X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 104 78

    Wysłany: 23 kwietnia, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Jest jeszcze któraś około 18tc, która nie czuje ruchów? :/

    Hej, ja jestem dzisiaj dokładnie 18w0d i nie czuję 🤔 a łożysko jest na dnie, otyłości nie mam (chociaż już ponad 5kg do przodu 😰). Też sie zastanawiam kiedy coś konkretnego poczuje 😂

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • Kira Autorytet
    Postów: 620 1495

    Wysłany: 23 kwietnia, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku Wy takie zorientowane ile kg na plusie, a ja nawet się nie wazę 😂 W pierwszej ciazy co piątek foteczka, ważonko, wpis do segregatora 🫶 A teraz muszę sprawdzać w apce w którym tyg jestem, bo po prostu czas tak zasuwa ze nie wierze ze to już ponad połowa 😅
    Tak mnie na słodkie ciśnie od dwóch tygodni, że może jednak powinnam wejść na tą wagę 😂😂

    mm02, lady_in_black, Anuszka28, kleopatr4, Nowanna lubią tę wiadomość

    💙2022
    28.12.23 ⏸️🍀
    30.03.24 chłopiec 💙
    preg.png
  • Oela91 Ekspertka
    Postów: 179 296

    Wysłany: 23 kwietnia, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Jest jeszcze któraś około 18tc, która nie czuje ruchów? :/

    Ja nie czuje, ostatnio zaczelam kłaść dłonie na brzuchu usiłując cos wyczuć ale dalej nie mam pewności co to za przelewania i czy mogą być to ruchy czy coś innego. Wierze, ze jak będą ruchy to nie będę miała watpliwości. Łożysko na przedniej ścianie pozdrawia. W ostatni czwartek prowadząca pytała czy czuje ruchy i powiedziałam, ze nie i ze łożysko na przedniej ścianie, to machnęła ręka i powiedziała ze jeszcze chwile.

    Ale bardzo się cieszę z tego detektora, nie dałabym rady bez niego :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 17:57

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 23 kwietnia, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobitki, wspominałam kiedyś że mam klika ciuszków dla dziewczynki. Okazuje się że to bardziej na taką 2-3latkę. Czy któraś z Was jest chętna żebym jej to oddała? Bo trochę szkoda mi tego do śmieci wyrzucać. Może macie w rodzinie lub wśród przyjaciół taką dziewczynkę albo macie gdzie przechować dla swojej. Link do zdjęć

    https://ibb.co/Y7yCkPX

    preg.png
  • Inhabituel Przyjaciółka
    Postów: 100 214

    Wysłany: 23 kwietnia, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuję ruchy jakoś od końcówki 15 tygodnia, aktualnie już czuję kilka razy na dzień jakieś puknięcia i też jak się przemieszcza. Dziś miałam taką dyskusję z babcią czy chłopcy rodzą się więksi czy to nie ma znaczenia jaka płeć ale w sumie to różne są te wagi dzieci po urodzeniu i ciężko to stwierdzić. A jakie jest wasze zdanie? 🤭
    Czasami się zastanawiam czy ubranka 56 wgl wejdą na synka jakby się okazało, że 4kg człowieka 😅

    preg.png
  • Oela91 Ekspertka
    Postów: 179 296

    Wysłany: 23 kwietnia, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    U mnie w pracy coraz gorzej sobie radzę…
    Zapominam o „drobnych” rzeczach. Pisząc notatki podczas spotkań zaczynam i nie dokańczam. Po prostu nie dowożę:”)

    Boże jak ja cię rozumiem,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września, 23:30

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 23 kwietnia, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oela ja najpierw w obydwu ciążach mam ze środka te ruchy, a takie pod ręką później

    Inhabituel mój syn w 37 tc urodził się 2800 i 52 cm, rozmiar 56 był na niego za duży, więc teraz też kupuję od 56, a moja kuzynka miała cc z córką, przed cc z usg waga 4000, a Ala urodziła się 4920 i 62 cm🤭

    Chyba większość z nas ma łożysko na przedniej ścianie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 19:05

    Oela91 lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 23 kwietnia, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam na tylnej ale te ruchy to takie nie wiem, niby są a w sumie delikatne. U mnie 18t0d. Ponoć w drugiej szybciej czuć bo juz wiesz czego sie spodziewać, może i tak, wydaje mi sie, ze rozpoznaje ale jeszcze słabe to. W pierwszej nie pamiętam kiedy poczułam.

    Kira - ja to samo, waga raczej bez wielkich zmian ale zdjęcia to nie mam jeszcze żadnego ;-)aż mi głupio, zrobie sobie jakieś dziś bo będzie wstyd przed dzieckiem, że żadnych fot matka nie robiła

    :-p To chyba dlatego, że tak sie z tą ciążą czaje zarówno w pracy jak i długo przed rodziną. Dłużej te starania trwały i tak nie mogłam uwierzyć, że sie udało w końcu. W ogóle cały czas sie nie czuje jakoś specjalnie ciążowo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 18:51

    kleopatr4, Kira lubią tę wiadomość

  • Kira Autorytet
    Postów: 620 1495

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inhabituel wrote:
    Ja czuję ruchy jakoś od końcówki 15 tygodnia, aktualnie już czuję kilka razy na dzień jakieś puknięcia i też jak się przemieszcza. Dziś miałam taką dyskusję z babcią czy chłopcy rodzą się więksi czy to nie ma znaczenia jaka płeć ale w sumie to różne są te wagi dzieci po urodzeniu i ciężko to stwierdzić. A jakie jest wasze zdanie? 🤭
    Czasami się zastanawiam czy ubranka 56 wgl wejdą na synka jakby się okazało, że 4kg człowieka 😅

    Mój się urodził 4kg równo i 56 pasowaly elegancko. Dzieciaki są takie pokurczone, że pływają w tych ciuszkach na początku 🥰

    💙2022
    28.12.23 ⏸️🍀
    30.03.24 chłopiec 💙
    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny, za otuchę. Wiecie co powiedzieć.
    Trochę mi lepiej. Uleży mi się to pewnie i w przyszłym tygodniu z inna energią będę działać. Po trochu będę zamykać swoje rzeczy… O ile głowa pozwoli to wizja zwolnienia tempa zrobi mi dobrze i zmotywuje.

    Mimi, właśnie tak z tym 13.05 to wychodzi w sam raz, bo 14ego mam wizytę u prowadzącej.
    Jutro i czwartek całe biuro oprócz mnie i nowej projektantki będzie w delegacji, a jako że w czwartki i piątki pracuję zdalnie, to pojawię się fizycznie jeszcze 6 razy.
    I tłukę sobie do głowy że to już tak niedługo i to będzie musiało mnie motywować. Nie mogę się wysypać, choć naprawdę to jak mnie ten 18 tydzień zaskoczył to jest niesamowite… może wzrasta progesteron? Bo skąd te mdłości? A wymioty to już w ogóle😓

    Oela91 lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Kira Autorytet
    Postów: 620 1495

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Oela ja najpierw w obydwu ciążach mam ze środka te ruchy, a takie pod ręką później

    Inhabituel mój syn w 37 tc urodził się 2800 i 52 cm, rozmiar 56 był na niego za duży, więc teraz też kupuję od 56, a moja kuzynka miała cc z córką, przed cc z usg waga 4000, a Ala urodziła się 4920 i 62 cm🤭

    Chyba większość z nas ma łożysko na przedniej ścianie

    Ja mam na tylnej 😁✌️ I w pierwszej ciazy tez tak miałam. Mój bobo to już tak śmiga, że telefonem jestem w stanie nagrać wygibasy przez brzuch. A stary twierdzi nadal, że nic nie czuje. Cisne mu ze ma skore jak nosorożec 😂😂

    mm02 lubi tę wiadomość

    💙2022
    28.12.23 ⏸️🍀
    30.03.24 chłopiec 💙
    preg.png
  • Kira Autorytet
    Postów: 620 1495

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mm02 wrote:
    Ja mam na tylnej ale te ruchy to takie nie wiem, niby są a w sumie delikatne. U mnie 18t0d. Ponoć w drugiej szybciej czuć bo juz wiesz czego sie spodziewać, może i tak, wydaje mi sie, ze rozpoznaje ale jeszcze słabe to. W pierwszej nie pamiętam kiedy poczułam.

    Kira - ja to samo, waga raczej bez wielkich zmian ale zdjęcia to nie mam jeszcze żadnego ;-)aż mi głupio, zrobie sobie jakieś dziś bo będzie wstyd przed dzieckiem, że żadnych fot matka nie robiła

    :-p To chyba dlatego, że tak sie z tą ciążą czaje zarówno w pracy jak i długo przed rodziną. Dłużej te starania trwały i tak nie mogłam uwierzyć, że sie udało w końcu. W ogóle cały czas sie nie czuje jakoś specjalnie ciążowo

    Poczekaj poczujesz się ciążowo w upały 😂 Jak normalnie mogę leżeć godzinami na słońcu tak w ciazy umieram, spać się nie da.. pierwszego syna urodziłam koniec sierpnia i mówiłam ze nigdy więcej ciazy z końcówka w lato ha ha ha 😎🤡
    I pewnie skończę z cc na 1 lub 2 września 😂✌️
    Zobaczysz jeszcze będziemy w środku nocy tu wszystkie pisać wkurzone 😂😂

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    💙2022
    28.12.23 ⏸️🍀
    30.03.24 chłopiec 💙
    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z miłych rzeczy… to przyjechał dziś nasz wózeczek do sklepu o którym pisałam i go kupiliśmy. Kolor okazał się fajnym beżykiem. W środku kolor cieplejszy niż na zewnątrz w świetle dziennym, ale oboje zaakceptowaliśmy. Były ze dwa zadrapania pofabryczne i odstające niteczki i udało się opuścić 150 zł. W końcu mam z głowy i już fura czeka w piwnicy na jesień🍂
    Jest dobrze zrobiony, ma super funkcje i składa się łatwo i jest lekka każda część. Pan w sklepie był pod wrażeniem wykonania i rozmyśla czy nie wprowadzić go na ekspozycję.

    Babcia też nas obdarowała prezentami z listy zakupów (kocyk pleciony i ręcznik do kąpieli), także pod koniec dnia chmury nade mna się rozeszły.

    Fotki wózka
    https://ibb.co/hdLx4cZ
    https://ibb.co/M9r2wPD

    PS to jest totalnie venicci tinum

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 21:29

    Layla205, Puszek♡, Nowanna, bonassola, marti lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kira wrote:
    Zobaczysz jeszcze będziemy w środku nocy tu wszystkie pisać wkurzone 😂😂
    Ej! To będzie poniekąd urocze, że będziemy miały chociaż siebie😅

    Kira, blador2, Anuszka28 lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Kira Autorytet
    Postów: 620 1495

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Ej! To będzie poniekąd urocze, że będziemy miały chociaż siebie😅

    Dlatego liczę na to, że w prędzej czy później grupowo przeniesiemy się na fb. My z dziewczynami z pierwszej ciazy założyliśmy grupe właśnie tam. Wrzucamy codziennie jakiegoś mema i pod nim są dyskusje 😉
    Jest to wg mnie wygodniejsze i przede wszystkie prywatne. Bo wiecie jak się Bombelki wyklują to się posramy i tak żeby foteczki powrzucać 🥰 Czy to piękne czy to zarzygane ✌️
    A tutaj sobie tego nie wyobrażam 😂🙈

    Co do Twojego wózka to ten rodzaj rączki jest najlepszy na świecie. Ja w pierwszym pomyśle chciałam mieć łamaną KONIECZNIE. Już nie pamietam o co mi chodziło. Chyba o to, ze ja kurdupel a tatuś wysoki. Jednak nie udało się wybrać wózka idealnego i odpuściłam tą rączkę finalnie. Chryste jak pomyśle ze miałabym mieć łamaną to bym oszalała. A tu cyk jedna ręka w windzie składam, za sekunde już rozłożona. Cud miód maliny❤️

    kleopatr4, Akczi, Anuszka28 lubią tę wiadomość

    💙2022
    28.12.23 ⏸️🍀
    30.03.24 chłopiec 💙
    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatr4 robiłam porządki w telefonie i mam screena z marca tego wózka do obejrzenia na żywo 😉 fajny!

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 503 1007

    Wysłany: 23 kwietnia, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Ej! To będzie poniekąd urocze, że będziemy miały chociaż siebie😅


    Mnie to zawsze wkurzało, że Stary spał i chrapał a ja się męczyłam. To chociaż Was mam i seriale ❤️🙂

    Kira lubi tę wiadomość

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 23 kwietnia, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kira wrote:
    Dlatego liczę na to, że w prędzej czy później grupowo przeniesiemy się na fb. My z dziewczynami z pierwszej ciazy założyliśmy grupe właśnie tam. Wrzucamy codziennie jakiegoś mema i pod nim są dyskusje 😉
    Jest to wg mnie wygodniejsze i przede wszystkie prywatne. Bo wiecie jak się Bombelki wyklują to się posramy i tak żeby foteczki powrzucać 🥰 Czy to piękne czy to zarzygane ✌️
    A tutaj sobie tego nie wyobrażam 😂🙈

    Co do Twojego wózka to ten rodzaj rączki jest najlepszy na świecie. Ja w pierwszym pomyśle chciałam mieć łamaną KONIECZNIE. Już nie pamietam o co mi chodziło. Chyba o to, ze ja kurdupel a tatuś wysoki. Jednak nie udało się wybrać wózka idealnego i odpuściłam tą rączkę finalnie. Chryste jak pomyśle ze miałabym mieć łamaną to bym oszalała. A tu cyk jedna ręka w windzie składam, za sekunde już rozłożona. Cud miód maliny❤️
    Faktycznie tutaj każdy z zewnątrz może sobie wszystko przeczytać🙂

    kleopatr4, Kira lubią tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 23 kwietnia, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju, dziewczyny zamarzłam.
    Byłyśmy na próbie w kościele. Pół godziny stania przed kościołem zanim te dzieci ustawili...
    Zamiast zrobić tą próbę przed wieczorną mszą np o 16:00 to dopiero o 19:00 i przed 21:00 byłyśmy w domu 🤦 a jutro szkoła.
    Szybka kąpiel i do spania.
    Nawet Librusa nie sprawdziłam czy na jutro jest coś do szkoły, bo nie opłacało nam się jechać do domu po szkole i poczekałyśmy i kuzynki.
    Próbuję się wygrzać pod kołdrą okryta po uszy...

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 24 kwietnia, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra to super wygląda, a Ty nie jesteś przypadkiem z okolic Rz? Gdzie go zamawialiście?

    preg.png
‹‹ 274 275 276 277 278 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ