X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Vlinder Autorytet
    Postów: 632 579

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołych Świąt !!!

    Izabelle, Minns lubią tę wiadomość

    bhywvcqgxdl0na75.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna jak Natalia dziś się czuje?
    Gorączka opanowana?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2019, 10:48

  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołego Alleluja :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny niestety cała noc zbijalismy gorączkę mała miała 39 stopni , właśnie wracamy że szpitala ,
    Zbadali mocz , i nie ma żadnych bakterii uszy też czyste płuca też czyste także nie wiemy co jest przyczyną, może trzydniowka znowu 😏😪?

    201809135365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Dziewczyny niestety cała noc zbijalismy gorączkę mała miała 39 stopni , właśnie wracamy że szpitala ,
    Zbadali mocz , i nie ma żadnych bakterii uszy też czyste płuca też czyste także nie wiemy co jest przyczyną, może trzydniowka znowu 😏😪?
    Dobrze, że pojechaliście do szpitala. Teraz nadal ma gorączkę czy już lepiej? Jak będziecie w Polsce na wakacjach zróbcie małej badania krwi i wybierzcie się do dobrego pediatry.

  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co myślę że to normalne jak będziecie do żłobka chodzi i ciągle jakieś wirusy będzie złapało i bakterie teraz ma około 37.5 ale o 8 podalam jej
    Więc zobaczymy dalszy rozwój

    201809135365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Wiesz co myślę że to normalne jak będziecie do żłobka chodzi i ciągle jakieś wirusy będzie złapało i bakterie teraz ma około 37.5 ale o 8 podalam jej
    Więc zobaczymy dalszy rozwój
    A jak jest z tym, że zostajesz dość często z córeczką w domu na zwolnieniu lekarskim? W mojej "firmie" to masakra, jesteś wtedy "pracownikiem" najgorszej kategorii, nawet jak w czasie obecności masz super wyniki to i tak dostaniesz po dupie, zabiorą dodatek, i tak śmieszną nagrodę i dostaniesz urlop w lutym i w listopadzie. Na sama myśl o powrocie robi mi się nie dobrze.

  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja w moim wypadku muszę wziąć moje dni wolne , lecz jutro ja zgłoszę swoją nieobecność, z powodu mojej choroby . Mam to gdzieś moja córka jest ważniejsza, U nas jest tak że jak zglosisz 2 razy chorobowy to nie dostaniesz bonusu o wartości 400 euro więc mam gdzieś 400 euro

    201809135365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    No ja w moim wypadku muszę wziąć moje dni wolne , lecz jutro ja zgłoszę swoją nieobecność, z powodu mojej choroby . Mam to gdzieś moja córka jest ważniejsza, U nas jest tak że jak zglosisz 2 razy chorobowy to nie dostaniesz bonusu o wartości 400 euro więc mam gdzieś 400 euro
    To też rewelacji nie ma, a wszyscy w koło narzekają że kobiety za malo dzieci rodzą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2019, 15:27

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    A jak jest z tym, że zostajesz dość często z córeczką w domu na zwolnieniu lekarskim? W mojej "firmie" to masakra, jesteś wtedy "pracownikiem" najgorszej kategorii, nawet jak w czasie obecności masz super wyniki to i tak dostaniesz po dupie, zabiorą dodatek, i tak śmieszną nagrodę i dostaniesz urlop w lutym i w listopadzie. Na sama myśl o powrocie robi mi się nie dobrze.
    Nie masz dzieci nie zatrudnia bo będziesz miała, masz dzieci nie zatrudnia bo będziesz często na wolnym masz odchowane dzieci jesteś za stara...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Nie masz dzieci nie zatrudnia bo będziesz miała, masz dzieci nie zatrudnia bo będziesz często na wolnym masz odchowane dzieci jesteś za stara...
    Monia w samo sedno.

  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak napisaluscie , Natalia dalej goraczkuje 38.7 miała dałam znowu czopek. Patrzę na dziąsła i są rozpulchnione z prawej strony nawet czerwone i ciągle smoczek gryzie po tamtej stronie , myślicie że trzydniowka może pojawić się jeszcze raz ?

    201809135365.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vlinder wrote:
    Moim zdaniem to pora na ząbki, niestety może to porwać nawet kilka tygodni zanim się przebiją... współczuję
    Myślisz że to ząbki, ja już sama nie wiem
    Szukam.info na.temat czy ząbki.moga się przebijać nie w kolejności. Bo ewidentnie wydaje mi.sie że albo 3 albo 4 się wykluwa ale nie jestem pewna

    201809135365.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia też tak miałam że wydawało mi się że Ida 3 albo 4 - nawet palcem wyczuwalam że coś tam twardego jest. Ale póki co nie mamy ani jednego zęba.

    Życzę żeby szybko minęła ta gorączka. Dobrze że byłaś w szpitalu i sprawdziłaś co najważniejsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2019, 19:09

    KATARZYNACarm lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak po świętach?

    U mnie nie obeszło się bez złotych rad teściowej że muszę dawać Zosi już normalnie jeść, bo te słoiczki to dietetyczne są. Nie trafiały argumenty że daje już chlebek ( to jeszcze zjeba że nie powinnam bo to na zakwasie), jajka, mięso, jogurty z owocami. Że ona by Zosi doslodzila mleko bo nic dziwnego że nie chce go jesc bo to takie bez smaku ( jak ja karmila godzinę i tylko 80ml zjadła to była dla niej męka).Jak to usłyszałam to zdębialam i powiedziałam żeby nawet tego nie próbowała i to ostrym tonem.

    Dziś jechaliśmy na obiad do teściów i mówię do męża że babcia na pewno coś dla Zosi przygotuje. I się nie myliłam. Zblendowala warzywa z rosołu, mięso i makaron - to akurat było ok i Zosia zjadła z apetytem, ale nie obeszło się bez komentarza "no w końcu dziecko zje coś tresciwego". Także u mnie święta to same "złote rady" dotyczace żywienia dziecka. Tyle dobrego że trochę odpoczelam bo zajęli się Zosia, a mnie akurat rozłożyło- z nosa leci, gardło boli - załatwiłam się ta zdradliwa pogoda.


    Aaaa i dziś o 7 rano pobudka, ktoś dzwoni dzwonkiem jakby się paliło... do Zosi kawalerzy ze wsi przyszli na lany poniedziałek- hehe miło to było, bo nie spodziewałam się że przyjadą do takiej młodej panienki ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2019, 19:12

    KATARZYNACarm, p_tt lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem mam, że my jako kobiety dalej mamy ciężko jak chcemy pogodzić pracę z macierzyństwem. Są zawody gdzie się da, ale ogólnie to dramat. Ja muszę szukać nowej pracy i już mi słabo, nowa praca wiadomo, stres, a tu jeszcze dojdą jakieś choroby maluszka to ja nie wiem czy okres próbny gdziekolwiek przetrwam ;/.

    Święta ogólnie super, wczoraj długi spacer, fajne zdjęcia porobiłam. Mały już dłużej na podłodze się sam pobawi, kilka razy dziennie sam siada i nawet się trochę utrzyma w takiej pozycji, więcej pełza i raczkuje do tyłu. Noc była fatalna, w sumie ostatnio to ciężko o dobrą noc. Także dzisiaj jestem padnięta. Byliśmy u prababci, byli też teściowie. Prababcia coś o braciszku/siostrzyczce dla małego zaczęła mówić, to ja mówię, że chyba kota, albo, że adoptujemy takie już 10-letnie. Nie lubię jak ktoś tak gada "o jedno, to drugie trzeba, bo jak to tak jedynak"... Każdy sobie planuje rodzinę po swojemu. A wg mnie mała różnica wieku między rodzeństwem wcale nie jest "najlepsza". Zresztą ja nie mam babci do pomocy jak one miały, moje dziecko nie było spokojne jak ich i nie przesypia całych nocy. Nie wdawałam się w dyskusje, ale zirytowałam się troszkę.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe ja to już stara jestem i chce jednym ciągiem ogarnąć okres pieluch, jakoś sobie nie wyobrażam drugiego dziecka w okolicy 40, zgroza.

    Kasia co do jedzenia to ja też się nasluchalam jaki to synek chudy, o matko! Co chwilę ktoś próbował coś w niego na siłę wepchnąć. Później że będzie ciągle chory bo go trzymam prawie golego. Babcia zakładała mu skarpety ze sto razy A on i tak za chwilę je ściągal hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2019, 21:41

    kasia1518 lubi tę wiadomość

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja niby czas mam, ale i warunków mieszkaniowych i organizacyjnych nie bardzo. Mały daje nam często w kość, nie wyobrażam sobie teraz mieć jeszcze drugiego. A jakbym się czuł tak samo jak w pierwszej ciąży to w ogóle masakra.

    A teraz mieliśmy akcję, czujnik tlenku węgla nam się włączył i dzwoniliśmy na straż. Niby wszystko ok, ale sprawdzają jeszcze cały pion (pozdro dla sąsiadów) i ma przyjechać tez kominiarz. Teraz będę schizować w nocy...

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jednak czujnik się sprawdził, co najmniej 2 inne mieszkania miały przekroczone normy. My też jak się okazało mamy piec do wyczyszczenia/wymiany, także zakręcili nam gaz i paru sąsiadom... No ale może uchroniło to nas od tragedii.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Boże! Dobrze że macie czujnik, mała i tania rzecz a może uratować życie. Żebyś nie schizowala możecie kupić i powiesić jeszcze jeden, dla pewności.
    Moja mama mieszka za granicą w starej kamienicy, są tam takie pseudo kominki gazowe do ogrzewania całego domu, instalacja z czasów II wojny, 4 lata temu ich kotka uratowała im życie, wyczula że cos jest nie tak. Z calej sily drapala mame po twarzy aż ta resztkami sił wstała.

‹‹ 1518 1519 1520 1521 1522 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ