X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 27 grudnia 2020, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camillaa sliczne chłopaki, a Piotruś już teraz łamacz damskich serc 😁

    Wspolczuje problemów z blizną, na pocieszenie tylko napisze że z moja niby wszystko ok a często ból na zmianę pogody mnie łapie czy zmiany hormonalne w trakcie cyklu.

    Zdrowia dla was żeby wszystkie pozostałości po covidzie odeszły w niepamięć. Szczególnie u męża aby astma się nie nasiliła. A z tym chrapaniem, bezdechami to może pozostał obrzęk górnych dróg oddechowych, slyszalam już o czymś takim 😕

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 27 grudnia 2020, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla super że się odezwałaś, pięknych masz synków, a Piotruś przystojniacha 🤩

    Tak, moje dziewczyny zupełnie różne. Zosia to czysty mąż a Gabrysia moja rodzina ( najpierw była czysty mój tata, a teraz jest moja siostra)

    Ja wracam do pracy od lutego, o ile się dogadam z moim dyrektorem, bo chce pracować 7-15 albo 8-16 i chce pracować w biurze ( A większość zdalnie pracuje) przynajmniej do października bo potem chcemy Gabrysie dac do przedszkola

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:

    Kuwejtonka a Ty na kiedy masz termin?

    Na 18 marca :)

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mialam w pon wizyte. Moj syn waży juz prawie 3 kg. Masakra. Prawie siatek centylowych dla niego brakuje.

    Camilla super masz synków wdać ze ogień i woda :)

    Kasiu córeczki totalnie inne tez. Kojarzę że zdjęć ze Zosia to podobna do męża a Gabrysia do Ciebie :)

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Dziewczyny ja mialam w pon wizyte. Moj syn waży juz prawie 3 kg. Masakra. Prawie siatek centylowych dla niego brakuje.

    Camilla super masz synków wdać ze ogień i woda :)

    Kasiu córeczki totalnie inne tez. Kojarzę że zdjęć ze Zosia to podobna do męża a Gabrysia do Ciebie :)

    No trochę masakra 😃 Moja mała urodzona 4 dni przed terminem ważyła równe 3 kg 🙃

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 31 grudnia 2020, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja 3250 2 dni przed. Teraz przez 2 tyg urósł ponad 500g. Lekarz ma dobry sprzęt, najlepszy i rzadko się myli. Zobaczymy. Przez te jego wagę wizyty mam co 2 tyg teraz. Cukrzycę wykluczyliśmy, generalnie lekarz mowi ze przepływy są świetne całkiem możliwe że przez to że biore heparyne w tej ciąży.

    kasia1518, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 31 grudnia 2020, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow to już duży synio Veritaa a jeszcze ma miesiąc, no ale może już tak bardzo nie będzie rósł w ostatnim miesiącu.


    Moja siostra trzeci raz w ciągu roku jest w ciąży. Ale chyba będzie tym razem dobrze ( w pierwszej ciąży serduszko przestało bic w 7tc+5, w drugiej 6+0) teraz jest już 11+5, obstawiona masą leków, bierze heparyne , sterydy ecordon, acard i wiele wiele innych... ale chyba będzie dobrze.

    kuwejtonka lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 31 grudnia 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu kciuki za ciaze siostry. Mam nadzieję ze bedzie dobrze. Na pewno. Bierze najlepszy zestaw lekow. Musi się udać!

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 31 grudnia 2020, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, Szczęśliwego Nowego Roku 🎊🍾🥂🎉

    kuwejtonka lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita byle był zdrowy to najważniejsze, no i mamusia cała😉.

    Kasia ode mnie również kciuki za siostrę.

    Ode mnie rowniez wszystkiego dobrego w Nowym roku, duzo zdrowia dla was i waszych bliskich

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Alunia to najważniejsze :)ja juz nie wiem gdzie. W końcu urodze... Kolezanka 3 dni temu rodzila na Kamieńskiego. Porod super ale później... Było 10 rodzących tego dnia, nie było miejsc na położniczym i ja położyli na ginekologii operacyjnej. Jakas masakra przez 24h nie widziała swojej córki.. Nie była sama w tej sytuacji, tragedia jakas

    Ja oczywiście też Wam życzę wszystkiego co najlepszego w Nowym Roku :) .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2021, 13:31

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmmm wszzystko kwestia jak sie trafi, ja akurat tez lezałam gdzie indziej ale z dzieckiem a to pewnie czasy covidowe ze nie chca dac dziecka tak?

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia nie mam pojęcia raczej to nie jest związane z covidem skoro tam nawet szybkiego testu nie robia. Nawet zejść nie można samemu do dziecka bo położne nie mają czasu zaprowadzić a samej nie pozwalają. Dla mnie jakas masakra.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pojawiają się u Was "brzydkie" słowa? Y nas się zaczyna.. często mówi kurde, a ostatnio usłyszałam " Mama , głupia jesteś " - do Gabrysi tez tak mówi . Zapytałam jej skąd zna takie słowa, kto tak mówi, to usłyszałam że Radzio w przedszkolu.

    Powiedziałam że to są brzydkie słowa i tak się nie mówi, zwracam uwagę za każdym razem jak używa .

    Zmagacie się z tym ?

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas brzydkich słów jeszcze nie ma, ale chyba tylko dlatego, że nie miał jeszcze gdzie ich załapać (ogólnie chłonie każde słowo, zdanie jak gąbka, więc bardzo się pilnujemy).

    Za to od kilku miesięcy jest dość ciężko, ciągle słyszymy NIE, albo "Brunio chce" i to zawsze coś czego nie można. Ogólnie to się w ogóle nie słucha, ja już mam dość stosowania technik, podchodzić go żeby zrobić w spokoju najmniejszą czynność, nie raz podniosę głos... Ostatnio na nocnik w ogóle nie chcę siadać i chyba nigdy się nie odpieluchuje. Wiem, że każde dziecko ma swój czas, w ogóle nie naciskamy, co jakiś czas wracamy do tematu, ale na razie słabo to widzę.

    Po świętach doszło sporo nowych zabawek, ale mało go już interesują. Za to mój portfel, pilniczek, wspinanie się po meblach to jest to co Brunie lubią najbardziej. Przed 2 urodzinami nawet były momenty, że potrafił przez jakiś czas sam się zabawić, tak teraz totalnie nie da rady. A te ciągłe zakazy, upominanie (co chwilę robi coś co jest niebezpieczne) doprowadza nas do szału! Ech, byle do osiemnastki...

    wrzesień 2018 - synek <3
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas czasami powie np "mama Ty gluptasie" mysle ze zna to że zlobka. My po prostu mówimy ze nikt nie jest gluptasem i tyle.. Specjalnie nie reagujemy bo zawsze jest na odwrót.

    U nas tez by chciała wszystko najlepiej a gotowanie z nia to do szalu mnie doprowadza :D tzn wiem ze to jest super czas i w ogóle a ona jak widzi ze coś gotuje to od razu "mama juz lecę Ci pomóc" i już podkłada kitchen helpera i już jest obok mnie. Nawet się nie okrece a ona już ma nóż w ręce.

    Na szczęście w tyg jest w zlobku, jedyny minus który generuje zlobek to to że tam śpi i później nam zasypia bardzo późno między 21-22. Jak nie ma zlobka to po 19 śpi. No ale coś za coś.

    Wczoraj powiedziała do mnie "mamo kiedy wyjdzie w koncu mój braciszek, jestem rozczarowana" :D

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pięknie wasze dzieciaczki mówią. U nas nie ma jeszcze przekleństw bo z mową nie ma takiego szału, jak u Was, aczkolwiek uważam, że i tak jest nieźle :)

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 1 lutego wracam do pracy... nie wiem jak to ogarnę, nie wiem co mnie czeka. Dostałam tylko informacje ze moje stanowisko zostało zlikwidowane i nie istnieje w strukturze firmy , więc czeka mnie degradacja. Trochę jestem zła, bo tyle lat pracy i poświęcenia i znowu się cofnę ( zakładam że będę kierownikiem bo ponoć maja braki tutaj). Ogólnie przez 3 lata w firmie zmieniło się wszystko, więc będę jak nowy pracownik i trochę minie zanim ogarnę wszystko.

    Zosie będę wozić rano do przedszkola bo po drodze, a do Gabrysi mamy już nianie- dziewczyny się poznają 😉 ale od września planuje tez Gabrysię dać do przedszkola

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2021, 19:04

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia wszystko w swoim czasie. Moja taka madra z tym gadaniem a z odpieluchowaniem slabo. Wie wszystko a na nocnik czy nakładkę nie chce usiąść w ogole. Jak chce jej się kupe to mowi "mama kupe będę robić, idę szukać kryjówki" ja proponuję wtedy nocnik lub nakładkę a ona nic.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Monia wszystko w swoim czasie. Moja taka madra z tym gadaniem a z odpieluchowaniem slabo. Wie wszystko a na nocnik czy nakładkę nie chce usiąść w ogole. Jak chce jej się kupe to mowi "mama kupe będę robić, idę szukać kryjówki" ja proponuję wtedy nocnik lub nakładkę a ona nic.
    Odpieluchowanie u nas też w lesie

‹‹ 1787 1788 1789 1790 1791 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ