X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 24 września 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz dzieci mogą trzepotać rączkami robiąc przy tym śmieszne miny,gdy się ekscytują. Na ten moment mogą to robić. Ale mój syn tak trzepotał do 4 roku życia,u niego te odruchy się nie zintegrowały. Dlatego najpierw była fizjoterapia i terapia si,teraz samo si. Jak te odruchy nie będą zanikać,to wtedy polecam wam szukać od razu fizjoterapeuty,który zajmuje sie terapią integracji sensorycznej.
    Z tym,ze wtedy czesto towarzyszą temu inne kłopoty,jak np chodzenie na palcach czy/ i zaburzenia mowy. Zauważcie,ze cos nie gra.
    Warto być ostrożnym ze stymulacją dziecka. Tekewuzor,gry,muzyka,non stop nadmiar wrażeń, grające i świecące zabawki w nadmiarze to nic dobrego.

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 24 września 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam o zaburzeniach integracji sensorycznej i w sumie nie wiem czy to się odnosi do mojego dziecka. Zresztą nie lubię jak objawy są, że albo coś jest za bardzo, albo za mało bo wtedy wychodzi że większość dzieci jest zaburzona... no nic będziemy go obserwować, ogólnie nie ma tragedii.

    A tak z innek beczki, są tu mamusie z Wrocławia? Poszukujemy jakieś fajnej knajpki gdzie można zjesc z małym najlepiej gdzieś przy rynku :).

    wrzesień 2018 - synek <3
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 24 września 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaburzenia si trochę za wcześnie żeby coś zobaczyć w mojej opinii. Syn koleżanki miał (w sumie ma) a zaczęło się od tego że nie lubił brudu, piasku, błota, ogromne problemy z jedzeniem.

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 24 września 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie,ze za wcześnie, o tym pisałam wyżej,ze teraz jeszcze dzieci maja prawo do wieku zachowań i odruchów ;) A zaburzenia si są tak różne i u każdego coś można zawsze znaleźć ;) Mój kolega np jako dziecko bawił się w piaskownicy w rękawiczkach,bo piasek go brzydził ;) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 10:27

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 24 września 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Zośka non stop się cała telepie- na krótko potrafi grzecznie siedzieć bez ruchu, a tak to ręce i nogi chodzą non stop. Nawet jak je, to rączkami sobie wkłada do buzi, a nogi chodzą czy jak butelkę wciąga to to samo. Potrafi się skupić jak się bawi. Na ten moment się bardzo tym nie przejmuje ale czy adhd czy si- to na pewno będę obserwować, choć ponoć przy adhd dzieci nie potrafią się w ogóle na niczym skupić.

    Powiem Wam że Zosia to jest taka żywa od urodzenia, nawet mój tato mówił mi żebyśmy poszli do neurologa sprawdzić czy jest ok, bo ona się ciągle rusza ( A miała 2mc) i nie mógł się nadziwić, jak to możliwe.

    U mojej koleżanki córka nie dała sobie obciąć paznokci i rozciągala non stop ubrania , ale to też około 3-4 roku na to zareagowali.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 10:32

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 24 września 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn też non stop w ruchu. Spokojnie mój brat był diagnozowany na ADHD ale przeszliśmy z nim piekło jak był malutki. On nie strącał z ławy- on przewracał cała ławę. Telewizor latał. Masakra była

    kasia1518 lubi tę wiadomość

  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 24 września 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia to co piszesz o Zosi, ja byłam taka sama, Piotruś też robi identycznie i jest w ciągłym ruchu od początku. Ja do tej pory przy jedzeniu ruszam jedną nogą, albo stukam końcówka widelca w stół. Kiedys gdy miałam kilka lat lekarz stwierdził, że jestem nadpobudliwa i że mi przejdzie. Fakt, w 4 klasie podstawówki zrobiłam się spokojna, ale do tej pory reaguje impulsywnie. Teraz wydaje mi się, że u każdego dziecka stwierdza się jakieś zaburzenie. Nasz fizjo na zlecenie lekarzy, psychologów, pedagogów przeprowadza badania nad "trudnymi przypadkami", które są tak nazywane właśnie przez osoby kierujące. A on w większości wypadków wystawia opinie, że dziecko jest zdrowe i że robi tak czy tak bo jest dzieckiem a nie dorosłym zapietym po szyję w garniturze. Teraz od każdego dziecka wymaga się idealnego zachowania, umiejętności przewyzszajacych znacznie wiek dziecka, a jak nie spełnia tych warunków to już na bank coś nie tak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 11:07

    kasia1518, JustynaG lubią tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 24 września 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój brat jak poszedł do szkoły to po tygodniu wychowawczyni napisała pismo aby psycholog go przebadał bo on nadaje się do klasy specjalnej. Bo zamiast siedzieć w ławce to chodził między ławkami. Okazało się że psycholog stwierdził że jest ponadprzeciętnie inteligentny . Wychowawczyni przepraszała rodziców. Teraz ma 25 lat jest bym powiedziała mułowaty tylko gadatliwy i kończy studia. Także taki typ ot co.

    https://matkaprezesa.pl/2018/01/powinno-umiec-roczne-dziecko.html

    kasia1518 lubi tę wiadomość

  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 24 września 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia bardzo fajny wpis 😊 Dałam na swój profil na fb, czekam aż zacznie się komentowanie.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 24 września 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia, 14:22

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 24 września 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Monia bardzo fajny wpis 😊 Dałam na swój profil na fb, czekam aż zacznie się komentowanie.
    Dlaczego ma w dupie sortery też fajny wpis 😂

    Camilla33 lubi tę wiadomość

  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 24 września 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Dlaczego ma w dupie sortery też fajny wpis 😂
    Właśnie przeczytałam, cały blog zaczynam przeglądać. Już mi znajoma komentuje. Bo jej zdaniem za mało uwagi poświęcam synkowi, za mało umie itp bo jej dziecko to powtarza wszystko jak papuga haha, a jak wstalo pierwszy raz samo na nogi to już za chwilę będzie chodzić, a tu dupa tygodnie mijają i nic. Ale mój to na bank potrzebuje pomocy bo jak to prawie 4 miesiące chodzi przy meblach a sam nie. Ale jak jej robi identycznie to gra gitara. I jakim prawem mam w ciągu dnia włączony tv bo przecież on też od czasu do czasu spojrzy. Mam wlaczony bo jestem człowiekiem który przez 10 do 12 godzin na dobę jest sam ciągle od ponad roku z dzieckiem i dostaje chwilami pierdolca z braku kontaktu z kimś kto mówi w "moim języku" Matka dla matki to teraz największy wróg, dramat. Albo starszemu dziecku ciągle robi wszystkie prace plastyczne do przedszkola i się chwali, że dostalo 5 czy słoneczko. Nauczyciele powinni się wziąć za takich rodziców A nie udawać, że wszystko jest ok, a dziecko jest nad wyraz uzdolnione.

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 24 września 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog wrote:
    Może zmienić się z dnia na dzień... Mój też nie chciał sam jeść tylko życzyl sobie być karmiony a od niedawna ma alergię na łyżeczkę. Teraz mam problem co mu dawać jeść bo on pakuje sobie niebezpiecznie dużo do buzi eh właśnie robię leniwe dla niego.
    Nasz prawie wszystko dostaje z ręki, łyżeczki dla dzidzusiow nie mają szansy na nic, a ostatnio daje się nakarmić małym widelczykiem deserowym i wtedy jest ok. Masz rację, że wszystko może się zmienić z dnia na dzień, chyba wszyscy tego doświadczamy co chwilę 😋

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 24 września 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy u okulisty. Nie było to takie straszne jak się wydawałoby. Oczywiście siłowo zakrapianie i badanie ale to lekarka zajmująca się maluchami to mają tam wprawę. Wszystko ok :) kolejna wizyta 2.5 - 3lata.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 14:08

    Camilla33, kasia1518 lubią tę wiadomość

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 24 września 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia,dobrze ze macie to za soba i wszystko jest ok ;)

    Też kocham te wszystkie "mądre" komentarze wszechwiedzących mamuś,albo jak to sie teraz fajnie mówi madek ;)
    Najgorsze jest wtedy,kiedy cos jest ewidentnie z dzieciakiem nie tak,a one udają,że wszystko w najlepszym porządku. W szkole dopiero się zaczyna ;) Można sie uśmiać nieraz,a nieraz ręce opadają :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 15:18

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 24 września 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracowałam można powiedzieć trochę z dziećmi tzn. z kolegą miałam chwilę firmę z atrakcjami dla dzieci na festyny. I szczerze? Rodzice gorsi od dzieci. Na siłę pchanie na zjeżdżalnie dmuchaną jak się bały- kto zdejmował? ja... Autka to był koszmar- dzieci nie umiejące kierować na siłę pchane i jeszcze podjudzanie przez rodziców i ubaw jak wjeżdżał w różne miejsca - ja latałam jak głupia żeby krzywdy sobie nie zrobiło. A już apoegum jak tatuś jakis mnie w dupę klepnął - jak kolega mu zwrócił uwagę to powiedział że za godzinę wraca z kolegą i łopata i będzie sobie grób kopał 😂 no cóż takie atrakcje na wsiach podkarpackich. Ja jestem surowa wychowana i chyba taka będę tzn nigdy nie będę na siłę broniła dziecka jak ewidentnie będzie jego wina.

    Camilla ja czasem z przerażeniem czytam takie wpisy jak twój między innymi o znajomych co mówią o chodzeniu czemu nie chodzi. Ja mam dużo znajomych z maluchami i każdy mówi że ma czas itp. a to są rodzice dzieci nieraz co zaczęły chodzić bardzo wcześnie. Mam ogromne wsparcie w bardziej doświadczonych koleżankach bez zawiści itp.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie będę się wypowiadac na temat ruchliwości, ADHD zaburzeń bo mam wrażenie że teraz u każdego dziecka " specjaliści " się czegoś doszukują... Wiele osób robi na tym po prostu biznes !

    Ja widzę że teraz w żłobku to właśnie nie z dziećmi są problemy... Problemy są Z rodzicami. Są tacy którym nic nie pasuje, dosłownie nic. Jest to żłobek państwowy więc wiadomo jest mniejsze pole manewru do wielu rzeczy po prostu trzeba się dostosować. Naprawdę Panie opiekunki i dyrektor placówki wkłada serce w to miejsce, a wiecie że po ubiegłorocznych Mikołajkach odbierała telefony od rodziców że brzydka lalka, beznadziejny samochodzik był w paczce dla dziecka, że dziecko już ma taką zabawkę . Chore.

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 24 września 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia super wpis 😊 też go udostępnie na fb 😊

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 24 września 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Zośka dziś spadła z łóżka... tzn mnie przy tym nie bylo, mąż twierdzi że się zsuneła bardziej i głowa nie uderzyła bo ja złapał za nogę, ale krew się polała... Górna warga od wewnątrz - wydaje mi sie że przygryziona. Do szpitala nie jechaliśmy, ale mam wątpliwości czy dobrze zrobiliśmy, ale to dlatego że mnie przy tym nie bylo. Zosia chwilę poplakala, popluła krwią i przeszło. Bawi się normalnie, widać że już o tym zapomniała, a matka bije się dalej z myślami.

    Nie chce sobie wyobrażać co by było, gdyby to mi się przytrafiło, bo dla mojego męża, to nic strasznego się nie stało- najlepsze w tym wszystkim że on leżał obok niej ba łóżku, więc nie rozumiem jak mogła spaść z łóżka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 21:49

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 24 września 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Moja Zośka dziś spadła z łóżka... tzn mnie przy tym nie bylo, mąż twierdzi że się zsuneła bardziej i głowa nie uderzyła bo ja złapał za nogę, ale krew się polała... Górna warga od wewnątrz - wydaje mi sie że przygryziona. Do szpitala nie jechaliśmy, ale mam wątpliwości czy dobrze zrobiliśmy, ale to dlatego że mnie przy tym nie bylo. Zosia chwilę poplakala, popluła krwią i przeszło. Bawi się normalnie, widać że już o tym zapomniała, a matka bije się dalej z myślami.

    Nie chce sobie wyobrażać co by było, gdyby to mi się przytrafiło, bo dla mojego męża, to nic strasznego się nie stało- najlepsze w tym wszystkim że on leżał obok niej ba łóżku, więc nie rozumiem jak mogła spaść z łóżka.
    Mogła, sama tego doświadczyłam. Teraz też w ciągu tygodnia zaliczamy kilka wpadek, a to z łóżka, albo z samochodzika jak wysiada sam, albo nie zauważymy że wspina się na swoje krzesełko gdy jest opuszczone do dołu, albo leci za kotem, szarpie z blokadą na drzwiach komody i leci jak długi do tyłu, albo z całej siły pada na dupke. Rozwalił już głowę o kant stołu. Mama mnie uspokaja, że nie jesteśmy w stanie go upinowac 100/100 I jedyne co zostało to udzielić pomocy, przytulić, ucalowac, czy jeśli jest potrzeba to zabrać do lekarza.

    JustynaG lubi tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
‹‹ 1609 1610 1611 1612 1613 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ