X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 9 października 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita bawcie się dobrze! Też mi się marzy zmiana klimatu, zwłaszcza, że wrzesień miałam mega intensywny w pracy.
    Awansowałam i cieszę się jak cholera!
    Jestem szefową działu, mam ludzkiego dyrektora, dzięki czemu udaje mi się pogodzić pracę z macierzyństwem bez większego stresu.
    Nasza niunia uwielbia układać puzzle, wszelkie prace plastyczne i pracę w kuchni.

    veritaa, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 9 października 2020, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaa udanego wyjazdu 🙂

    P_tt gratulacje, super wieści.

    Ja również marzę o zmianie klimatu i chyba za 2 tyg pojedziemy na 4 dni do Krakowa, ale będziemy brali apartament na wyłączność. Jakiś wypasiony hotel to w styczniu, jak w góry pojedziemy, mąż chce do Gołębiewskiego w Karpaczu, ale mamy tam tyle km, że ja wolę tatry, tam tylko 430km 🙂

    U nas w przedszkolu również super. Zosia bardzo zadowolona, mają mnóstwo zajęć dodatkowych, angielski, rytmika , zajęcia z logopedka,zajęcia korekcyjne z fizjoterapeutą, zajęcia mały odkrywca. My zapisalismy ja tylko ma tańce dodatkowo, bo chciała.

    I Zosia korzysta już normalnie z toalety, biega sama, stawia sobie stołek i nakładki już nie używa. Jestem z niej dumna, bo niespodziewalam się że tak gładko pójdzie. Z Gabrysią tak na pewno będzie 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2020, 22:54

    p_tt lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 9 października 2020, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wiecie z czym mam problem... Nie mam pomysłu jak wyeliminować mleko w nocy. Zosia w dzień wg mnie je dużo, w przedszkolu zjada wszystko, w domu drugi obiad i kolacja obfite . O 20 wypije mleko ... Z tym różnie czasami 60, a czasami 120ml. Mąż jak idzie spać 22-23 robi jej znowu butelkę i wypija 150-180ml, śpi ładnie i gdzieś koło 5 się budzi , wola męża o chce mleko. Ten ignoruje i się pi prostu kładzie do niej do łóżka, a ja daje nikogo 6 ( wypije 150ml), bo o 7 wstaje do przedszkola. Budzi się około 5 po prostu głodna... Nie mam pomysłu jak to wyeliminować żeby spala całe noce

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 10 października 2020, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita odpoczywaj

    Ja wyeliminowałam mleko jakiś czas temu w nocy, a pobudek mam od pewnego czasu do 10 w nocy 😀 żyć nie umierać.


    Jakie puzzle kupujecie? Bo ja mam wrażenie, że wszystko co kupię to za trudne , sama mam problem nieraz

  • veritaa Autorytet
    Postów: 2115 1812

    Wysłany: 10 października 2020, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podjelam ostatnia probe przed narodzinami młodego z odpieluchoqaniem ale bez skutków. Tzn moze jest jakiś postęp bo czasami zawoła mama siku mama kupe i idziemy alw nic nie zrobi po czym założę jej pieluche i sika do pieluchy. Odpuszczam temat do wiosny.

    Jeśli chodzi o jedzenie w nocy nie mamy problemu. Budzi się raz lub w ogóle na wode.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 10 października 2020, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy puzzle Pepy z pepco - 3/4/5/6 elementów, plus jakieś po 30 elementów, a większe układamy razem.

    Ja mleko wyeliminowałam jakiś czas temu, daję kolacje, oczywiście popycha to mlekiem 210 i idzie spać. Budzi ki się w nocy i wola mleko ale nie podaje, mówię, że jest noc i trzeba spać. Rano dam.

    Myślimy, żeby na święta jechać do Goldbiowskego do Karpacza lub zaraz po świętach i zostać gdzieś do trzech króli.
    Poki co nie znalazłam innego hotelu gdzie mogę tak sobie odpocząć, bez problemów i martwienia się o jedzenie, ciepło w pokoju i takie tam.

    A jak wam idzie odpieluchowanie?
    Moja wie o co chodzi i jak chce to pójdzie na nocnik, a jak nie to nie. Dalej nosimy pampersa cały czas.

    Kasia a Wy w nocy też już jesteście bez pampersa?

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 10 października 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na noc zakładam. Gdzieś raz w tygodniu zrobi siku. A tak albo suchy do 7 albo jak się budzi 4-5, to wola siku.

    No jakby zjadła 210ml też by pewnie spala , a ona 60-120ml i potem pobudki. Kolację je koło 18, mleko o 20, później mąż jak da na śpiocha to 150-180ml max pije

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 10 października 2020, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z odpieluchowaniem poszło nadzwyczaj dobrze- tydzień trochę posikiwała, a później załapała i już drugi tydzień mamy dnie bez wpadki. Na noc jeszcze zakładam. Woła jak chce, nawet na mieście nam się udaje do tych jednorazowych tronów.

    Smiejemy się, że z rozszerzaniem diety średnio poszło, bo była anemia, niejadek nam się trafił, ale za to z pieluszką fajnie :)

    P_tt gratuluje awansu!
    Verita morzko najlepiej 😍
    Kasia w kwestii mleka nie pomogę, odkąd odstawilam od piersi nie pije w nocy nic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2020, 23:08

    p_tt lubi tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2115 1812

    Wysłany: 11 października 2020, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuwejtonka a po prostu puściłaś bez pieluchy? U nas doszło do tego że mimo puszczenia bez pieluchy Ania i tak ja chciała, przynosi mi i mowi "mama założysz?" więc zakładam bo co zrobić.

    W kwestii jedzenia pozera ostatnio wszystko... Najlepsze to mieso, ryba, makaron. Najgorzej ze świeżymi warzywami ale jak ma dzien to i 5 pomidorów dużych zje haha, ogórki, papryka i awokado. To raczej pewniaki. Babeczki /muffiny uwielbia. Czasami dostanie jogurt slodki w stylu piatus. Ale ogólnie ciagle słodyczy ze sklepu nie dostaje.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 11 października 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Kuwejtonka a po prostu puściłaś bez pieluchy? U nas doszło do tego że mimo puszczenia bez pieluchy Ania i tak ja chciała, przynosi mi i mowi "mama założysz?" więc zakładam bo co zrobić.

    W kwestii jedzenia pozera ostatnio wszystko... Najlepsze to mieso, ryba, makaron. Najgorzej ze świeżymi warzywami ale jak ma dzien to i 5 pomidorów dużych zje haha, ogórki, papryka i awokado. To raczej pewniaki. Babeczki /muffiny uwielbia. Czasami dostanie jogurt slodki w stylu piatus. Ale ogólnie ciagle słodyczy ze sklepu nie dostaje.

    Tak, puściłam bez pieluchy, ale ona się nie domagała założenia, tylko najpierw posikiwała w gacie, a później już biegła do nocnika. Więc też chyba nie pomogę, pewnie czas Ani trzeba dać.

    U nas z warzywami też najgorzej, nie mam sposobu, żeby ją przekonać choć podaję cały czas. Zje w zupie albo musie jak jej zrobię i tyle.
    Słodyczy ze sklepu też nie dajemy typu kinder jajo. Jak już to te batoniki zdrowa kaloria z orzechami i daktylami albo gorzka czekolada.

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 13 października 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam na wizycie. Wszystko okej, czekamy na drugą dziewczynkę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2020, 21:37

    veritaa, kasia1518, p_tt, ola_g89, JustynaG lubią tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 26 października 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forum zamarło? Co słychać?

    My mamy mega wielki bunt, to co było do tej pory to pikuś. Obecnie jest ciągły wrzask, w dodatku chora w domu, więc jest słabo.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 26 października 2020, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też bunt , na każde nie czy jak się czegoś zabroni, nie pozwoli albo zrobi nie po jej myśli jest płacz, wrzask i tupanie nogami.

    My z covid, tzn mąż miał dziś wymaz i test, wyszło że przeszedł już i nie zaraża. Ja mam jutro bo gdzieś tydzień po nim miałam objawy więc jeszcze może być wirus aktywny. Oczywiście sprawdzamy na własną rękę przez znajomych znajomych , bo do naszej przychodni nie można się dodzwonić.
    Mąż zarazil się na weselu, ja raczej od niego. Dziewczyny bez żadnych objawów. U nas ból kości, osłabienie, brak sił, zatoki, temperatura u mnie 37.8 przez 2 dni i teraz brak węchu ( ponoć to ostatnia faza wirusa, tak mężowi w laboratorium powiedzieli). Ja jeszcze lekki kaszel i trochę mnie płuca bolą czuje jakby ktoś mi doczepil do nich ciężary i kazał oddychać, ale tylko w nocy jak śpię.

    To co się dzieje w tym temacie, przechodzi ludzkie pojęcie. Nie robią już powtórnego testu. Jak się czujesz dobrze to nara do domu, idź i zarażaj... A znam przypadki że niektórym się nawet 7tyg wirus utrzymywał... mieli przy pierwszej fali robione testy w izolatorium co tydzień, a teraz każdy ma w nosie, potrafią po 2 dniach puścić do domu bez sprawdzenia. Chyba każdy musi to przejść. Wg mnie nie da się tego opanować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2020, 20:23

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2115 1812

    Wysłany: 26 października 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w rodzinie covid, ale my się odpukać trzymamy. Ale to w rodzinie z którą dawno się nie widzieliśmy. Starsi gorączka, kaszel a dzieciaki latają. Zdrówka Kasia dla Was!

    U nas odpukać Ania ciagle zdrowa :D ale niestety w jej grupie Panie są chore (podobno nie na covid ale kto to wie) i dyrektorka prosi w miarę możliwości zostawić dzieci w domu. Więc jest w domu a ja oduczona od tego dostaje z nia swira :D zresztą jej tez nie służy siedzenie w domu ze mną. Mam nadzieję ze od poniedziałku będzie mogła isc.

    Mały jest dość duży tydzien temu miał blisko 900g I wyprzedzal o 2 tyg termin wymiarami. Ale ogólnie wszystko ok :)

    ola_g89, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 27 października 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) dawno nie pisałam, ale czytam na bieżąco. Jak tam nasze forumowe ciężarówki? :) jak się czujecie? Kuwejtonka, gratuluje drugiej dziewczynki. ❤️ Verita, Ty już 26 tc?! Ale to zleciało! A Justyna? Urodziła już czy jeszcze chwila? :)

    U nas na pokładzie bunt pełną parą. Płacz, krzyk, odpychanie na porządku dziennym. Jest słodka, kochana i najlepsza na świecie, ale charakterek ma ;) teściowa, która na każdy jej płacz robi wszystko, co Pola zechce, wcale mi nie pomaga w powstrzymaniu buntu dwulatka :) a Alicja skończyła już 3 miesiące, powoli zaczyna robić obroty na brzuszek i wokół własnej osi. Jest grzecznym i pogodnym dzieckiem. To chyba taka nagroda za początki z Polą :D mamy jedynie problem z przybieraniem na wadze. Byliśmy już chyba u wszystkich lekarzy, wszystko jest niby w porządku. Widocznie taki jej urok :)

    kuwejtonka lubi tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 27 października 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy Wasze Dzieci mają fazę na "czemu?" I "co to jest?" U nas od jakiegoś czasu w kółko te 2 pytania. Czekam aż mnie z czymś zagnie 😃

    Fajne jest to, że jak dostanie odpowiedź to powtarza. Dziś wzięła wytłaczankę po jajkach i pyta mama co to ? Dostała odpowiedź i powtórzyła ze pudełko po jajkach i jeszcze pobiegła do taty i mówi "tata pudełko po jajkach " 😊

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 27 października 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaa, to super że synek pięknie rośnie 😊

    Ola, już minęło 3mc ? Wow , dopiero co urodziłaś. Ekstra że Alicja grzeczna 👍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2020, 20:35

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 27 października 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas regularnie jest "co to jest" i też powtarza, nawet jak się czyta książki to powtarza zdania. Dużo sobie śpiewa, często jak się bawi to śpiewa do Peppy albo do ludzików z Playmobile.

    My czas w domu wykorzystujemy na odpieluchowanie. Nawet, nawet idzie nam to. Dzisiaj pielucha tylko do drzemki i do spania nocnego - ale to z wrzaskiem bo woli majteczki.

    U nas już trochę świątecznie się robi - po zakupach z Polą, pierwsze ozdoby mamy. Ma taką radochę z tego, że nie umiem odmówić. Codziennie śpiewa piosenki o Mikołaju i mówi, że mikołaj ma prezenty.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 28 października 2020, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym roku to nie wiem czy będzie wystrój świąteczny i chonika... słowa 'nie wolno' / 'nie ruszaj' działają na moją Gabrysię jak płachta na byka 🙂 jeszcze się przy tym cieszy 😃
    Spróbujemy, ale czy po 2 dniach nie będziemy rozbierać to się okaże (Mam piękne szklane duże bombki). W roku jedziemy na pomorze już 21 grudnia, więc w domu byśmy chcieli ubrać wcześniej choinkę żebyśmy i my i dziewczynki mogli nacieszyć oko, później tylko teście będą przyjeżdżać podlewać. Ale narazie daleko nam do robienia pierwszych zakupów świątecznych

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 28 października 2020, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P_tt, to oby już tak zostało z tymi majteczkami 😃 choć ja zakładam na noc pampersa. Może raz na 2 tyg się zdarzy że zmoczy, a tak jest suchy. Zosia czasami sama się budzi koło 5 i wola siku.
    Ale komfort jest super, już nie trzeba brać ze sobą nakładki na deskę i dziecko wszędzie zrobi siku czy kupę 🙂 napawam się ta chwilą,bo zaraz pewnie u Gabrysi się zacznie temat. Ostatnio stanęła pod drzwiami łazienki i mnie wola , otworzyłam jej drzwi, podpiegla, wzięła nakładkę i kładzie na deskę,no to zdjęłam jej pampersa i posadziłam. Wiecie jakie było moje zdziwienie jak poszło siku ... Ale wiem że to za wcześnie i nie zaczynam do wiosny tematu z nią 🙂 bo to był pewnie przypadek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2020, 07:51

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
‹‹ 1780 1781 1782 1783 1784 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ