X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • domi88 Autorytet
    Postów: 271 427

    Wysłany: 24 kwietnia, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam wątpliwość co do grupy na fb :) jednak stracimy anonimowość, ja też nie wrzucam swoich zdjęć na fb i dziecka tym bardziej nie będę, dla mnie to forum jest wystarczające i spełnia moje potrzeby :)

    Klarara, kleopatr4, Ojejku, mm02, Juliakk, karola_b, Zenka1 lubią tę wiadomość

    👩🏼35🧑38
    12.01.2024 ⏸️🥰

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 24 kwietnia, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domi88 wrote:
    A ja mam wątpliwość co do grupy na fb :) jednak stracimy anonimowość, ja też nie wrzucam swoich zdjęć na fb i dziecka tym bardziej nie będę, dla mnie to forum jest wystarczające i spełnia moje potrzeby :)

    Podobnie. Zdjęcie mojego dziecka nigdy nie było w internecie gdzieś na fejsach i tak zostanie. ☺️
    Mnie też tam nie ma. Jak to mówi mój mąż "im mniej ludzie o nas wiedzą, tym jesteśmy szczęśliwsi".
    Nawiązując do tematu... Ten ekshibicjonizm ludzi na fejsach mnie przeraża.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 22:00

    domi88, Juliakk, Zenka1 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 24 kwietnia, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domi88 wrote:
    A ja mam wątpliwość co do grupy na fb :) jednak stracimy anonimowość, ja też nie wrzucam swoich zdjęć na fb i dziecka tym bardziej nie będę, dla mnie to forum jest wystarczające i spełnia moje potrzeby :)
    I ja też się pod tym podpisuję. Mam fb, ale na potrzebę messengera gdzie pisze z rodziną. Na portal wchodzę przez www.
    Zdjęć twarzy dziecka nigdy nie wstawię nigdzie publicznie. Jednak, wyobrażam sobie, że będziemy wracać tutaj na forum jak nasze dzieci będą obchodziły rok, pięć lat, szły do szkoły itd. I zawsze będziemy już wrześniowymi mamami z wątku z koniczynkami.

    Klarara, domi88, Puszek♡, Królowa_Śniegu lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 24 kwietnia, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    Z usg szyjka 2 tygodnie temu 34 mm a w poniedziałek 31 mm mierzone przez tego samego lekarza na tym samym sprzęcie

    Ja tu nie widzę powodów do obaw 🙂 3 mm to żadna różnica, a długość na ten moment jest bardzo dobra 🙂 ważna jest też konsystencja szyjki, wić jak coś by się działo dostałbyś chociażby luteinę.

    Akczi lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 24 kwietnia, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek, Klara jak miło usłyszeć, że ktoś tak jak i ja nie czuje pozytywnych emocji związanych z kp. Córke karmiłam że 2-3 tyg. Czułam się jak dojną krowa. A najbardziej wkur..mnie to jak ludzie mi w cycki zaglądali jak córka przystawialam. Teraz chciałabym spróbować że względu finansowych. Aczkolwiek im bliżej tym coraz więcej negatywnych emocji z tego tytułu odczuwam . Być może że względow medycznych nie będę wogle karmiła.

    Akczi nie chce straszyc, ale mi w pierwszej ciąży już na tym etapie się skracała, potem wody zaczęły się sączyć więc skończylo się leżeniem plackiem w szpitalu. Ale jeśli lekarz nie zwracał na to uwagi to chyba jest ok. Gdyby coś go niepokoiło to by kazał więcej leżeć, odpoczywać, jakaś luteina czy coś. Wg mnie nie powinnaś się martwić. 3 mam to nie wiele. Może błąd pomiarów?

    Mami 36 esotiq to wg mnie największe g.. jakie używałam. Już chyba wolę takie zwyklaki z bazarku.😁 Ale Ava jak dla mnie super

    mm02, Klarara, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 24 kwietnia, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    Ostatnio jakąś wypowiedź położnej słyszałam na YT, że to stara metoda i odradza. Hartowanie podobno nie ma sensu, a tak naprawdę uszkadza tkanki

    Mnie się już 3 osoby spytały czy hartuje sobie sutki do karmienia 😳 ja nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałam więc uznałam że się spytam tu, może któraś z Was też dostała takie pytanie. Dobrze wiedzieć, że się takich metod już nie stosuje...

    A co do staników to ja od zawsze esotiq ale teraz jak urosły cycki to kupiłam w Sinsay 4 biustonosze za grosze żeby na ciążę było. Do karmienia to będę później oglądać

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 25 kwietnia, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    A ja nadal noszę biustonosze sprzed ciąży 🥰 jedynie co się zmieniło to brodawki mi strasznie ściemniały i takie brzydkie się zrobiły. Wczoraj mi fiszbin pękł w moim najulubienszym. Muszę dziś coś zamówić i chyba już do karmienia kupię. Jak macie coś do polecenia to chętnie zerkne. Ogólnie to jestem fanką biustonoszy firmy Ava.
    Zazuzi mam wszystkie biustonosze z tej firmy ❤️ są super na duży biust no i skusiłam się i zamowilam biustonosz do karmienia od nich, dopiero jak przyszedł zauważyłam że nie ma fuszbin, to istna tragedia dla moich piersi.... Oddałam i szukam dalej 😄

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 25 kwietnia, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie, jak dobrać odpowiedni rozmiar teraz kiedy piersi tak szybko się zmieniają?

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 25 kwietnia, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie forum fb niekoniecznie, nie lubię tego bałaganu, fb używam w celach prywatnych, z bliskimi znajomymi i rodziną. Dla mnie forum jest jak najbardziej wystarczające 😉

    O tym hartowaniu słyszałam ale jak byłam w ciąży 9 lat temu to położna mi powiedziała, że to nie ma sensu, więc nigdy tego nie robiłam. Moje karmienie syna trwało 6 tygodni a córki jakieś 3/4 i to była droga przez mękę z bólem. Klarara i tak jak piszesz nagle moje cycki były obiektem oglądania dla wszystkich, ja nie lubię siedzieć w domu, z dziećmi wychodzę często i nie zniosłabym tego zasłaniania się itp. Ze względów finansowych byłoby to fajne no ale coś trzeba poświęcić... Kilka tyg wytrzymam dopóki będę dochodzić do siebie po cc a później będziemy wdrażać mm. Jeszcze dla mnie ważny aspekt to butelką może nakarmić tatuś/ babcia a piersią tylko mama i taka przyklejona do tego bobasa całą dobę - to nie ja 😄 uwielbiam noworodki i niemowlęta, teraz muszę się nacieszyć tym maleństwem bo to będzie moje ostatnie i będę całować, nosić, tulić patrzeć ale niekoniecznie karmiąc piersią 😄

    Obudziłam się w nocy z bólem gardła 🤦 i taka rozbita się czuję. Oby szybko przeszło

    kleopatr4, mm02 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 25 kwietnia, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Jak dla mnie forum fb niekoniecznie, nie lubię tego bałaganu, fb używam w celach prywatnych, z bliskimi znajomymi i rodziną. Dla mnie forum jest jak najbardziej wystarczające 😉

    O tym hartowaniu słyszałam ale jak byłam w ciąży 9 lat temu to położna mi powiedziała, że to nie ma sensu, więc nigdy tego nie robiłam. Moje karmienie syna trwało 6 tygodni a córki jakieś 3/4 i to była droga przez mękę z bólem. Klarara i tak jak piszesz nagle moje cycki były obiektem oglądania dla wszystkich, ja nie lubię siedzieć w domu, z dziećmi wychodzę często i nie zniosłabym tego zasłaniania się itp. Ze względów finansowych byłoby to fajne no ale coś trzeba poświęcić... Kilka tyg wytrzymam dopóki będę dochodzić do siebie po cc a później będziemy wdrażać mm. Jeszcze dla mnie ważny aspekt to butelką może nakarmić tatuś/ babcia a piersią tylko mama i taka przyklejona do tego bobasa całą dobę - to nie ja 😄 uwielbiam noworodki i niemowlęta, teraz muszę się nacieszyć tym maleństwem bo to będzie moje ostatnie i będę całować, nosić, tulić patrzeć ale niekoniecznie karmiąc piersią 😄

    Obudziłam się w nocy z bólem gardła 🤦 i taka rozbita się czuję. Oby szybko przeszło

    O matko jak zuje całą sobą Twoją wypowiedź🥰🥰 z córką nie znalazłam nikogo, kto by myślami i odczuwał jak ja. Teraz naprawdę chciałabym spróbować, ale z każdym dniem czuje, że będzie podobnie.

    Od jakiś 3-4 dni czuje tak mocno ruchy, że aż zaczyna mi to przeszkadzać. Młody kopie przeokropnie. Nie kojarzę abym z córką aż tak mocno to odczuwała. Oczywiście jak tatuś rękę przystawia to od razu jest spokój. Czuje respekt przed ojcem🤣🤣 i mam wrażenie, że dziecko leży prostopadle do podłogi. Po lewej na głowę, po środku czuje ręce a po prawej nóżki🥰

    Puszek♡ lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 25 kwietnia, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi mąż nie może puszczać brzucha 😅

    Ja od 2 tygodni z córką w domu, już i mi i jej puszczają nerwy... za długo w zamknięciu, do tego pogoda do tej pory była paskudna. Czekam na poniedziałek i wtorek jak pójdzie do przedszkola 😅

  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 25 kwietnia, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domi88 wrote:
    A ja mam wątpliwość co do grupy na fb :) jednak stracimy anonimowość, ja też nie wrzucam swoich zdjęć na fb i dziecka tym bardziej nie będę, dla mnie to forum jest wystarczające i spełnia moje potrzeby :)
    Mam takie samo zdanie:)

    Nie wiem jak Wam ale mi się skończyła faza na spanie cały czas. Nie robię już drzemek, wstaję w miarę wcześnie bez problemu. Oby to potrwało jak najdłużej 🙏
    Co do szyjki - okazuje się że byłam w błędzie bo myślałam że kiedy zaczyna się niewydolność i skracanie szyjki to da się to wyczuć. Myślałam w poprzedniej ciąży że takie napieranie na dole i ciągnięcie to to ale moja lekarka wyprowadziła mnie z błędu. Właśnie to jest najgorsze że jeśli coś złego dzieje się z szyjką to tego nie czuć. Natomiast zazwyczaj jeżeli lekarz stwierdzi że skraca się za szybko lub za wcześnie to włącza od razu luteinę także pozostaje zaufać naszym gin😉

    Ja też kupiłam dwa staniki w Sinsay za taniochę i w sumie się cieszę bo zaraz znowu muszę wymienić. A do karmienia w poprzedniej ciąży miałam staniki z Lidla i w sumie świetnie mi się sprawdzały. Tyle że ja mam mały biust

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 25 kwietnia, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o karmienie to ja bardzo walczyłam żeby karmić i jak się już udało to karmiliśmy się do 11 miesiąca. Uwielbiałam to ale mój synek nie był wymagający. Miał swoje pory w których potrzebował mleczka. Nie ciągnął mnie za cycki, nie traktował tego jak uspokajacz. Jak widziałam moją przyjaciółkę która musiała być na każde zawołanie, na każdy smutek, złość i płacz dziecka do 2 r życia to mnie ch.. strzelał. Bo to właściwie nie ona musiała wtedy byc tylko jej pierś. Jakoś mnie to odrażało. Mam nadzieję że nikogo tym wpisem nie urażę to tylko moje odczucia🙂

    kleopatr4, marti, Fomyart lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 25 kwietnia, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Wam ;)
    Ja bardzo chciałabym karmić piersią, póki co tak jak na poród - czuję podekscytowanie tym tematem, absolutnie nie boję się bólu czy dyskomfortu. Jeśli ktoś postronny bezczelnie będzie chciał mi patrzeć w cyce podczas karmienia to dostanie kopa w 🍑 ode mnie, nie będę się czaić ;)
    Ale też na ten moment chcę karmić piersią rok - tak jak WeraAnna pisze - 2 letnie dziecko jednak ma już dużą świadomość i też nigdy nie podobało mi się, jak byłam świadkiem sytuacji w których takie dzieci "dobierały" się do cycka matki przy ludziach i ryk bo mama teraz nie może... plus wydaje mi się, że przy takim dziecku z zębami to musi być jednak hardcore 😅

    marti, Fomyart lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 25 kwietnia, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W kwestii grupy na fb - osobiście wolę zostać tutaj :)
    Podoba mi się ta anonimowość, jak wiadomo najłatwiej paradoksalnie człowiek otwiera się przed osobami które go nie znają :) Plus tak jak kilka dziewczyn wcześniej, nie wrzucam swojej prywaty na profil już od wielu lat, zdjęć mojego dziecka też tam na pewno nikt nie ujrzy. Jestem już na jakiejś grupie rodzących we wrześniu, ale mam blokadę żeby się tam odezwać.
    Z drugiej strony to miałaby być tylko nasza grupa, kilkunastu osób, więc gdyby jednak większość była za przeniesieniem to jakoś przełknę to "wyjście z nory" ;) o ile faktycznie będzie rzetelnie przeprowadzona weryfikacja kto do takiej grupy dołącza.

    kleopatr4, Kira lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 25 kwietnia, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie mieszane odczucia co do karmienia piersią, na pewno na początku będę próbować ale też zależy mi żeby ktoś inny mógł nakarmić dziecko butelką więc chciałabym spróbować kpi ale wiem, że to trudna droga.

    Staniki to ja zawsze sobie chwaliłam z h&m. Jedyne z takich sieciówkowych z których nie wychodzą druty i się nie odkształcają w praniu. Z takich droższych to nie próbowałam

    Ja dziś też się obudzilam z bólem gardlam i takim ogólnym przeziębieniem chyba. Teraz partner malował sypialnie więc spaliśmy w salonie a tu dość mocno temperatura spada w nocy i chyba dlatego, na szczęście dziś już powrót do sypialni😊

    Trochę się chyba uspokoiłam z tą szyjką, jak jest taka brzydka pogoda to męczą mnie takie depresyjne myśli🤯 ale mimo wszystko staram się dużo odpoczywać w razie czego

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 25 kwietnia, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że i kp i mm i kpi ma swoje plusy i minusy. Minus ogormny przy kp to nawet jak dziecku odciagniesz mleko i tatus nakarmi to pamiętam moją pierwszą wizytę u fryzjera... włosy dramat, zaniedbane, wizyta 4 godziny, a cycyki obrzmiałe, bolesne, mleko tryskało... no koszmar. Albo pańieński mojej koleżanki gdzie większość karmiła... postanowiłyśmy posiedzieć trochę dłużej i wszystkie musiały się "doić" bo tak im mleko leciało 😅 Ale są też ogromne plusy, brak kosztów karmienia, zawsze i wszędzie ten pokarm jest w odpowiedniej temperaturze. Moja córka akurat nie traktowała cycka jak smoczek i bez problemu się odstawiłyśmy chwilę po roczku.
    Kolejna sprawa przy kp nie wiesz ile dziecko zjadło, jak są słabe przyrosty to stresy itd, przy mm nie ma tego problemu wiesz ile dziecko zjada. Ale tu znowu dobór odpowiedniego mleka... itd, itd.

    kleopatr4, Puszek♡, marti, Królowa_Śniegu lubią tę wiadomość

  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 25 kwietnia, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na fb jest dużo takich grup, ja w 2018 dołączyłam do listopadowych mamuś, na początku było bardzo intensywnie bo wszystko nowe ale od czasu jak dzieciaki skończyły ze 4 lata to w zasadzie mocno przycichło. Teraz to już mało kto tam pisze

  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 25 kwietnia, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 - ja poszłam w staniki sportowe ;) mega wygodne i do karmienia tez będą ok


    Mam fotel ;)
    438203816-1765195320556320-4011132228242794407-n.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia, 11:24

    kleopatr4, karola_b, domi88, Ojejku, blador2, blador2, Kira, Nowanna, bonassola, nutella_ lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 25 kwietnia, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chwalę się furką😎
    IMG-9735.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia, 11:26

    mimi_m, Anuszka28, karola_b, Layla205, domi88, Puszek♡, blador2, marti, Kira, Nowanna, bonassola, nutella_, Klarara, Fomyart lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
‹‹ 278 279 280 281 282 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ