X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Ogarnęłam to dodawanie zdjęć, nasz mały tak śpi czy na kanapie czy w łóżeczku, do góry nogami się obraca ale jakoś to go nie budzi póki co.
    nasz teraz też takie pozy przyjmuje. Śliczny kotek

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    nasz teraz też takie pozy przyjmuje. Śliczny kotek
    Moja mama od razu panika jak foto wysyłam, że czemu go nie położę inaczej hehe
    Kociak mój ukochany, ma już 14 lat i mam nadzieję że dożyje 20 :-) najlepsza niania świata. Śpią razem synek o dziwo delikatnie tylko za łapki go trzyma.

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o cukier/sól to przez pierwszy rok życia staram się ograniczyć do minimum. Dlatego też nie zamierzam kupować dosładzanych produktów.
    A wiecie dlaczego? Te małe brzuszki mają określone zapotrzebowanie kaloryczne, jednak jest ono dużo niższe niż nasze. Jeśli taki maluch zje produkty wzbogacone o cukier, który nie oszukujmy się jest pustą kalorią to zje mniej innych, pożywnych rzeczy.
    Jeśli mam wybór to wolę dać starte jabłuszko zamiast musów z cukrem.

    To nie jest tak, że nie zamierzam dziecku wcale dawać słodyczy. Uważam jednak, że teraz jest świetny czas na zabawę smakami. Chcę spróbować ze smakami nieoczywistymi, na słodycze przyjdzie czas.

    Nie zapomnę jak u mnie w rodzinie ciotka dawała swojej córce batoniki "bo ona nic nie chce jeść" "bo ona cały dzień nic nie jadła, to chociaż niech batonika zje". Jeden Snickers ma prawie 500 kcal! A zapotrzebowanie dziecka do 3 roku życia to jakieś 1500 kcal.

    Izabelle lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardziej mam na myśli aż na siłę czytanie etykiet i doszukiwanie się śladowych ilości cukru i już bleee. Ja też nie planuje podawać słodyczy oczywistych bardziej później jakies ciasto drozdzowe z owocami czy bananowiec czy ciasteczka owsiane.

    JustynaG, Izabelle lubią tę wiadomość

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w ciąży mialam cukrzycę i nic słodkiego nie jadłam,to jabłko wydawało mi sie mega słodkie. Dzieci też tak to odbierają. A potem będą chciały jeść słodycze,bo są dziećmi ;) a ciasto domowe,budyń,kisiel czy domowy deser od czasu do czasu to nic złego. Ale ja podobnie jak Justyna wstrzymam się ze słodkimi łakociami jeszcze jakiś czas ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Jak w ciąży mialam cukrzycę i nic słodkiego nie jadłam,to jabłko wydawało mi sie mega słodkie. Dzieci też tak to odbierają. A potem będą chciały jeść słodycze,bo są dziećmi ;) a ciasto domowe,budyń,kisiel czy domowy deser od czasu do czasu to nic złego. Ale ja podobnie jak Justyna wstrzymam się ze słodkimi łakociami jeszcze jakiś czas ;)

    Robiłaś oggt po ciąży? bo jeszcze nie...

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Robiłaś oggt po ciąży? bo jeszcze nie...
    Nie robiłam i poki karmię nie będę robić ;) Jak mam ochotę to mierzę glukometrem i jest ok ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj pełnia jako nie jestem z tych przesądnych tak dzisiaj myślałam ze oszaleje z synusiem zanim Usnal. Wył od 18 spał minutę i tluczenie się wycie yhanie. Sama jestem i już leżałam jak waleń na brzegu morza na sofie a ten tukł się. Czy Wasze dzieci też mają blysk w oku na widok kabla od ładowarki, pilota? Mój średnio pelza ale jak widzi takie zakazane rzeczy to jakoś znajduje motywację i dociera. A zabawki leżą...

  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia kable, piloty, telefon, pralka, kapcie. No i hit - narożnik od listwy przypodłogowej. A zabawki leżą, tak jak piszesz. Grunt, ze maja motywacje żeby się przemieszczać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2019, 20:43

    Izabelle lubi tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Dzisiaj pełnia jako nie jestem z tych przesądnych tak dzisiaj myślałam ze oszaleje z synusiem zanim Usnal. Wył od 18 spał minutę i tluczenie się wycie yhanie. Sama jestem i już leżałam jak waleń na brzegu morza na sofie a ten tukł się. Czy Wasze dzieci też mają blysk w oku na widok kabla od ładowarki, pilota? Mój średnio pelza ale jak widzi takie zakazane rzeczy to jakoś znajduje motywację i dociera. A zabawki leżą...
    Hehe nasz nawet jeden dostał na stałe do zabawy, taki pleciony

    Izabelle lubi tę wiadomość

  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej nic nie jest w stanie zachęcić do przemieszczania, leży i płacze jak chce coś sięgnąć. Płacz jest tak silny, że słychać ją na dole klatki w bloku. Za to jak się jej uda usiąść lub się ją posadzi to może z pół godziny się bawić garnuszkiem z klockami.
    Nie wiem czy doszukiwać się problemu czy przeczekać ten etap.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas hitem są wszelkie kartoniki i pudełeczka,aż się trzęsie ma widok takich atrakcji ;) Ale u mnie na kolanach potrafi siedzieć i bawić się Garnuszkiem z klockami. Jak czegoś nie może sięgnąć,to słyszy ją pół osiedla ;) Jak brat je,a ona nie,to tez słyszy ją pół osiedla,a dziś słyszało całe,jak pomidorowa się skończyła....;)

    JustynaG, Vlinder lubią tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hity u nas to też kapcie, kable, telefon, pilot, moje hybrydy u stóp. Lubi też folię.
    Poprzednia noc fatalna, pobudki co chwila. W dzień też był problem, bo jak usnął to nagle zaczęli wiercić i pospał na 1 drzemce może 3 minuty. Potem wzięłam go na spacer to 2 godziny odespał.
    A tak to coraz częściej przyjmuje pozycję czworaczą, od wczoraj cofa się w takiej pozycji. Coraz bardziej go interesuje otoczenie, więcej się turla. Lubi bardzo książeczki, zamówiłam mu takie obracanki, a w tkmax kupiłam jakieś po angielsku też. A te złe noce tłumaczę właśnie dużym rozwojem ruchowym, bo widać różnicę i postępy i jakoś mi lepiej to znieść :).
    Moja mama była 3 dni u nas, to udało mi się umyć okna. Trochę tez odsapnęłam, szczególnie rano jak jej go podrzucałam hihi.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z jednej strony noce lepsze z drugiej gorsze. Lepsze bo odrzucił jedno karmienie nocne zostało jedno a gorsze bo znowu godzina walki jak się obraca przez sen

  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Dobra wiadomość Natalia zaczęła pelzac jeszcze nie tak szybko ale ja jest na miękkim to już daje radę. Jak ja się cieszę 😊😍👍

    ola_g89, Camilla13, kuwejtonka, kasia1518, JustynaG, Hedgehog, susełek, Izabelle, 100krotka30, Vlinder lubią tę wiadomość

    201809135365.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza też kocha kapcie i kable :)

    Izabelle lubi tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj już drugi spacer, pogoda jest cudowna. Bruno dzisiaj usiadł 2 razy sam <3. Oczywiście po 5 sekundach poleciał na plecki.

    Izabelle, ola_g89, aLunia, Camilla13 lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wrote:
    My dzisiaj już drugi spacer, pogoda jest cudowna. Bruno dzisiaj usiadł 2 razy sam <3. Oczywiście po 5 sekundach poleciał na plecki.

    Z czworaków?

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuwejtonka wrote:
    Z czworaków?
    Tak :) choć drugi raz nie wiem bo widziałam jak już siedział i zaraz leciał.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku u nas noc tragedia, pobudki co godzinę - mam nadzieję że to przez tą pełnię. O 2 się poddałam i wzięłam do nas do łóżka i tak co chwilę były pobudki, tyle że wkładalam butelkę z mlekiem to ciumkala bo oczywiście nic nie jadła.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
‹‹ 1516 1517 1518 1519 1520 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ