X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 28 października 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w odpieluchowaniu postępu nie ma za bardzo. Jak tylko widzi ze szykuje majtki a nie pampersa to krzyczy ze tylko pampers tylko pampers. Po ostatniej takiej akcji odpuscilam zupełnie i czekamy do wiosny.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 28 października 2020, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) też czytam, ale nie ma kiedy napisać...

    Ja od 2 tygodni pracuję, młody od początku miesiąca chodzi do żłobka i jest o wiele lepiej niż rok temu w grudniu. Bardzo szybko się zaadoptował, dużo mówi więc całkiem inne dziecko niż wtedy. Ja jestem szczęśliwa, że mam pracę, zobaczymy jak to będzie dalej, ale na razie jest ok.

    Jak siądzie na nocnik to czasem zrobi siusiu, ale jeszcze nie woła. Ostatnio jest trochę ciężej z jego humorkami, strasznie marudzi. Mimo, że w żłobku je to przyjeżdża głodny, trzeba mu szybko dać coś do jedzenia bo tak to jęki. I płacze, że nie chce zupki, ale wcina aż mu się uszy trzęsą. Ale w sumie nigdy lekko nie było, więc jakoś sobie radzimy. Ja ogólnie nie uznaję "buntu dwulatka", uważam, że po prostu dziecko dojrzewa, dostrzega swoją indywidualność i trzeba je wspierać. Choć z cierpliwością u mnie jest czasem ciężko :P.

    kuwejtonka, p_tt, ola_g89, Camilla33 lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 29 października 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns gratuluje pracy i dla Bruna szybkiej adaptacji :)

    Zlobek wiele robi dobrego z dzieckiem przynajmniej ja tak uważam, moja Ania w domu dostaje po prostu swira albo ja jestem slaba matka. Mam nadzieję ze od poniedziałku pojdzie do zlobka bo inaczej mnie wywiozą w kaftanie niedługo hahha

    U nas z jedzeniem jest tak samo. Jak się budzi to w ogóle jest afera o jedzenie, staram się czasami juz wieczorem coś przygotować na szybko żeby mieć np naleśnika bo rano pierwsze co to leci do kuchni.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 29 października 2020, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Zosia miała dziś pasowanie na przedszkolaka, powiem Wam ze się popłakałam jak obejrzałam filmik

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2020, 09:24

    p_tt, veritaa, kuwejtonka, ola_g89 lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 30 października 2020, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu Zosia Twoja to już panna!! Gratuluje! Moja to taki dzidziuś jeszcze może przez to że grubiutka dosyć jest hahha

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 30 października 2020, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Kasiu Zosia Twoja to już panna!! Gratuluje! Moja to taki dzidziuś jeszcze może przez to że grubiutka dosyć jest hahha
    Jeszcze w tej białej koszuli i granatowej spodniczce to wygląda na taka "dorosłą", a ja ciągle mówię że to moja mała kruszynką 🙂

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 30 października 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu a jaka ma piękna bluzkę. Zdradź gdzie kupiłaś 😁

    Verita ale tak jest bo u nas to samo. Wiki teraz ciągiem chodziła 3 tygodnie więc cud ogólnie, a dzisiaj w domu i mam juz dość. Spać nie a już się przewraca ze zmęczenia. Ja zawsze mam jakaś bułkę jak ją odbieram, mimo że zaraz po obiedzie jest to bardzo często chce. Ale pamiętam, że starsza córka też tak miała.
    Byle tych żłobków i przedszkoli nie zamknęli, bo ja zwariuję. Natalka ma od dzisiaj do niedzieli kwarantanne więc wiki została w domu też, królestwo za spokój 😁

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 30 października 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Kasiu a jaka ma piękna bluzkę. Zdradź gdzie kupiłaś 😁

    Verita ale tak jest bo u nas to samo. Wiki teraz ciągiem chodziła 3 tygodnie więc cud ogólnie, a dzisiaj w domu i mam juz dość. Spać nie a już się przewraca ze zmęczenia. Ja zawsze mam jakaś bułkę jak ją odbieram, mimo że zaraz po obiedzie jest to bardzo często chce. Ale pamiętam, że starsza córka też tak miała.
    Byle tych żłobków i przedszkoli nie zamknęli, bo ja zwariuję. Natalka ma od dzisiaj do niedzieli kwarantanne więc wiki została w domu też, królestwo za spokój 😁
    Nie mam pojęcia , dostała od babci w prezencie 😄 ale jest piękna tylko te wiszące wstęgi powinny być związane pod szyją, no ale panie w przedszkolu przebierały po śniadaniu, więc nie zostało to zrobione jak powinno, a z wiadomych przyczyn było bez rodziców.

    Ja też mam nadzieję że nie zamkną, choć z Zosia jeszcze źle nie jest, Gabrysie chętnie bym oddała na kilka dni 😉 u nas Zosia jak wraca to je taka porcje obiadu , że jestem w szoku ... jakby cały dzień nie jadła, a w przedszkolu ponoć zjada większość, tylko obiad mają o 12.30, a oba jest w domu 15.30 , a podeuwczirek to z reguły owoc

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 30 października 2020, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    U nas powoli do przodu, póki co jesteśmy zdrowi. Ja skończyłam 20 tc, czuje się dobrze jedyne co to mam kłopoty z infekcjami i z zapaleniem pęcherza.
    U nas z odpieluchowaniem fajnie, w sumie już prawie dwa miesiące chodzi bez, a wpadki mogę policzyć na palcach jednej ręki. Z jedzeniem tak samo czyli raz zje a raz nie, ale już się tym nie przejmujemy. Awanturki też się zdarzają, ale staram się zachowywać spokój :)

    Ogólnie to ostatnie dni są dla mnie ciężkie pod względem tego, co się dzieje, mam wrażenie że żyję w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Strajki o podstawowe prawa kobiet w asyście pandemii i tego starego dziada, który już chyba sam nie wie, co mówi- no naprawdę nie przyszłoby mi do głowy, że przyjdzie mi być świadkiem takich scen.

    Co do świąt, to ja już mam wszystkie prezenty pod choinkę i ozdoby, w które te prezenty zapakuję i wielką rolkę szarego papieru :D Uwielbiam Boże Narodzenie i ogólnie cały grudzień. Ciekawe jak będzie wyglądał w tym roku...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2020, 23:40

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 31 października 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam plany na prezenty a dla mnie to już dużo haha :D ale w listopadzie wszystko kupie i zapakuje żeby mieć spokój :)

    Alunia masakra z 3 w domu to ja nie wiem jak Ty dajesz radę. Chociaż Natalka juz duza więc chyba trochę się sama zajmie sobą? A Szymek jak? Bezproblemowy?

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 31 października 2020, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu no tak pomyślałam ale i tak pięknie wygladała.

    Kuwejtonka ale ten czas leci.
    Wiki też od tygodnia bez pieluchy, same panie zaproponowały w żłobku, ale jeszcze wygląda to tak, że więcej ja pytam czy chce siku. Ostatnio ja wysadzałam na dworze i tak jej się spodobało, że nagle chciała siku co minutę 😅
    Kurde ja jeszcze o prezentach nie myślę, a to już prawie listopad to faktycznie czas zacząć.

    Szymek bardzo się zmienił. Dalej nocki kiepskie bo pobudki na cyca co dwie godziny. Ale w ciągu dnia potrafi się zabawić, pogodny jest i dużo się śmieje.
    Natalka jak jest za długo w domu bo akurat była przeziębiona to szajba jej odbija, robi na złość Wiki, ona się wkurza i jest jedno wielkie darcie japy🙃 ale jak jest sama to faktycznie takiego problemu nie ma, nawet coś pomoże przy Szymku.
    A ty jak się czujesz Verita?
    W ogóle jak z wizytami u was? Ginekolodzy normalnie przyjmują?

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 31 października 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak popatrzyłam na zdjęcie Zosi to jakaś taka nostalgia się włączyła. Już te nasze dzieci nie przypominają tych nieświadomych maluszków. Takie "dorosłe" się robią.
    Nasza już dobrze wie co chcę, już się jej nie "przekręci" na nasze.
    I pamięć już ma dłuższa i pamięta co się jej obiecało.

    Mamy już sporo fajnych dialogów i powiedzeń:
    "moja kolej!"
    "robisz kupę? Tylko bąka Pola puściła" - siadła w kącie i coś kombinowała.
    " o idealne!"
    "ble, ble" - wielkie teatralne ble jak jej coś nie smakuje.
    Po Lidlu chodzi ze swoim koszykiem, staje za kimś i się drze "przepraszam, przepraszam".
    A wieczorem jak tata jest w trasie to pada rozkaz "dzwonić do taty" i rozmawia z tatą.

    W dzień już bez pieluszki chodzimy. Sama woła i siada na nocnik.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 31 października 2020, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia ja chodze prywatnie więc nie mam problemu, tak przyjmuje. Gorzej z pytaniem gdzie w końcu urodze. Ale nie nastawiam się na nic po prostu wychodze z założenia ze pojade gdzies z akcją i gdzies beda musieli mnie przyjąć...mam nadzieję że historie w stylu wywoływanie porodu mnie po prostu ominą.

    U nas jeśli chodzi o mowe to jest po prostu wspaniale. No naprawdę. Uważam że mowi lepieu niż niejeden 3 latek. Wszystko I pełnymi zdaniami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2020, 10:16

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 31 października 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z mówieniem bardzo powoli do przodu, codziennie uczy się nowych słówek, próbuje zdania składać ale w większości to są jej wymyślone słowa jeszcze. Ale mój tato uznał ze i tak lepiej mówi, niż ja w jej wieku 😃

    Ja też prowadzę ciążę prywatnie, w ramach ubezpieczenia z pracy męża, więc normalnie przyjmują. I też się zastanawiam co będzie w marcu, jak mi przyjdzie rodzić.

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 31 października 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez chodziłam prywatnie ale w pewnym momencie zostałam na lodzie. Dopiero w Ginemedica mi się później udało. Ale pewnie się pozmieniało niż na początku Pandemii. Nie chciałam tego tematu poruszać, bo czytam na halo gdzie rodzic Wrocław jak dziewczyny piszą. Mam nadzieję, że do Twojego czasu porodu będzie lepiej z tymi szpitalami✊

    Wiki też super mówi, piosenek zna bardzo duzo, zaskakuje mnie, że tak szybko łapie. Choć czasem powie coś czego nie rozumiem. Apropo bąka to dzisiaj mnie rozśmieszyła, mówi puściłam bąka przepraszam 😁
    Imiona macie wybrane?

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 31 października 2020, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chyba będzie Bartek ale toczymy ogolnie boje :D

    Ja mma niby lekarza z klinik ale zdaje sobie sprawę że guzik mi teraz pomoże. Chociaż był kilka dni na Kamieńskiego, pozniej na Boro. Ogolnie nimi rzucają. Sytuacja niefajna. Zobaczymy co sie wydarzy. Biore twz pod uwagę mniejsze miejscowości (trzebnica, Oława). Chce po prostu gdzies urodzic... Mam nadzieję ze nie w samochodzie.

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 1 listopada 2020, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z mową bardzo poszło do przodu dzięki przedszkolu. Naprawdę mówi dużo, wszystko komunikuje . Nie ma zdań, ale po 2-3 wyrazy łączy. Dziś np. Mówię do niej że gotuje rosół, a ona się mnie pyta - dla Zosi? Mówię że dla Zosi i Gabrysi, a ona poleciała do małej i pyta ... Dibi lubisz rosół? 😉 miło mnie to zaskoczyło. Ogólnie na Gabrysie mówi Dibi mimi ze Gabrysia też potrafi , ale tak się przyjęło że i ja już czasem mówię do niej Dibi. I rośnie mi mała kucharka, chce mi ciągle pomagać w kuchni. Piekłam dziś sernik, a Zosia do mnie mówi... Mamusiu Zosia chce Ci pomóc 😉 naprawdę tę nasze małe dzieciaki to już wcale nie są takie małe... szybko ten czas mija

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2020, 00:03

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 1 listopada 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ciężkie czasy na poród, ale najważniejsze żeby Dzieci były zdrowe i wszystko poszło sprawnie. Kilka dni i będziecie w domu z rodziną.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 1 listopada 2020, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam co jakiś czas na fb o sytuacji na porodówkach we Wrocławiu, jak loteria czasem ok, czasem wstrzymane, faktycznie najlepiej się nie nastawiać tylko czekać mając uszykowany plan awaryjny. Na szczęście chwalą sobie okoliczne szpitale,które chętnie przyjmują pacjentki z Wrocławia - w końcu to dla nich "zarobek".
    Naprawdę trzymam kciuki za jak najmniejsza nerwówkę w tym czasie!

    Minnis gratulacje i powodzenia w nowej pracy! A jak wasza budowa? Działacie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2020, 12:04

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 1 listopada 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chyba będzie Hania.

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
‹‹ 1781 1782 1783 1784 1785 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ