X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 27 września 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla, wydaje mi się, że pisałam e-maila na dane z kontaktu ale nie widzę go w swojej historii.

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 27 września 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy to możliwe żeby roczniak sam odstawiał się od piersi? Zostało nam max 5 karmień na dobę (łącznie z nocnymi). W ciągu dnia w ogóle nie prosi o pierś. Dopiero jak zapytam, czy chce cycuszka to się cieszy i przybiega, ale to nie zawsze znaczy, ze pije jak szalona. Tak naprawdę to pije ładnie, w sensie tak ze słyszę naprawdę, ze ciągnie i połyka, ze dwa karmienia. Mam wrażenie, ze resztę karmien wmuszam.

    Może któraś miała taka sytuacje? Czy to może być „strajk laktacyjny”? Czy to normalne w okolicach roczku? Z góry dzięki za pomoc, bo zgłupiałam naprawdę 🤷‍♀️

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 28 września 2019, 04:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola ja piersią nie karmię, ale mam to samo na butelce i mm. W ciągu doby 5 x butla ( w tym 2 razy w nocy) no i te nocne były takie ze z reguły szły całe butelki po 125ml. Od kilku dni bardzo nie chce jeść w nocy - przychodzę standardowo ok 1 i 5 , a ona mi je po 40-50 ml A potem odrzuca butelkę. Mnie akurat to ciszy bo może szykuje się do tego żeby wcale nie jeść w nocy- było by pięknie bo za chwilę druga królewna będzie tego wymagać, a z drugiej strony, przy jej przybieraniu na wadze , cieszyło mnie to , że je w nocy .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2019, 04:54

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 28 września 2019, 05:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola,ja zostawiłam dwa karmienia piersią i tez mam wrażenie,ze wymuszone,ze Zosia spokojnie najada sie i nie jest głodna. Wydaje mi się,ze mleko stało sie dodatkiem ;) że juz sie nim nie najada. W ciągu dnia pije mm 90ml i zje lub nie kaszkę na mm. Chyba taki czas nadchodzi i można zredukować ilość kp oczywiście jeśli ty tak chcesz ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola nie pomogę. U mnie wręcz przeciwnie , non stop zagląda za bluzkę i cycy. Tylko że mało to ma wspólnego z rzeczywistym jedzeniem. Bardziej na przytulenie, uspokojenie się.
    Wątpię żeby się odstawiala, obstawiam że to raczej taki etap. Rzadkie jest samoodstawienie się w takim wieku.

  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 28 września 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielka tez je juz mniej, ale ja traktuje to jako cos naturalnego, je wiecej stałych posilkow, przekasek. W nocy nie je wcale, jadla tylko moze przez pierwsze 2-3miesiace. A tak to je zaraz po przebudzeniu, potem koło południa, popołudniu i przed snem wiec wychodzi około 4 razy

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 28 września 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem mamą karmiąca piersią ale jedna z wrześniowek co przeszła na Facebook to syn się sam odstawił chwilę temu. Nie wiedziała czy to dobrze czy się martwić- ale nie potrzebował już cycusia. Więc może taki typ z corci. Myślę że wiele mam by ci trochę pozazdrościło szczególnie te które mają starsze dzieci i duży problem z odstawieniem.

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 28 września 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój je mleko 4 razy w tym jedno nocne. Rano około 15 na noc i w nocy. Nie wiem czy dużo czy mało ale czasem jak nie mam pomysłu na posiłek to to mleko trochę ratuje sytuację. Próbowałam eliminacji mleka w środku dnia ale narazie jeszcze chce jeść więc mu daje.

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 28 września 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola zazdroszczę, u mnie od urodzenia cycoholik, uwielbia cyca i łatwo odcycować nam nie będzie. Stwierdziłam, że skoro mały idzie do żłobka to będę go jeszcze karmić jeśli w tym mleku są przeciwciała. Ale chciałabym tak jak Izabelle rano i wieczorem max.

    U nas jakaś masakra ze spaniem, ostatnią noc budził się 7 razy... od paru dni tak jest, jestem załamana jest coraz gorzej. Do tego wstaje o godzinę wcześniej (czyli 6). To jest niemożliwe, że on się tyle budzi, jakiś koszmar :(.

    Od wyjazdu chodzi o wiele lepiej, słodkie to jest. Dni są super, jest przesłodki, za to noce niestety na minus, kiedy to się unormuje...

    Podsyłam parę fotek z Karpacza, było cudownie i polecam. Młody jak widać też się namęczył wspinaczkami :D.

    a13f517cbf4a.jpg
    4c559a075b51.jpg
    387c21237839.jpg

    ola_g89, veritaserum, kasia1518, kuwejtonka, Izabelle lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 28 września 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns cudne fotki

    U nas takie budzenie przy zębach. Wyszły dolne dwójki- lepszy sen i znowu od nowa

    Minns lubi tę wiadomość

  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 28 września 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns cudnie tam ❤️

    Właśnie wiem, ze niejedna matka mogłaby pozazdrościć, jeśli dziecko rzeczywiście samo rezygnuje z piersi. Ale mam trochę tak, jak pisze Kasia, ze względu na masę małej wolałabym nadal dokarmiać. Poza tym przyjdzie żłobek i przeciwciała tez się przydadzą... zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie. Po prostu czytałam, ze przed 1,5 roku raczej dzieci się nie odstawiają. Stad pytanie :) dzięki za pomoc i odpowiedzi :)

    U nas jutro impreza roczkowa połączona z moja 30! Trzymajcie kciuki żeby wszystko się udało :)

    Minns, kasia1518, Izabelle lubią tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 28 września 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja nie wiem co jest przyczyną, nigdy nie przespał całej nocy,2-3 pobudki były okej, ale teraz jakieś nieporozumienie. Idą z góry dwie dwójki, ale wcześniej przy jedynkach nie było takich nocy.

    Ola trzymam kciuki, na pewno będzie super :) wszystkiego dobrego dla Was :*. Przespanych nocy hehe...

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 28 września 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wrote:
    No ja nie wiem co jest przyczyną, nigdy nie przespał całej nocy,2-3 pobudki były okej, ale teraz jakieś nieporozumienie. Idą z góry dwie dwójki, ale wcześniej przy jedynkach nie było takich nocy.

    Ola trzymam kciuki, na pewno będzie super :) wszystkiego dobrego dla Was :*. Przespanych nocy hehe...
    U nas jedynki wyszły praktycznie bez żadnych objawów, ale wszystkie dwójki A teraz trójki to dramat, w ruch idzie wszystko, dentinox, ibum, do picia melisa, gryzaki tak zimne jak się tylko da, nie chce sam spać, musi trzymać któreś z nas za rękę i tak prawie 2 tygodnie.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez te pobudki obstawiam przy zębach. U nas loteria , czasami 3 a czasami 7. Najlepiej śpi jak śpi z nami w łóżku tylko wtedy jest przyklejona do piersi non stop. Czekam na ostatnią czwórkę i widzę że już górka na jednej trójce się zrobiła.... Wiecznie coś.
    Minns a ile razy w dzien karmisz ? I czy faktycznie Bruno potrzebuje piersi do jedzenia czy przytulenia itp ?
    Super że wyjazd udany , fotki cudne

    Ja sama nie wiem czy wierzyć że to karmienie tak chroni, to przeciwciała z mlekiem itp , póki co Ania też zaczyna chorować jak inne dzieci tylko pocieszam się że to nic poważnego tylko takie zwykłe przeziębienia.

    Ola trzymam kciuki żeby wszystko się udało !

    ola_g89 lubi tę wiadomość

  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 29 września 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy szczęście. U nas wszystkie zęby wychodzą bezobjawowo. Ma juz 4zęby u góry i dwa na dole i zero reakcji

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 29 września 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak to jest z tym odstawianiem, ale w rodzinie i wśród znajomych jest sporo dzieci, które odstawiło się około 10-12 m-ca.
    Jeśli maluch je inne posiłki ładnie to nie ma co się przejmować.

    Choć nie ukrywam,że jak młoda złapała w żłobku rotawirusa to cieszyłam się, że pije mleko.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 29 września 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jedynki dolne wyszły bezobjawowo górne z gorączką były spuchnięte jak baniaki. Dwójki troszkę gorzej dolne zobaczymy jak górne ale już czuję czwórki pod palcem.

    Znajomych syn jedynki i dwójki bezobjawowo a czwórki nie śpi całe noce. Chyba nie ma reguły.

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 29 września 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola udanej podwójnej imprezy i wszystkiego co najlepsze dla Was 😊

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 29 września 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w końcu ( 2.5tyg przed CC) podjęliśmy decyzję o imieniu dla drugiej córeczki. Zdecydował los, a właściwie Zosia, bo my nie mogliśmy dojść do porozumienia. Wypisaliśmy na 4 karteczkach imiona które nam się podobają i jesteśmy w stanie oboje zaakceptować: Marysia, Zuzia, Gabrysia i Hania, a potem Zosia wyciągnęła jedna karteczkę - także będzie Gabrysia 😊 ja jestem bardzo zadowolona bo to był mój główny typ

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2019, 12:39

    KATARZYNACarm, 86monia, Camilla33, Minns, ola_g89, kuwejtonka, Izabelle, JustynaG lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 29 września 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ładne imię wybraliście, już jesteś tak blisko super

    Minns ładne fotki


    U nas tragedia , mała od wczoraj mega marudna z, spać nie chcialA, już od 3 w nocy jakaś tragedia , placzliwa , nie wiem co jej może być ale jestem wykończona na maksa , czyżby ząbki lub skok rozwojowy , sama nie wiem 🥵

    201809135365.png
‹‹ 1611 1612 1613 1614 1615 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ