X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 25 marca 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiem, też puszczam jej piosenki ale gapi się w ten ekran niestety. Chyba tylko bardziej od bajek lubi kąpiel i jedzenie ;p

    JustynaG lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 25 marca 2020, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tez tak teraz je, w szoku jestem i juz nie wiem co wymyślać🤦 dosłownie studnia bez dna.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 25 marca 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też siedzimy teraz non stop w kuchni bo ciągle słyszę ,,jeść"

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 25 marca 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z jedzeniem u nas sinusoida,teraz jest fala na paluchy (knedle, kopytka) i racuchy bananowe z musem lub drzemem.

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 25 marca 2020, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I u nas też się pojawiają słówka. Dużo powtarza po nas i za pierwszym razem jak proszę żeby powtórzyła wychodzi jej najlepiej.

    Mnie najbardziej bawi ryba - bo mówi na nią jiba, albo ostatnio pytam się jej co robi Gabrysia a ona zamiast powiedzieć śpi, mówi psi 😊 ma dwie ulubione lalki które się nazywają Ania i Zuzia i o ile Ania powie ładnie, to na Zuzie jest Zuzi. A jak się pytam jej jak ma na imię, to mówi Ziosia- ale często nie chce mówić i na moje pytanie odpowiada nie.

    Z jedzeniem różnie, myślę że to przez zęby. W nocy przy dobrej nocce budzi się około 4-5 I żeby spala dalej dajemy jej butelkę mleka. Teraz ma mocną fazę na ogórki zielone - potrafi nawet 2 długie zjeść.

    My jak tylko możemy to wychodzimy na podwórko, ale jeszcze mamy gołą działkę z trawą tylko i tak wieje że często po takich wyjściach Zosia ma katar więc przy większym wietrze nie wychodzę z nią tylko z Gabrysia w gondoli , ale po 2-3 dniach bez dworu, staje pod drzwiami i wyje że chce dada albo brrr- bo patrzy przez okno , widzi że drzewa się mocno kołysza i wtedy mówi że jest brrr.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 25 marca 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Z jedzeniem u nas sinusoida,teraz jest fala na paluchy (knedle, kopytka) i racuchy bananowe z musem lub drzemem.
    Też mieliśmy fazę na placki bananowe albo racuchy z jabłkiem- robiłam co drugi dzień, ale minęło jej albo się przejadlo, teraz jest ogórek zielony 😊

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 25 marca 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już też nie wiem co gotować naprawdę, bo wiecznie stoję w kuchni przy garach. Uwielbia wszelakie placuszki, naleśniki itp. spore problemy mam ostatnio z kolacją . chleba nie chce jeść w ogole.

    Fajne są takie placuszki z manna i bananem z alaantkowe ;) jak ktoras nie robila to polecam. Jak to mówi moja córa ,, pyyyyysaaaaa" czytaj pyszne ;p

    https://alaantkoweblw.pl/puszyste-placki-z-kaszy-manny/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2020, 15:12

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 25 marca 2020, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki je wszystko co bym nie zrobiła. Tylko ile można wymyślać.
    Wczoraj zrobiłam jej o 18 kaszke, po czym szykowałam starszej kolację. Zjadła kaszkę i widziała kanapki to musiałam jej zrobić. O 19 spać jej się zachciało i mleko, no ok wypiła 210 polezalam trochę i mąż wszedł się o co zapytać to wyszła z łóżka. On jadł sałatkę, to Wiki razem z nim. Nie wiem gdzie ona to mieści.

    JustynaG lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 25 marca 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas spanie całkiem spoko, śpi w swoim łóżeczku w swoim pokoju od ok 20 do 3-4 i jak się budzi to ją biorę do nas do łóżka i dosypia jeszcze do 6-7.

    Z jedzeniem u nas różnie, ale już się nie przejmuje jak chce tylko makaron na obiad. Z warzywami najgorzej to jej robię musy warzywne.

    Z gadaniem to też na razie bez szału, mówi mama (potwierdzam to co pisałyście, że jak jest zła to takie krótkie mama! A jak jest zadowolona to maaamaaa), tata, mniam, baaabu jak coś rzuca. Tak to nawija po swojemu non stop. I ciągle chce tańczyć, idzie do odtwarzacza na płytę, wybiera płytę, razem włączamy i tańczy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2020, 15:29

    JustynaG lubi tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 25 marca 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita,te placki są pyszne,robię tez w wersji gofrow i tez są mega.

    Co do jedzenia,to ja już tez dostaję bzika,siedzę non stop w kuchni. Tylko słyszę am i am. Ledwo paszczą któreś z nas ruszy,to już jest i AM. Gdzie ona to miesci? Nie wiem.

    Zrobiła sie teraz z Zosi taka fajna dziewczynka,smarować sobie każe usta pomadką ochronną,godzinę potrafi siedzieć i czapki przebierać,kurtki i swetry,wozi lale we wózku.

    Tez mam wrażenie,że zamiast słuchać piosenek to patrzy. Np dokładnie powtórzy co sie dzieje na teledysku Mama ostrzegała,jak śpiewam jej tą piosenkę ;) Jak syn czasem coś ogląda w tv,to jej oczu nie zakleję. Ze spokojem i w małych ilościach to nic sie nie stanie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2020, 20:26

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 25 marca 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u nas ciężka sytuacja... moja praca okazała się patologią do kwadratu. Przyjęta byłam jako druga osoba do ogarniania wysyłek. Teraz się okazało ze pierwsza dziewczyna jest w ciąży i pewnie już nie wróci... i jestem całkiem sama na stanowisku i nikt nie robi tego co ja. Prezes dobrze wiedzial ze jest w ciazy jak mnie przyjmowal. Ja teraz robie nadgodziny bo to jest nie do ogarnięcia na jeden etat jeszcze w soboty muszę na chwile przychodzić. Ja muszę wziąć teraz opiekę bo żłobek zamknięty (pomijając że się boję). Dzwonilam do prezesa który okazał się dupkiem, ogólnie robi z tego problem, w ogóle nie kombinuje jak to rozwiązać. Moia praca jest specyficzna, robie dokumenty dla kierowcow ktore muszą dostac do reki, jest tego pelno takze praca zdalna nie wchodzi w grę. Rozmawiałam z mężem i chyba pójdę na opiekę, a po pewnie mnie zwolni ale na to jestem gotowa. Co myślicie? Masakra jestem już taka zestresowana.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 25 marca 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns jak ta sytuacja tak Cię stresuje- zrezygnuj. Nie ma co. Żadne pieniądze nie są warte Twojego stresu i zdrowia a prezes postąpił nie fair i po prostu jest dupkiem tak jak piszesz.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 25 marca 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns, a może Prezes planuje kogoś zatrudnić tylko teraz jest to utrudnione?
    U mnie w firmie na początku marca zrobiliśmy rekrutację na miejsce dziewczyny w ciąży. Od razu mówiliśmy, że wdrażać będzie dziewczyna,która przechodzi na L4. Ale ze względu na pandemię, zamiast w kwietniu - odeszła w połowie marca, dokładnie w momencie gdy zatrudnialiśmy nowego pracownika. U nas w branży akurat armagedon bo zamówień mnóstwo więc nowa osoba od początku musiała sporo rzeczy ogarniać. Nie było to jednak złą intencją pracodawcy, po prostu tak wyszło.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 25 marca 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety u nas jest na odwrot i wszyscy to mówią: prezes ma wywalone, żadnych pochwał, doceniania, ewentualnie opierdziel. Wykorzystuje ludzi jak sie da, jak raz sie na cos zgodzisz to potem masz to robić. W listopadzie juz wiedzial, a jest marzec. W miedzyczasie jedna dziewczyna odeszła bo tez miala dość siedzenia nadgodzin jak ta co jest w ciazy szla sobie na kilka tygodni na urlop. Ta co ją zastepuje tez ciagle nadgodziny, praca w weekendy, zgadzała się na to. A ja na rozmowie zaznaczylam ze nie chce nadgodzin. Jeszcze do mnie tekst ze to stanowisko na 1 osobę no bezczelność. Co innego jakby kombinowal jak to rozwiązać i widać byloby chęci i zrozumienie, a on się zachowywał jak gbur. Zdecydowałam ze idę na opiekę i się dzieje co chce, praca marzeń to nie była, a teraz ten koronawirus to już w ogóle stres a u nas słabo z zabezpieczeniami, sprzątaczki nie ogarniają częsciej, w ogole biurek nie przecierają, kierowcy mimo zakazu wchodzą do biura. Na pewno jakby ktos mial koronawirusa to by próbowali to zataić żeby tyko produkcja nie stanęła.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 26 marca 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns jak dla mnie trafilas niestety na typowego Janusza biznesu. Nie widzę innej opcji jak odejście z tego co piszesz.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 26 marca 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy waszym dzieciom zdarzają się dni bez drzemki w dzień?

    Minns, przykro, że tak trafiłaś. Oby następna praca była lepsza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2020, 09:53

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 26 marca 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Dziewczyny, czy waszym dzieciom zdarzają się dni bez drzemki w dzień?

    Minns, przykro, że tak trafiłaś. Oby następna praca była lepsza.
    U nas ze 2 razy zdarzyło się bez drzemki, ale wtedy jest nie do życia... maruda jakich mało. Także jedna w ciągu dnia 1 5-2h musi być.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 26 marca 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Dziewczyny, czy waszym dzieciom zdarzają się dni bez drzemki w dzień?

    Minns, przykro, że tak trafiłaś. Oby następna praca była lepsza.

    U nas wczoraj :/ i o dziwo nawet nie marudziła i poszła spać po 20, gdzie jak śpi mało w dzień to o 19 śpi już.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 26 marca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns, idź na opiekę i się nie oglądaj za siebie. Znajdziesz lepszą robotę a jak zaczniesz mu się stawiać teraz to tylko stresu będziesz miała dodatkowego...

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 26 marca 2020, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Dziewczyny, czy waszym dzieciom zdarzają się dni bez drzemki w dzień?

    U nas nie było jeszcze dnia bez drzemki

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
‹‹ 1752 1753 1754 1755 1756 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ