X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 30 października 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy333 wrote:
    Moja tez uwielbia takie zwiedzanie:) a dzisiaj sukces,przespala w nocy 8h!:)
    A 8 h to nie za duzo? Nam polozna mowila ze max 6 h. Dlatego ja wybudzam po tych 6 h dziecko (poza tym cycki mi chce rozwalic) choc chetnie bym nie wybudzala

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • MarBru Ekspertka
    Postów: 142 74

    Wysłany: 30 października 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 wrote:
    Marbru dodam jeszcze deserki sojowe alpro,mleczka smakowe, ciasteczka herbatniki bio firmy Ania, ciepłe lody, misie bezowe, batoniki bio z Rossmann owocowe, z Lidla, no trochę tego jest ;-) mamy to wszystko rozpracowane. Moja córka ma 5 lat i trochę imprez już było gotujemy z MAG(mama alergika gotuje) pieczemy i robimy desery z Małgorzatą Kalemba Drożdż (słodki sposób na alergię). Da się z tym żyć, gorzej idąc do kogoś na imprezę trzeba mieć swoją wałówę ;-)
    U mojej córki były nawracajace zmiany skórne i wymioty po moim mleku jak zjadłam nabiał, po 9 miesiącu zrobiliśmy próbę podania kaszki mlecznej i reakcja była bardzo silna. Testy skórne potwierdziły diagnozę w 22 miesiącu na bardzo silna alergię. Teraz najnowsze z krwi niestety nadal wykluczają nabiał ale może cielęcine i wolowe
    No już wszystkiego nie chciałam wypisywać bo jest tego dużo tak naprawdę. U mnie syn w większości je to co reszta domowników, oczywiście zupy nie zabierane, chleb bez masła itd. Czytamy uważnie składy i jakoś da się żyć. Mleka roślinne syn uwielbia, a na prowokacji w szpitalu jak pił modyfikowane to byłam w szoku jak mu smakuje. U nas skorne pokazują mocna alergie, z krwi słaba co podobno jest dziwne bo reakcje mamy szybka co świadczy o alergii IgE zależnej która powinna z krwi wychodzić a nie wychodzi;) w każdym razie po wypiciu mleka w szpitalu po 5 minutach miał czerwone plamy wokół ust a trzeciego dnia prowokacji oprócz twarzy, jeszcze dodatkowo na szyi. Mamy w grudniu mieć następna prowokacje. Najbardziej się boje ze zje coś w przedszkolu. Teraz ma fazę zachwytu niespodziankami z jajek kinder, na szczęście czekoladę oddaje mamie albo komuś dorosłemu. Ale ze lubi słodkie to coraz częściej pyta czy to ma mleczko albo mówi ze może tylko poliże, na szczęście jeszcze tego nie robi.
    A u Ciebie młodsze dziecko tez ma objawy? Jesteś teraz tez na diecie?

    nsp8t6l.png
  • promyczek 39 Autorytet
    Postów: 1848 1741

    Wysłany: 30 października 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kluska tez lubi zwiedzanie mieszkania na tatusiu :)
    Ola moja podobnie sie zachowuje przy cycku ,szarpie ,ryczy ,puszcza i znowu chwyta,za to w nocy je pieknie i zasypia,dziwne to wszystko,dlatego wlasnie zaczelam podawac mm i karmie mieszanie,mam chyba niewystarczajaco mleka i musze sie z tym pogodzic,zreszta cieknie mi tylko z jednego cycka ,zd drugiego jak scisne,od poczatku mialam problem z tym mlekiem

    2017r-IVF-wrzesień-nieudane
    2018r-naturalny Cud♥
    5b09h371owxjb82f.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 30 października 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem na diecie bo robił brzydkie zielone kupy. Podobno też ma nietolerancje laktozy. Dostaje krople i w weekend je odstawiłam chciałam zobaczyć czy nadal mam je podawać i zaczął mocno chlustac od wczoraj znowu podaje i jest dobrze więc chyba lekarz ma rację. Ogólnie cały czas ma rzadkie kupy ze sluzem ale ponoć przy tej nietolerancji tak jest. Miałam wczoraj wprowadzać nabiał i obserwować a go mocno posypało po nocy czoło i wokół oczu i nie umiem rozróżnić alergii(ale raczej powinno być też na tułowia) od trądziku. Córka miała pokrzywke na klatce piersiowej zawsze i zmiany w zgieciach kolan i łokci. Do przedszkola chodzi bez wyżywienia bo nie ufam ich kuchni ani młodej. My mamy epipen junior domiesniowo w razie wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego. Im dziecko starsze tym ciężej bo torty, słodycze na urodzinach u koleżanek ja omijają i widzę ta przykrość jak ktoś czestuje czekolada czy dzieci w przedszkolu na urodziny cukierkami. Ma Pani przedszkolanka coś dla niej zostawione ale to nie to samo

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 30 października 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż tak się wyczuł w przewodnika, że wczoraj chciał małej pokazać piwnice :)

    Moja przesypia od 21 do 3 i tak ją budzę, inaczej jest tak głodna że cały blok ją słyszy.

    Camilla13 lubi tę wiadomość

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • MarBru Ekspertka
    Postów: 142 74

    Wysłany: 30 października 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka u nas narazie słodycze na zastępstwo dają radę, ale tez nie wiem ile to potrwa. Tez mi przykro czasem jak patrzę na syna i z radością pyta czy to z mleczkiem i czy może zjeść a ja mówię ze nie może. Łatwiej było jak sama tez nie jadłam i mówiłam ze mamusia i on nie będą jeść. W przedszkolu tez maja dla niego słodycze. Moj syn je obiady i podwieczorki. Skoro macie adrenalinę w domu rozumiem ze córka miała wstrząs? Czy ma 6klase? Biedne te dzieciaczki z alergiami. Ja tez nie wiem czy u nas jest trądzik czy alergia, położna i pielęgniarka powiedziały ze u nas zmiany to potowki i trądzik, ale ze zmiany które ma między brwiami mogą świadczyć o skazie jak to wszyscy nazywają;) w listopadzie wybieram się do naszej alergolog to może wezmę córkę na „przegląd”

    nsp8t6l.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 30 października 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy333 wrote:
    Moja tez uwielbia takie zwiedzanie:) a dzisiaj sukces,przespala w nocy 8h!:)
    Moja też lubi z tatusiem zwiedzać mieszkanie i też dzisiaj przespala 8h o myślę że nie ma sensu wzbudzać niemowlaka sam się musi budzić jak zglodnieje , moja w ciągu doby zjada 700-800ml mleka więc jest wystarczająco i nie ma potrzeby jej budzić skoro lubi spać o jej nic nie dolega to tylko się cieszy.

    Amy333 lubi tę wiadomość

    201809135365.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 30 października 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę dziewczyny u nas ten trądzik to teraz taka kaszka trochę sucha A pod światło widać takich pryszczyki , i występuje tylko na twarzy i trochę na dekolcie, nie wiem smaruje ja emolium krem specjalny od 3 dni nie ma zaczerwienien, martwię się że być może uczulila jest na to mleko , ale kupki ma ładne, kolek ani wymiotow nie ma więc co myślicie

    201809135365.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 30 października 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Moja też lubi z tatusiem zwiedzać mieszkanie i też dzisiaj przespala 8h o myślę że nie ma sensu wzbudzać niemowlaka sam się musi budzić jak zglodnieje , moja w ciągu doby zjada 700-800ml mleka więc jest wystarczająco i nie ma potrzeby jej budzić skoro lubi spać o jej nic nie dolega to tylko się cieszy.
    U nas młoda też dzisiaj pięknie spała w nocy - prawie 7,5h. Nie wybudzałam jej, bo wczoraj robiła wieczorem taką jazdę, że musiała odespać. Poza tym powiem Wam, ze nasza mała wybudzona w nocy gardzi cyckiem. Poważnie :D usta zaciśnięte i minka w stylu "no i po co mnie obudziłaś matka?" :D

    Z tym szarpaniem cycka to zauważyłam, że jak jest bardzo zdenerwowana albo chce odbić/ulać. Jak jest wyluzowana to pięknie ssie. Tylko czasami nie znam sposobu na to, żeby do cycka przystawić ją wyluzowaną. Dzisiaj od rana jest cudowna. Zasnęła mi w chuście, rano sobie trochę pogadałyśmy. Wsadziłam ją też dzisiaj do bujaczka i nie wierzyłam - 30 minut tam siedziała, bez marudzenia, a nawet zaczęła w nim przysypiać! Mama mogła wejść spokojnie pod prysznic. Byłam zachwycona :D

    KATARZYNACarm, Minns, p_tt lubią tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 30 października 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bujaczek też u nas się świetnie sprawdza

    201809135365.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 30 października 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośka też prześpi w nocy max 6 godzin. Dla mnie to i tak rewelacja :)

    Amy333 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 30 października 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Bujaczek też u nas się świetnie sprawdza
    U nas mata edukacyjna się sprawdza- mam spokój czasami nawet i godzinę- ważne żeby dosiegala wiszące zabawki i żeby melodyjki grały bo jak przestaje grać to jest pisk ☺

    Izabelle, KATARZYNACarm lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 30 października 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Zośka też prześpi w nocy max 6 godzin. Dla mnie to i tak rewelacja :)
    Nasza Zoska to śpi tak ok 5h, choć wczoraj nie wiem co jej się stało... pobudki co 3h i darcie na cały dom że głodna - w dzień zjadła mniej i może chciała w nocy nadrobić.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 30 października 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza jeszcze nie ogarnia maty. Bujaczek dzisiaj pierwszy raz się spodobał :) wiec jest coraz lepiej :) ostatnio Natalia pisała o metkowcach. W życiu o tym nie słyszałam, ale sprawdziłam w necie i się zakochałam. Muszę kupić koniecznie. Moze zainteresują Pole. Jakie zabawki się u Was sprawdzają? Bo widzę, ze mała coraz więcej ogarnia, wiec muszę pokupować :)

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Kurczę dziewczyny u nas ten trądzik to teraz taka kaszka trochę sucha A pod światło widać takich pryszczyki , i występuje tylko na twarzy i trochę na dekolcie, nie wiem smaruje ja emolium krem specjalny od 3 dni nie ma zaczerwienien, martwię się że być może uczulila jest na to mleko , ale kupki ma ładne, kolek ani wymiotow nie ma więc co myślicie
    hej hej, ta kaszka na buźce... mamy to samo. tylko buzia i kilka na klatce piersiowej pojedynczych kropeczek. one nie sa nawet czerwone tylko takie w kolorze skory widoczne pod swiatło i wyczuwalne palcami. ani nie swedzi ani nic. tylko ze jest skora taka szorstka. nie wiem co to moze byc. myslałam ze od mm moze nietolerancja albo cos takiego ale zadnych objawow nie ma wiecej, ani nie ulewa, kupa codziennie, czasem lekko zielonawa ale prawie cały czas musztardowa, kolek nie ma wiec chyba to mleko ok.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś dzień tragedia. Ania nie śpi od 6... Nie wiem czy brzuch ja męczy czy co ale nie chce spać. Ciągle jest pobudzona . Ja jestem jak zombie już bo w nocy też się dziś budzila. A było juz tak pięknie :(

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 30 października 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Nasza jeszcze nie ogarnia maty. Bujaczek dzisiaj pierwszy raz się spodobał :) wiec jest coraz lepiej :) ostatnio Natalia pisała o metkowcach. W życiu o tym nie słyszałam, ale sprawdziłam w necie i się zakochałam. Muszę kupić koniecznie. Moze zainteresują Pole. Jakie zabawki się u Was sprawdzają? Bo widzę, ze mała coraz więcej ogarnia, wiec muszę pokupować :)
    U nas jeszcze książeczki kontrastowe czuczu... mała jak wybije wzrok to nie chce oderwać od obrazka , no i pluszaki... ma ulubionego zajączka Baksia i tylko nim by rzucala :) , ostatnio też fascynuje ja grzechotka taka na kółeczku są kolorowe zwierzaki ... lapie w rękę i trzepie tym ☺

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 30 października 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mata się sprawdza. Zosia lubi tez kontrastową książeczkę, grzechotki ( jak ja nimi grzechoczę) i nowosc,do snu przytulanka króliczek.
    Ostroznie wprowadzam wszystko co gra,świeci i śpiewa. Nie chcę zbytnio Malej pobudzać,wolę z nią rozmawiać ;) Synek miał Pana Metkę,ale nie intetesował go. Może Zosia będzie dla niego łaskawsza i doczeka sie zainteresowania ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2018, 17:41

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 30 października 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaafabka wrote:
    hej hej, ta kaszka na buźce... mamy to samo. tylko buzia i kilka na klatce piersiowej pojedynczych kropeczek. one nie sa nawet czerwone tylko takie w kolorze skory widoczne pod swiatło i wyczuwalne palcami. ani nie swedzi ani nic. tylko ze jest skora taka szorstka. nie wiem co to moze byc. myslałam ze od mm moze nietolerancja albo cos takiego ale zadnych objawow nie ma wiecej, ani nie ulewa, kupa codziennie, czasem lekko zielonawa ale prawie cały czas musztardowa, kolek nie ma wiec chyba to mleko ok.
    Agaafabka no to mamy ten sam problem bo ja już nie mam pojęcia co to jest one mówią że to jest trądzik ja już też sobie wkrecam że skaza , że nietolerancja mleka itp . A co u Ciebie w CB mówili? I jak długo już je macie bo u nas był najpierw trądzik A teraz została tą kaszka i łącznie trwa to już 4 tyg

    201809135365.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 30 października 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    U nas mata edukacyjna się sprawdza- mam spokój czasami nawet i godzinę- ważne żeby dosiegala wiszące zabawki i żeby melodyjki grały bo jak przestaje grać to jest pisk ☺
    u nas tak karuzela działa na nią nad lozeczkiem

    201809135365.png
‹‹ 1281 1282 1283 1284 1285 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ