X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 8 listopada 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    Ja ostatnio na olx wyhaczylam Panią co sprzedawała ubranka za 1zł. Miała ich 70. Wiec za 70ubrań plus wysyłka zapłaciłam 85zł. W tym mnóstwo bluzeczek z h&m, z zary, kamizelki, bluzy, szlafrok, spodnie. Teraz tylko piore, susze i prasuje. Ale mega okazja. Teraz juz nic nie kupuje nowego jak widzę te ceny w sklepach i jedna bluzeczka 40zł. Jedynie czasem w lidlu jak są body za 5zł. Pepco strasznie nie lubię. Jest tanio, ale nie lubie jakosci rzeczy.
    Pepco ma dwa rodzaje ciuchów dla dzieci te lepsze i gorsze, różnią się ceną oczywiście.

    Ja kupuję dużo na wyprzedażach w smyku, też olx, marketplace. Po znajomych mam sporo to w domu chodzi jak są już lekko zniszczone czy poplamione. Potem wyrzucam do kontenera (czytałam o tych kontenerach- ciuchy zniszczone bardzo idą do recyklingu a reszta na handel)

  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 8 listopada 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    U nas bardziej ja choruje niż mała, ale nie żałuję decyzji o zlobku. Nawet dzisiaj rano z mężem rozmawialiśmy o tym i mówi, że małej bardzo się nudzi bez żłobka (tydzień siedzi w domu chora). Choroby to jeden minus i adaptacja to drugi. Ale reszta same plusy. Tam jest taki plan dnia, że dziecko nawet płakać nie ma za dużo czasu. Nasza od kiedy chodzi do żłobka to sobie dużo śpiewa, ogląda, dłużej sama się zabawi.

    Wszystkie koleżanki z dziećmi w żłobku tak mówią. Że dzieci się szybciej uczą różnych rzeczy (synek jednej koleżanki ma 13 miesięcy i w żłobku nauczył się jeść łyżeczka zupę bez wylewania dookoła - widziałam to osobiście 😁), że jednak te zajęcia w przedszkolu rozwijają kreatywność dzieci.
    W domu trzeba stawać na głowie, żeby wymyślać rozrywki. Ja to lubię i lubię się bawić z małą, wymyślam i sprawia mi to przyjemność, gdyby moje dziecko miało się cały dzień samo bawić na macie to raczej wolałabym oddać ją do żłobka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2019, 17:36

    p_tt, Camilla33 lubią tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 8 listopada 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ubranka też kupuję w większości używane albo na szmatkach. Nowe tylko jak są wyprzedaże, wtedy w Reserved czy h&m wyhaczam koszulki, body, sukienki za 8-12 zł :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2019, 17:41

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 8 listopada 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Pepco ma dwa rodzaje ciuchów dla dzieci te lepsze i gorsze, różnią się ceną oczywiście.

    Ja kupuję dużo na wyprzedażach w smyku, też olx, marketplace. Po znajomych mam sporo to w domu chodzi jak są już lekko zniszczone czy poplamione. Potem wyrzucam do kontenera (czytałam o tych kontenerach- ciuchy zniszczone bardzo idą do recyklingu a reszta na handel)
    Ja te zniszczone używam jako szmatki do mycia okien albo oddaje mężowi do garażu, a te dobre oddaje potrzebujacym, do ośrodka kryzysowego. Ja właśnie kiedys czytałam o tych kontenerach, że to jakieś oszustwa, że piszą, że zbierają dla potrzebujacych,a tak naprawde to biznes sobie zrobili dlatego jak juz to wieszam na śmietnik, ale nie wrzucam do nich.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 8 listopada 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    Ja te zniszczone używam jako szmatki do mycia okien albo oddaje mężowi do garażu, a te dobre oddaje potrzebujacym, do ośrodka kryzysowego. Ja właśnie kiedys czytałam o tych kontenerach, że to jakieś oszustwa, że piszą, że zbierają dla potrzebujacych,a tak naprawde to biznes sobie zrobili dlatego jak juz to wieszam na śmietnik, ale nie wrzucam do nich.

    Tak. Oszuści jak oszuści jest to wszytsko jakoś wytłumaczone ale nie tak jak większość ludzi myśli i ja też, że to idzie bezpośrednio do potrzebujących. Mi zostało tyle pieluch tetrowych że one idą do mycia okien np. w moim mieście nie chcą ciuchów ani w hospicjum ani w domu samotnej matki jest ogromny nadmiar ciuszkow. Nie umieszczam ogłoszeń pt. Oddam potrzebującej matce bo większość to handlary. Co ładniejsze ciuszki chowam dla brata, może kiedyś doczeka się potomka.

  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 8 listopada 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cześć chowam, część oddaje potrzebujacej mamie, ostatnio dostałam namiar na jedną mamę, która ma ciężej niż ja to jej co jakiś czas parę ciuszków podrzucam. A ogólnie to chowam dla rodzeństwa... 😉 W sumie mam trzy kategorie tych schowanych dla mnie/ siostry na zaś druga dla kuzynki / dobrej koleżanki i trzecia dla potrzebujących. Ogólnie to niestety, ale ciuchów mam dużo za dużo i ciągle kupuje 🤦‍♀️
    Jak mam wene to wystawiam i sprzedaję, ale większość mi się tak podoba, że trzymam 🤦‍♀️🤦‍♀️

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 9 listopada 2019, 05:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wrote:
    Dzisiaj stwierdziłam, że muszę korzystać z ostatniego miesiąca z małym na maksa i pojechaliśmy sobie na kawkę i ciastko 😊 normalnie randka. Wstąpilismy to lumpa i udało mi się kupić za 4 zł rękawice zimowe, podobne do tych co oglądałam wczoraj za 40 zł. Tyle wygrać. Powiem, Wam że w lumpach można wypatrzyc takie perełki dla dzieci, że aż żal kupować w sklepie. Miesiąc temu byłam z małym w lumpie oddalonym od nas o 30 km i kupiłam mu śliczne sweterki zimowe, skórę na wiosne, kurtkę zimową na przyszły rok, pizamkę, no cuda. Wiekszoscz nexta i gap.
    Ja nie lubię lumpow bo nie umiem szukać szczególnie takich perelek ale teściowa ma dobrego dryg. Ostatnio kupiła Zosi taki super kombinezon na zimę i to z metka - super sprawa.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 9 listopada 2019, 05:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boniu u nas idą czwórki na dole, mamy taki Armagedon...żadne maści nie pomagają, a do tego posmarowanie dziąseł graniczy z cudem. I Zosia obczaila że zawsze reagujemy na płacz Gabrysi więc jak jej się coś nie podoba to zaczyna piszczeć w nieboglosy bo na zawołanie płakać nie potrafi ... Mamy ciekawie .

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 9 listopada 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Boniu u nas idą czwórki na dole, mamy taki Armagedon...żadne maści nie pomagają, a do tego posmarowanie dziąseł graniczy z cudem. I Zosia obczaila że zawsze reagujemy na płacz Gabrysi więc jak jej się coś nie podoba to zaczyna piszczeć w nieboglosy bo na zawołanie płakać nie potrafi ... Mamy ciekawie .

    U nas jak "szły" czwórki czyli dziąsła się poszerzały to była masakra teraz przebijają się powoli ale już bez takiej masakry. Jedna wyszła, druga częściowo.

  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 9 listopada 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Boniu u nas idą czwórki na dole, mamy taki Armagedon...żadne maści nie pomagają, a do tego posmarowanie dziąseł graniczy z cudem. I Zosia obczaila że zawsze reagujemy na płacz Gabrysi więc jak jej się coś nie podoba to zaczyna piszczeć w nieboglosy bo na zawołanie płakać nie potrafi ... Mamy ciekawie .
    Kasiu camillie i Viburcol na zmianę w ciągu dnia, dentinox i bobolen tak samo, na noc herbata z melisy. Nasz jak stwierdziła Pani dr stosuje terroryzm w najczystszej postaci.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 9 listopada 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla, na Twoim miejscu posłałabym Piotrusia do żłobka od stycznia (jak już będzie po szczepieniach).
    Zrezygnować ze żłobka możesz zawsze.
    A jednak dobrze byłoby, żeby Piotruś już się zaklimatyzował w żłobku zanim pojawi się brat. O tym na ile będziesz go posyłać - zdecyduje już samo życie :) Nie musisz już teraz podejmować takich decyzji.

    kuwejtonka lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 9 listopada 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Camilla, na Twoim miejscu posłałabym Piotrusia do żłobka od stycznia (jak już będzie po szczepieniach).
    Zrezygnować ze żłobka możesz zawsze.
    A jednak dobrze byłoby, żeby Piotruś już się zaklimatyzował w żłobku zanim pojawi się brat. O tym na ile będziesz go posyłać - zdecyduje już samo życie :) Nie musisz już teraz podejmować takich decyzji.
    Justyna dziękuję, potrzebowałam właśnie takiej odp 😊 We wtorek idziemy na spotkanie z kierownikiem placówki i wychowawcami, obejrzeć na żywo jak są organizowane zajęcia, jak wyglądają sale itp. To mała placówka, nie ma tam ogromnych ilości dzieci, takie domowe przedszkole.

    JustynaG, p_tt lubią tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 9 listopada 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla, też bym tak zrobiła. Zrezygnować że żłobka możesz zawsze, a i brat i żłobek w jednym czasie to może być za dużo.

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 9 listopada 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie mężowi mówiłam, że to może być za dużo dla małego człowieka, a nie chce żeby się poczuł odtracony czy mniej wazny.

    JustynaG lubi tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 10 listopada 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CAMILA też bym tak zrobiła jak pisze Justyna. Żłobek to nie jest nic strasznego , co ja miałam powiedziec jak musiałam mała oddać od 3 miesiąca 😢😥 A mala już 11 miesięcy chodzi, raz lepiej raz gorzej , najgorsze są przeziębienia ale to co nie ukniesz nawet będąc z małym w domu .

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    201809135365.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 10 listopada 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    CAMILA też bym tak zrobiła jak pisze Justyna. Żłobek to nie jest nic strasznego , co ja miałam powiedziec jak musiałam mała oddać od 3 miesiąca 😢😥 A mala już 11 miesięcy chodzi, raz lepiej raz gorzej , najgorsze są przeziębienia ale to co nie ukniesz nawet będąc z małym w domu .
    Kasiu masz rację, niby jesteśmy w domu, A i tak się przeziebilismy, myślę że nie od spacerów i placu zabaw a bardziej o tego co mąż do domu przynosi. A jak uszki Natalki?

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 10 listopada 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wasze żłobkowe dzieciaczki mają zaliczone meningokoki?

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 10 listopada 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mial dopiero pierwszą dawkę typu C, a chcę jeszcze B zrobić i przed żłobkiem żadnych nie zdążę bo 20 listopada mamy pneumokoki... gdyby nie beznadziejna pediatra to byśmy robili tylko B.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 10 listopada 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla, moja Ania była szczepiona na meningokoki szczepionką Bexsero (2 dawki).

    Niestety mamy opóźnienie w MMR i szczepionce na ospę (która jest za darmo dla dzieci żłobkowych). Ale może w przyszłym tygodniu się uda MMR

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 10 listopada 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślicie, że posylanie bez meningokokow to duże ryzyko? Do stycznia wyrobimy się tylko z 3 dawka pneumokokow i priorix.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
‹‹ 1667 1668 1669 1670 1671 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ