X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas właśnie tak palce wkłada ale zębów nie widać

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dolne są, górna jedna idzie i coś wyjść nie może, a druga kompletnie nie rusza. Dolne wyszły zupełnie bez żadnych objawów. Zobaczyłam je przy myciu zębów 😀

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas są już wszystkie i wszystkie wyszły bez problemu.
    Dziewczyny byłyście u dentysty już z naszymi dwulatkami?
    Zauważyłam malutką plamkę na dwójce górnej i będę się chciała umówić, jeszcze nie byliśmy.

    veritaa lubi tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy jakos we wrześniu /październiku. Na szczęście wszystko ok I Ania sobie bez problemu dala obejrzeć ząbki. A martwilam się bo z tym jej myciem to tak slabo.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planowałam wizyte jak już pojawia się wszystkie 5tki. Nic niepokojącego nie widzę, więc poczekam jeszcze na te 2 górne.

    Mam nadzieję że dziewczyny będą miały mocne zęby po tacie , ja mam średnie... tzn jak ide do dentysty średnio co 2lata to zawsze trawi się chociaż jeden do zrobienia, maż może iść po 5 latach i nic nie ma

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Mamuśki ☺! Tak dawno się nie odzywalam że już nawet nie wiem kiedy.
    Na wstępie gratuluje wszystkich nowych dzieciaczkow tych już na świecie i tych w brzuszkach 😄
    My jesteśmy już po leczeniu pierwszego zabka miał plamke na górnej czwórce i udało się ją sprawnie wyleczyć to bylo w sierpniu a ja byłam w szoku bo mycie zębów to była u nas tragedia. Teraz jest lepiej o niebo. We wtorek zaś byliśmy na kontroli też miał plamki na górnych jedynkach ale tylko przebarwienia i higienistka sprawnie to wyczyscila. Więc niestety chyba syn ma zęby po mnie a córka po tacie bo zdrowe.

    Zniknęłam na jakiś czas bo potrzebowalam się odciąć. Z tata wszystko dobrze się skończyło. Pracuje już, no miał dużo szczęścia. Ale jego wygląd po wyjściu ze szpitala to był taki szok że długo dochodzilam do siebie. Opieka jaką miał była tragiczna niestety. Ale teraz chyba tak to wygląda przy tym covidzie niestety.
    Byłam z małym u neurologa i stwierdziła obniżone napięcie mięśniowe po całości. Czekamy na rozpoczęcie WWR póki co ćwiczymy w domu. Mowa mu ruszyła po drugich urodzinach ale porównując do córki to jest dużo cięższa w odbiorze i często sama go nie rozumiem bo przekreca słowa 😅 Sprawny jest bardzo wszędzie go pełno. Teraz bardzo wesoło bo córka ma zdalne nauczanie z domu 🙃 No i muszę się pochwalić bo wychodzi na to ze jest bardzo ogarnieta. Generalnie wszystko potrafi psama tylko karmić ja muszę haha

    Piękne macie dzieciaczki wszystkie bez wyjątku 😀 Utkwilo mi przed oczami zdjęcie Huberta od Moni bardzo sliczego masz synka 🙂

    Minns, Camilla33 lubią tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 21 grudnia 2020, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka fajnie że się odezwałaś i napisałaś coś u Was. Cieszę się że z tata wszyatko dobrze się skończyło.

    Dziewczyny które już urodziły kolejne dzieci czy też tak miałyście ze w tej drugiej ciazy tak się trochę olewa sprawę i nie ma się prawe nic przygotowane a tu raptem miesiac do rozwiązania? Ja nie mam nic przygotowane oprócz ciuszków :D z Ania wszysrko było dopięte na tip top juz chyba w tych okolicach a Teraz to. Ja nawet torby do szpitala nie mam spakowanej jeszcze i kupionych rzeczy. Obiecuje sobie ze to zrobię do końca roku...

    Ale ogarnęłam chociaz temat szpitala i położnej i będę rodzic jednak na Kamieńskiego ze swoją polozna :) Wrocławianki wiedzą o co chodzi :)

    100krotka30, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 21 grudnia 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Verita 🙃
    Trzymam już kciuki za poród w dogodnym dla Was terminie i w wymarzonych warunkach ✊
    Pamietam że poród Ani w szpitalu był szybki bo najgorszy etap przeczekalas w domu wędrując wokół stołu 😉 (chyba że coś pokrecilam). Na kiedy masz dokładnie termin? Przed walentynkami jeszcze chyba?
    Ja szykowalam się do drugiego porodu szybciej niż do pierwszego bo w tym pierwszym lekarz mnie postraszyl a nie miałam torby 😁

    Jak przygotowania do świat u Was? My wczoraj rozpoczelismy już wigilię szykowac. Z bratem ulepilismy 80 pierogow, dziś upieklam 70 pasztecikow. Zakwas na barszcz też już smaczny. Kupie rybę i zrobie sałatke jarzynowa i sledziowa i to na tyle. No i moczka oczywiście 😆
    eM napiekl pierniczkow, nawet wygrał konkurs w pracy i zgarnal 300 zł za najlepsze 🙂 obiecał upiec makowce a ja zrobie jagielnik dla dzieci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2020, 19:52

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 21 grudnia 2020, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na wigilię trochę na krzywy ryj, sami robimy tylko rybę po grecku, sernik w wersji fit i pierniczki już mamy, mała mi pomogła i dzielnie wałkowała i wycinała 😃

    Verita, ile kosztuje położna na Kamieńskiego?

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 21 grudnia 2020, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tak co roku byliśmy u rodziców na krzywy ryj 😂 Mamy nie ma, teściowa nie zaprasza, rodzeństwo idzie do teściów, to trzeba się zorganizować chcąc nie chcąc 😉 jakoś tą tradycję dzieciom przekazać. Tym bardziej że córka w szkole to ja uświadamiają hihi
    Powiem wam że co roku pisalysmy list do św. Mikołaja i to co w liście chciała dostawała po wigili. Jakie w tym roku było oburzenie że Mikołaj to w sumie do niej nie przyszedł bo owszem zostawił coś u babci, chrzesnej i u taty w pracy ale nie przyniósł rzeczy o którą prosiła a wszyscy koledzy dostali to co chcieli 😆

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuwejtonka 1000 zł. Ale nie masz żadnej gwarancji przyjęcia. Taka różnica np z Olesnica gdzie jak się umawiasz z polozna to muszą Cie przyjąć. Tylko tam podpisujesz umowę a nie Kamieńskiego nie.
    100krotka tak jak urodzilam w 1,5h od przyjęcia do szpitala dlatego teraz polozna prosi zebym szybciej jej mowila jak coś się będzie działo zeby miała szanse dojechać. Zobaczymy.

    U nas się wszystko pozmieniało.Mieliśmy jechać do moich rodzicow i rodziny na święta a tata ma covid więc rezygnujemy. No już wychodzi z tego ale tak czy siak nie jedziemy. Więc robie mało jedzenia. Będziemy się widzieć w 1 dzien świat ze znajomymi którzy tez zostali sami w domu a kolezanka ma termin na 30 12.

    Ja mam termin na 29.01 wg usg prenatalnego a z om na 2.02.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 08:47

    kuwejtonka lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od wczoraj na pomorzu, przyjechaliśmy do moich rodziców. Dziś upiekłam 2 ciasta, jutro kolejne 2 I karpie będę robić .

    Pozdrawiamy świątecznie :)

    4e97e5b600ea.jpg

    ec3777be7785.jpg

    kuwejtonka, 100krotka30, Camilla33 lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaa ja nie miałam spakowanej torby jak mi wody odeszły, na szczęście dzień wcześniej ułożyłam sobie co nieco na łóżku i później po 4 rano było wielkie pakowanie do szpitala. Tez stwierdziłam że mam na wszystko czas , a mąż jeszcze nie kazał mi torby pakować. Jakoś tak wszystko na luzie było i ogólnie przy drugim to mniej spiny ze wszystkim.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 23 grudnia 2020, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu prześliczne córeczki!! Piękne zdjęcia :)

    Ja też mam coś tam niby juz kupione ale leży wszystko w szafie. Chociaż wczoraj już sis troche wystraszyłam na poważnie bo mialam 3 solidne skurcze takie w odstepie 7 minut. Na szczęście przeszło :D nie wiem od czego to zależy ale z Ania w ciazy czulam się do końca świetnie, teraz to jest jakaś masakra. A puchnę tak że nie wiem co by się działo jakbym była w ciazy latem. W NOCY juz spac nie mogę, każde przekręcenie mnie boli. Więc za 3 tyg jak już będzie donoszona ciaza zaczynam akcje wypychania syna na świat. 3xS I te sprawy jeśli to cokolwiek da hahah

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 23 grudnia 2020, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj 100krotka.

    Verita ją to mam taki charakter, ze musze mieć wszystko dużo wcześniej. Ale na pewno jest większy luz. Przy trzecim już w ogóle 🤣
    Pierwszy poród miałam z wykupiona położona i dużo mi pomogła, drugi już bez wykupionej i też miło wspominam. Tam są tajne babki. Zdrowia dla taty.
    Mojej bratowej Tata zmarł na covid. Dzisiaj maja pogrzeb.

    W tym roku święta są u nas, także jest co robić.

    Od razu złoże życzenia, zdrowych przede wszystkim i spokojnych świat ❤

    100krotka30, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 23 grudnia 2020, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja również życzę Wam i Waszym rodzinom spokojnych świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych radością i miłością,
    niosących spokój i odpoczynek. Wielu radosnych chwil w gronie rodzinnym oraz wiary w lepsze jutro 🎅🌲☃️

    100krotka30, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 24 grudnia 2020, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita zdrowia dla taty 🙂

    Wesołych Świąt Dziewczyny, abyście spędziły je w gronie najbliższych, w zdrowiu i cudownej atmosferze, mimo tego że ten rok był tak szalony i dziwny sprobujmy odczarowac magicznie ten czas ⛄🎅🌨

    ・+ "🎅 🌙• ✨
    🌟 。 • ..☁:
    / ☁ ⚡ * + ✨
    ✨❕Merry✨ 🌟
    🎈 Christmas❕
    🏠🏢🚶🏃🏦💒
    🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

    kasia1518, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 25 grudnia 2020, 04:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ode mnie też!
    Nadziei na wszystko!

    Buziaki świąteczne :*

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 26 grudnia 2020, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😊 ruski rok mnie tu nie było. Właśnie skończyłam czytać chyba 10 stron Waszych wpisów.

    Justyna gratuluję 😘😊

    Alunia, podziwiam, ja bym się wystrzeliła w kosmos gdyby Piotruś nie chodził do Klubiku.

    100krotka bardzo się cieszę, że z tatą jest wszystko dobrze 😊

    Verita, ale szybko czas zleciał, ostatnia prosta.

    Kuwejtonka a Ty na kiedy masz termin?

    Ola Ciebie też podziwiam, ja z chlopakami spędzam samotnie soboty i popołudnia, bo mąż większość służb ma na 14 do 22.

    Kasia, cudne dziewczynki, ale nie podobne do siebie, tylko kolor włosów 😊

    Piotruś ma wszystkie mleczaki. Jest nadal małym zlosnikiem, chwilami mam ochotę go wystawić za drzwi. Zaczął nocne wędrówki do naszego łóżka i jest awantura, "ja śpię z mamą" Gada jak najety. Patryka kocha, dba o niego, karmi, pociesza jak płacze, ale to do czasu aż nie chcą się bawić tym samym, wtedy mamy wojnę. Patryk to zupełne przeciwieństwo brata 😋 Z zachowania i wyglądu. Kawał chłopa już z niego, waży 10,5 kg mierzy 78 cm. Zaczął chodzić, po kilka kroków 😁

    Przechorowalismy covid. Mężowi nasilila się astma, wrócilo mega chrapanie a razem z nim bezdechy senne. Ja od 8 tyg nie odzyskałam węchu, smak tylko kwaśny, słony i metaliczny. Siedzieliśmy w domu 25 dni, ja zachorowalam ostatnia, tydzień po wszystkich moich chlopakach.

    Nie wiem kiedy ten rok tak szybko zleciał. Szok, z Piotrusiem w domu wydawało się, że czas płynie wolno, a teraz nie wiem kiedy i jak a Patrys ma ponad 10 miesięcy. Zaczął już adaptację w Klubiku, fajnie skbie radzi. Ja do służby wracam dopiero w drugiej połowie maja, ale muszę mieć wreszcie czas na rehabilitację kręgosłupa, blizny po szyciu krocza, chociaż chirurg twierdzi, że tak źle jest zszyte że została tylko operacja inaczej nie pozbede się ciągłego bólu 😥 mam nadzieję że do maja wszystko ogarnę, prywatnie oczywiście bo na fundusz teraz to już nie da się nic.

    Ale koniec smecenia 😁 Buziaki 😘😘😘

    100krotka30, kasia1518, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 26 grudnia 2020, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    c1a96771c857.jpg

    c88138957114.jpg
    a2345cba8d54.jpg

    100krotka30, kasia1518 lubią tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
‹‹ 1786 1787 1788 1789 1790 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ