X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 29 listopada 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrawiamy z Lubelszczyzny ☃️😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2020, 07:49

    veritaa, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 29 listopada 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu jakie sliczne dziewczynki! Jak zazdroszczę śniegu, u nas leje dzisiaj cały czas 😔 to będzie długi dzień...

    Ja próbuje wiki uczyć kolorów po polsku i coś ciężko łapie choć wymieni wszystkie.

    Ja do prezentów się nie wtrącam, każdy niech kupuje co chce. Nieraz było, że podpowiadałam to miałam sama kupić a mi kasę oddadzą i raz teście zapomnieli 🙈 a mój mąż się nie upomni albo było gadanie a może lepiej coś tam więc szkoda mojego czasu na to 😉

    Ja właśnie nie wiem co Wiki kupić, reszcie dzieci już zamówiłam.

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 30 listopada 2020, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko ma tak mało zabawek ze cokolwiek kupią będzie ok. Ale wiem że dostanie duplo od dziadków, od drugich podejrzewam kasę i tyle.
    my sami z siebie nic jej nie kupujemy.

    W koncu dzis poszla do złobka :) ja posprzatalam mieszkanie i rozkoszujs się chwilą spokoju :D

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita, zazdroszczę, u mnie się trafili tacy, co kochają przynosić prezenty milion razy w roku. Dlatego ja tak proszę o drobnostki. I żadnego plastiku 👹

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Co u Was ? Jak dzieciaki po Mikołajkach?

    U nas bardzo zadowolone. Zosia puzzle męczy cały czas także trafiony prezent. Na noc na stoliku u niej w pokoju zostawiliśmy mleko i pierniczki dla Mikołaja i powiem Wam że dobrze zrobiłam, że dopiero o 6 rano położyłam prezent , zabrałam ciasteczka i wypilam mleko ... Bo 3.30 obudziła się na siku i mówi do męża... Jeszce Mikołaja nie było, a o 7 jak się obudziła to na cały dom było... mama , tata Mikołaj był 😉

    W przedszkolu podeszła do.mikolaja , mówi że się nie bała, ale mina na zdjęciu taka że chyba jednak trochę się bała

    Napiszcie jak u Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2020, 18:38

    veritaa, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super ;)Zosia to naprawdę duża dziewczynka ;)

    U nas spoko, Ania od 2 tygodni chodzi do żlobka, wychodzą o 7.30 z męzem ja po nią idę kolo 15. Więc mam trochę czasu żeby spokojnie sobie działać czy to w kuchni czy w kwesti wyprawki. A jak przychodzimy do domu to też mam dla niej więcej czasu i cierpliwości. Zdcydowanie wtedy poświęcamy czas juz tylko Ani.
    W żlobku fizycznie Mikołaja nie bylo, u nas rodzice nie chcieli upominkow dla dzieci co mi się osobiscie podobalo. Był bal mikolajkowy itp. W domu dostala maly samochodzik na resorach bo taki chciala :D:D

    W poniedzialek mam wizytę więc zobaczę co tam u syna ale najabrdziej interesuje mnie ile waży hahah :D

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To daj nam koniecznie znać po wizycie .

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 11 grudnia 2020, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, Zośka wyglada na taka dorosłą pannę przez to przedszkole ;) u nas Mikołaj był przez jakiś czas tematem tabu. Gdzieś w okolicach października zaczęła się tak bać. Chodziła i cały czas „Pola boi kołaja”. Musiałam z nią wychodzić za drzwi i pokazywać, ze Mikołaj nie idzie 🤷‍♀️ Teraz jest już ok. Z prezentów oczywiście zadowolona, ale akcja z zostawieniem ciastek i mleka chyba jeszcze ją przerosła emocjonalnie, bo nie chciała zasnąć w nocy u siebie, zrobiła straszna aferę, a rano jakoś zignorowała temat ciastek i wizyty Mikołaja 🤷‍♀️

    Verita, daj znac po wizycie ;)

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola jak Alicja ? Ogarniasz dwie naraz ?

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam innego wyjścia 🤷‍♀️😀 ale szczerze powiem, ze myślałam, ze będzie gorzej z taka różnica wieku. Alicja w poniedziałek kończy 5 miesięcy, nie wiem, kiedy to zleciało. Początkowo była książkowym dzieckiem, spała w łóżeczku po 3h, ale skończyły się dobre czasy ;) teraz jest już bardziej świadoma, wszystko ja interesuje, wiec trzeba nosić i pokazywać. Jest bardzo pogodnym dzieckiem, dużo się śmieje, kocha Polę jak wariatka. Jak tylko ja widzi to śmieje się w głos ❤️ ale krzyk tez ma niezły. W każdym razie obie są najlepsze na świecie.

    Alunia, a Ty jak sobie radzisz z trójka? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2020, 06:50

    kasia1518, kuwejtonka, veritaa, JustynaG lubią tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, Zosia wygląda pięknie!

    Ola, dziewczyny masz cudne!

    U nas na Mikołajki byli moi rodzice, my jej kupiliśmy kitchen helper i okazał się być strzałem w 10, używa codziennie. Robiłyśmy razem pierniczki, to wałkowała, wycinała, szaleństwo.

    Wczoraj robiłyśmy kartki świąteczne dla dziadków, odbiłam jej rączki pomalowane zieloną farbą na takich grubych tekturkach, później razem zrobiłyśmy z tego choinki.

    Byłam na wizycie, mała zostaje dziewczynką, waży 740 g, wszystko jest okej :)

    kasia1518, ola_g89 lubią tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ale pamiątką jest 😁

    Verita kciuki za wizytę daj znać jak tam.

    Ola jak miło się czyta. U nas różnie. Na pewno lepiej niż wcześniej. Ogólnie czekam na wiosnę bo po południa będą inne, więcej na dworze itd. Mały w dzień kochany ale w nocy często się budzi. Wiki jak jestem sama z nią i Szymkiem jest kochana ale jak już starsza córka jest w domu to mam wrazwnie, ze zaczyna się walka o uwagę. Sama już nie je, trzeba ją karmić itp Ale już w ogóle nie sika w pieluche, w dzień już jakiś czas a teraz w nocy już nawet potrafi zawołać. Szymona tak bardzo kocha, ze muszę pilnować co przy nim robi bo chciałaby ciągle go przytulac, calowac a on się czasem wkurza. Także blaski i cienkie🙈
    Ale dziewczyny cudne😍

    Kuwejtonka jaką okruszynka❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2020, 13:33

    ola_g89, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola cudne córeczki!! :)

    Kuwejtonka gratuluje :)

    Alunia Ty też się częściej odzywaj, fajnie że Wiki tak kocha Szymonka.

    U mnie mój duży synek zostaje dużym synkiem :D dzisiaj waga 2400. Szyjka 3 cm, przepływy dobre. Czekamy :) I rośniemy :)

    kasia1518, ola_g89, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita a coś ci mówi gin o cesarce?
    Może przystopuje tak jak pisalas z Ania, ale mi już przy szacowanej wadze 4.5 kg powiedzieli, ze cesarka.
    Może też jest długi jak Szymek, miał 58cm.

    No Wiki to już nawet mówi, ze mamy nie kocha tylko Szymona🤣 tylko nie ma wyczucia i boje się, ze mu krzywdę zrobi niechcący a siedzi przy nim bezprzerwy więc to jest trudne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2020, 21:54

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 01:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia powiedział że cesarka dopiero przy wadze powyżej 4,5 kg a przyznam że ja przy moich schorzeniach takich jak endometrioza i trombofilia (ta się naprawdę potwierdziła i jestrm już na dawce heparyny leczniczej a nie profilaktycznej) powinnam rodzic naturalnie. Tak byłoby zdecydowanie lepiej.

    Ogolnie rozmawialam z polozna z Kamieńskiego z którą chyba będę jednak tam rodzic ale się waham jeszcze... I ona mówiła że wbrew pozorom duże dzieci rodzi się łatwiej bo one są silne, mają więcej wigoru i siły żeby soe PrEz kanał rodny przepychać. Moze chciała mnie pocieszyć nie wiem hahhaaha

    Osobiście mysle ze bedzie spory ale do 4,5 byłabym zdziwiona jakby dobił. Z drugiej strony heparyna bardzo usprawnia przepływy. W ciazy z Ania nie bralam i może też dlatego ona od 37.tyg.prawie nie rosła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2020, 08:11

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osobiście bardzo negatywnie oceniam cc i żałuje, ze nie próbowałam jednak cc choć ostatnio fizjoterapeuta powiedziała, że ta cc uratowała mnie przed nietrzymaniem moczu bo po pierwszym porodzie miałam problemy.
    Po porodzie Wiki lezała że mną dziewczyna, która urodziła córkę 4.7 kg bez naciecia i pekniecia a bardzo szczupła.
    Oczywiście nie namawiam ale może coś w tym jest co mówi położna. Na pewno z karmieniem łatwiej bo Szymek bez problemu ssał.
    A kamieńskiego dobrze wspominam.

    A tak swoją droga dobrze, że się przebadałaś.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chcę rodzic naturalnie i jeśli nie będzie wskazan jak najbardziej chce próbować naturalnie. Wskazan poki co brak. No ja albo pojadę na te kliniki albo na Kamieńskiego. Się okaże jeszcze :)

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, ale to skurcze wypychają dziecko na świat, ono się samo nie przeciska :D.
    Różnie to z tymi porodami jest. Ja na początku się bałam, że będę miała problem z sikaniem, ale na szczęście wszystko się zregenerowało.

    U nas w żłobku był Mikołaj. Młody może trochę się bał, ale po fotkach widać, że nie było źle i cieszył się z prezentu. Ciocie się postarały i przed Mikołajem kręciły filmiki z dziećmi, jak tańczą, "recytują", wszystkie przebrane elegancko w czapkach mikołaja, świetna pamiątka.


    A od nas dostał puzzle i Zimę na ulicy Czereśniowej (mamy jeszcze jesień, uwielbia te książki, polecam). Układa sam 24 elementowe puzzle z myszką miki, z nowymi też już sobie fajnie radzi. Codziennie co najmniej raz chce układać i widać efekty.

    Mają Wasze maluchy zęby 5?

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns u nas dolne piątki się przebiły, nawet bezobjawowo ... trochę pchała palce i w.pewnym momencie mówi do mnie- mama, tam coś jest 🙂

    Na górze Jeszce nie ma.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wszystkie są na szczęście. Tylko jedna wyszla z jakimkolwiek objawem (temperatura trwajaca jakos 1,5 doby).

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
‹‹ 1785 1786 1787 1788 1789 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ