X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 16 listopada 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    W ogóle Hanka dzisiaj cały dzień śpi a jutro zostawiamy ją z moją mamą i jedziemy do Wrocławia na zakupy i kolacje. Już się nie mogę doczekać :D

    No to Margoo udanego wieczoru jutro - korzystajcie z wychodnego ☺

    U nas najbliższa okazja się trafi 25.01.2019 - mąż kupił bilety do teatru - takie urodzinowe wyjście bo mam na początku lutego urodziny.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 16 listopada 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Zważę się dziś z nią w domu, bo ostatnio tydzień temu 8 listopada miała 4750g. Wiem że taka norma min. To 150g/ tydzień. Jak na nią patrze to wydaje mi się że rośnie, bo już taka kluseczka mała jest.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2234a98638c4.jpg
    Jaka ona jest słodka <3 do schrupania!

    Ja jutro mam pierwsze wychodne od porodu. Mąż zostaje z małą, a ja spróbuje się odprężyć i nie wrócić do domu po 15 minutach :D

    100krotka30 lubi tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podnoszeniem główki nie ma co się martwić przynajmniej tak twierdzi nasza pani dr. Synek jeszcze 1,5 tygodnia temu ledwo podnosił głowę, na brzuchu za nic nie chciał leżeć, a dziś głowa za każdym razem do góry, wszystko ogląda, bez problemu i jeszcze się cieszy przy tym.
    Co do położnej, mają one obowiązek odbyć 6 wizyt do 6 tygodnia życia dziecka. Pediatra ma odbyć wizytę w domu do ukończenia 3 tygodnia życia. Pielęgniarka środowiskowa przychodzi głównie wtedy gdy położna albo pediatra zgłoszą jakieś zastrzeżenia co do wyglądu dziecka albo warunków mieszkaniowych.
    Wagą syna przestałam się przejmować, ma ją na 20 centylu ale skoro nie chce zjadać większych porcji to mamy go nie zmuszać. Widocznie będzie taki jak ja, długi i szczupły. Buzie ma śliczną, okrągłe policzki, duże oczko i dlugasne rzęsy, wygląda jak dziewczynka ;)
    Jutro z wizytą przychodzi teść ze swoją matką, trzymajcie kciuki żebym nie wydała się w dyskusję bo rozpetam wojnę. Przysięgam. Bo mam już dość słuchania jakie to wredne dziecko mamy i jak to sobie nie radzę bo nie śpi całą dobę! Oburzenie bo nie kąpie każdego dnia, bo za słabo ubieram (w domu 24 stopnie są), bo daję mm, bo nie daję smoczka (syn wpada w szał jak tylko poczuje go w ustach), a gdzie woda, herbatki itp! czemu nie wkładam go do wózka i nie bujam, tylko tak trzeba dziecko usypiac, czemu śpi na kanapie z kotami. Ostatnio powiedziałam, że wizyta dobiegła końca, zabrałam syna i poszłam na góre.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co jest najgorsze, ostatnio była rozmowa o tym że długo się staraliśmy o dziecko itp (o in vitro wiedzą tylko 4 osoby) powiedzieliśmy tylko tyle, że wszystko robiliśmy pod kontrolą lekarza i było trzeba trochę leków brać. I co usłyszałam od tych starych durnych bab z rodziny męża, że chwała Bogu że nie dziecko z probówki bo to nie wiadomo co mogą wyhodować i nie wiadomo co się urodzi i na bank te dzieci bez rączek, nóżek czy z innymi wadami to z probówki i że nie wiadomo czyje to dziecko! A kobieta jak nie może zajść w ciążę to powinna całe życie być sama. A jak powiedziałam że mężczyźni też mają problem z płodnościa, to że to nie jest mozliwe bo chłop zawsze może. Brak mi słów na to wszystko. Aż się wystraszyłam jak by traktowali naszego misiaczka gdyby wiedzieli.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Podnoszeniem główki nie ma co się martwić przynajmniej tak twierdzi nasza pani dr. Synek jeszcze 1,5 tygodnia temu ledwo podnosił głowę, na brzuchu za nic nie chciał leżeć, a dziś głowa za każdym razem do góry, wszystko ogląda, bez problemu i jeszcze się cieszy przy tym.
    Co do położnej, mają one obowiązek odbyć 6 wizyt do 6 tygodnia życia dziecka. Pediatra ma odbyć wizytę w domu do ukończenia 3 tygodnia życia. Pielęgniarka środowiskowa przychodzi głównie wtedy gdy położna albo pediatra zgłoszą jakieś zastrzeżenia co do wyglądu dziecka albo warunków mieszkaniowych.
    Wagą syna przestałam się przejmować, ma ją na 20 centylu ale skoro nie chce zjadać większych porcji to mamy go nie zmuszać. Widocznie będzie taki jak ja, długi i szczupły. Buzie ma śliczną, okrągłe policzki, duże oczko i dlugasne rzęsy, wygląda jak dziewczynka ;)
    Jutro z wizytą przychodzi teść ze swoją matką, trzymajcie kciuki żebym nie wydała się w dyskusję bo rozpetam wojnę. Przysięgam. Bo mam już dość słuchania jakie to wredne dziecko mamy i jak to sobie nie radzę bo nie śpi całą dobę! Oburzenie bo nie kąpie każdego dnia, bo za słabo ubieram (w domu 24 stopnie są), bo daję mm, bo nie daję smoczka (syn wpada w szał jak tylko poczuje go w ustach), a gdzie woda, herbatki itp! czemu nie wkładam go do wózka i nie bujam, tylko tak trzeba dziecko usypiac, czemu śpi na kanapie z kotami. Ostatnio powiedziałam, że wizyta dobiegła końca, zabrałam syna i poszłam na góre.

    Wystraszyłaś mnie tą pielęgniarką :D Nam położna już na pierwszej wizycie powiedziała, że po 4 miesiacu przyjedzie do nas pielęgniarka środowiskowa :D Sama pielęgniarka powiedziała nam, że kiedyś chodziły jeszcze po ukończeniu przez dziecko 6 miesiaca, 9 i ostatni raz przychodziły jak dziecko miało rok a teraz zmieniły się przepisy i przychodzi tylko po ukończeniu 4 miesiąca.

    Co do teściów to ja już staram się nie wypowiadać bo mnie krew zalewa, teściowa wszystko wie lepiej a tak obłapia Hankę, że mam ochotę jej ja wyrwać... Ostatnio na obiedzie zabrała mi ją i zamknęła się z małą w sypialni. Zjadłam obiad w minute poszłam tam i ją jej zabrałam. Kiedyś poszła z nią na spacer miała być godzinę a była dwie i jeszcze nie odbierała telefonu. A ostatnio zamiast na spacer zabrała ją do siebie do domu i jak jej powiedziałam, że to miał być spacer bo jak miałaby siedzieć w domu to pewnie wolałaby z mamą to mi powiedziała, ze do nas jest daleko i że i tak spacer był...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż weszłam sprawdzić jak to jest z tą pielęgniarką:

    Wizyta pielęgniarki środowiskowej jest obowiązkowa, nie powinna być zapowiedziana i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2004 roku Dz. U. Nr 276 poz. 2740 ,,W 3-4 miesiącu życia dziecka wizyta patronażowa pielęgniarki mająca na celu przeprowadzenie instruktażu z zakresu pielęgnacji niemowlęcia, w tym karmienia piersią, pielęgnacji jamy ustnej oraz w razie stwierdzenia nieprawidłowości – rozpoznanie problemów zdrowotnych i społecznych rodziny”.

    W 9. miesiącu życia wizyta patronażowa pielęgniarki jest potrzebna w przypadku, gdy w czasie poprzedniej wizyty stwierdzono zaburzenia w stanie zdrowia dziecka.

  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z jednej strony jestem wdzięczna, bo moi dziadkowie (pradziadkowie Anielki) duzo mnie odciazaja, przychodzą i zabieraja ja na spacery a ja w tym czasie zostaje w domu i sobie odpoczywam albo sprzętam, kilka razy w tygodniu chodze do nich z małą na obiad. Ale te rady sa strasznie wkurzajace.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 17:26

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję wam dziewczyny co za ludzie :/ ja mam spokój z tego wzgledu, że w ciąży teściowa mnie tak wkurzyła, że przestałam odbierać od niej telefony i dała sobie spokój. Do nas nie wpada a my raz na miesiąc. Ostatnio był na chwilę teść po pracy i mała miała czkawkę i zaczął żeby dać wodę ale puściłam mimo uszu. A potem jak byliśmy u nich to teściowa już zaczęła czy coś więcej daje nic mleko ale udałam że nie słyszę :P chociaż powiem szczerze przydałby się ktos żeby wyszedł z mała na spacer chociaż na godzinkę czasem, no ale coś za coś.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Jak żyjecie? U nas od wczoraj ogromna poprawa <3 jedyne co zostało to problem z zaśnięciem wieczorem. Usypianie trwa około 2h. Ale wróciło nasze uśmiechnięte dziecko <3 mam nadzieję, że to powrót na dłużej :D

    Wczoraj wieczorem się uspokoiło, pięknie się uśmiecha od wieczora.
    Za to znowu chora, dzisiaj byliśmy u lekarza, póki co witamina C i inhalacje, jakby tylko się coś działo to w weekend dzwonić i umawiać wizytę do domu.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ubieraniem to mam wiecznie problem, ja jestem ciepłolubna i trochę przez pryzmat tego szykuje dla niej ciuszki. Obecnie ubieram jej body i getry i na to kombinezon, bez koca do wózka. A do auta body, rajstopki i getry, do tego kurteczka.
    Na zimę kupiłam jej śpiworek, ale jest zdecydowanie za duży :) Mała ginie w nim.



    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a5bd041b8873.jpg

    Położna była raz, a kolejne wizyty zrealizowała przez telefon... Ale w sumie lepiej ze nie przychodziła bo bardzo męcząca jest i nic sensownego nie wnosi. Opowiada dziwne historie i opowieści.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 18:02

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 16 listopada 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P_tt mam podobny tylko szary. Duży i w zasadzie baaaardzo ciepły. Ja kupiłam jeszcze kombinezon a ten śpiworek jeśli zima nas mocnym mrozem zaskoczy.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my nic takiego nie mamy. Jeden spiworek na zimę który dostałam od bratowej. Zimą wózkiem nigdzie się nie wybieram. Samochód w garażu, wchodzimy do niego z holu, zawsze ciepło.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamówiłam sobie polar dla dwojga bo mała często w chuście noszę póki co w domu i ona to uwielbia. Nie mogę się doczekać jak przyjdzie. Jak się sprawdzi to zamówię sobie też kurtkę na zimę :)
    A Ania właśnie zasnęła to i ja się kładę bo maz dzisiaj na piwko z kolegami poszedł :)

    Miłego weekendu dziewczyny ;)

  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    P_tt mam podobny tylko szary. Duży i w zasadzie baaaardzo ciepły. Ja kupiłam jeszcze kombinezon a ten śpiworek jeśli zima nas mocnym mrozem zaskoczy.

    Tak on jest bardzo ciepły i nieprzemakalny, mam nadzieję że będziemy zima wychodzic na spacerki i się przyda

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzajemnie Veritaserum :)

    Pierwszy raz Zosia zasnęła w śpiworku,z czego bardzo się cieszę, bo rozkopywała się w nocy. Co jej założyłam śpiworek,to nie mogła zasnąć,kręciła główką,bo ją zapięcia intetesowały ;) Oby już śpiworek z nami został ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak coś to na pewno przyda się na następną zimę na sanki czy do spacerówki:)

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 17 listopada 2018, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zimą nadal planujemy chodzić na spacery. Może nie takie dwugodzinne ale na pół godzinki na pewno.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 17 listopada 2018, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spacer to podstawa dnia ;) Wychodzę i będę wychodzić o ile nie leje,nie wieje jakoś przenikliwie i temperatura nie spada do -5 :) Najpierw Zosię stopniowo przyzwyczaję do mrozu. Dzieci spacerują dla zdrowia,a ja także dla tego psychicznego ;) :) Muszę się wyrwać z 4 ścian ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2018, 07:03

    veritaserum, Minns, ola_g89, susełek, 100krotka30 lubią tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 17 listopada 2018, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj po trudach mały zasnął o 20:30 i spal do 5 - nowy rekord. Mam nadzieje, ze dzisiaj juz nie bedzie marudka. Nie wiem czy odreagowuje tą szczepionke czy może jakiś skok. Ostatnio zaczął chwytac swiadomie zabawki na pałąku no i mnie dalej za wlosy.

    KATARZYNACarm, kasia1518 lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 17 listopada 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś moje dziecko, które do tej pory zasypiało koło 21 i budziło się dwa razy na jedzenie obudziła się od 20:30 do 7 rano uwaga... 6 razy :D

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
‹‹ 1310 1311 1312 1313 1314 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ