X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 22 września 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Kiedy planujecie okulistę?
    My już dawno zaliczyliśmy wizytę, po tym jak synek spadł nam z kanapy, lekarz powiedział, że jego zdaniem synek lekko zezuje jednym okiem. U okulisty Pani dr stwierdziła w ciągu pół godzinnej wizyty że zrobił to raz i że jest tak mały że miesnie mają prawo być słabsze. Obserwujemy go od miesięcy i wszystko jest ok. Miał takie samo badanie pisze mama Anielki. Kolejna wizyta w maju, kontrolnie. Byliśmy prywatnie, 140 zł. Na fundusz pierwszy termin w tamtym czasie to był uwaga! Kwiecień 2021!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 10:51

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 22 września 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Kiedy planujecie okulistę?
    U nas mieliśmy jak Zosia miała 3mc. Wszys5ko było ok. Kolejna kazali jakby się pojawiło coś niepokojącego- jeśli będzie ok, to w okolicy 3roku życia dopiero.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 22 września 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas prywatnie wizyta 160 i długo czekamy

  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 22 września 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    No u nas prywatnie wizyta 160 i długo czekamy
    No to ładnie 😐 My mieliśmy chyba wizytę za 2 czy 3 dni. Pracują tam dwie doświadczone okulistki z naszego szpitala dziecięcego. One otworzyly tą prywatną przychodnie bo doskonale wiedzą jaka jest kolejka na NFZ.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 22 września 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    No to ładnie 😐 My mieliśmy chyba wizytę za 2 czy 3 dni. Pracują tam dwie doświadczone okulistki z naszego szpitala dziecięcego. One otworzyly tą prywatną przychodnie bo doskonale wiedzą jaka jest kolejka na NFZ.

    W Rzeszowie są dwie lekarki od takich maluszków tylko masakra

  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 22 września 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem październikowa mama 2018. Z mój syn za chwile kończy rok i zaczął stawiać pierwsze kroki. Jako ze nasze dzieci urodziły się o podobnej porze roku, podpowiedzcie mi proszę, jakie pierwsze buty polecacie dla dzieci. Robiliście już rekonesans? Planuje zadać takie samo pytanie w grupie z 2017, bo tamte mamy maja to już za sobą :)

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 22 września 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    W Rzeszowie są dwie lekarki od takich maluszków tylko masakra
    Duże miasto, nie przypuszczalabym, że tak słabo ze specjalistami. To nie chce wiedzieć jaka jest kolejka na fundusz. To jak już macie umówiona wizytę tk tym bsrdziej trzeba isc i wycisnąć z tej wizyty ile się da.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 22 września 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pierwsze buty mamy Emel, bardzo polecane w moich kręgach :).
    Do okulisty nie idziemy, a trzeba? ;P

    Dojechaliśmy dzisiaj do Karpacza. Droga fantastyczna, mieliśmy jedną 45 minutową przerwę i łącznie jechaliśmy 4 godz 15 min. Młody super, godzinę sobie jechał i mąż go zabawial, potem postój i resztę prawie całą przespał. A ja prowadziłam i się tym relaksowałam :). Jutro planujemy iść w góry, cel Schronisko Samotnia, trzymajcie kciuki.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns kciuki :)

    Kasia w kwestii kataru łączę się w bólu. Moja zlobkowiczka niestety od dwóch tygodni prawie katarz teraZ niestety strasznie gęsty. U nas schemat zakrapianie solą, inhalacja w miare możliwości, oklepywanie, odciąganie i spać. Nasivin mam i używaliśmy po odciąganiu ale ja miałam wrażenie że działał np na 2h a po tych 2h było jeszcze gorzej...

    Co do butów ja też mam Emela i drugie już teraz na jesień też Emela kupuje. Fajne są jesZcze Primigi.

    Co do okulisty ja na razie nie widzę potrzeby. Mam okulistę w rodzinie powiedział że spokojnie możemy poczekać :)

    Minns, kasia1518 lubią tę wiadomość

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 22 września 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym czekała tylko mąż ma wadę która podobno można tylko skorygować w wieku niemowlęcym i boje się obciążenia genetycznego. Tak to bym nie szła

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to zupełnie inna sytuacja :)

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 22 września 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym katarem u dzieci żłobkowych to niestety częstą przypadłość i czasem baaardzo długo się ciągnie ☹️😬

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 23 września 2019, 05:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzięki za rady . Dziś w nocy postawiłam na szafce nocnej nawilżacz powietrza, do tego Zosia spała pół nocy na brzuchu i nie jest ani zatkana ani nie charczy - nie wiem czy to zasługa nawilżacza ale nie musiałam z nosa do tej pory nic odciągać A ona ładnie śpi- standardowo dwie pobudki na mleko koło 1 i 5. Zobaczymy jak będzie rano po inhalacji, ale przynajmniej nocka ok bo wcześniej to była tragedia. Najlepsze że wchodząc po 1 do jej pokoju, myslalsm że coś się pali bo cały pokój zadymiony, ale to para z tego nawilżacza 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 05:32

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 23 września 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spanie na brzuchu sporo daje przy katarze. Jak Zosia odkryła,ze sprawia jej to ulgę przy zatkanym nosku,to sama się tak układała :)

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 23 września 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , ile dzieciaczkow już chodzi A ile już nie z ja ciągle szukam w Internecie, info na temat czy to normalne, że moja Natalka jeszcze stoi na paluszkami , zdarza jej się normalnie stać , , ale nie robi nic w kierunku żeby chodzić, tzn nie puszcza się sama, nie podejmuje prób chodzenia lecz jak ja chce za rączki prowadzić go odrazu siada ,trochę się martwię 😢

    201809135365.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 23 września 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Hej , ile dzieciaczkow już chodzi A ile już nie z ja ciągle szukam w Internecie, info na temat czy to normalne, że moja Natalka jeszcze stoi na paluszkami , zdarza jej się normalnie stać , , ale nie robi nic w kierunku żeby chodzić, tzn nie puszcza się sama, nie podejmuje prób chodzenia lecz jak ja chce za rączki prowadzić go odrazu siada ,trochę się martwię 😢
    U mnie to samo! I nie martwię się! Ma czas do 18 msc postawić peirwszy kroczek! Aaa i chodzimy do fizjo i byliśmy u lekarza rehabilitacji na kontroli i do niczego się nie doczepiła! Że ma czas. Także spokojnie masz jeszcze pół roku na to

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 12:20

    Camilla33 lubi tę wiadomość

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 23 września 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doczepiła się za to innych rzeczy psychologopedycznych i mamy skierowanie do logopedy i psychologa ale nie przejmuje się.

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 23 września 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Hej , ile dzieciaczkow już chodzi A ile już nie z ja ciągle szukam w Internecie, info na temat czy to normalne, że moja Natalka jeszcze stoi na paluszkami , zdarza jej się normalnie stać , , ale nie robi nic w kierunku żeby chodzić, tzn nie puszcza się sama, nie podejmuje prób chodzenia lecz jak ja chce za rączki prowadzić go odrazu siada ,trochę się martwię 😢
    Do 18mc ma czas - mam powiedziała pediatra że u Zosi mamy nie reagować w ogóle do 20mc bo to jest normą. Moja siostra poszła jak miała rok i 9mc, ja 1.5 roku . Także myślę że spokojnie daj Natalii jeszcze trochę czasu.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 23 września 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia, 14:22

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 23 września 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog wrote:
    Podzielisz się informacja do czego się doczepila czy chcesz to zachować dla siebie? Na 11 miesięcy fizjo robiła nam taki "bilans" i ruchowo wszystko odpowiadałam tak ale z resztą niestety nie było tak różowo. Większość nie. Np czy udaje że karmi misie (nawet nie trzyma łyżki, dopiero niedawno je rękoma) , czy mówi nie, czy pokazuje gdzie miś ma oko, albo chociaż czy pokazuje gdzie jest zabawka :/ .
    Niektóre rzeczy miałam na tak np. rozumienie "nie wolno" , inicjowanie akuku, szukanie ukrytych przedmiotów ale baaardzo dużo na nie :( narazie bez skierowania.

    Żadna tajemnica. Chodzimy do fizjo od czerwca- dostaliśmy skierowanie w marcu jak nie robił obrotów. Uznaliśmy że skorzystamy pomimo że wiadomo ruszył ruchowo. Lekarka powiedziała, że co miesiąc chodzić bo chciałaby go zobaczyć na roczek. No i byliśmy u tej lekarki rehabilitacji. Ruchowo ok ale czy pokazuje palcem? Czy mówi pełnymi sylabami mama tata i bezpośrednio do osoby której dotyczy? Czy układa sortery? Czy pokazuje oko itp? Czy robi papa itp? Uznała że niby nic nie widzi złego ale jest ekstremalnie ruchliwy i nadpobudliwy to żebyśmy poszli do psychologa i logopedy.

    Ogólnie poczytałam i na wszytsko jeszcze ma trochę czasu. A mój gada jak najęty tylko gaworzy bardziej niż pełne słowa, robi brawo i przybija piątkę, pokazuje oko na misiu,podaje rzeczy ( ale nie tak jak ona chciała że Hubercie podaj czerwona piłeczkę ) podaje co trzyma w ręce .

‹‹ 1607 1608 1609 1610 1611 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ