X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 20 kwietnia, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariMari wrote:
    Kupujecie ubranka do jakiego rozmiaru? Ja mam do 68.
    Jak będzie szybko rósł, to będę domawiać większe.
    Czy zaopatrujecie się już w większe rozmiary? 74-80?

    A jak kombinezon zimowy to w jaki rozmiar celujecie?

    Na wyjście wrześniowe mam lekki, przejściowy kombinezon w rozmiarze 56, a zimowy kupię jak już mały będzie na świecie i zobaczę jak będzie rósł. Chyba że trafię na mega okazję i jakiś co będzie mi się mega podobał to rozmiar 62. Zależy od rozmiarówki.
    Moja córka z października i całą zimę obleciała w 56 z coccodrillo.

    MariMari, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 20 kwietnia, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do gondoli na zimę kupujecie kocyk czy śpiworek? Z córką miałam kocyk minky i super się sprawdzał.

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 20 kwietnia, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupuję póki co 56 i 62, do porodu mam zamiar mieć 68, dalej nie. Póki co mam ten sweterkowy z newbie 56, misiowy chcę chyba na 62, a zimowy to jakieś 62/68. Syn styczniowy i miałam śpiworek, teraz też planuję.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • domi88 Autorytet
    Postów: 271 427

    Wysłany: 20 kwietnia, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam śpiworek i kocyk z wełny merino, wrzesień i październik bywają jeszcze dość ciepłe więc jesień tylko kocyk, a później śpiworek. Ubranka kupuję tylko 56 i 62, mam tylko problem z ilością... nadal nie wiem ile tego mieć żeby nie było za dużo albo za mało

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    👩🏼35🧑38
    12.01.2024 ⏸️🥰

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 20 kwietnia, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi mój urodził się okruchem, 2800 i 52 cm, rozmiar 56 był na niego za duży, ale przykoksił tak, że po 1,5/2 miesiący był już w 62. Nie ulewał, ale często sikał podczas zmiany pieluchy, a że to chłopak to fontanna szła i ja i on do przebrania😆 tak średnio to myślę, że min. Te 3 komplety ubrań na dobę🤔 ale to dawno było, mogłam coś pokręcić😉

    domi88 lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 20 kwietnia, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariMari wrote:
    Kupujecie ubranka do jakiego rozmiaru? Ja mam do 68.
    Jak będzie szybko rósł, to będę domawiać większe.
    Czy zaopatrujecie się już w większe rozmiary? 74-80?

    A jak kombinezon zimowy to w jaki rozmiar celujecie?

    Narazie byłam na polowaniu w sh. Nowe kupię później. Jako że z małym dzieckiem do ciucha nie pojadę to kupuje do 80. W sklepach będę kupowała sukcesywnie w razie potrzeby.😉

    kleopatr4, MariMari lubią tę wiadomość

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 20 kwietnia, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam kilka pajaców 56 z nexta z 10 może i 4 rampersy tez na 56 plus jakies mini kompleciki, choćby na te 2 miesiące będą ok a ja nie lubię noworodka w za dużych ubraniach, wiem że bede dużo fotek robic wic mały musi być reprezentatywny.

    Potem mam kilka pajaców na 62 tez z nexta + ubranka na strojenie, ze 3 mini dresiki to tak do 4m będą dobre te na 62 - czyli wchodzę w zimę (listopad, grudzień). Mam nawet świąteczny i halloween zestaw ;-)

    Na 68(mam jakieś dresiki i znowu 4 pajace z nexta, 74 rozmiar jest dziwny dla mnie bo mi dzieci z 68 zaraz w 80 wskakiwały najmniej właśnie te 74 jakoś prawie nie miałam.

    80 rozmiar to od ok 9 miesiąca do roku czyli wiosna lato i właśnie na 80 planuje kupić pod koniec wyprzedaży jak już ceny grubo poleca i tu głównie rampersy z nexta są ślicznie gdzie dół ala dżinsowy góra bawełna.

    A i mam kombinezon na 68 z H&M piękny grudzień - marzec będzie ok bo H&M na zawyżona rozmiarówkę, plus pajace misiowe 56, 62 na jesień

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia, 19:12

    Fomyart, kleopatr4, MariMari, Królowa_Śniegu, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 20 kwietnia, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wagi to ja od początku ciąży 2,5-3kg na plusie. W tym, że ja na początku chudłam ze względu na mdłości i wymioty. Teraz z dnia na dzień brzuch się pojawił 🙈.

    Czy któraś z Was jeszcze jest na xenvea? Próbowałam schodzić od 3-4dni z dwóch tabletek na 1 na noc, ale to co wydarzyło się dzisiaj w nocy spowodowało, że wracam do 2 tabletek 😢.

    Puszek♡ lubi tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 20 kwietnia, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Dziewczyny, pijecie kawę w ciąży? Jeśli tak, to jaką?
    Czasem sobie siorbnę, ale nie mam dużej chęci o dziwo.
    Pilnuje też żeby nie sabotować przyjmowanego żelaza.
    Dziś zrobiłam zwykłą rozpuszczalna z miodem w filiżance, przelałam do dużej szklanki 400 ml i druga połowa to było mleko migdałowe i kostki lodu😅 oszukana kawa☕️

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 20 kwietnia, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariMari wrote:
    Kupujecie ubranka do jakiego rozmiaru? Ja mam do 68.
    Jak będzie szybko rósł, to będę domawiać większe.
    Czy zaopatrujecie się już w większe rozmiary? 74-80?

    A jak kombinezon zimowy to w jaki rozmiar celujecie?
    Kombinezon wełniany mam 68 i on jest do założenia na bodziaka, ale mamy też śpiworek/kombinezon zimowy do 6 miesiąca z elodie.
    Kiedyś jak się zajmowałam dzieciaczkiem to zimą on miał podobny zestaw + w spacerówce był koc z alpaki i na to ta osłonka na nóżki. Myślę że tak też zrobię u siebie. Wtedy to był zestaw na taką dość mroźną zimę i łapki chłopaczek miał ciepłe więc się sprawdzało🤓

    Ja mam z 20 szt ciuszków na pierwsze 2-3 miesiące i nie planuję więcej kupić. To rozmiary 62-68. Chyba z 5-8 sztuk body 56. Dokupiłam w tym tygodniu 2 sztuki takich rajtków na szelkach z wełny w rozmiarze 62 i one pewnie chwilę posłużą i to będzie główny ciuszek.
    Nie zaopatrzam się w 50tke, bo czuję że dziecko może być większe, a jak nie to może ktoś kupi na bb shower.

    https://ibb.co/jVGMxsP

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia, 20:09

    Nowanna, marti lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 20 kwietnia, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4- jakie ładne brzuszkowe zdjęcie masz ustawione😊

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 20 kwietnia, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    Ja mam kilka pajaców 56 z nexta z 10 może i 4 rampersy tez na 56 plus jakies mini kompleciki, choćby na te 2 miesiące będą ok a ja nie lubię noworodka w za dużych ubraniach, wiem że bede dużo fotek robic wic mały musi być reprezentatywny.

    Potem mam kilka pajaców na 62 tez z nexta + ubranka na strojenie, ze 3 mini dresiki to tak do 4m będą dobre te na 62 - czyli wchodzę w zimę (listopad, grudzień). Mam nawet świąteczny i halloween zestaw ;-)

    Na 68(mam jakieś dresiki i znowu 4 pajace z nexta, 74 rozmiar jest dziwny dla mnie bo mi dzieci z 68 zaraz w 80 wskakiwały najmniej właśnie te 74 jakoś prawie nie miałam.

    80 rozmiar to od ok 9 miesiąca do roku czyli wiosna lato i właśnie na 80 planuje kupić pod koniec wyprzedaży jak już ceny grubo poleca i tu głównie rampersy z nexta są ślicznie gdzie dół ala dżinsowy góra bawełna.

    A i mam kombinezon na 68 z H&M piękny grudzień - marzec będzie ok bo H&M na zawyżona rozmiarówkę, plus pajace misiowe 56, 62 na jesień
    Widzę że masz spore doświadczenie to może mi doradzisz. Czy jest sens się zaopatrzeć w więcej jak 10 sztuk ciuszków 56? Myślę że u nas tyle może starczyć, ale nie mam czym tego podeprzeć. Rękawek zawsze się podwinie i będzie ok, a nie planujemy w pierwszym miesiącu gości na 100% (po tym jak teraz choruje już miesiąc przez brak odpowiedzialności ludzi w pracy). Nasze też będzie na mm więc możliwe że przybierze szybciej? My też nie z takich fotkowych. Będzie sesja domowa po tygodniu i tyle więcej nie trzeba. Ale nie wiem jak to będzie z przebieraniem. Czy tego jest dużo?

    Koleżanki z doświadczeniem podpowiedzcie!

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 20 kwietnia, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak liczyłam
    Co najmniej 10-15 sztuk z rodzaju + jakieś ekstraśne( którym nie mogłam się oprzeć
    Czyli 10 pajacykow 56, 10-15 bodziakow krotki rękaw 56, 10 długi rękaw
    Kilka sztuk spodenek, jakis rampers, sweterki
    Bawelniany kombinezon
    I tak w kolejnych rozmiarach ...
    I tyle.

    kleopatr4, marti lubią tę wiadomość

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 20 kwietnia, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    kleopatr4- jakie ładne brzuszkowe zdjęcie masz ustawione😊
    A dzisiaj byliśmy na mini sesji i była okazja poznać się z naszą fotografką porodową. Bałam się że nie będzie widać brzucha ale to co się w ostatnim miesiącu z nim zadziało jest piękne! To głównie jelita, łożysko wysoko na przedniej ścianie i moje wątpliwej jakości mięśnie brzucha, ale co z tego😍

    PS: 2 razy sprawdzałam co to za nowa osoba do nas dołączyła, a to przecież ja🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia, 20:28

    Akczi, Puszek♡, marti lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 20 kwietnia, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Widzę że masz spore doświadczenie to może mi doradzisz. Czy jest sens się zaopatrzeć w więcej jak 10 sztuk ciuszków 56? Myślę że u nas tyle może starczyć, ale nie mam czym tego podeprzeć. Rękawek zawsze się podwinie i będzie ok, a nie planujemy w pierwszym miesiącu gości na 100% (po tym jak teraz choruje już miesiąc przez brak odpowiedzialności ludzi w pracy). Nasze też będzie na mm więc możliwe że przybierze szybciej? My też nie z takich fotkowych. Będzie sesja domowa po tygodniu i tyle więcej nie trzeba. Ale nie wiem jak to będzie z przebieraniem. Czy tego jest dużo?

    Koleżanki z doświadczeniem podpowiedzcie!
    Ja miałam więcej. Nie chciało mi się prać co drugi dzień. Chodzi mi o body, bo to się przebiera najczęściej a jakieś spodenki to 10 sztuk spoko w rozmiarze 56.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 20 kwietnia, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I na pewno będę więcej zapisywać info o dziecku na pamiątkę, więc kupię album w którym będę zapisywać jak rósł, i wszystko "pierwsze" co się kiedy wydarzyło.

    Po latach się nic nie pamięta:( tylko takie największe rzeczy jak siadanie, raczkowanie, kroki, jazda na rowerze...
    Będę nagrywać jak szalona;)

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 20 kwietnia, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    kleopatr4 - pajace bardzo lubię 1 ubranie i dziecko gotowe, wygodne do zakładania, zmiany pieluchy, czasem 1 na dobę starczy czasem 3.
    Dla mnie min to 4-pack pajaca na 56 bo jak będzie mało zamówisz i za 2 dni będziesz miała w domu, zresztą za grosze kupisz super jakościowo nexty używane ;-)

    Na 56 mam same pajace i jak będzie cieplej rampers - 4 pack (mam termin na 01.09 i zakładam ze urodzę w połowie sierpnia) , dziecko nawet jak urodzi sie 60cm - będzie pokurczone i 56 będzie dla niego ok, no chyba ze jakie +4,5kg to wiadomo że w 62 wskoczy odrazu.

    Ja robiłam tak że po wieczornej kąpieli nowy pajac i czasem cała dobę do kolejnej kąpieli, a bywało ze 3 zmiany były.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 20 kwietnia, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nic nie kupiłam🙂 Myślę, że po połówkowych się za to zabiorę. Pierwszą mam córkę, teraz syna, więc ubranka będę kompletować od nowa. Jest jakaś mama co nie kupuje w sh?

  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 20 kwietnia, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Kombinezon wełniany mam 68 i on jest do założenia na bodziaka, ale mamy też śpiworek/kombinezon zimowy do 6 miesiąca z elodie.

    Sprawdziłam sobie te kombinezony elodie i o Jezu… 😍🤯. Jakie one są piękne! Przepadłam 🙈.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 20 kwietnia, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariMari wrote:
    I na pewno będę więcej zapisywać info o dziecku na pamiątkę, więc kupię album w którym będę zapisywać jak rósł, i wszystko "pierwsze" co się kiedy wydarzyło.

    Po latach się nic nie pamięta:( tylko takie największe rzeczy jak siadanie, raczkowanie, kroki, jazda na rowerze...
    Będę nagrywać jak szalona;)
    Polecam album z memorable “Twoja historia Kochanie”. Jest cudowny😍 mamy tam właśnie dużo zapisków i przemyśleń. Ja piszę w dzienniku odręcznie co jakiś czas i chcę powklejać w miejscach na zdjęcia z oczekiwania. Naszych zdjęć z czasu ciąży będzie może z 3. Zdjęcia pokoiku też wkleję i ojejku już się wzruszam jak myślę o tym albumie. Jest naprawdę świetny, duży i w mojej estetyce.

    Nowanna, co złego to ja hehe ja mam taki ze wzorem winter sunset, co by nam było kolorowo zimą!

    Mimi, dziękuję ci pięknie. Ja kombinezonów właśnie nie mam za wiele, a bardzo mi się podoba wizja jednego ubranka na całe ciałko. Chyba poszukam takich na zamek, może z next skoro tak polecacie tutaj😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia, 21:10

    Baby #1 Wrzesień 2024
‹‹ 266 267 268 269 270 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ