Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w czwartek mam połówkowe i też się nie mogę doczekać:) do tej pory jeszcze nie wiemy jaka będzie płeć. Chociaż na ostatniej wizycie tydzień temu mój dr stwierdził, że nie widzi, żeby był chłopak. W czwartek mam nadzieję, już się wszystko okaże:)

    Amy333 lubi tę wiadomość

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się, czy zaszczepić jeszcze syna, ma już dwa lata i 4 miesiące, ale ryzyko zawsze jest..

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do wózków to ja mam dwa w 1, i nie wyobrażam sobie spacerówki takiej typowej parasolki, no chyba że byłaby rozkładana. Mój syn do tej pory ucina sobie drzemkę jak wracamy z placu zabaw itp. i nie wyobrażam sobie żeby spał na siedząco. Czasami śpi nawet dwie godziny.

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My myśleliśmy o wózku 3w1, ale słyszałam, że podobno lepiej kupić fotelik osobno, bo w 3w1 są fatalne. Ale powiem szczerze, że jeszcze nie wczytywałam się w temat tak mocno. Generalnie póki co nastawiam się jednak na 2w1 - Bebetto Torino lub Luca. Czy któraś może coś powiedzieć o wózkach z tej firmy? Sprawdzają się?

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Lena86 jeszcze przemyślałabym sprawę gondoli. Też mieszkam w Krakowie i często są też takie dni, gdzie spokojnie można z dzieckiem wyjść. Poza tym nie polecam wożenia dziecka w foteliku. To powinny być sporadyczne momenty. Jak masz chwilę to poczyataj sobie co na ten temat sądzą fizjoterapeuci.

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A poza tym..naprawdę nie zamierzasz dziecka zabierać na dłuższe spacery przez 6/7 miesięcy?

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • Mycha321 Ekspertka
    Postów: 233 144

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renjak wrote:
    A poza tym..naprawdę nie zamierzasz dziecka zabierać na dłuższe spacery przez 6/7 miesięcy?
    No też mi się to takie dziwne wydaje... Ja mam nadzieję że będzie piękna jesień i będziemy codziennie śmigać na spacerki :) a i w zimie bobas będzie już większy więc też spokojnie można go na mroziku przewietrzyć chwileczkę :)
    Bez gondoli to tak trochę do bani :/

    f2w33e3k8kpk8877.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mrozie jak najwięcej! To samo zdrowie! ;)

    nadulek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tez sobie nie wyobrazam nie wyjść z dzieckiem do kwietnia, mimo ze tez mieszkam w miescie, w ktorym czesto przekraczane sa normy dla smogu.

  • Mycha321 Ekspertka
    Postów: 233 144

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z innej beczki teraz. Od jakiegoś miesiąca może więcej codziennie rano mam zatkany nos i jak go smarkam to mam wiecznie krew, kilka dni temu to już mi się normalnie puściła, a tak od tygodnia to już nie tylko rano ale przez cały dzień co wysmaram nochal mam żywą krew albo w jednej dziurce albo w dwóch naraz :/
    Wiem żę to niby normalny objaw ciążowy ale tak codziennie? :/

    f2w33e3k8kpk8877.png
  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj pierworodny jest z konca wrzesnia i jak skonczyl tydzien to smigalismy dzien w dzien, snieg, deszcz, wiatr. W gondoli w kombinezonie mial luksus, gorzej z matką :P

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
  • Kas_ia Autorytet
    Postów: 475 410

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha321 wrote:
    Dziewczyny z innej beczki teraz. Od jakiegoś miesiąca może więcej codziennie rano mam zatkany nos i jak go smarkam to mam wiecznie krew, kilka dni temu to już mi się normalnie puściła, a tak od tygodnia to już nie tylko rano ale przez cały dzień co wysmaram nochal mam żywą krew albo w jednej dziurce albo w dwóch naraz :/
    Wiem żę to niby normalny objaw ciążowy ale tak codziennie? :/

    Glownie to przez naczynka i wieksza ilosc krwi w organizmie. Sprawdz czy nie masz suchego powietrza. Ja od czasu do czasu musze wlaczyc nawilzacz mimo ze codziennie wietrze. Polecam tez plukanie zatok - nieprzyjemne ale mi zawsze pomaga.

    w5wqdf9hk9ndsnvc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3549 2447

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renjak wrote:
    A która z Was pisała o dziecko, które zmarło po zakażeniu meningokokami? Czy miało jakąś osłabioną odporność? Chorowało często?

    Mały jakis tydzień wcześniej miał katar ale lekarz dał krople i przeszło. W przeddzień wszystko było ok - bawił się- nie było żadnych objawów. Nawet koło 0.00 to karmiła- ok g. 4.00 stał się marudny - zobaczyła że ma stan przedgoraczkowy- ale zęby mu wychodziły i myślała że to od tego. Przed 6 wzięła to żeby przebrać- na nogach miał już wybroczyny, leciał jej z rak i pojechali do szpitala - tam od razu wiedzieli co to i podali mu antybiotyk ale było już za późno- lekarz powiedział że mieli pecha bo to się zdarza przypadek 1 na milion I najgorzej jak zaatakuje w nocy bo tu liczą się minuty. No i ogólnie dzieci do 2 roku życia maja ta odporność słabszą.

    kasia1518

    age.png
    age.png
    preg.png
    03.2025 💔 - zatrzymanie serduszka 7t2d - chłopiec - trisomia 15
    09.2025 - 💔 - brak akcji serca do 8tyg

    12.01.26:
    beta 1770,51 mUI/mg
    Progesteron 24.4 ng/ml
    14.01.26:
    beta 4425,68 mUI/mg
    Progesteron 28.3ng/ml

    Chłopiec 🩵
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3549 2447

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renjak wrote:
    Zastanawiam się, czy zaszczepić jeszcze syna, ma już dwa lata i 4 miesiące, ale ryzyko zawsze jest..


    Mojej szwagierce kazali zaszczepić cała jej rodzinę- dwóch synów w wieku 12 i 10 lat , ona ( gdyby chciała jeszcze zajsc w ciążę) i mąż również. No szczepionki nie są tanie bo prawie 1000zl co prawda rozłożone na 3 miesiące ale jednak dużo. W szpitalu jej mówili że nawet pediatrzy nie zalecają tej szczepionki- choć ostatnio się słyszy o tym coraz więcej.

    My sami dywagujemy z mężem czy będziemy swoje szczepic - szczepów też jest kilka i nie zawsze można trafic5.

    kasia1518

    age.png
    age.png
    preg.png
    03.2025 💔 - zatrzymanie serduszka 7t2d - chłopiec - trisomia 15
    09.2025 - 💔 - brak akcji serca do 8tyg

    12.01.26:
    beta 1770,51 mUI/mg
    Progesteron 24.4 ng/ml
    14.01.26:
    beta 4425,68 mUI/mg
    Progesteron 28.3ng/ml

    Chłopiec 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiła któraś z Was w koncu to anty xa? Bo ja w czwartek juz na 100% planuje isc na własną rękę zrobic, bo już połowa ciazy ibwypadaloby wiedziec czy sie ma dobrą dawkę heparyny

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krasnalowa wrote:
    Robiła któraś z Was w koncu to anty xa? Bo ja w czwartek juz na 100% planuje isc na własną rękę zrobic, bo już połowa ciazy ibwypadaloby wiedziec czy sie ma dobrą dawkę heparyny

    A ile takie badanie kosztuje?

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krasnalowa wrote:
    Robiła któraś z Was w koncu to anty xa? Bo ja w czwartek juz na 100% planuje isc na własną rękę zrobic, bo już połowa ciazy ibwypadaloby wiedziec czy sie ma dobrą dawkę heparyny
    Przez alergie kompletnie o tym zapomniałam. To jakos się robi przed podaniem lub po podaniu heparyny. Ja chyba jeszcze poczekam na wizytę. Fakt,ze pytałam w centrum medycznym,gdzie maja umowę z Alabem i cena ok 60 zł,myślałam,że będzie drożej.
    D dimery też będziesz robiła?

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A d-dimery nie rosną w ciąży naturalnie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Przez alergie kompletnie o tym zapomniałam. To jakos się robi przed podaniem lub po podaniu heparyny. Ja chyba jeszcze poczekam na wizytę. Fakt,ze pytałam w centrum medycznym,gdzie maja umowę z Alabem i cena ok 60 zł,myślałam,że będzie drożej.
    D dimery też będziesz robiła?
    Tak tanio? Ostatnio patrzylam w jakims labo w Internecie i bylo 150. D dimerow raczej nie robie. Robilam ostatnio te podstawowe aptt, inr, czas protrombinowy. Tam wszystko w normie. Zreszta ja zawsze mialam to w normie nawet jak nie bralam heparyny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czytalam ze mozna robic albo do 4 godzin po podaniu heparyny zeby sprawdzic jak sie reaguje na najwyzsza dawke albo wrecz przeciwnie, mozna isc zaraz przed podaniem kolejnej dawki zeby sprawdzic jak dziala z najmniejszym stezeniem. Ja pojde tak pośrodku bo zastrzyki robi wieczorem a na badanie poszlabym rano.

    Izabelle lubi tę wiadomość

‹‹ 640 641 642 643 644 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 mitów na temat premenopauzy, które warto wiedzieć mając 40 lat lub więcej

Premenopauza (perimenopauza) to nie tylko wciąż temat tabu, ale również etap życia kobiety, który często owiany jest mitami i nieporozumieniami. W rzeczywistości jest to naturalny okres przejściowy, który poprzedza menopauzę, a jego zrozumienie może zaoszczędzić Ci wiele stresu, lęku i znacząco wpłynąć na jakość życia i zdrowie hormonalne. Wraz z ekspertami zebraliśmy dla Ciebie 10 najpowszechniejszych mitów dotyczących premenopauzy i menopauzy, opierając się na najbardziej wiarygodnych i aktualnych danych naukowych.  

CZYTAJ WIĘCEJ