Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3549 2447

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Dom na wsi.

    Ahhh fajna sprawa. My mieszkamy prawie 2 m-ce na swoim. Tak się skupilusmy na wykończeniu, urządzaniu- starania zeszły na dalszy plan i wtedy miesiąc przed przeprowadzką dowiedziałam się że jestem w ciąży. Co prawda póki co wszystkie pieniądze idą w dom, więc na razie o kupowaniu rzeczy dla maleństwa nie myślę.

    Natalia dużo Wam jeszcze brakuje do wprowadzenia się?

    kasia1518

    age.png
    age.png
    preg.png
    03.2025 💔 - zatrzymanie serduszka 7t2d - chłopiec - trisomia 15
    09.2025 - 💔 - brak akcji serca do 8tyg

    12.01.26:
    beta 1770,51 mUI/mg
    Progesteron 24.4 ng/ml
    14.01.26:
    beta 4425,68 mUI/mg
    Progesteron 28.3ng/ml

    Chłopiec 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    To chyba też zależy od lekarza no i pewnie od matki. Ja chodzę prywatnie A wizyty mam raz w m-cu i do tej pory miałam tylko usg prenatalne, a tak to wizyty- no na tych wizytach to tam przyjechała zobaczyła serduszko i tyle, kolejne usg to połówkowe.
    O matko, nie moglabym tak:-) serduszko to ja sobie sama w domu detektorem sprawdzam:P u mnie kazda wizyta trwa 30-40minut, na kazdej usg i robimy dokladne pomiary,sprawdzamy długość szyjki, po wizytach dostaje plik zdjec. Jakos tak mam poczucie, ze na bieżąco wiem czy wszystko sie tam rozwija prawidlowo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was w połowie ciąży :)
    Moja mała od kilku dni solidnie daje znać o sobie, te ruchy są już takie dokładne i mocno wyczuwalne że az ciężko sobie wyobrazić... :) ja w poniedziałek drugie połówkowe:)

    Angel1988, Izabelle, linka220 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sumie nadal ruchy czuje tylko, gdy leze plasko na plecach:-) agaafabka a jak Ci idzie przybieranie na wadze:-)?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogole pamietacie ta sprawe z Antonina i innymi zalozycielkami forum? A teraz of kilku dni mi sie u gory wyświetla komunikat: czy chcesz zostac moderatorka forum? Chyba wreszcie przestali sie kryc, ze te osoby tylko udawaly ze sa w ciazy, a były moderatorami.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje się po badaniach.

    Są złe i dobre wiadomości.
    Dobre, że z dzieckiem ok- aczkolwiek mam pewne zastrzeżenia.
    Złe a nawet w tym momencie jestem w panice, bo nie wiem co to znaczy. Otóż poprosiłam o zmierzenie szyjki, bo niepokoiło mnie to ostatnie 3 cm oraz ten galaretowaty śluz. Okazało się, że szyjka wg tego lekarza jest nadprzeciętnie długa 6cm, ale problem jest inny:

    Ujście wewnętrzne i kanał poszerzone do 4 mm.Trofoblast dolnym biegunem pokrywa ujście wewnętrzne. Niewiele mi powiedział, bo stwierdził, że takie pytania do prowadzącego lekarza. To oznacza że mam już rozwarcie i łożysko przodujące?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    Melduje się po badaniach.

    Są złe i dobre wiadomości.
    Dobre, że z dzieckiem ok- aczkolwiek mam pewne zastrzeżenia.
    Złe a nawet w tym momencie jestem w panice, bo nie wiem co to znaczy. Otóż poprosiłam o zmierzenie szyjki, bo niepokoiło mnie to ostatnie 3 cm oraz ten galaretowaty śluz. Okazało się, że szyjka wg tego lekarza jest nadprzeciętnie długa 6cm, ale problem jest inny:

    Ujście wewnętrzne i kanał poszerzone do 4 mm.Trofoblast dolnym biegunem pokrywa ujście wewnętrzne. Niewiele mi powiedział, bo stwierdził, że takie pytania do prowadzącego lekarza. To oznacza że mam już rozwarcie i łożysko przodujące?
    Masz mozliwosc szybkiego umówienia do swojego lekarza? Ja koniecznie poszlabym to sprawdzic! Bardzo dziwna sprawa, ze szyjka z 3cm nagle wydłuża sie do 6cm. Ja po Twoim opisie zrozumialabym ze jest 4mm rozwarcie i masz lozysko brzeznie przodujace tzn kawalek nachodzi na szyjke. Ale specjlaista nie jestem. Dziwne, ze lekarz nie chcial Ci nic wytłumaczyć!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam sms do lekarza. Ostatnio na wizycie szyjka była zamknięta i miała 3 cm. Jakieś cuda.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    Napisałam sms do lekarza. Ostatnio na wizycie szyjka była zamknięta i miała 3 cm. Jakieś cuda.
    No mega dziwne. Rozumiem rozbieznosc 0,5cm ale nie 3cm. Koniecznie idz gdzies sprawdzic ta szyjke. Lozysko sie prawie na pewno podniesie, ale to rozwarcie trzeba sprawdzic.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem nic na ten temat bo miałam wysoko i nagle to i nie wiem co to znaczy. Czy mam leżeć czy co mam robić. Wpisałam w google łożysko przodujące i tam takie treści że się wystraszyłam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    Nie wiem nic na ten temat bo miałam wysoko i nagle to i nie wiem co to znaczy. Czy mam leżeć czy co mam robić. Wpisałam w google łożysko przodujące i tam takie treści że się wystraszyłam.
    Ja tez mam nisko lozysko, ale niby teraz na polowkowych mi babka mowila ze nie nachodzi, a poza tym prawie zawsze sie podnosi. Jesli to faktycznie lozysko przodujace to trzeba sie oszczedzac. Zero dzwigania, seksu, cwiczen. Ale dziwne, ze u Ciebie było wysoko, a nagle nisko. Myslalam ze opasc nie moze.

  • Ciemnowlosa Autorytet
    Postów: 401 305

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Mnie też powoli nachodzi syndrom wicia gniazda ;) Porzadkuję powoli pokój dzieci, robię miejsce na rzeczy Małej. Sama przyjemność :)
    Najgorsze to zadyszka,przez leżenie tyle czasu kondycja zerowa,a przed ciążą na tyłku usiedzieć nie potrafiłam ;)

    O rety a myslalam ze tylko mi cos takiego sie dzieje. Ja od wczoraj zagladam i sprzatam miejsca i szuflady na ktore normalnie udawałam ze nie istnieja :D

    Izabelle lubi tę wiadomość

    17.03.2014 - Staś, 3400, 58cm
    05.04.2017 - cp, usuniety lewy jajowod.. :(
    06.09.2018 - Ignaś, 3kg, 53cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie jeśli chodzi o dziecię to 100 procent chłop. Pokazał to co najcenniejsze:D.

    Waga 324 gram

    Krasnalowa czy tego nie miałaś? przepływ przez DV i zastawkę 3 dz?

    Jedynie co mnie zmartwiło, ale pewnie idąc za Krasnalowa jak ona miała nieszczęsne udo to ja mam móżdżek, który wskazuje 18t0d a reszta 20t coś.

    linka220 lubi tę wiadomość

  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 998

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    W na jakim jesteście etapie? My też jesteśmy w trakcie ;) dziś ocieplają piwnice i pewnie będą kopać fundament pod drugą część domu, bo pół jest podpiwniczone a pół nie. Też teraz to temat nr jeden i w sumie dobrze, bo nie mamy czasu na jakieś głupie myśli
    Zalane fundamenty mamy dopiero. My zrezygnowaliśmy z piwnicy bo to dużo kasy :D Mój A sam kopał fundamenty łopatą, wszystko sam będzie robił od A do Z :D Przez tydzień był na urlopie więc na budowie siedział od 7 do 20. Ja z piesełką i brzuszkiem jeździłyśmy do niego z obiadem i spędzałam tam wiele godzin, super jest na wsi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2018, 18:32

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy333 wrote:
    Ja tez mam jutro połówkowe w ramach NFZ. Prenatalnem mi sie nie podobalo, czulam sie taka olana. Teraz mam innego lekarz, oby bylo lepiej;-)
    Zatem trzymam jutro kciuki ;)

    Amy333 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 998

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciemnowlosa wrote:
    O rety a myslalam ze tylko mi cos takiego sie dzieje. Ja od wczoraj zagladam i sprzatam miejsca i szuflady na ktore normalnie udawałam ze nie istnieja :D
    Ja dziś się wzięłam za porządkowanie majtek :D Masę za ciasnych już włożyłam do worka próżniowego. Od razu porządek w szufladzie bo ciężko już było cokolwiek znaleźć. Muszę dawkować porządki w rzeczach bo bardzo bolą mnie plecy.

    Izabelle lubi tę wiadomość

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krasnalowa wrote:
    A w ogole pamietacie ta sprawe z Antonina i innymi zalozycielkami forum? A teraz of kilku dni mi sie u gory wyświetla komunikat: czy chcesz zostac moderatorka forum? Chyba wreszcie przestali sie kryc, ze te osoby tylko udawaly ze sa w ciazy, a były moderatorami.
    Z jednej strony skoro to "ich" ludzie,a nie trolle,to ok,mi to wcale nie przeszkadza.

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    Melduje się po badaniach.

    Są złe i dobre wiadomości.
    Dobre, że z dzieckiem ok- aczkolwiek mam pewne zastrzeżenia.
    Złe a nawet w tym momencie jestem w panice, bo nie wiem co to znaczy. Otóż poprosiłam o zmierzenie szyjki, bo niepokoiło mnie to ostatnie 3 cm oraz ten galaretowaty śluz. Okazało się, że szyjka wg tego lekarza jest nadprzeciętnie długa 6cm, ale problem jest inny:

    Ujście wewnętrzne i kanał poszerzone do 4 mm.Trofoblast dolnym biegunem pokrywa ujście wewnętrzne. Niewiele mi powiedział, bo stwierdził, że takie pytania do prowadzącego lekarza. To oznacza że mam już rozwarcie i łożysko przodujące?
    Też koniecznie sprawdziłabym to pilnie u lekarza.

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    Ogólnie jeśli chodzi o dziecię to 100 procent chłop. Pokazał to co najcenniejsze:D.

    Waga 324 gram

    Krasnalowa czy tego nie miałaś? przepływ przez DV i zastawkę 3 dz?

    Jedynie co mnie zmartwiło, ale pewnie idąc za Krasnalowa jak ona miała nieszczęsne udo to ja mam móżdżek, który wskazuje 18t0d a reszta 20t coś.
    Nie, to nie to. Dv i zastawke to ja juz miałam w 12 tygodniu. Mi chodzilo o przeplywy mozgowe i tez maciczne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2018, 18:44

  • zuza88 Ekspertka
    Postów: 246 190

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy zapisujecie się lub zapisałyście się do szkoły rodzenia?

    p19uyx8dfb3tjm5a.png
‹‹ 649 650 651 652 653 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Karuzela łóżeczkowa, która rośnie razem z dzieckiem

Karuzele do łóżeczka to nie tylko dekoracja – pomagają stymulować zmysły malucha i wspierają jego rozwój. Kolorowe, poruszające się elementy przyciągają uwagę dziecka, rozwijając wzrok oraz koordynację. Dodatkowo, delikatna muzyka i spokojne ruchy karuzeli mogą działać kojąco, pomagając maluchowi w wyciszeniu się przed snem.

CZYTAJ WIĘCEJ