Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrześniowe mamusie 2014
Odpowiedz

Wrześniowe mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justysia u mnie serduszko nie bilo w 21dni po zaplodnieniu (dokladnie wiem kiedy) nic nie było widac więc wydaje mi sie ze to sprawa indywidualna :)

    Na usg widac pecherzyk, ma 7mm i jest w dobrym miejscu, zarodka jeszcze nie widac wiec skierowania na badania nie dostalam jeszcze :) ale jestem szczesliwa!!! :D

    niestety tak jak myslalam zaplątała mi sie infekcja i przepisał mi globulki macmiror complex i jakas masc oby przeszło bo swędzi i piecze :( moja pierwsza infekcja i oby ostatnia! ostatnio w piatek nic nie miałam, ale niby kobiet w ciąży paskudztwa bardziej sie lapia :/

    nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hela no i pięknie :D jak jest w dobrym miejscu to już połowa sukcesu :D a z usg który tydzień ci wyszedł ?

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nic mi nie mówił który tydzień, ale z bety wynika ze 5-6 więc prawidłowo, Ovu tez wyznacza mi ze 6 tydzien sie konczy wiec chyba dobrze?

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hela wrote:
    nic mi nie mówił który tydzień, ale z bety wynika ze 5-6 więc prawidłowo, Ovu tez wyznacza mi ze 6 tydzien sie konczy wiec chyba dobrze?

    No dobrze , dobrze ;) myślałam , że ci powie ;)

    hela, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • Io Autorytet
    Postów: 1593 1729

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam ważne pytanie.

    Właśnie odebrałam wynik progesteronu: 18,2
    Na 16 idę do gina. Czy to niski wynik? Mam go męczyć o receptę?
    Martwię się bo ciągle mam skurcze, a dzisiaj rano miałam strasznie rozpulchnioną szyjkę macicy. Mam okropne przeczucia. :(

    dqpr3e5ebayuirbn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy takim progesteronie luteina bądź duphaston wręcz wskazane !

    nick nieaktualny, Io lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się czy nie brać L4,zwłaszcza,że 1 ciążę poronilam

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję,że jutro gin zrobi USG, potwierdzi tydzień ciąży,zleci bete i przepisze duphaston

    nick nieaktualny, Io lubią tę wiadomość

  • stardust87 Autorytet
    Postów: 4116 4036

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka wrote:
    Przy takim progesteronie luteina bądź duphaston wręcz wskazane !
    A nie jest ok ten 18? Bo u mnie w normach na wyniku jest napisane, że w ciąży od 16 powinien być.

    nick nieaktualny, Io lubią tę wiadomość

    Moje maleństwo [*] 30.07.13 (5tc) |
    Drugie maleństwo [*]7.10.2015 (7tc)
    f2wljw4zsezkkurs.pngmhsv9vvjv50e03h0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym progesteronem to zależy w jakich jednostkach i jakie normy najlepiej poradzić sie lekarza.

    Kochane mam dziś takie wzdecia,zę nie daje sobie rady aż mnie jelita całe bolą nie wiecie czy wciaży mozna brać Espumisan??? ( bo mi głupio o tym pisać ale nie moge tych gazów z siebie wydalić )

    Io lubi tę wiadomość

  • stardust87 Autorytet
    Postów: 4116 4036

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Z tym progesteronem to zależy w jakich jednostkach i jakie normy najlepiej poradzić sie lekarza.

    Kochane mam dziś takie wzdecia,zę nie daje sobie rady aż mnie jelita całe bolą nie wiecie czy wciaży mozna brać Espumisan??? ( bo mi głupio o tym pisać ale nie moge tych gazów z siebie wydalić )
    na reklamie espumisanu jest napisane, że może być stosowany przez kobiety w ciąży. a jak nie chcesz stosować chemii, to sobie zjedz trochę kminku, najlepiej w jakiejś potrawie - redukuje wzdęcia.

    nick nieaktualny, Io lubią tę wiadomość

    Moje maleństwo [*] 30.07.13 (5tc) |
    Drugie maleństwo [*]7.10.2015 (7tc)
    f2wljw4zsezkkurs.pngmhsv9vvjv50e03h0.png
  • stardust87 Autorytet
    Postów: 4116 4036

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justysia90 wrote:
    Zastanawiam się czy nie brać L4,zwłaszcza,że 1 ciążę poronilam
    ja bym od razu na L4 szła! Nie ma co ryzykować. Nawet jeśli praca nie jest ciężka to zawsze jakiś stres i w ogóle..

    nick nieaktualny, nick nieaktualny, Io lubią tę wiadomość

    Moje maleństwo [*] 30.07.13 (5tc) |
    Drugie maleństwo [*]7.10.2015 (7tc)
    f2wljw4zsezkkurs.pngmhsv9vvjv50e03h0.png
  • le'nutka Ekspertka
    Postów: 183 326

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Kochane mam dziś takie wzdecia,zę nie daje sobie rady aż mnie jelita całe bolą nie wiecie czy wciaży mozna brać Espumisan??? ( bo mi głupio o tym pisać ale nie moge tych gazów z siebie wydalić )

    Espumisan można spokojnie stosować w ciąży ponieważ on się nie wchłania z przewodu pokarmowego tylko ułatwia "rozbijanie" tych pęcherzyków w jelitach. Także nie ma co się męczyć bo to na pewno nie zaszkodzi Fasolce a Tobie ulży :)

    nick nieaktualny, Io lubią tę wiadomość

    relg2n0a1g998ci6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny bo poprostu masakra jakaś ja mam problemy z jelitami ale juz dawno tak nie miałam. Wiem,ze to hormony tak powodują ale trzeba sobie jakoś pomóc.

    Io lubi tę wiadomość

  • kasika8303 Autorytet
    Postów: 2647 2341

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hela super :-)

    Stardust mnie teraz krzyż boli i jutro biorę od gina tydzień L4- odpocznę, tym bardziej że mam plamienia, i zalecane jest leżenie.

    nick nieaktualny, Io lubią tę wiadomość

    c77352d493.png
    Mój kropeczek 9tc [*] 10.01.2014
    Mój 2 kropeczek 5tc [*] 26.06.2014
  • Io Autorytet
    Postów: 1593 1729

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już po wizycie. Byłam u swojego starego gina. Zrobił mi USG i pokazał mojego kropka (nawet dostałam wydruk). Serduszka jeszcze nie było. Powiedział, że dobrze się ulokował. Progesteron jego zdaniem jest w normie (na moim wyniku napisane jest, że norma dla I trymestru - od 2,8 do 147,3) ale dał mi duphaston na 10 dni. Jeżeli chodzi o ból brzucha to powiedział, ze to normalne bo wszystko się teraz zmienia i mam się nie przejmować. Ogólnie to powiedział, że na razie jest za wcześnie i mam przyjść za 4 tygodnie! Wtedy dopiero założy mi kartę ciąży. Mam się niczym nie przejmować. Jedyne co może mnie martwić to krwawienie. Wtedy mam dzwonić. Reszta objawów jest normalna. Najwyraźniej podchodzi do tego z dużym dystansem. Niestety ja chyba tak nie potrafię i chyba zmienię lekarza.

    Inessa - ja miałam to samo kilka dni temu. Samo przeszło.

    nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    dqpr3e5ebayuirbn.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze czili jak pojde do gina w rowno 5 tyg od mies to zobacze pecherzyk??? :)
    Bylo by super.
    Gratuluje wizyty i fajnie ze masz fotke. Dla lekarzy taki pecherzyk to nic a dla kazdej z nas to caly swiat!!!!! :)

    nick nieaktualny, Io lubią tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa. Ktoras z was kochane pytala o bete w uk.
    Tu nie ma czegos takiego... Ani prywatnie ani tym bardziej panstwowo.
    Pierwsza wizyta u poloznej najwczesniej w 8 tyg a pierwsze usg w 13 :/

    nick nieaktualny, Io lubią tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Szonka Autorytet
    Postów: 1559 1683

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez juz po wizycie. Kropeczka ma 4,5mm czyli ok.3 tyg. (to by sie zgadzalo :) ). Lekarz zrobil mi cytologie i kazal przyjsc za 3 tyg. bo jeszcze jest za wczesnie. Mam brac kwas foliowy i witaminy ciazowe i niczym sie nie stresowac :) Tez mam pamiatkowe zdjecie :)

    Paula55, nick nieaktualny, nick nieaktualny, Io lubią tę wiadomość

    dqprj44j5vs5457v.png

    mhsvx1hpdelktj27.png[

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lo dobrze , że ci dał duphaston jak sama widzisz norma zaczyna się u ciebie od 2,8 do 147,3 a ty masz ledwo 18 .... przy ciąży najlepszy jest wyższy progesteron... ja bez ciąży w FL 8 dni po owu miewałam progesteron ok 25 .... mój lekarz twierdzi , że progesteron ok 30 w ciąży jest bezpieczny... on utrzymuję ciążę więc jak będzie za niski to może dojść do poronienia nadzwyczajniej !!
    To tak samo jak z wynikiem bety... lepiej jak jest wyższy niż blisko niższej normy ... no nie wiem jak to już wytłumaczyć ;P

    nick nieaktualny, stardust87, Io lubią tę wiadomość

‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ