wieczorem i zagryziesz litrem lodow tfzustka sobie poradzi i cukier będxie w normie. A jak jest przekroczony to już niestety sygnał, że coś jest nie tak.
Alczii'90, Paula., Larnaka lubią tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Po waszych odpowiedziach stwierdzam że chyba porozmawiam z mężem w niedzielę po obiedzie na spokojnie. Tylko nie wiem jak się za to zabrać, w ciąży jestem płaczliwa bardziej niż zwykle więc pewnie to będzie trudne. Zobaczymy..
Dzisiaj byłam na badaniach, mocz morfologia toxo, i test przesiewowy allo. Też miałyście? Ostatnio wyszło mi brak przeciwciał. Zobaczymy jak teraz. Pewnie jeszcze trochę i będę musiała przyjąć immunoglobulinę anty D. I potem jeszcze po porodzie. Uroki ujemnej grupy krwi. -
Ounai wrote:Paula, nie chcę Cie dobijac, ale uwazam, ze jesli trzustka jest zdrowa (czyt. Nie ma cukrzycy) to nawet jak zjesz tabliczke czekolady wieczorem i zagryziesz litrem lodow tfzustka sobie poradzi i cukier będxie w normie. A jak jest przekroczony to już niestety sygnał, że coś jest nie tak.
Niestety zgadzam się z Ounai. Przed badaniem glukozy nie powinno się celowo " ulepszać diety" żeby wybik był miarodajny. A diagnoza cukrzycy ciazowej nie jest taka straszna. Często wystarczy sama dieta, nie zawsze kończy się to insuliną jak u mnie czy Ounai
PAULA Powtórzenie badania to dobry omysł, ale jedz, tak jakbyś jadła normalnie. I tak niedługo będziesz pewnie miała OGGT zlecaną.
Paula., Ounai lubią tę wiadomość
👧 07/2024
💔 08/2025 (11tc poronienie zatrzymane)
⏸️ 12/2025
02.01. ɓ-HCG 465 + prog 20,5
10.01. ɓ-HCG 7978 + prog 17,10
16.01.-> 👶0,60 cm i ❤️
30.01. -> 👶2,22 cm i rośnie ❤️
20.02. -> 👶5,63 cm i rośnie ❤️
24.01. -> badania prenatalne I trymestru - niskie ryzyka 💚
20.03. -> 👶waga 165g
07.04. -> kolejna wizyta
Choroby: niedoczynności tarczycy, Hashimoto, IO, stan przed cukrzycowy,
Leki: Letrox 150, Duphaston 10 mg, insulina na noc

-
Ja ze smoczkiem zobaczę, jak bedzie spokojny, nie bede dawala, ale jak bedzie płakał duzo to tak.
Pierwsza córka bezsmoczkowa, druga płakała bardzo ale smoka nie chciała przez 6tyg - dopiero ten bibs zaakceptowała.
Staram sie na lewym boku spać, ale biodra mi drentwieją i odwracam sie na prawy, ale tez mi potrafii drętwieć i boli mnie, więc czasami się na plecach na chwile położę dla ulgi.
Mam od jutra mierzyć ciśnienie po 3 razy dziennie przez to ze stopy mi puchną i mimo że w moczu nic nie wyszlo, mam jutro zrobić posiew i sprawdzić czy nie ma białka w moczu. Hemoglobina mi spadła poniżej 12 i kazala pić koktajle ze szpinaku i pietruszki 🙂
Dostałam skierowanie na krzywą cukrowa i toksoplazmoze znowu.Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 20:38
-
Zdaje sobie sprawe, że cukrzyca ciążowa. Tylko strasznie jednak przeraża mnie ten temat👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Mnie przy pierwszej cukrzycy też przerazal, ale skup sie na tym co dobre, ja np dzieki cukrzycy mam nadal wagę na minusie, a od najnizszej wagi w ciazy, ktora mialam w 14+3 mam niecałe +1kg.Paula. wrote:Zdaje sobie sprawe, że cukrzyca ciążowa. Tylko strasznie jednak przeraża mnie ten temat
Dzis maz chcial mnie udobruchac i przywiozł mi kebaba wiec zupa z botwinki zostaje mi na jutro
O 19:00 dzis padlam w salonie. Maz mnie obudzil i powiedzial ze jak mam spac to chociaż w łóżku. Tak, ze on dzis ogarnia dzieci. Powiedzial mi, ze jutro idzie do pracy. Najpierw sie troche wkurzylam ale jak wrocil do domu to mu powiedzialam ze juz nie mam sił tak ciągnąć. Ze on tylko chodzi do pracy, a ja nie dosc ze ciaza to mam pranie, sprzatanie, gotowanie, zakupy, odwozenie i odbieranie dzieci, ich zajecia dodatkowe, wszystkie sprawy zwiazane z domem i po prostu juz nie mam sil. I ze w domu jest taki balagan, ze nie chce mi sie tu przebywac nawet a nie mam juz sil sprzatac po wszystkich.
Zagonil dzieci i w 10 min ogarneli salon z jadalnia a jak sie przebudzilam to widzialam ze nawet kuchnie zaczeli ogarniac. I mowi ze to juz ostatni taki weekend, bo chyba tez krzywo zaczynaja patrzyc na kase ktora musza mu wyplacic (ma platne sobota x2 a niedziela i swieta x3, wiec 1 weekend=tydzien pracy).
Dzis tez zadzwonilam do sadu poprosic zeby mi przyspieszyli ten wpis do ksiag wieczystych bo bez tego nie moge zarabiac. Przedstawilam swoja sytuacje, prawie sie poryczalam i Pani obiecala ze porozmawia z ta osoba co bedzie robic ten wpis. Mam dzwonic za tydzien dopytac. Trzymajcie kciuki, bo teraz podobno robia wpisy ze stycznia a moj byl koncem marca. Jak tego nie przyspiesza to serio nie wiem czy moge liczyc na jakikolwiek zasilek macierzynski
Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 23:32
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Ja będę próbować i mam nadzieję że będzie chciała bo moja córka nic silikonowego nie tknęła nigdyLaurelli wrote:A jak ze smoczkiem? Będziecie dawać już od 1 dnia ?1 IVF - 5 🥚- 2 zarodki / 29.07.2024 ET 2 zarodków ❌
2 IVF -3 🥚- 1 zarodek /26.09.2024 ET 1 zarodek trzydniowy ❌
3 IVF długi protokół - 4 🥚 - 2 zarodki
Jeden zdegenerował
22.02.2025 ET 4.1.2
7dpt beta 52,8 9dpt beta 149 11dpt beta 410 13dpt beta 1205
07.04 poronienie 7/9 tc 💔
4 IVF czerwiec 2025 długi protokół - 3🥚-1 zarodek nie przetrwał . Brak transferu
5 IVF KD ❄️❄️❄️❄️❄️
18.12 FET 4.1.2
7dpt ⏸️
9dpt 164
11 dpt 460
25 dpt ♥️
16+3 🩷👧

AMH 10.23 -0,65
06.24 -0,47
05.25 - 0,44
On
10.2023 azzospermia ( po odblokowaniu wszystkie wyniki wróciły do normy poza fragmentacją 30%) -
Co do koncertów w ciąży to myślę że nie ma przeciwwskazań. Ja co roku jeżdżę na męskie granie ale w tym roku znajomi odpuścili więc nie jadę i ja ale żałuję .
Nati96De, All_in_one lubią tę wiadomość
1 IVF - 5 🥚- 2 zarodki / 29.07.2024 ET 2 zarodków ❌
2 IVF -3 🥚- 1 zarodek /26.09.2024 ET 1 zarodek trzydniowy ❌
3 IVF długi protokół - 4 🥚 - 2 zarodki
Jeden zdegenerował
22.02.2025 ET 4.1.2
7dpt beta 52,8 9dpt beta 149 11dpt beta 410 13dpt beta 1205
07.04 poronienie 7/9 tc 💔
4 IVF czerwiec 2025 długi protokół - 3🥚-1 zarodek nie przetrwał . Brak transferu
5 IVF KD ❄️❄️❄️❄️❄️
18.12 FET 4.1.2
7dpt ⏸️
9dpt 164
11 dpt 460
25 dpt ♥️
16+3 🩷👧

AMH 10.23 -0,65
06.24 -0,47
05.25 - 0,44
On
10.2023 azzospermia ( po odblokowaniu wszystkie wyniki wróciły do normy poza fragmentacją 30%) -
Gdzieś chyba czytałam, że należy się wstrzymać z podawaniem smoczka dopóki dziecko nie ogarnie prawidłowego chwytu brodawki (jeżeli się chce karmić piersią oczywiście). Mojej szwagierki synek praktycznie w ogóle nie chciał smoczka, ale był mało płaczliwym dzieckiem.
-
No wlasnie ja tez tak czytalam i ze strachu nie podalam corce i efekt był taki, że nie chciała ani smoczka ani butelki. Jak poszlam do fryzjera na farbe i wrocilam po 4h to tak wrzeszczala, ze chyba 3 bloku dalej slychac bylo. Moj maz tanczyl z nia przed telewizorem. Tak ze ja sie drugi raz zrobic nie dam. Ale jal bede we wtorek u poloznej to pogadam z nia co mysli o tym smoczku.Flora96 wrote:Gdzieś chyba czytałam, że należy się wstrzymać z podawaniem smoczka dopóki dziecko nie ogarnie prawidłowego chwytu brodawki (jeżeli się chce karmić piersią oczywiście). Mojej szwagierki synek praktycznie w ogóle nie chciał smoczka, ale był mało płaczliwym dzieckiem.
Moje cotygodniowe wazenie dzis, zgodnie z planem mam +0,2 wzgledem poprzedniego tygodnia. Uff, bałam się że jak zluzowałam majty przy insulinie to wskoczy więcej (wiem, ze nieduzo ale po tym jak po ciazach z 60kg dobilam do 84kg mam swira na tym punkcie).
W ogole myslalam ze moja Marysia jest taka spokojna a ja po prostu slabo czulam ruchy. Teraz z dnia na dzien czuhe jak naparza coraz czesciej. Zwlaszcza o 22:30, to jej godzina pobudki.
Jak tam plany na weekend?👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Ja w ten weekend spokojnie, dzisiaj w pracy, napewno chcemy iść do kina. Jutro jeśli będzie ładna pogoda to pewnie jakiś dłuzszy spacer/rower. Muszę też posprzątać porządnie mieszkanie bo w przyszły weekend mamy spotkanie z moimi koleżankami i przyjeżdżają wszystkie do mnie a nie wiem czy w tygodniu ogarnę. Jak nie dam rady teraz w weekend to mój mąż bedzie musiał to ogarnąć.
-
Patrzę na trn bałagan w donu, na ten ogródek w którym trawa juz rosnie a my nadal nie wyrównaliśmy terenu i mam w oczach chęć mordu skierowaną w stronę męża, ktory sobie robi weekendowe nadgodziny. Jak żyć?👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Ounai a te nadgodziny Twojego męża wynikają z tego że chce np. więcej zarobić, czy wykazać się przed szefem?
U mnie będzie sprzątający weekend - wreszcie facet od łazienki skończył i możemy posprzątać dom. Chyba nigdy się nie cieszyłam tak na porządki 😅
W ogóle wyszła mi w moczu glukoza więc też mam niepokój że to ta cukrzyca. Probuje się pocieszyć że byc może to kwestia że kolacje zjadłam bardzo późno i nie było tych 12h przerwy do badania. Moja ginekolog powiedziała że nie sądzi że to cukrzyca, no ale krzywa pokaże jak jest
-
Ja mam zamiar odpocząć w weekend, bo niestety codziennie mamy fachowców w domu wiec musze ciągle gdzieś jeździć i coś załatwiać. Dlatego sobota i niedziela to jest dla mnie dzień lenia 😁
Za tydzień w weekend możliwe, że pojedziemy do Opola do moich tesciow, spotkamy się ze znajomymi 😊










