X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    Ja to nie wiem jak do końca moja traktowac. Czy jakby miala 2 miesiące wg wieku korygowanego czy 3 miesiące. Ciężko mi zroznicowac co powinna juz umieć.

    U nas wczoraj na bioderkach lekarz zapisał że ja 3.5 mc A w nawiasie wiek skorygowany 1.5 mc.

    Hedgehog lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 20 listopada 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    Położna już nie ale była u nas wczoraj pielęgniarka środowiskowa... Baba tragedia Gadała tylko o swoich dzieciach i siedziała godzinę :P
    A ta pielegniarka to tak bez zaproszenia? I po co?:)

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 20 listopada 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    U nas wczoraj na bioderkach lekarz zapisał że ja 3.5 mc A w nawiasie wiek skorygowany 1.5 mc.
    U nas tez lekarka w patologii nowordka zapisala 3 miesiące, a w nawiasie 2,ale chodzi mi bardziej o taki aspekt praktyczny, że nie wiem jak na nia patrzeć. Czy traktować ją jako dziecko 2 miesięczne czy 3miesieczne. Kiedy powinna osiągnąć jakie umiejętnośći.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 listopada 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    U nas tez lekarka w patologii nowordka zapisala 3 miesiące, a w nawiasie 2,ale chodzi mi bardziej o taki aspekt praktyczny, że nie wiem jak na nia patrzeć. Czy traktować ją jako dziecko 2 miesięczne czy 3miesieczne. Kiedy powinna osiągnąć jakie umiejętnośći.
    Myślę że każde dziecko jest inne i w innym tempie będzie nazbierało różne umiejętności, to że coś jest napisane że dziecko powinno dane rzeczy robić w jakimś tam miesiącu to nie znaczy że wszystkie maluszki muszą akurat nabyc ta umiejętność. Nie da się wszystkich wrzucić do jednego worka. Ja patrzę na Zosie na tyle ile ma czyli 3.5 miesiąca, nie martwię się że nie podnosi główki na długo (choć jest już postęp) czy że się nie przekręca np z pleców na boczek, ale za to dużo się uśmiecha, sporo gada, wyciąga rączki do zabawek o chwyta za nie- choć pewnie robi to nieświadomie. Uważam że na wszystko przyjdzie pora w odpowiednim czasie.

    Paulinda lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Paulinda Autorytet
    Postów: 256 283

    Wysłany: 20 listopada 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asese wrote:
    Moja Ania miała stwierdzony lewostronny kręcz szyi na wizycie bioderkowej, ortopeda zalecił poduszkę good head i układanie na brzuszku z nóżkami w pozycji ząbki i główka skierowana w lewą stronę. Wdrożyliśmy to i Mała spędza tak kilka minut kilkanaście razy dziennie, bo więcej się nie da, bo nie lubi tego i wpada w taki histeryczny placz, że aż się zanosi. Martwię się, bo lezac bez tej podusi na plecach cały czas układa głowę w prawą strone i w czasie snu, czy to na plecach, czy na brzuszku tak samo. Ma przez to spłaszczona główkę z jednej strony i wielkie problemy z podnoszeniem jej. Możesz mi napisac, jak wyglądają te ćwiczenia, ktore masz w zaleceniach? Boje się o rozwój Ani. U nas pewnie też skończy się na wizycie u specjalisty:((
    Fizjo pozwoliła nam nakręcić film z tych ćwiczeń, także jak podasz mi maila to mogę Ci go przesłać :)

    3i499vvjgx57zohf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    U nas tez lekarka w patologii nowordka zapisala 3 miesiące, a w nawiasie 2,ale chodzi mi bardziej o taki aspekt praktyczny, że nie wiem jak na nia patrzeć. Czy traktować ją jako dziecko 2 miesięczne czy 3miesieczne. Kiedy powinna osiągnąć jakie umiejętnośći.

    Zapytałam przyjaciółkę- mamę blizniat wczesniakow. Ona mówi że patrzy się na wiek skorygowany.

  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 20 listopada 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinda wrote:
    Fizjo pozwoliła nam nakręcić film z tych ćwiczeń, także jak podasz mi maila to mogę Ci go przesłać :)
    Paulinda mam to samo" tzn skret u dziecka na prawa strone i prosbe o dodanie do przyjaciolek i przesłanie filmiku.

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 20 listopada 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potrzebuję podpowiedzi...
    Córka kp, od wczoraj robi zielone, smierdzace kupy do tego zdarzają się pieniste i że śluzem. Co robić? Obserwować? Czy do lekarza?

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 01:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    Potrzebuję podpowiedzi...
    Córka kp, od wczoraj robi zielone, smierdzace kupy do tego zdarzają się pieniste i że śluzem. Co robić? Obserwować? Czy do lekarza?

    Ja bym poczekala jeszcze i obserwowała kilka dni. Ogólnie przerabialam już temat różnych kup i kazdy pediatra mówił co innego a i tak przeszło samo i się to wszystko zmienia.

  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 21 listopada 2018, 04:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie szczepiliscie przypadkiem na rotawirusy? Jeśli to nie biegunki jedna za drugą to tak jak veritaserum poczekalabym :-) U nas czasem zdarza się zielona nawet po szpinaku (gdy go zjem), może też zjadłas czegoś sporo innego. I pediatra twierdzi że zielone kupki mogą być czasami gdy dziecko spije sporo laktozy w mleku i nie będzie w stanie jej do końca strawić, wtedy śmierdzi, pieni się, wychodzi pod ciśnieniem i może być zielona. A podajesz jakieś kropelki?

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 21 listopada 2018, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie szczepilam jeszcze, najpierw była po jelitowce, później coś pokasływala, jesteśmy ciągle przed szczepieniami.
    Z nowości to piłam syrop z cebuli i czosnku i tak myślę czy to by on zaszkodzil.
    Podaję probiotyk, ale to ciągle od początku.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 21 listopada 2018, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe że to jest wina syropu jeśli nalozylo się to czasowo. Nic za bardzo więcej nie podpowiem.

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny
    Moj synek od pewnego czasu wkłada kciuk do buzi i cmoka. Teściowie żeby wyciągać bo to niezdrowe. A czy to nie etap poznawania swojego ciała przez dziecko? Nie wiem czy mu wyciągać czy pozwalać pocmokac

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co czytalam to normalne, jest to kolejny etap rozwoju dziecka wlasnie poznawanie ustne. Hania tez wklada raczki do buzi ssie kciuka I czasami cale piesci I woli to niz smoczka. Moja tesciowa tez jej wyciaga I smoka I raczki z buzi...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy333 wrote:
    A ta pielegniarka to tak bez zaproszenia? I po co?:)
    Zadzwonila do mnie dzien wczesniej I powiedziala ze bedzie za 15 min ja jej powoedzialam, ze my teraz nie mozemy bo wychodziny. Umowilam sie z.nia na nastepny dzien. Przyszla zapytala o warynki opowiedziala o swoich dzieciach I poszla :p

    Amy333 lubi tę wiadomość

  • Kas_ia Autorytet
    Postów: 475 410

    Wysłany: 21 listopada 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnosnie sutkow i ewentualnych zgrubien itp nam w szpitalu mowili ze takie rzeczy moga byc bo to hormony szaleja u takiego maluszka.

    86Monia nasza tez tak robi, ostatnio ciumka wszystko i wszystkich :p ale jak poczuje smoka to prawie wymiotuje wiec niech sobie ciumka paluszka. Z tego co czytalam to po 1 dziecko poznaje siebie a po 2 jest to mechanizm radzenia sobie z emocjami itp. Po 3 tesciowie zawsze maja najwiecej do powiedzenia... :)

    Camilla13 lubi tę wiadomość

    w5wqdf9hk9ndsnvc.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 21 listopada 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola tez zaczyna pakować wszystko do buzi. Podobno to normalne :)

    Dziewczyny, mam kłopot. Pola odrzuciła butelkę. Do tej pory bez problemu jadła z butli jak musiała zostać z moja mama. Ostatnio zostawiłam ja z mężem i nie chciała jeść. Jak wróciłam to ściągnęłam mleko i zjadła bez problemu. Myślałam, ze w takim razie nie pasowało jej mrożone mleko. Dzisiaj chciałam nakarmić ja świeżym mlekiem żeby sprawdzić ile zjada jednorazowo i dramat. Płacz, wypluwanie smoka, ja ryczałam z nią oczywiście. :( co robić? Dawać jej codziennie chociaż raz butle? Karmić jakoś inaczej? W sobotę muszę ja zostawić z mama i już mam stresa...

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OLA ponoć mój mąż jak był maly nie chciał z butelki ani smoczka i teściowa mu po prostu wciskala wciskała az załapał. Po 3 miesiącach musiała iść do pracy dlatego tak go zmuszała.
    Karuzela się u nas sprawdza, mały od pół godziny się wpatruje i nóżkami podryguje. A ja zamiast korzystać z chwili to wpatruje się w niego z ukrycia i zaraz sie chyba rozkleje ;).
    Mój też wkłada czasem rączki do buzki.
    Czy Wasze bobasy też robią tak zwane brzuszki, w sensie napinaja się i podnoszą główkę, klatkę piersiową i nóżki do góry? Mały az czasem czerwony jest. Ale nie płacze, wyglada właśnie jakby sobie ćwiczył.
    I czasem jak jest na brzuszku to podnosi dupke do góry i odsuwa nóżki jakby chciał pelzac. Tylko wtedy glowa za ciężka :P.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaki polecacie palak nad lozkiem?

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Pola tez zaczyna pakować wszystko do buzi. Podobno to normalne :)

    Dziewczyny, mam kłopot. Pola odrzuciła butelkę. Do tej pory bez problemu jadła z butli jak musiała zostać z moja mama. Ostatnio zostawiłam ja z mężem i nie chciała jeść. Jak wróciłam to ściągnęłam mleko i zjadła bez problemu. Myślałam, ze w takim razie nie pasowało jej mrożone mleko. Dzisiaj chciałam nakarmić ja świeżym mlekiem żeby sprawdzić ile zjada jednorazowo i dramat. Płacz, wypluwanie smoka, ja ryczałam z nią oczywiście. :( co robić? Dawać jej codziennie chociaż raz butle? Karmić jakoś inaczej? W sobotę muszę ja zostawić z mama i już mam stresa...
    może inny smoczek do butelki, jedne gardza guma inne lateksem, albo ksztalt nie ten.

    Gdziesz czytalam ze ok 10 tyg +/- uruchamiaja sie slinianki wiec dlatego dzieci tak lapki ssa

    Hedgehog lubi tę wiadomość

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
‹‹ 1317 1318 1319 1320 1321 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ