X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 24 kwietnia, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Poznałam też trzy rodzaje oddechu - jak nie oddychać, jak oddychać w pierwszej fazie porodu, jak w drugiej, jak oddychać kiedy położna mówi „nie przemy”. Dostałam zalecenia i kolejna wizyta z mężem aby poznać pozycję porodowe.

    Kleopatr4, jak Ty z Trójmiasta to wybierasz się w weekend na targi dziecięce do Mama i ja? Ja się właśnie zastanawiam czy warto. Byliśmy już tam raz i obejrzeliśmy cały sklep, wszystko piękne i drogie 😃. Dużo chcemy kupi używek, więc się zastanawiam czy jest sens czaić się na jakieś rabaciki (tylko trip trap który nam się marzy musimy kupić nowy).

    Tak oddech jest najważniejszy a zarazem samym oddechem najbezpieczniej urodzić, bo robimy to nieświadomie, a mięśnie same pracują😍
    Ja byłam tam już na targach i bardzo polecam! Musicie się zapisać na grand prix Chicco!!! - niech twój ukochany wygra dla synusia samochodzik. Mojemu się udało i taka frajda to była że hej. Jest też konkurs na skręcanie krzesełka stokke na czas i może się wam trafi zamiast kupować😉
    W ten weekend akurat mam już plany, ale na kolejne na pewno się wybiorę bo uwielbiam ich szkolenia z ratownikiem. Każde kolejne dają mi więcej pewności siebie.
    To może się tam spotkamy razem na kolejnych?

    Poszukam innej stronki do załadowania fotki.
    https://files.fm/u/n2qfz7cezd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 13:12

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 24 kwietnia, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miałyście rację co to nexta, przyszedł próbny 4 pak pajaców, no cudo!

    Layla205, mimi_m, bonassola, lady_in_black lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 24 kwietnia, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie, poleciało mi mleko. No nie powiem, że się nie wzruszyłam. W tym tygodniu balony mam takie duże że już nie czuję jakby były moje🤣

    Layla205, Kira, marti, blador2, bonassola, Oela91, Anuszka28, Akczi, Królowa_Śniegu lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Layla205 Koleżanka
    Postów: 54 111

    Wysłany: 24 kwietnia, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Słuchajcie, poleciało mi mleko. No nie powiem, że się nie wzruszyłam. W tym tygodniu balony mam takie duże że już nie czuję jakby były moje🤣

    Ojejku, dla mnie to brzmi niesamowicie ☺️ ja mam też już duże, ale nic jeszcze nie leci 🤣

    preg.png
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 24 kwietnia, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to nawet nie zaglądam na strone tego Nexta chociaz ciekawi mnie :-D No ale mam totalnie wszystko po synku z listopada, wtedy jesien, teraz jesien, płeć ta sama. Nie ma czego kupować ;-) jakies butelki tylko i w zasadzie tyle z zakupów

  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 24 kwietnia, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno mnie nie było, Tydzień nadrabiałam te forum!!!

    Wczoraj mieliśmy połówkowe, synuś zdrowy, rozwija się prawidłowo, waży już ok. 340 gram 😀
    Genetyk sprawdził mi łożysko, dalej jest bardzo nisko ale szyjki nie zasłania. Mówił że mam bardzo dobrą Panią Doktor prowadzącą bo nie rzuca hasła jak większość lekarzy "łożysko przodujące" tylko dlatego że jest nisko a rodzice potem chodzą do końca ciąży zestresowani.

    Ostatnie tygodnie miałam mega stresujące, najpierw mały się tak ułożył, że wgl go nie czułam później jak się przekręcił to tak mnie wszystko bolało, że musiałam się z pracy zwalniać bo nie mogłam wytrzymać. Teraz jest okej, wczoraj leżał głową w dół, puka regularnie więc jestem spokojna.

    Inhabituel współczuję Ci tej całej sytuacji. Ja trochę czasu w Anglii w swoim życiu spędziłam i niestety nie mam dobrego zdania o Angolach... 🤬 i może lepiej się o nich nie będę wypowiadać bo to będzie strasznie niecenzuralna wypowiedź, jedyne co powiem to, że są to głąby, nieroby i brudasy, te bajki o angielskich dżentelmenach to już się dawno skończyły, tacy są ale mają po 70-80 lat reszta społeczeństwa koło takich nawet nie stała. Oczywiście są wyjątki potwierdzające regułę, nie mówię że 100% społeczeństwa takie jest..
    Ja bym zrobiła wszystko żeby im dojebać za to co Ci zrobili, nie można tak bez szacunku traktować drugiego człowieka a jeszcze kobietę w ciąży to już wgl...
    Jeśli chodzi o wyjazd do Holandii to jakby partner chciał wyjechać to śmiało pisz, podam Wam namiary na dobre agencje pracy, z dobrym zakwaterowaniem, dobrą pensją na czas. Razem przez agencję nie wyjedziecie bo agencja zapewnia zakwaterowanie tylko osobom zatrudnionym, w ciąży niestety do pracy nie przyjmą. Ewentualnie mógłby wynająć jakiś pokój czy mieszkanie prywatnie ale to jest prosta sprawa w Holandii.

    Kleopatra z praca mam tak samo. Już mi ciężko ale jakoś dziwnie mi położyć L4. Mam w planach iść na zwolnienie dopiero w czerwcu.
    Teraz na majówkę wzięliśmy urlop i jedziemy nad morze więc mam nadzieję, że trochę odpocznę i jakoś ten maj do długiego weekendu na Boże Ciało wytrzymam i w pierwszym/drugim tygodniu czerwca zacznę odpoczywać.

    Wózek wybrałam Cybex Priam ale go jeszcze na oczy nie widziałam 🙈 po majówce jedziemy do Koszalina obejrzeć go jak i inne modele.
    Z wyprawki generalnie nic jeszcze nie kupiłam. Dostałam od koleżanki ciuszki ale rozmiary 68-80 wiec takie późniejsze za to na vinted w ulubionych mam tego od groma i chyba będę po majówce powoli coś kupować. Pojadę też na sklepy trochę się rozejrzeć.
    Podgrzewacz i sterylizator 2w1 kupie z firmy Lionelo, podobno dobre.
    Laktator myślałam Philips ale są drogie więc chyba zostane przy Neno Bella Twin albo Camino jeszcze nie wiem ale mam nadzieję, że nie będzie jak piszecie i mi sutki nie odpadną z bólu 😂

    Dodatkowo powiem Wam, że w kilka dni podjęliśmy decyzję, że kupujemy dom w szeregowcu, nowiutko postawiony i się przeprowadzamy. Także dzieje się u nas :D (ta przeprowadzka to może na Boże Narodzenie jak się uda bo budowa jeszcze trwa ale ekscytacja jest)

    Dzisiaj idę na pierwsze zajęcia ze szkoły rodzenia i ciekawa jestem jak to wszystko wygląda. Po zajęciach z położną są spotkania z fizjoterapeutką uroginekologiczną, akurat dzisiaj nie będę mogła na nich zostać ale fajnie że jest taka opcja całkiem za darmo. Ah i na zajęcia z oddychania tez możemy chodzić 2 razy w tygodniu, no zapowiada się fajnie

    My z gotowania zrezygnowaliśmy i wykupiliśmy obiady na miesiąc więc gotujemy tylko w weekendy i nie ma problemu co by tu zrobić na obiad.

    ale się rozpisałam... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 14:25

    Oela91, Aaga, Layla205, Nowanna, Królowa_Śniegu lubią tę wiadomość

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 24 kwietnia, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra, ja moich cyckow nawet nie tykam, żeby mi czasem coś nie poleciało. W sumie nigdy się nic takiego nie zdarzyło ale kto wie. Ja szczerze wam powiem, że nie przepadam za karmieniem piersią, no nie lubię i tyle 🤦 będę karmić kilka tyg bo tak mi głupio że mogłabym a nie chce ale psychicznie mnie to wykańcza jest niekomfortowe dla mnie. Wolę zdecydowanie butelkę i mm... Wiem że większość jest innego zdania i super bo to najlepsze dla dzieci 💓

    Ja dziś znowu chodziłam po SH i oczywiście kupiła pełno fajnych ciuszków 🤣 wszystkie w rozmiarach 56/62 więc w zasadzie na początek mamy już, jeszcze jakiś lekki kombinezon znajdę, czapeczki, skarpeteczki i wyprawka ciuszków gotowa. Dziś znowu oglądałam wozkiyw sklepach 🙃 oczywiście carello nigdzie nie było ale wpadł mi w oko jeszcze Anex IQ fajniutki, mega lekki, zgrabny kolejny do mojej listy ☺️

    Kurcze już mi coraz ciężej gdzieś tak chodzić, dziś mnie siostra namówiła i nie nadążałam za nią. Wolę sama iść i nie musieć się dostosowywać do nikogo. Szukałam dla siebie jakichś ciuchów ciazowych na upały ale nic nie ma stacjonarnie, dramat

    mm02 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Oela91 Ekspertka
    Postów: 179 296

    Wysłany: 24 kwietnia, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Czasem mam podobnie z tymi ruchami😉 bardzo drażni mnie jak np ktoś mnie dotyka. Miałam w pracy taka koleżankę co wiecznie mnie za rękę, ramię łapała. Ile ja się z nią namęczyłam. Nie zrozumiała, skończyło się jak na emeryturę odeszła. Moje ciało jest moje.. i czasem to ruszające maleństwo mi też przeszkadza.. bo nie jest moim ciałem.. mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi

    Noo! ja tez tego niecierpie! M

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września, 23:30

  • nutella_ Autorytet
    Postów: 2023 3406

    Wysłany: 24 kwietnia, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Dziś znowu oglądałam wozkiyw sklepach 🙃 oczywiście carello nigdzie nie było ale wpadł mi w oko jeszcze Anex IQ fajniutki, mega lekki, zgrabny kolejny do mojej listy ☺️
    My przez "przypadek" kupiliśmy Anex m/type. Wczoraj doszedł. A przypadek polegał na tym, że upatrzyłam na olx używany. Kolorystyka rzadko spotykana - no miłość od pierwszego wejrzenia. Umówiliśmy się na oglądanie, ale w związku z tym że kawałek drogi od nas i jednak 1100 zł to stwierdziłam, że jeszcze poczytam o nim, bo nie wiem czy warto jechać. I tak trafiłam na nówkę sztukę za 1899 zł (przecena z 3799 zł). Po zakupie zaraz sklep zmienił cenę, więc myślałam że nie wyślą, a tu wczoraj doszedł 🤭
    Fajnie się jeździ (przynajmniej w warunkach domowych), akceptowalne jest dla mnie składanie i wszystkie akcesoria. Jedyny minus to kolor. Chciałam czarny lub musztardę, a mamy mocca (w sklepie to kolor różowy, a rzeczywiście to takie ciemne kakao wpadające we wrzosowy). No, ale ... Chyba i tak nie powinnam narzekać 🤭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 15:16

    👩31 lat 👨‍🦱 35 lata
    2015 💔
    👶 Julia 9 lat
    👶Antoni 7 lat
    Termin: 29.09.2024 Zosia 🩷
    preg.png[/url]
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 503 1007

    Wysłany: 24 kwietnia, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ja, mam na wieczór wielkie cycki aż mąż zauważył ostatnio 😂
    Moja twarz wygląda jakbym miała różyczkę i ospe takie 2w1 😂🙈🙈🙈

    Aaga lubi tę wiadomość

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • nutella_ Autorytet
    Postów: 2023 3406

    Wysłany: 24 kwietnia, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuszka28 wrote:
    Ja, mam na wieczór wielkie cycki aż mąż zauważył ostatnio 😂
    Moja twarz wygląda jakbym miała różyczkę i ospe takie 2w1 😂🙈🙈🙈
    O ta twarz to opis mojej. Jeszcze dziś usłyszałam komentarz, że córcia działa, bo mamusi urodę odbiera... 😂 Podnoszący na duchu 🤭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 15:30

    Aaga, Kira lubią tę wiadomość

    👩31 lat 👨‍🦱 35 lata
    2015 💔
    👶 Julia 9 lat
    👶Antoni 7 lat
    Termin: 29.09.2024 Zosia 🩷
    preg.png[/url]
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 503 1007

    Wysłany: 24 kwietnia, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nutella_ wrote:
    O ta twarz to opis mojej. Jeszcze dziś usłyszałam komentarz, że córcia działa, bo mamusi urodę odbiera... 😂 Podnoszący na duchu 🤭


    U mnie to się nie sprawdza, czekam na Syna 🤣🙈

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 24 kwietnia, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Kurczę, wczoraj zapomniałam tutaj wejść i dziś nadrabiałam kilkadziesiąt minut chyba 😅.

    Mam tak cudowną fizjoterapeutkę uroginekologoczna, jestem tak wdzięczna że na nią trafiłam kilka lat temu. Cudowna dziewczyna. Ponoć wszystko ok, nie mam napięć, nic mnie w sumie nie boli poza ledzwiami czasami. Nawet nie czułam tych pachwin o których pisałyście kiedyś. Rozejście mięśnia prostego mam 1cm co ponoć oznacza, że nie ma rozejścia, ale nie znam się, muszę doczytać. Poznałam też trzy rodzaje oddechu - jak nie oddychać, jak oddychać w pierwszej fazie porodu, jak w drugiej, jak oddychać kiedy położna mówi „nie przemy”. Dostałam zalecenia i kolejna wizyta z mężem aby poznać pozycję porodowe.

    Kleopatr4, jak Ty z Trójmiasta to wybierasz się w weekend na targi dziecięce do Mama i ja? Ja się właśnie zastanawiam czy warto. Byliśmy już tam raz i obejrzeliśmy cały sklep, wszystko piękne i drogie 😃. Dużo chcemy kupi używek, więc się zastanawiam czy jest sens czaić się na jakieś rabaciki (tylko trip trap który nam się marzy musimy kupić nowy).

    A jak coś Dziewczyny dzisiaj -20% na artykuły dziecięce w H&M.

    Ja mam ostatnio jakiś zjazd jeśli chodzi o gotowanie. Nie mam pomysłów, ciągle mam wrażenie że jemy to samo. Codziennie gotuję nam obiad. W sumie śniadanie, drugie śniadanie, obiad i kolację xD więc mimo diet od instadietetykow, przepisów z instagrama itd nie mam już pomysłów 😵‍💫. Czy któraś też tak ma? Musze rozważyć gotowanie obiadów chociaż na dwa dni, żeby jeden dzień mieć z głowy.

    A zdjęcia wózka Kleopatry mi się nie otwierają 😞 „strona nie istnieje”. Nie wiem dlaczegoz
    Też mam wrażenie, że mam aktualnie mało urozmaiconą dietę. Obiadowo królują u mnie makarony (pełnoziarniste)- głównie spagetti z pomidorami lub ze szpinakiem. Rzadko mam ochotę na mięso, jeśli już to wołowinę (ostatnio robiliśmy burgery). Dzisiaj dla odmiany kasza jaglana że szpinakiem i burakiem 🙂 trochę brakuje mi zup, ale nie mam na nie weny 🙄

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 24 kwietnia, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mi ktoś dotknie brzuch to chyba dostanie w łeb ale to zawsze się dzieje tak nagle i z zaskoczenia, że ja też nie potrafię zareagować. Nagle mój brzuch stał się dobrem publicznym czy co?

    Nutella a mi się właśnie taki kolor mokka wózka bardzo podoba 🙃 niezłą okazję upolowałaś. Miałam kiedyś czarny wózek i jak zaczela blaknąć budka od słońca to sprzedałam bo nie mogłam na to patrzeć dlatego teraz celuje w beżowy, ewentualnie szary 🙂

    Mi coraz częściej twardnieje brzuch, mam brać 3 razy dziennie magnez a jak nie pomoże to nospe, dr stwierdziła, z to za wcześnie i musimy działać, więc mam dużo odpoczywać.

    Oela91, lady_in_black lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 24 kwietnia, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Mnie już powoli zaczynają nerwy brać... praktycznie codziennie mam telefony z pracy. Bywam tam nawet 2x w tygodniu. Byłam w poniedziałek i szefowa mi zostawiła kartkę z "tematami". Jakby jestem na L4, ryzykuje, że jak będę w tym czasie miała kontrole z ZUSu to mi cofnął świadczenie, a oni idą w tym coraz dalej. Muszę przestać odbierać telefony... Człowiek chce być w porządku, ale grubo przeginają w drugą stronę :/

    No powiem Ci, że ja mimo że mam super przełożonych to trochę bałbym się na L4 cokolwiek robić w pracy.

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 24 kwietnia, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kira wrote:
    My mamy tak na fb grupie ze jest tylko jeden post dziennie i pod nim toczą się dyskusje 😉 Oddzielne posty były o historiach porodowych, o wyprawce czy rozszerzaniu diety 😁
    I bardzo sobie chwale, bo jednak fotka imię i jakoś bardziej potrafię skumać kto jest kto a tu się gubię 🙈 No i czy to fotkami z sesji ciążowych, bobasów można się dzielić do woli. No i u nas idzie już 3rok jak jesteśmy na tej grupie i codziennie jest dosyć aktywnie. I powiadomienia wyskakują to cyk i już zajrzę, a tu jednak nie lubię. Jestem bo jestem, bo fajnie mieć pogląd i wsparcie dziewczyn w tej samej sytuacji ❤️ Ale nie lubię tej aplikacji
    Mnie w tej aplikacji bardzo męczy cytowanie. Szkoda, że nie można zaznaczać postów do których chce się odnieść i później na wszystkie odpowiedzieć w jednej wiadomości. Może my z mamusiami 2013 nie potrafimy korzystać z FB możliwości po prostu. Bo w sumie dużo ludzi sobie chwali. Ja np bardzo lubię grupy zwierzęce. Jestem w kociej i psiej grupie i super mi się one sprawdzają. Także faktycznie może coś w tym być.

    Królowa_Śniegu, Kira lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 24 kwietnia, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Słuchajcie, poleciało mi mleko. No nie powiem, że się nie wzruszyłam. W tym tygodniu balony mam takie duże że już nie czuję jakby były moje🤣

    A ja nadal noszę biustonosze sprzed ciąży 🥰 jedynie co się zmieniło to brodawki mi strasznie ściemniały i takie brzydkie się zrobiły. Wczoraj mi fiszbin pękł w moim najulubienszym. Muszę dziś coś zamówić i chyba już do karmienia kupię. Jak macie coś do polecenia to chętnie zerkne. Ogólnie to jestem fanką biustonoszy firmy Ava.

    Puszek♡ lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 24 kwietnia, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobilam🥰
    Oznajmiam, że kolejny zakup wyprawkowy odhaczony. Kupiłam dziś wózek.
    Zdecydowalam się na ten Bebetto Holland z komisu. Jeszcze w między czasie przecenili go z 1200 na 980zl. Spacerówka nowa, nieużywana. Gondola w stanie bardzo dobrym. A stelaż bez rys.
    Pomału do przodu 🥰

    nutella_, bonassola, Anuszka28, lady_in_black, Nowanna, Królowa_Śniegu, Kira, Puszek♡ lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 24 kwietnia, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti wrote:
    Dawno mnie nie było, Tydzień nadrabiałam te forum!!!

    Wczoraj mieliśmy połówkowe, synuś zdrowy, rozwija się prawidłowo, waży już ok. 340 gram 😀
    Genetyk sprawdził mi łożysko, dalej jest bardzo nisko ale szyjki nie zasłania. Mówił że mam bardzo dobrą Panią Doktor prowadzącą bo nie rzuca hasła jak większość lekarzy "łożysko przodujące" tylko dlatego że jest nisko a rodzice potem chodzą do końca ciąży zestresowani.

    Ostatnie tygodnie miałam mega stresujące, najpierw mały się tak ułożył, że wgl go nie czułam później jak się przekręcił to tak mnie wszystko bolało, że musiałam się z pracy zwalniać bo nie mogłam wytrzymać. Teraz jest okej, wczoraj leżał głową w dół, puka regularnie więc jestem spokojna.

    Inhabituel współczuję Ci tej całej sytuacji. Ja trochę czasu w Anglii w swoim życiu spędziłam i niestety nie mam dobrego zdania o Angolach... 🤬 i może lepiej się o nich nie będę wypowiadać bo to będzie strasznie niecenzuralna wypowiedź, jedyne co powiem to, że są to głąby, nieroby i brudasy, te bajki o angielskich dżentelmenach to już się dawno skończyły, tacy są ale mają po 70-80 lat reszta społeczeństwa koło takich nawet nie stała. Oczywiście są wyjątki potwierdzające regułę, nie mówię że 100% społeczeństwa takie jest..
    Ja bym zrobiła wszystko żeby im dojebać za to co Ci zrobili, nie można tak bez szacunku traktować drugiego człowieka a jeszcze kobietę w ciąży to już wgl...
    Jeśli chodzi o wyjazd do Holandii to jakby partner chciał wyjechać to śmiało pisz, podam Wam namiary na dobre agencje pracy, z dobrym zakwaterowaniem, dobrą pensją na czas. Razem przez agencję nie wyjedziecie bo agencja zapewnia zakwaterowanie tylko osobom zatrudnionym, w ciąży niestety do pracy nie przyjmą. Ewentualnie mógłby wynająć jakiś pokój czy mieszkanie prywatnie ale to jest prosta sprawa w Holandii.

    Kleopatra z praca mam tak samo. Już mi ciężko ale jakoś dziwnie mi położyć L4. Mam w planach iść na zwolnienie dopiero w czerwcu.
    Teraz na majówkę wzięliśmy urlop i jedziemy nad morze więc mam nadzieję, że trochę odpocznę i jakoś ten maj do długiego weekendu na Boże Ciało wytrzymam i w pierwszym/drugim tygodniu czerwca zacznę odpoczywać.

    Wózek wybrałam Cybex Priam ale go jeszcze na oczy nie widziałam 🙈 po majówce jedziemy do Koszalina obejrzeć go jak i inne modele.
    Z wyprawki generalnie nic jeszcze nie kupiłam. Dostałam od koleżanki ciuszki ale rozmiary 68-80 wiec takie późniejsze za to na vinted w ulubionych mam tego od groma i chyba będę po majówce powoli coś kupować. Pojadę też na sklepy trochę się rozejrzeć.
    Podgrzewacz i sterylizator 2w1 kupie z firmy Lionelo, podobno dobre.
    Laktator myślałam Philips ale są drogie więc chyba zostane przy Neno Bella Twin albo Camino jeszcze nie wiem ale mam nadzieję, że nie będzie jak piszecie i mi sutki nie odpadną z bólu 😂

    Dodatkowo powiem Wam, że w kilka dni podjęliśmy decyzję, że kupujemy dom w szeregowcu, nowiutko postawiony i się przeprowadzamy. Także dzieje się u nas :D (ta przeprowadzka to może na Boże Narodzenie jak się uda bo budowa jeszcze trwa ale ekscytacja jest)

    Dzisiaj idę na pierwsze zajęcia ze szkoły rodzenia i ciekawa jestem jak to wszystko wygląda. Po zajęciach z położną są spotkania z fizjoterapeutką uroginekologiczną, akurat dzisiaj nie będę mogła na nich zostać ale fajnie że jest taka opcja całkiem za darmo. Ah i na zajęcia z oddychania tez możemy chodzić 2 razy w tygodniu, no zapowiada się fajnie

    My z gotowania zrezygnowaliśmy i wykupiliśmy obiady na miesiąc więc gotujemy tylko w weekendy i nie ma problemu co by tu zrobić na obiad.

    ale się rozpisałam... :)

    Marti, byłabym się wykupować obiady w trakcie ciąży. Chodzi mi o toksoplazmozę. Nie wiadomo czy wszystko dokładnie myją, czy używają np drewnianych łyżek, które są siedliskiem bakterii.

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 24 kwietnia, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Kleopatra, ja moich cyckow nawet nie tykam, żeby mi czasem coś nie poleciało. W sumie nigdy się nic takiego nie zdarzyło ale kto wie. Ja szczerze wam powiem, że nie przepadam za karmieniem piersią, no nie lubię i tyle 🤦 będę karmić kilka tyg bo tak mi głupio że mogłabym a nie chce ale psychicznie mnie to wykańcza jest niekomfortowe dla mnie. Wolę zdecydowanie butelkę i mm... Wiem że większość jest innego zdania i super bo to najlepsze dla dzieci 💓

    Ja dziś znowu chodziłam po SH i oczywiście kupiła pełno fajnych ciuszków 🤣 wszystkie w rozmiarach 56/62 więc w zasadzie na początek mamy już, jeszcze jakiś lekki kombinezon znajdę, czapeczki, skarpeteczki i wyprawka ciuszków gotowa. Dziś znowu oglądałam wozkiyw sklepach 🙃 oczywiście carello nigdzie nie było ale wpadł mi w oko jeszcze Anex IQ fajniutki, mega lekki, zgrabny kolejny do mojej listy ☺️

    Kurcze już mi coraz ciężej gdzieś tak chodzić, dziś mnie siostra namówiła i nie nadążałam za nią. Wolę sama iść i nie musieć się dostosowywać do nikogo. Szukałam dla siebie jakichś ciuchów ciazowych na upały ale nic nie ma stacjonarnie, dramat

    Puszek, ja też z tych antypiersiowych. No niestety dla mnie to jest męczarnia i nic przyjemnego. Muszę karmić na leżąco, na boku bo inaczej mi niewygodnie i wszystko mnie boli. Będąc u kogoś szukać miejsca, pokoju gdzie mogłam wywalić cyca dla mnie koszmar. Postanowiłam, że będę karmiła córkę pół roku i odliczałam aż ten czas minie by wreszcie przejść na mm. Teraz też tak planuje, nie wiem czy nie przejdę na mm nawet po 3 miesiącach.
    Także nie jesteś sama.

    A ciuchy to teraz tyle tego jest z fajnych materiałów, że nie muszą być typowo ciążowe. Wczoraj np kupiłam sobie zajebistą spódnicę ołówkową prążkowaną tak elastyczną, że dwa brzuchy by się zmieściły. 😅 Te ciążowo typowe ubrania to nawet mi się nie podobają często.

    Puszek♡ lubi tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 276 277 278 279 280 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ