X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Fomyart Ekspertka
    Postów: 127 241

    Wysłany: 26 kwietnia, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś oficjalnie kończę szkołę
    O 11 mam zakończenie i później odebranie świadectw ,jak tam ustoje będzie hit .

    Co do karmienia ja napewno chce przejść na kpi i mam już laktator na dwie piersi co miał bardzo dobre opinie na różnych stronach
    Nie wyobrażam sobie dwóch dziecków wykarmić bez odciągania bo no było by dużo płaczu
    Ty jedno do cyca , drugie ryczy bo też chcę ,to jak tamto skończy odkładasz na poduszkę karmiącą i bierzesz drugiego , po czym ten pierwszy wrzask bo pielucha pełna. Nie przeżyłabym tego tymbardziej że mojego chłopa często na zmianę 24 h potrafią dać
    Na dodatek chce mieć kontrolę ile dzieci jedzą itd
    Co do karmienia dwulatków czy trzylatków piersią sądzę że dziecko ma już tak rozwinięty układ pokarmowy że bez mleka sobie poradzi , a no takie dzieci często nie rozumieją że w miejscu publicznym nie wypada odrywać takich części ciał i same mamie koszulkę zdejmują
    Kiedyś byłam świadkiem w Biedronce jak dziecko siedzące w koszyku tak na oko dwuletnie, krzyknęło na cały sklep ,, Jeść " szybko zsunęło bluzkę matki do góry,stanik prawie że jej wyrwało i się zassało

    Aaga, marti, Anuszka28, Kira lubią tę wiadomość

    🤱19 lat🧑‍🍼24 lat
    Starania od 5 maja 2023
    7. Lutego 2024⏸️
    8 lutego 2024 USG o dwa maluszki 5 tygodni
    👶1.35 cm
    👶1.52cm
    23.02 USG ,maluszki 7 tygodni,dwa bijące serduszka ❤️❤️
    15.03 USG
    👶4.33 cm
    👶4.10cm
    03.04 USG
    Znamy płeć 🩵🩵
    Termin porodu 15-17 września 🥹
    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 353 350

    Wysłany: 26 kwietnia, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    No i pospane...
    Mam napad wilczego głodu, a nie chce mi się wstawać🙈
    Do tego młody coś uciska i bolą mnie narządy z prawej strony brzucha.
    Oglądałam filmik jak się rozmieszczają organy w ciąży i powiem Wam dziewczyny, że mamy święte prawo do bóli, zawrotów, narzekania i odpoczynku😁😁😁🫡

    Podeslesznlink do tego filmiku? Chętnie bym mężowi pokazała. Czasem mam wrażenie, że mi nie wierzy

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 478 478

    Wysłany: 26 kwietnia, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, ale dla mnie karmienie takiego dziecka co już chodzi, czyli od roku w górę jest obrzydliwe...

    Fomyart lubi tę wiadomość

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 561 551

    Wysłany: 26 kwietnia, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart wrote:
    Ja dziś oficjalnie kończę szkołę
    O 11 mam zakończenie i później odebranie świadectw ,jak tam ustoje będzie hit .

    Co do karmienia ja napewno chce przejść na kpi i mam już laktator na dwie piersi co miał bardzo dobre opinie na różnych stronach
    Nie wyobrażam sobie dwóch dziecków wykarmić bez odciągania bo no było by dużo płaczu
    Ty jedno do cyca , drugie ryczy bo też chcę ,to jak tamto skończy odkładasz na poduszkę karmiącą i bierzesz drugiego , po czym ten pierwszy wrzask bo pielucha pełna. Nie przeżyłabym tego tymbardziej że mojego chłopa często na zmianę 24 h potrafią dać
    Na dodatek chce mieć kontrolę ile dzieci jedzą itd
    Co do karmienia dwulatków czy trzylatków piersią sądzę że dziecko ma już tak rozwinięty układ pokarmowy że bez mleka sobie poradzi , a no takie dzieci często nie rozumieją że w miejscu publicznym nie wypada odrywać takich części ciał i same mamie koszulkę zdejmują
    Kiedyś byłam świadkiem w Biedronce jak dziecko siedzące w koszyku tak na oko dwuletnie, krzyknęło na cały sklep ,, Jeść " szybko zsunęło bluzkę matki do góry,stanik prawie że jej wyrwało i się zassało
    Gratuluję 🙂 ważny moment.

    Fomyart lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )

    15.05.24 połówkowe🙏🍀
  • Aaga Autorytet
    Postów: 976 1023

    Wysłany: 26 kwietnia, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Podeslesznlink do tego filmiku? Chętnie bym mężowi pokazała. Czasem mam wrażenie, że mi nie wierzy
    https://youtu.be/p7eimb20zcI?si=nFJpvL8K8AWH5Dzg

  • Aaga Autorytet
    Postów: 976 1023

    Wysłany: 26 kwietnia, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart wrote:
    Ja dziś oficjalnie kończę szkołę
    O 11 mam zakończenie i później odebranie świadectw ,jak tam ustoje będzie hit .

    Co do karmienia ja napewno chce przejść na kpi i mam już laktator na dwie piersi co miał bardzo dobre opinie na różnych stronach
    Nie wyobrażam sobie dwóch dziecków wykarmić bez odciągania bo no było by dużo płaczu
    Ty jedno do cyca , drugie ryczy bo też chcę ,to jak tamto skończy odkładasz na poduszkę karmiącą i bierzesz drugiego , po czym ten pierwszy wrzask bo pielucha pełna. Nie przeżyłabym tego tymbardziej że mojego chłopa często na zmianę 24 h potrafią dać
    Na dodatek chce mieć kontrolę ile dzieci jedzą itd
    Co do karmienia dwulatków czy trzylatków piersią sądzę że dziecko ma już tak rozwinięty układ pokarmowy że bez mleka sobie poradzi , a no takie dzieci często nie rozumieją że w miejscu publicznym nie wypada odrywać takich części ciał i same mamie koszulkę zdejmują
    Kiedyś byłam świadkiem w Biedronce jak dziecko siedzące w koszyku tak na oko dwuletnie, krzyknęło na cały sklep ,, Jeść " szybko zsunęło bluzkę matki do góry,stanik prawie że jej wyrwało i się zassało

    Gratuluje. Dałaś radę w ciąży bliźniaczej skończyć szkołe! Jesteś wielka (nie dosłownie😅)!

    Fomyart lubi tę wiadomość

  • Fomyart Ekspertka
    Postów: 127 241

    Wysłany: 26 kwietnia, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Gratuluje. Dałaś radę w ciąży bliźniaczej skończyć szkołe! Jesteś wielka (nie dosłownie😅)!
    Wielka to ja będę w lato 🤣🤣🤣🤣

    Aaga lubi tę wiadomość

    🤱19 lat🧑‍🍼24 lat
    Starania od 5 maja 2023
    7. Lutego 2024⏸️
    8 lutego 2024 USG o dwa maluszki 5 tygodni
    👶1.35 cm
    👶1.52cm
    23.02 USG ,maluszki 7 tygodni,dwa bijące serduszka ❤️❤️
    15.03 USG
    👶4.33 cm
    👶4.10cm
    03.04 USG
    Znamy płeć 🩵🩵
    Termin porodu 15-17 września 🥹
    preg.png
  • Fomyart Ekspertka
    Postów: 127 241

    Wysłany: 26 kwietnia, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co sądzicie o podawaniu wody niemowleciom parę łyków dziennie?
    Bo tak sobie czytam na ten temat wypowiedzi innych kobiet na fb i no jest to dobra rzecz mimo że WHO twierdzi że to już rozszerzanie diety
    Oczywiście woda przegotowana i przefiltrowana
    Powiem też szczerze że no we wrześniu czy październiku nadal będzie ciepło i będą zdarzać się upały więc no żal takiemu dziecku nie dać parę łyków wody

    🤱19 lat🧑‍🍼24 lat
    Starania od 5 maja 2023
    7. Lutego 2024⏸️
    8 lutego 2024 USG o dwa maluszki 5 tygodni
    👶1.35 cm
    👶1.52cm
    23.02 USG ,maluszki 7 tygodni,dwa bijące serduszka ❤️❤️
    15.03 USG
    👶4.33 cm
    👶4.10cm
    03.04 USG
    Znamy płeć 🩵🩵
    Termin porodu 15-17 września 🥹
    preg.png
  • Ojejku Przyjaciółka
    Postów: 95 181

    Wysłany: 26 kwietnia, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    https://youtu.be/p7eimb20zcI?si=nFJpvL8K8AWH5Dzg
    O matko, niby człowiek wiedział że się wszystko przesuwa, ale aż mnie ciarki przeszły 😅

    preg.png
  • karola_b Autorytet
    Postów: 1505 2714

    Wysłany: 26 kwietnia, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart wrote:
    Co sądzicie o podawaniu wody niemowleciom parę łyków dziennie?
    Bo tak sobie czytam na ten temat wypowiedzi innych kobiet na fb i no jest to dobra rzecz mimo że WHO twierdzi że to już rozszerzanie diety
    Oczywiście woda przegotowana i przefiltrowana
    Powiem też szczerze że no we wrześniu czy październiku nadal będzie ciepło i będą zdarzać się upały więc no żal takiemu dziecku nie dać parę łyków wody

    W mleku mamy jest 80% wody 😉 Nie ma potrzeby dopajania dziecka przed skończonym 6mż. Mleko dla takiego dziecka jest w zupełności wystarczające. Z doświadczenia powiem, że w upały dziecko po prostu częściej może się zgłaszać do piersi.
    Tu masz fajny artykuł co do podawania dziecku wody (swoją drogą bardzo polecam hafiję - laktacyjna baza wiedzy):
    https://www.hafija.pl/2015/01/niemowleta-i-woda-czy-niemowletom-woda-potrzebna-do-picia-i-zycia.html

    Fomyart, Puszek♡, marti, Layla205 lubią tę wiadomość

    👩 29l.
    👦 38l.
    👶 2l.

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb

    30.12.2023 ⏸️
    preg.png
  • Puszek♡ Ekspertka
    Postów: 205 225

    Wysłany: 26 kwietnia, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart ja z tych butelkowy ch więc podawałam wodę bo takie były zalecenia wtedy, że przy mleku modyfikowanym trzeba dopajać. Inna sprawa, że dzieci nie chciały tej wody pić 😉

    Czy Ty zdajesz maturę w tym roku????

    Fomyart lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Fomyart Ekspertka
    Postów: 127 241

    Wysłany: 26 kwietnia, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Fomyart ja z tych butelkowy ch więc podawałam wodę bo takie były zalecenia wtedy, że przy mleku modyfikowanym trzeba dopajać. Inna sprawa, że dzieci nie chciały tej wody pić 😉

    Czy Ty zdajesz maturę w tym roku????

    Tak zdaję,ale wogóle się nią nie stresuję bo wiem że podstawy zdam a w rozszerzeniu nie mam progu procentowego z racji zdanych egzaminów zawodowych

    marti, Puszek♡ lubią tę wiadomość

    🤱19 lat🧑‍🍼24 lat
    Starania od 5 maja 2023
    7. Lutego 2024⏸️
    8 lutego 2024 USG o dwa maluszki 5 tygodni
    👶1.35 cm
    👶1.52cm
    23.02 USG ,maluszki 7 tygodni,dwa bijące serduszka ❤️❤️
    15.03 USG
    👶4.33 cm
    👶4.10cm
    03.04 USG
    Znamy płeć 🩵🩵
    Termin porodu 15-17 września 🥹
    preg.png
  • Fomyart Ekspertka
    Postów: 127 241

    Wysłany: 26 kwietnia, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam że przez ten strój galowy bardzo widać mój ciążowy brzuch 😅
    No cóż może dziś klasa się jednak dowie a nie w czasie matur jak planowałam 🤣🤣

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    🤱19 lat🧑‍🍼24 lat
    Starania od 5 maja 2023
    7. Lutego 2024⏸️
    8 lutego 2024 USG o dwa maluszki 5 tygodni
    👶1.35 cm
    👶1.52cm
    23.02 USG ,maluszki 7 tygodni,dwa bijące serduszka ❤️❤️
    15.03 USG
    👶4.33 cm
    👶4.10cm
    03.04 USG
    Znamy płeć 🩵🩵
    Termin porodu 15-17 września 🥹
    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 353 350

    Wysłany: 26 kwietnia, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    https://youtu.be/p7eimb20zcI?si=nFJpvL8K8AWH5Dzg

    Dziękuję🥰

    Aaga lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 353 350

    Wysłany: 26 kwietnia, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Fomyart ja z tych butelkowy ch więc podawałam wodę bo takie były zalecenia wtedy, że przy mleku modyfikowanym trzeba dopajać. Inna sprawa, że dzieci nie chciały tej wody pić 😉

    Czy Ty zdajesz maturę w tym roku????

    O właśnie moja córka jako maluszek nie piła wody. Kupowałam jej jakieś herbatki dla maluchów z hippa może. A dziś tylko woda i tylko niegazowana 🥰 strasznie się bałam, że jak się za małego nauczy to będzie problem. A ona jak miała 1,5-2 latka z dnia na dzień sama z siebie zażyczyła sobie wodę😉

    Fomyart a to nie jest tak że matura swoją drogą a egz zawodowy swoją? Coś się pewnie zmieniło. Trzymam kciuki. Pamiętam swoją mature, 16 lat temu. Kiedy to zlecialo to ja nie wiem. Modliłam się o lalkę i była🥰 to była najlepsza lektura jaka przeczytałam. Ja co jakiś czas mam chęć na uczelnię wrócić. Ale jak sobie przypomnę pisanie pracy i jej obronę to już mi się odechciewa😉 teraz zakuwan materiał z 4sp i mam serdecznie dość. Mam taką malutka nadzieję, że syn nie będzie dyslektykiem i będzie bardziej samodzielny w tej kwestii. Inaczej chyba w psychiatryku skończę.

    Mąż wczoraj wózek przyniósł do domu. Koty myślą, że to prezent dla nich🥰 mam nadzieję, że zmieści się do córki łóżka bo jak nie to będę musiała go na budowę do piwnicy zawieść. Wolałabym nie, bo wiadomo tam straszny kurz. Wątpię aby worek ochronił. Nie postawie w jakimś kącie, bo kociaki będą na nim spać. Ech uroki zwierzaków w domu 🥰

    kleopatr4, Fomyart lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 562 654

    Wysłany: 26 kwietnia, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    https://youtu.be/p7eimb20zcI?si=nFJpvL8K8AWH5Dzg
    Pokazałam mojemu i w szoku!!! A myślałam że już wytłumaczyłam mu wystarczająco jednak jak się zobaczy jak się zmienia wszystko to bardziej sobie człowiek uświadamia. Pęcherz w ciąży znika🤣

    Aaga lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 562 654

    Wysłany: 26 kwietnia, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi moje futerka nic a nic się nie interesowały gondolą, za to młodszy kocur inżynier obczajal kosz. My z nim na szelkach na spacery chodzimy po lesie, więc coś czuję że to będzie jego miejscówa.

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 579 748

    Wysłany: 26 kwietnia, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 440dkg:

    5c44582bad895.jpghttps://zapodaj.net/plik-Mz9EoR7ph6

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia, 11:39

    karola_b, Akczi, Layla205, nutella_, marti, Puszek♡, Oela91, blador2, Aaga, Fomyart, bonassola, Ojejku, kleopatr4, lady_in_black, MariMari, Kira, Inhabituel lubią tę wiadomość

    preg.png
  • karola_b Autorytet
    Postów: 1505 2714

    Wysłany: 26 kwietnia, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @mimi_m wzruszyłam się tym zdjęciem 😍 Te rączki malusie, nosek, usteczka. Aż nie mogę uwierzyć, że nasze dzieciaczki w brzuchach już są takie duże <3

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    👩 29l.
    👦 38l.
    👶 2l.

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb

    30.12.2023 ⏸️
    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 579 748

    Wysłany: 26 kwietnia, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    karola_b - no takie rzeczywiste to to i strasznie już wysoko jest , powyżej pępka miał tyłek

    preg.png
‹‹ 280 281 282 283 284 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ