X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 27 listopada 2018, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Natalia brawo !! :)

    Paplak ale to jest normalne że na tym etapie waha powoli przestaje tak spektakularnie rosnac. U mojej Ani już teraz też słabiej niż w pierwszych dwóch miesiącach . Ostatni tydzień przybrała 170 g.
    Ja wiem, że po 3 miesiącu juz mniej rosnie. Ale lekarka w szpitalu nam ostatnio mówiła, że minimum to 150g na tydzień.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 27 listopada 2018, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia gratuluje odważnej decyzji :)! Teraz najwazniejsze żeby Tobie i Hani było dobrze :)

    U nas wyszło 345g przyrostu w tym tygodniu :o chociaż tydzień temu ważyła położna na swojej wadze, ja ważyłam wczoraj już na swojej. Także moze być różnica sprzetu. Zaczęłam tez karmić mała w nocy, na śpiocha. Z tego, co widzę - pomogło :)

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 27 listopada 2018, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    Natalia bardzo dobrze zrobiłaś, lepiej być samotną matką niż codziennie psuć sobie nerwy.

    Co do mojej teściowej ja bardzo długo zaciskałam zęby. Ona ma bardzo dominujący charakter i od samego początku musiało być po jej myśli. Kiedy nie chodziło o moje dziecko zlewałam to co mówi. Z resztą jakby chodziło tylko o dobre rady też bym się nie odzywała bo od mojej mamy też dostaje ich multum, ale moja mama zajmuje się Hanią po mojemu. Czasami mam wrażenie, że teściowa mnie lekceważy bo co ja tam mogę wiedzieć o wychowaniu dzieci. Najgorsze jest to, że mój mąż się jej boi, ja np. nie mam problemu powiedzieć mojej mamie, że coś mi nie pasuje a on chowa głowe w piasek.

    Dziewczyny właśnie skończyłam oglądać najnowszy odcinek Martyny Wojciechowskiej o kobietach w Salwadorze. Jestem wstrząśnięta bo jeśli w tym kraju kobieta poroni albo straci dziecko w czasie porodu jest uznawana za dzieciobójczynie i skazywana na 30 lat więzienia.
    Widziałam! Katastrofa. Historia tej kobiety, która zgwalcil własny brat i jego koledzy, nie wiedziała czyje to dziecko, a porod zaczął się w 5 miesiącu - przerosło mnie to. A na to wszystko została jeszcze morderczynią. Coś okropnego... aż się nie chce wierzyć, ze coś takiego dzieje się we współczesnym świecie.

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 27 listopada 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Natalia gratuluje odważnej decyzji :)! Teraz najwazniejsze żeby Tobie i Hani było dobrze :)

    U nas wyszło 345g przyrostu w tym tygodniu :o chociaż tydzień temu ważyła położna na swojej wadze, ja ważyłam wczoraj już na swojej. Także moze być różnica sprzetu. Zaczęłam tez karmić mała w nocy, na śpiocha. Z tego, co widzę - pomogło :)
    Na spiocha cyckiem czy butelka ? Ja sie zastanawiam czy mojej nie dac czasem na noc na spiocha zeby dluzej spala ale butla sie boje ze sie udlawi a poza tym nie wiem czy by to cos dalo bo ja nie budzi chyba glod :-) dzis stekala od 5 do 6 jak ja podnioslam odbilo jej sie i poszla spac juz spokojniej :-) oczy zamkniete jakby spala a steka. Nie mogla spac bo jej sie po jedzeniu o 4 slabo odbilo i wez tu zgadnij o co chodzi :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 27 listopada 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    Czekaj czekaj. Ale co? Dziecko straszy?
    Matkę straszy bo żyje nie po bieżni, pomyślałam że mnie też będzie bo chrzestny małego zyje z moja siostra bez ślubu, są młodzi, kupili mieszkanie o ślubie nie słychać. Pani w kancelarii pytała z kim on tam mieszka :-) ;-), bo obecnie jest w naszej parafii ale tlumaczylismy ze dopiero od marca i nie przyjmowal kolendy.Rozchodzilo się o zaś. o braku przeciwwskazań do bycia chrzestnym z poprzedniej parafii. Pani podkreślała ze teraz koniecznie będzie musiał przyjąć księdza żeby go wpisał :-)

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 27 listopada 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    Na spiocha cyckiem czy butelka ? Ja sie zastanawiam czy mojej nie dac czasem na noc na spiocha zeby dluzej spala ale butla sie boje ze sie udlawi a poza tym nie wiem czy by to cos dalo bo ja nie budzi chyba glod :-) dzis stekala od 5 do 6 jak ja podnioslam odbilo jej sie i poszla spac juz spokojniej :-) oczy zamkniete jakby spala a steka. Nie mogla spac bo jej sie po jedzeniu o 4 slabo odbilo i wez tu zgadnij o co chodzi :-)
    Cyckiem :) właśnie tez na początku się bałam, ze się zachłyśnie czy coś. Poli w nocy nie da się obudzić na jedzenie i sama tez nie wstanie. Moze spać po 8h i nie jeść. Przybierała niestety w dolnej granicy, wiec musiałam jakimś cudem karmić ja w nocy. Udało się na śpiocha. Ogólnie odkąd to robię to pobudka o 6 jest tylko na cycka i śpimy dalej do 9:30. Jestem w szoku :D takze polecam :D

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 27 listopada 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj byliśmy pierwszy raz na morfologii. Mały był dzielny, przy wkłuciu trochę się zdenerwował, ale smoczek dał radę. Oczywiście ludzie w kolejce niezadowoleni, że ktoś ma czelność wejść bez kolejki, ale mam to gdzieś. Nie będę z niemowlakiem czekała wśród chorych ludzi, tym bardziej, że na drzwiach wyraźnie jest napisane, że mamy pierwszeństwo. Popołudniu mają być wyniki, mam nadzieje, że wszystko jest oki.
    A to mój mały czupurek :). Ciemieniuchy ciężko jest mi się pozbyć, bo żel wchłania się we włoski zamiast skórkę. Ale fryzurki mu nie zetnę za nic w świecie :D.

    https://zapodaj.net/images/2fcec182d89ba.jpg

    ola_g89, Paulla89, Paulinda, JustynaG, veritaserum, p_tt, Asiaf, Camilla13, kasia1518, 100krotka30, Natalia1984, Marrgoo, promyczek 39, Mari92 lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 27 listopada 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak, jakiś czas temu opowiadałaś jak bardzo skomplikowane jest oddawanie mleka do banku mleka.
    Postanowiłam dowiedzieć się jak to jest w moich okolicach.
    I jest zdecydowanie lepiej.
    Umawiasz się na konkretną godzinę, pobierają Ci krew, jest robiony wywiad. Otrzymujesz pojemniczki do mleka. Co 2 tygodnie dajesz znać i wysyłają kuriera po zebrane mleko.
    Badania krwi należy powtarzać co 3 miesiące.
    Jestem zdziwiona, że u Ciebie trzeba samemu zawozić mleko.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Paulla89 Koleżanka
    Postów: 58 122

    Wysłany: 27 listopada 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, byłam na kontrolnej wizycie u ginekologa i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Cerazette, ale powiedział ze mogę brać zamiennik. Jakie wy bierzecie? Macie plamienia, krwawienia jakieś inne skutki uboczne?

    l22ncbxmmqrb6qzk.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 27 listopada 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Paplak, jakiś czas temu opowiadałaś jak bardzo skomplikowane jest oddawanie mleka do banku mleka.
    Postanowiłam dowiedzieć się jak to jest w moich okolicach.
    I jest zdecydowanie lepiej.
    Umawiasz się na konkretną godzinę, pobierają Ci krew, jest robiony wywiad. Otrzymujesz pojemniczki do mleka. Co 2 tygodnie dajesz znać i wysyłają kuriera po zebrane mleko.
    Badania krwi należy powtarzać co 3 miesiące.
    Jestem zdziwiona, że u Ciebie trzeba samemu zawozić mleko.
    No to zazdroszczę. Ja ostatnio stwierdziłam,że te mrożonki to sie jednak przydają. Byłam 10 dni na lekach przy których nie można kp i tylko wyjmowalam woreczki z lodówki i sie o nic nie martwilam. Potem zawsze tez jak już będę miała duży zapas to będzie można szybciej skończyć przygodę z laktatorem albo schodzić z ilością sesji. Chociaż już zeszłam i mam tylko ok. 6/7 na dobę. Już sie tak nie spinam.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 27 listopada 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak, zazdroszczę.
    Ja jadę 12 sesji dziennie i mam w granicach 1100-1200ml mleka. Mała zjada jakieś 800-900ml. Codziennie dorzucam jedną mrożonkę ale niestety miejsca w zamrażalniku coraz mniej.
    Myślałam o tym, czy może nie wspomóc wcześniaczków swoim mlekiem.

    Mamy wcześniaków, ile wasze dzieciątka zjadały w szpitalu?

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 27 listopada 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Paplak, zazdroszczę.
    Ja jadę 12 sesji dziennie i mam w granicach 1100-1200ml mleka. Mała zjada jakieś 800-900ml. Codziennie dorzucam jedną mrożonkę ale niestety miejsca w zamrażalniku coraz mniej.
    Myślałam o tym, czy może nie wspomóc wcześniaczków swoim mlekiem.

    Mamy wcześniaków, ile wasze dzieciątka zjadały w szpitalu?
    My byliśmy tydzien w szpitalu to pod koniec tygodnia zjadala 20-30ml co 3 godziny.
    O matko 12sesji. Duże poświęcenie. Ja nawet na początku tyle nie mialam. Max to było 9. Myślę, że gdybym sie bardziej przykładala to wyciagalabym duzo wiecej niz teraz, ale że nam starcza i zamrażarka sie kończy to wrecz zeszlam właśnie do 6/7. W nocy mam nawet 5 godzinne przerwy. Kiedys juz myślałam ze sie skończy moja przygoda jak mialam problemy zdrowotne i pol nocy wymiotowalam i nie sciagalam przez 12 godzin. Mialam kilkudniowe duze spadki, ale potem wszystko wróciło do normy. Chciałabym pociągnąć do okolo roku. Myślę, że jak bedzie miala pol roku to sprobuje zejsc do 5sesji.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns ale cudo !! Zazdroszczę. Moja prawie łysa ;)

    Minns lubi tę wiadomość

  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 27 listopada 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns ale irokezik! Piękne ma włosy.

    A jak rozmrazacie to mleko?

    Minns lubi tę wiadomość

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 27 listopada 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    Minns ale irokezik! Piękne ma włosy.

    A jak rozmrazacie to mleko?
    Podlączam sie do pytania. Ja wczoraj wyciągnęłam mleko do odmrożenia bo musialam wyjsc i najpierw odmrażalam w kuchni a jak bylo jeszcze zimne to wsadzilam do lodowki i w sumie dalam dopiero dzisiaj.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 27 listopada 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    Minns ale irokezik! Piękne ma włosy.

    A jak rozmrazacie to mleko?
    Jak mi sie nie spieszy to daje do lodowki i ono sie nawet kilkanascie godz rozmraza. A jak nie mam czasu to ciepla woda

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulla89 wrote:
    Hej, byłam na kontrolnej wizycie u ginekologa i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Cerazette, ale powiedział ze mogę brać zamiennik. Jakie wy bierzecie? Macie plamienia, krwawienia jakieś inne skutki uboczne?
    Ja biorę Limetic, ogólnie czuje sie ok, jestem w połowie opakowania. Krwawie od kilku dni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf wrote:
    Hej dziewczyny. Kończymy jutro 2 mies. Antoś waży 5.790 kg. Dziś po szczepieniu trochę marudny. Szczepimy sie na NFZ, ale dobieramy meningokoki.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2ebcb0193ede.jpg
    Nasz chudzielec był szczepiony w dwa miesiące i jeden dzień, waga równo 5kg. Jest dlugasny, 10 cm urósł od dnia narodzin. Po szczepieniu przesłał cały dzień, na rękach :P

    Asiaf, 100krotka30, kasia1518, Marrgoo lubią tę wiadomość

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 27 listopada 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tej pory rozmroziłam 4 mrożonki. Jeśli podejrzewałam, że może zbraknąć mleka to wyjmowałam z zamrażalnika i zostawiałam w temperaturze pokojowej. Jakieś 3h i mleko rozmrożone.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 27 listopada 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf piękności <3 ale waga świetna!

    Minns pozdrowienia dla czupurka od czupurka nr 2 <3 cały pobyt w szpitalu ciągle wszyscy na nią mówili "czupurek" i tak zostało :D

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/0ddd5d956a59.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/10a8e3ffd4bf.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c77a286d12ca.jpg

    Asiaf, Paulinda, veritaserum, Minns, Camilla13, kasia1518, 100krotka30, Marrgoo, promyczek 39 lubią tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
‹‹ 1323 1324 1325 1326 1327 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ