X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Paulinda Autorytet
    Postów: 256 283

    Wysłany: 29 października 2018, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z zabawnych rzeczy: moja teściowa bardzo mi pomaga, mieszka obok i ostatnio codziennie gotuje mi jakiś obiad więc nie muszę się o to martwić za co jestem jej mega wdzięczna. Oczywiście wszystko przygotowane jak w szpitalu, wiecie, tylko gotowane, bez przypraw i tłuszczu i oczywiście bez "zakazanych" produktów :P nie przeszkadza mi to bo po pierwsze lubię takie rzeczy A po drugie szybciej zrzucę kg :D
    No i wczoraj standardowo wpada, zostawia mi zupę buraczkową, ja z Zosią w innym pokoju więc instruuje męża, no i tu pada zdanie: "Nie przestraszcie się czerwonej kupki u małej, bo tam buraczki są" :D musiałam się z wami tym podzielić, do męża oczywiście nie mogę się z tego nabijać :P

    Izabelle, ola_g89 lubią tę wiadomość

    3i499vvjgx57zohf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Wam powiem ze ja raz zjadłam szpinak i kolejna kupa Ani była zielona. Dosłownie. Tylko ta jedna. Nie wiem czy zwariowałam czy co ale tak było.

    U nas ostatnio Ania bardzo brzydko je na cycki. Non stop się szarpie nie wiem o co jej chodzi. Tylko w nocy je ładnie ale w dzień tragedia. Wszystko ja rozprasza.
    Dziewczyny czy Wasze dzieci też tymi rączkami latają jak szalone ? Ania jak zasypia to macha nimi na wszystkie strony czasami aż się drapie po głowie twarzy. Nie wiem czy to jest normalne ??

    Left_ie lubi tę wiadomość

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 29 października 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Ja Wam powiem ze ja raz zjadłam szpinak i kolejna kupa Ani była zielona. Dosłownie. Tylko ta jedna. Nie wiem czy zwariowałam czy co ale tak było.

    U nas ostatnio Ania bardzo brzydko je na cycki. Non stop się szarpie nie wiem o co jej chodzi. Tylko w nocy je ładnie ale w dzień tragedia. Wszystko ja rozprasza.
    Dziewczyny czy Wasze dzieci też tymi rączkami latają jak szalone ? Ania jak zasypia to macha nimi na wszystkie strony czasami aż się drapie po głowie twarzy. Nie wiem czy to jest normalne ??
    Możliwe, że chce się jej odbić, albo coś z brzuszkiem. Mój tak ma i w nocy też je ładnie. Pionizuje go co chwilę, albo dociskam nóżki do brzuszka, albo daje smoka.
    Też jest ruchliwy, ale jak zasypia to już nie, ewentualnie efekt moro.
    Dalej macie problem z kupkami? Kojarzę, że Twoja Ania miała rzadkie. U nas od kilku dni właśnie same rzadkie kupy, 1/2 razy na dobę. Przeszło u Was? Ja podaję espumisan prawie co każde karmienie. Ogólnie często widać, że męczy go brzuszek, jest niespokojny :(

    wrzesień 2018 - synek <3
  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 29 października 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie cytuje bo nie lubie na tel.
    Tez mialam opryche jak maly mial 2 tyg. Nic mu nie bylo, nie calowalam i czesto mylam rece.

    Moj starszak machal rekami jak usypial, walil sie w glowe i rozbudza i tak wkolo, a jak go krepowalam kocykiem to sie zloscil, dodatkowo strasznie sie drapal mimo obcietych pazurow (tak ma do dzis, jak wpadnie w furie to podrapany albo nos albo czolo).

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wrote:
    Możliwe, że chce się jej odbić, albo coś z brzuszkiem. Mój tak ma i w nocy też je ładnie. Pionizuje go co chwilę, albo dociskam nóżki do brzuszka, albo daje smoka.
    Też jest ruchliwy, ale jak zasypia to już nie, ewentualnie efekt moro.
    Dalej macie problem z kupkami? Kojarzę, że Twoja Ania miała rzadkie. U nas od kilku dni właśnie same rzadkie kupy, 1/2 razy na dobę. Przeszło u Was? Ja podaję espumisan prawie co każde karmienie. Ogólnie często widać, że męczy go brzuszek, jest niespokojny :(

    Wiesz co niby przeszło bo już były 3 dni kiedy robiła jedna duża kupa dziennie a od wczoraj znowu kupa co karmienie. Moja też niespokojna , w nocy śpi dość ładnie ale jak się budzi na drugie karmienie ok 5 nad ranem i próbuje jeszcze ja uśpić to zaśnie ale cały czas się kręci , męczy przez sen. Tragedia.

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 29 października 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też dziś kiepsko je , wczoraj jadła porcje po 115-125ml, na noc nawet dorabialam i zjadła 155ml, a dziś je po 65ml i nie chce ... Może się przejadla wczoraj, ale dawalam tyle ile chciała.

    Zosia tez macha rączkami często - jest mocno energiczna.

    Paulinda ale Ci dobrze- super że teściowa tak pomaga, ja czasami już mam dość tego gotowania- na szczęście Zosia pozwala mi gotować- mam na to czas ☺

    Na 1 listopada robię obiad na 22osoby... porwalam się, w głównej mierze dla rodziny teściowej... ciotki męża przyjeżdżaly z prezentami dla Zosi i dla nas na nowy dom jak byłam w ciąży- wtedy musiałam leżeć i nie było jak przygotować czegoś - teraz nadarza się okazja bo zjeżdżają się na Wszystkich Świętych (A maja ok 200km) więc stwierdziłam że będę miała z głowy ☺ jutro w planie mam upiec ze 4 ciasta, w środę przygotuje obiad, żeby w czwartek tylko podgrzać po wizytach na cmentarzach. A pytanie, bierzecie swoje maleństwa na cmentarz?

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 29 października 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś poszła kupka wreszcie, 6 dzień. Ale nieduża i bez fajerwerków ;)

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 29 października 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    U nas też dziś kiepsko je , wczoraj jadła porcje po 115-125ml, na noc nawet dorabialam i zjadła 155ml, a dziś je po 65ml i nie chce ... Może się przejadla wczoraj, ale dawalam tyle ile chciała.

    Zosia tez macha rączkami często - jest mocno energiczna.

    Paulinda ale Ci dobrze- super że teściowa tak pomaga, ja czasami już mam dość tego gotowania- na szczęście Zosia pozwala mi gotować- mam na to czas ☺

    Na 1 listopada robię obiad na 22osoby... porwalam się, w głównej mierze dla rodziny teściowej... ciotki męża przyjeżdżaly z prezentami dla Zosi i dla nas na nowy dom jak byłam w ciąży- wtedy musiałam leżeć i nie było jak przygotować czegoś - teraz nadarza się okazja bo zjeżdżają się na Wszystkich Świętych (A maja ok 200km) więc stwierdziłam że będę miała z głowy ☺ jutro w planie mam upiec ze 4 ciasta, w środę przygotuje obiad, żeby w czwartek tylko podgrzać po wizytach na cmentarzach. A pytanie, bierzecie swoje maleństwa na cmentarz?
    My planujemy wieczorem sobie zrobić spacerek na cmentarz, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Ma być ciepło, ale i tak czekam na śpiworek. Dzisiaj byłam z nim na 20 minutowym spacerku, a jeszcze zimno było, zaczął się w trakcie rozkopywać bo pod kocykiem był masakra. W śpiworku mam pewność, że się nie rozkopie.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 wrote:
    Czyli nie ma stwierdzonej alergii na BMK?
    Bo ja myślałam że ma i przez to trafiliście do szpitala, że tak zamanifestowala się właśnie alergia.
    Moje odkrycie to oreo maja skład bez mleka Jeśli chodzi o słodycze bez mleka :-)
    Marbru gdyby to była alergia u córki na pewno byś zauwazyla, ból brzuszka, brzydkie kupki, wysypka, nieutulony płacz, silne kolki, nie da się niezuwazyc ze dziecku coś dolega :-)
    W szpitalu byliśmy przez jelitowke. Nie ma stwierdzonej ale po zmianie mleka, mojej diecie syn nie ma żadnej wysypki, kupki sa2 raz na dobę i prawidłowe, nie pręży się przy i po każdym.jedzeniu i przestał ulewac. A że jest obciążony w 50% możliwością wystąpienia alergii to od razu zastosowalismy się zaleceń.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 29 października 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia wielki szacun! Ja ma dużą rodzinę i wiem ile to roboty.
    Ja w tym roku jadę na cmentarz w sobotę, naszczescie moja mama to rozumie (w zeszłym roku umarł mój tata) to wtedy wezmę dzieci. W czwartek przerażają mnie te korki.
    U nas przez trzy dni mała była bardzo niespokojna, no i ewidentnie to skok rozwojowy. Dzisiaj zaczęła łapać różne przedmioty i jest bardzo zainteresowana zabawkami, no i głośno się śmieje, wcześniej wydawała też smiechopodobne dźwięki ale dziś już są wyjątkowo super :)
    A też w nocy je spokojnie a w dzień zdarza się brzydko, tak tego nie lubię.

    Camilla13 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 29 października 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojego dziś obsypalo na całym czole, nie jestem pewna czy to alergia czy ten trądzik może. W sumie nie wiem po czym by go miało obsypac. Jak zasnął dziś o 12.30 to spał do 16.10 cycki się przepelnily I spacerku nie bylo:-) A ja biegałam sprawdzać czy wszystko dobrze. Obudził się trzasnol wielka rzadką kupę i fajnie się bawił. Teraz po kąpieli się karmi :-)
    My na cmentarz pojedziemy jeśli pogoda dopisze.
    Dobrze Camilla ze zapobiegacie :-) Ja jutro jadę z córką do alergologa to od razu o małego dopytam.
    MarBru co tam u pediatry? Fajnie przybrala malutka?

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 29 października 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    U nas ostatnio Ania bardzo brzydko je na cycki. Non stop się szarpie nie wiem o co jej chodzi. Tylko w nocy je ładnie ale w dzień tragedia. Wszystko ja rozprasza.
    Dziewczyny czy Wasze dzieci też tymi rączkami latają jak szalone ? Ania jak zasypia to macha nimi na wszystkie strony czasami aż się drapie po głowie twarzy. Nie wiem czy to jest normalne ??
    Nie wiem czy to normalne ale mój też tak drapak się po twarzy jakby chciał skórę zerwać, już tego nie robi obecnie. Teraz namiętnie ssie pięści jak jest zmęczony albo jak leży na brzuszku. Od wczoraj każde ułożenie na brzuszku kończy się przewrotka na plecy ale tylko przez prawe ramię :-) I nad ranem po karmieniu między 4-5 też już tylko setka i jaka do rana i poplakuje biorę go do siebie i zasypia przy cycku śpimy do 8 czasem, jak pisnie daje cyca i się uspokaja

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 29 października 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Ja Wam powiem ze ja raz zjadłam szpinak i kolejna kupa Ani była zielona. Dosłownie. Tylko ta jedna. Nie wiem czy zwariowałam czy co ale tak było.

    U nas ostatnio Ania bardzo brzydko je na cycki. Non stop się szarpie nie wiem o co jej chodzi. Tylko w nocy je ładnie ale w dzień tragedia. Wszystko ja rozprasza.
    Dziewczyny czy Wasze dzieci też tymi rączkami latają jak szalone ? Ania jak zasypia to macha nimi na wszystkie strony czasami aż się drapie po głowie twarzy. Nie wiem czy to jest normalne ??
    No właśnie u nas dziś taka szarpanina i nie wiem o co chodzi. Już się bałam,ze mleka nie mam,bo brodawki az czerwone,ale kupy ida,siusiu też. Dałam smoczek to przyjęła i zasypia. To raczej głodna nie jest. Może jakiś skok rozwojowy znowu,bo zaczęła akceptować przytulankę do spakonia. Musialam biec po króliczka do salonu,bo go szukała..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2018, 20:48

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia podziwiam ja jak mam obiad na 6 osób zrobić to dla mnie dużo :p

    My w tym roku zostajemy w domu bo męża rodzina 400 km a moja 100 km od nas i jeszcze małej na takie wojaze nie będziemy brać. Poza tym nie chce jej fundować widoki 20 osób przy stole i przechodzenia z rąk do rąk bo wiem jaka ona jest pobudzona jak np moje dwie koleżanki przyjdą. Poczekamy aż troszkę podrośnie :)

  • MarBru Ekspertka
    Postów: 142 74

    Wysłany: 29 października 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 wrote:
    Czyli nie ma stwierdzonej alergii na BMK?
    Bo ja myślałam że ma i przez to trafiliście do szpitala, że tak zamanifestowala się właśnie alergia.
    Moje odkrycie to oreo maja skład bez mleka Jeśli chodzi o słodycze bez mleka :-)
    Marbru gdyby to była alergia u córki na pewno byś zauwazyla, ból brzuszka, brzydkie kupki, wysypka, nieutulony płacz, silne kolki, nie da się niezuwazyc ze dziecku coś dolega :-)
    Tylko wcale te wszystkie objawy nie musza wystąpić. Ja syna karmiłam 8mc jedząc nabiał i to w dużych ilościach. Dopiero kiedy on spróbował nabiału i zareagował pokrzywka w ciągu paru minut przeszliśmy na dietę bez BMK i bylismy na niej 22mc puki nie odstawiłam syna. A on na diecie jest nadal bo podczas prowokacji w szpitalu lekarze stwierdzili ze nie może dalej nabiału jesc. Tak tylko napisze ze pierwsze testy z krwi ktore wyszły pozytywne były zrobione w wieku 2l8mc, wyszła tylko 1 grupa czyli teoretycznie bez objawów. A mamy zakaz jedzenia. Skórne wychodziły pozytywne dużo szybciej, ale co dziwne przed próba prowokacji w szpitalu z testu skórnego wynikało ze nie ma alergii;)
    Syn do tego 8mc nie miał wiele objawów, czasem bóle brzuszka ale raczej od wzdęć itd, kupy normalne, tylko policzki miał zaczerwienione i jedna zmianę skórna na nodze.
    Co do słodyczy to jest ich więcej niż oreo:) bo można jesc gorzka czekoladę, wafle ryżowe w deserowe czekoladzie, gumy rozpuszczalne takie jak frit, mamba, maoam, lizaki, krówki z rossmana (wiem co jem), chipsy głównie solone, paluszki słone, biszkopty. My na urodziny syna mamy nawet tort bezmleczny a ciast tez robiłam sporo:) niestety z wielu rzeczy trzeba zrezygnować ale ja dzięki tej diecie sporo schudłam i dużo zdrowiej się odżywiałam. Szczególnie na początku zanim odkryłam jakie słodycze mogę jesc;)

    nsp8t6l.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 29 października 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nawet nie wiecie jak mnie podbudowałyście. U nas też ostatnie dni to jeden wielki dramat. Dokładnie tak, jak piszecie. Pola przy cyku walczy o życie, szarpie się, wypuszcza, za chwilę znów chwyta. Mam wrażenie, że dosłownie zapomniała wszystko, co wcześniej umiała. Brzydko łapie cycka, brodawki całe czerwone. W nocy je pięknie, zasypia przy cycku, odkładam do łóżeczka i nie ma problemu. Całe szczęście, że noce przesypia, ale w dzień ma np. 7h przerwy w spaniu. I przez te 7h płacze cały czas z przerwami na cycka, przy którym też prędzej czy później płacze. Błędne koło. Nie wiem, czy to skok, bo wydawało mi się, że miała w zeszłym tygodniu.

    Macie jakieś wspaniałe sposoby na uspokojenie takiego szoguna? Co się u Was sprawdza w tych kryzysowych momentach?

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 29 października 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marbru dodam jeszcze deserki sojowe alpro,mleczka smakowe, ciasteczka herbatniki bio firmy Ania, ciepłe lody, misie bezowe, batoniki bio z Rossmann owocowe, z Lidla, no trochę tego jest ;-) mamy to wszystko rozpracowane. Moja córka ma 5 lat i trochę imprez już było gotujemy z MAG(mama alergika gotuje) pieczemy i robimy desery z Małgorzatą Kalemba Drożdż (słodki sposób na alergię). Da się z tym żyć, gorzej idąc do kogoś na imprezę trzeba mieć swoją wałówę ;-)
    U mojej córki były nawracajace zmiany skórne i wymioty po moim mleku jak zjadłam nabiał, po 9 miesiącu zrobiliśmy próbę podania kaszki mlecznej i reakcja była bardzo silna. Testy skórne potwierdziły diagnozę w 22 miesiącu na bardzo silna alergię. Teraz najnowsze z krwi niestety nadal wykluczają nabiał ale może cielęcine i wolowe

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 30 października 2018, 04:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja macha rękami jak się denerwuje, czym wyższy poziom nerwów tym szybsze i mniej skoordynowane ruchy.
    Od dwóch dni ma nową zabawę, tatuś pokazał jej, że na rękach można zwiedzać mieszkanie i teraz ciągle się domaga.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 30 października 2018, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tez uwielbia takie zwiedzanie:) a dzisiaj sukces,przespala w nocy 8h!:)

    Izabelle, promyczek 39, Camilla13, kasia1518, ola_g89, KATARZYNACarm lubią tę wiadomość

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 30 października 2018, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwiedzania nauczył tatus u nas też ;) Dopóki nie pamięta to ok,jak tata wraca z pracy to niech sobie nosi ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
‹‹ 1280 1281 1282 1283 1284 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ