X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    ja mam nosidło hybrydowe, regulowane. Mała je uwielbia, na pasie jest rzep i na tym panelu reguluję pod pupkę,szerokość nóżek. Jest wygodne,można wyprać w pralce,dosłownie zwinąć i zabrać ze sobą np pod wózek. Spróbuj może wypożyczyć nosidło i sprawdzić czy Bruno będzie chciał w nim siedzieć ;)
    Jak jadę samochodem sama z Zosią na zakupy,to nosidło zawsze z nami :)

    A jakiej masz marki/model?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 21:56

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tule standard. Najpierw pożyczyliśmy od znajomych sprawdziło się i kupiliśmy swoją. Dopiero nosimy bo od dwóch tygodni Ania samodzielnie siada. Na stronie ekomaluch wczoraj jeszcze była promocja na te nosidła 25 %>

    Minns lubi tę wiadomość

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 28 maja 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wrote:
    A jakiej masz marki/model?
    skul Art , babka szyje te nosidla, kilka moich znajomych ma i każda zadowolona :)

    Minns lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 29 maja 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy wczoraj wózek. Zdecydowaliśmy się na collecto joggy. Jakoś bardziej stabilny niż valco mi się wydaje. Koła pompowane A amortyzatory najazdowe ( co to by nie znaczyło).

    Doradzając nam w sklepie tak naprawdę pokazał nam z 5 wozkow ( pewnie tylko tyle mieli w sklepie), które najlepiej nadają się na tereny wiejskie i wszystkie były z pomopowanymi kołami .

    A zobaczymy jak to się będzie w praktyce sprawdzało ☺

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 29 maja 2019, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaki fotelik do samochodu polecacie? Zosia już się męczy w nosidełku, siedzi stabilnie więc pora na zmianę. Na pewno bym chciała na bazie isofix.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 29 maja 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupilismy w zeszłym tygodniu joie
    https://allegro.pl/oferta/fotelik-joie-spin-360-isofix-obrotowy-0-18-kg-7989135030

    Braliśmy pod uwagę jeszcze cybexa ale zdecydowalismy się na tego powyzej. Póki co nie mam zastrzeżeń i podoba mi się to że jest obrotowy a nie tylko przód tył.

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 29 maja 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 wrote:
    My kupilismy w zeszłym tygodniu joie
    https://allegro.pl/oferta/fotelik-joie-spin-360-isofix-obrotowy-0-18-kg-7989135030

    Braliśmy pod uwagę jeszcze cybexa ale zdecydowalismy się na tego powyzej. Póki co nie mam zastrzeżeń i podoba mi się to że jest obrotowy a nie tylko przód tył.

    Też bym chciała obrotowy - poczytam o tym joie. Mamy fajny sklep gdzie dobieraja fotelik do dziecka i auta , tylko aktualnie jesteśmy na etapie zmiany samochodu i pan kazał nam przyjechać już nowym autem. Spojrzał jeszcze w to "stare" bo ja nim będę jeździć bo zdecydowanie większe niż mój obecny yaris i powiedział że tu do rav4 każdy isofix będzie pasował. Także odbierzemy nowe auto i pojedziemy wtedy dopasować fotelik. No A przekładając z auta do auta fotelik ( A tak u nas na pewno będzie) z isofixem jest dużo szybciej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2019, 22:20

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 29 maja 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy wózek britaxa b motion 4plus, póki co fajny jest. Ciekawe jak będę mówić za jakiś czas.

    Kasia a jesteś pewna że na isofixa się szybciej wpina? Mi to idzie wolniej :( my będziemy brać fotelik który można i tak i tak montować bo lubię wozić mała z przodu a tam nie mam isofixa. Choć jeszcze się nad tym nie zastanawiałam, póki co dwa miesiące za spacerówka chodziłam to wolałam się nie rozpraszac.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 30 maja 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    My kupiliśmy wózek britaxa b motion 4plus, póki co fajny jest. Ciekawe jak będę mówić za jakiś czas.

    Kasia a jesteś pewna że na isofixa się szybciej wpina? Mi to idzie wolniej :( my będziemy brać fotelik który można i tak i tak montować bo lubię wozić mała z przodu a tam nie mam isofixa. Choć jeszcze się nad tym nie zastanawiałam, póki co dwa miesiące za spacerówka chodziłam to wolałam się nie rozpraszac.
    Tak mi Pan w sklepie wstępnie powiedział, że jak ma być przekładany z auta do auta to szybciej x isofixem, że ten na pasy to zabawa 30min. Nawet nie wiedziałam że są takie że można z i bez isofixa- zapytam bo ja do tej pory Zosie mam zawsze z przodu. Jak będzie drugi maluch to też będę nosidełko z przodu zapinac.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Tak mi Pan w sklepie wstępnie powiedział, że jak ma być przekładany z auta do auta to szybciej x isofixem, że ten na pasy to zabawa 30min. Nawet nie wiedziałam że są takie że można z i bez isofixa- zapytam bo ja do tej pory Zosie mam zawsze z przodu. Jak będzie drugi maluch to też będę nosidełko z przodu zapinac.
    No pewnie że są foteliki bez isofixa, my mamy bez bo nasze auto go nie ma, samochód sprzed 2006 roku. Ale nie ma też znaczenia czy auto ma isofix. Fotelik z bazą można spokojnie zamontować tylko przy użyciu pasów, Mamy już nowy właśnie z bazą. A montaż fotelika zajmuje 3 minuty. Pan w sklepie chyba trochę wyolbrzymia, ale wiadomo ile sprzeda tyle zarobi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kolejne zmiany. Żywieniowe jak najbardziej na plus, synek wrócił do picia mleka, kasze gęsta z łyżeczki tak wina że aż miło, może przestanie być taką chudzinka, ładnie je kawałeczki warzyw i owoców. Raczkujemy na całego. Zaczął tak śmiesznie mówić, tatuś zadowolony bo mamy mówienie tatata :-) Zmienił się też śmiech. O jest mi trochę smutno bo już nie chcę być na rękach na fasolkę i się przytulać, ciągle ma tyle pracy że mama poszła w odstawke.

    kasia1518, Minns, Izabelle, ola_g89, susełek lubią tę wiadomość

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 30 maja 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    No pewnie że są foteliki bez isofixa, my mamy bez bo nasze auto go nie ma, samochód sprzed 2006 roku. Ale nie ma też znaczenia czy auto ma isofix. Fotelik z bazą można spokojnie zamontować tylko przy użyciu pasów, Mamy już nowy właśnie z bazą. A montaż fotelika zajmuje 3 minuty. Pan w sklepie chyba trochę wyolbrzymia, ale wiadomo ile sprzeda tyle zarobi.

    Camilla to że są foteliki bez isofixa to wiem, ale że są takie że można montować z i bez isofixa jednocześnie to nie wiedziałam.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 30 maja 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jedziemy w sobotę pooglądać spacerówki i foteliki. Spacerówka będzie siedzieć w aucie i będzie na wyjazdy, także zależy nam żeby zajmowała mało miejsca po złożeniu. No i fajnie jakby była wytrzymała, a zarazem ładna :). A na co dzień 2w1, nie mam chodów więc luzik. Fotelik też bym chciała obrotowy, zobaczymy co nam doradzą.

    Odebrałam w końcu dzisiaj nosidło, zdecydowałam się na Zaffiro Smart. Kupiłam w smyku bo tam był materiał, który najbardziej mi się podobał i było tańsze. Już z mężem jesteśmy zadowoleni i nosimy małego na zmianę pomieszkaniu haha.

    A mały próbuje wszędzie wstawać i coraz lepiej mu to idzie. Dzisiaj przyjeżdżają do nas mój tata z moja siostrą w odwiedziny, jakoś się musimy pomieścić :). Moja siostra nie widziała małego od listopada, więc chyba go zje.

    Camilla13, Izabelle, ola_g89 lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 30 maja 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już kupiliśmy- jednak sam isofix - Jane ikonic- ale tez obrotowy 360° - Zosia już testowała i zadowolona, zobaczymy jak będzie w dłuższych trasach .

    I teraz najgorsze... pora nauczyć ja że jeździ z tylu sama , a my z przodu. I tak nas to czeka bo za chwilę będzie drugi maluszek. Coś czuje że będzie tu hardcore ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2019, 16:14

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 30 maja 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny A jeszcze mam pytanie, czy któreś z Was maluszek nie przekręca się z brzucha na plecy ? Moja Zosia to robi ale rzadko i mam wrażenie że to się dzieje przypadkiem- jak jej wyjdzie. Z pleców na brzuch idzie jej to sprawnie, a druga strona to loteria. I się zastanawiam czy w związku z tym nie zgłosić się do jakiegoś lekarza rehabilitanta bo tu zaraz skończy 10mcy ( 8 skorygowane). Do raczkowania się nie garnie. Siada z pozycji leżącej na plecach- pidpiera się z tylu rękami i potem przekłada do przodu.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 30 maja 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja się bardzo rzadko obraca i szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy ostatnio się obróciła z brzucha na plecy, woli sobie usiąść. No i sto razy jej lepiej raczkowac z siedzenia niż z brzucha.
    Kasia a jak siedzi to daje już ręce na podłogę przed siebie? Moja czasem jak się podniosła z boku z pleców to właśnie kilka dni ćwiczyła ręce przed siebie a potem zaczaila że tak też może raczkowac. Miałam iść z nią do fizjo przez te obroty ale jej odpuscilysmy.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 30 maja 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    Moja się bardzo rzadko obraca i szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy ostatnio się obróciła z brzucha na plecy, woli sobie usiąść. No i sto razy jej lepiej raczkowac z siedzenia niż z brzucha.
    Kasia a jak siedzi to daje już ręce na podłogę przed siebie? Moja czasem jak się podniosła z boku z pleców to właśnie kilka dni ćwiczyła ręce przed siebie a potem zaczaila że tak też może raczkowac. Miałam iść z nią do fizjo przez te obroty ale jej odpuscilysmy.
    Tak, jak siedzi to daje ręce na podłogę przed siebie. Często jak jej klocek ucieknie to żeby to wziąć to "idzie " ładnie na rękach do przodu, bierze klocka i wraca. Ma jeszcze oczywiście tak że za mocno się posunie do przodu i wyląduje na brzuchu i wtedy już nie wróci, tylko chwilę bawi się na brzuchu A potem płacz "mama weź mnie posadz albo odwróć "

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 31 maja 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny A moja Natalka nie raczkuje tylko pelza , czy może być tak że będzie tylko pelzac A nie raczkowac ?

    201809135365.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 31 maja 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna,może tak byc,ale zdecydowanie to .ma jeszcze dużo czasu,żeby wystartować :)
    Zosia nie lubi obrotów z brzucha na plecy ,bo zawsze uderzy się w główkę i płacz. Robi je z konieczności ;) i sporadycznie.

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 31 maja 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza też jeszcze nie raczkuje, pełza bardzo sprawnie, turla się i przewraca sprawnie z każdej strony. Jak ją posadzę to siedzi stabilnie, ale nie siada jeszcze sama.
    Kocha owsiankę i selera :D

    Izabelle, Minns, kasia1518 lubią tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
‹‹ 1538 1539 1540 1541 1542 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ