X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 589 662

    Wysłany: 7 maja, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek, ja np wczoraj zapomniałam wziąć 2 tabletek na noc i dziś od razu odbijanie i ból głowy.
    U mnie nawet nie chodzi o wymioty, tylko wszystko co zjem sprawia że mój żołądek tego nie trawi/trawi wolniej i bardzo mi się odbija, ciąży na żołądku od tego od razu mam okropny ból głowy i ulgę przynoszą wymioty. Jak pozbędę się tego co zalega to robi się lepiej.
    Mi się wydaje, że ten lek działa tak że jak się go bierze to nie ma objawów, jak się odstawia to wszystko wraca. Czytałam też że ciężko go odstawić.
    Lekarz powiedział że te nasilone objawy mogą utrzymywać się 7dni niby 😏. Mam nadzieję, że nie kłamał xD.

    Co do zaleceń to wiecie, to nie było nigdzie wpisane, ani nic. Taka luźna gadka. Oczywiście dodał że oficjalnie nie można za granicę i ZUS by się przyczepił, ale niby kobiety latają.

    09.01.2024 ⏸️ 🥹
    14.01.2024 beta HCG 3066 IU/l
    26.01.2024 0,5 cm 👶🏻 + ❤️
    20.02.2024 3,28cm 👶🏻
    05.03.2024 chłopiec 🩵 🥹
    12.03.2024 7cm chłopczyka 🥹


    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 3852 7089

    Wysłany: 8 maja, 03:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatr4 co do l4 to jeśli Twój pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób to nadal będziesz od niego otrzymywała przelewy. Jeśli zus to pamiętaj, że on płaci za zwolnienie np. 2 zwolnienia w miesiącu to dwa przelewy. A co do tego ile to (średnia z 12 miesięcy -13,71%):30= 1 dzień brutto zwolnienia. Nie ma składek jest tylko podatek. Płacą za weekendy też.

    Ja nie brałam tych tabletek, ale mnie nadal mdli, odbija mi się i raz w tygodniu zaliczam objęcia z porcelaną. Na dodatek jak skończę jeść stoi mi to w gardle. No i mam okropny posmak w buzi, który zabijam miętusami. Nie łudzę się już, że mi to przejdzie do końca ciąży. Modlę się, żeby przeszło po ciąży bo poznałam dziewczynę, która wymiotowała całą ciążę i 3 miesiące po porodzie😱A i nie mogę twarożków ani owsianki😭 bo wtedy okropnie piecze mnie żołądek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 03:21

    👩 35 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    👶2015
    💔 12/2023
    ⏸️ 06.01🩷06.02 CUD
    preg.png
  • Puszek♡ Ekspertka
    Postów: 204 224

    Wysłany: 8 maja, 04:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blador ja Dziękuję Bogu za te tabletki, nawet jeśli ciężko będzie je odstawić to dzięki nim funkcjonuje prawie normalnie. Ja takie pieczenie żołądka i odbijanie mam mimo tabletek 🤦 obudziłam się na siku i spać nie mogę, a 6:30 muszę wstać 😥

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 976 1021

    Wysłany: 8 maja, 05:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny niestety sporo leków uzależnia, już kiedyś o tym pisałam, sama miałam ten problem w pierwszej ciąży😒
    Może na początek mega małe zmniejszanie dawki np. O 1/3 tabletki? I po 2 tyg znowu o tyle? Co mówią Wasi lekarze?
    Blador Ciebie córcia przećwiczy w brzuszku, a potem będzie aniołkiem 😇😇😇

  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 560 654

    Wysłany: 8 maja, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Kleopatr4 co do l4 to jeśli Twój pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób to nadal będziesz od niego otrzymywała przelewy. Jeśli zus to pamiętaj, że on płaci za zwolnienie np. 2 zwolnienia w miesiącu to dwa przelewy. A co do tego ile to (średnia z 12 miesięcy -13,71%):30= 1 dzień brutto zwolnienia. Nie ma składek jest tylko podatek. Płacą za weekendy też.
    To jeszcze dopytam dodatkowo, ja mam jeszcze podatek 0% przez 3 lata i jak kiedyś byłam na l4 dłuższy czas to dostałam w rozliczeniu zwrot podatku za pobrane nie wiem co czy składki czy podatek. W tym przypadku na ciążowym są inne zasady?

    Ogólnie bardzo dziękuję Wam dziewczyny bo dużo mi to rozjaśniło. Jakoś nie umiałam sobie tego sama pozbierać. Dziś jeszcze przejdę się do kadr dopiąć formalności i zapytam właśnie jaką podstawę tam mi na dziś dzień wyliczają😎

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 976 1021

    Wysłany: 8 maja, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyświetlił mi się filmik o maluchu w brzuszku od poczecią do porodu, i tak sobie myślę, że te nasze dzieciaczki też mają mega wyzwanie w całym tym procesie. Od razu człowiek sobie uświadamia jak ważne jest zapewnienie takiego spokoju po porodzie noworodkowi.

  • blador2 Autorytet
    Postów: 3852 7089

    Wysłany: 8 maja, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatr4 to za pierwsze 33 dni nie będziesz miała podatku pobieranego, a potem za zasiłek chorobowy już tak. Co do rozliczania pitu to nie pomogę bo się nie znam.

    Aaga wątpię, jeśli wierzyć tej szamance to ma niesamowitą energię, chochliki w oczach i będziemy mieć z nią wesoło😉 a mój syn poza tym, że nie spał i wiadomo marudził bo był zmęczony, to był i jest bardzo spokojnym, rozważnym chłopcem, śmiejemy się, że on 3 razy pomyśli zanim coś zrobi i myśli jak tu się nie zmęczyć😆 więc drugi bobas powinien być całkiem inny, my się śmiejemy, że może będzie spała, ale będzie przeciąg😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 08:12

    👩 35 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    👶2015
    💔 12/2023
    ⏸️ 06.01🩷06.02 CUD
    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 976 1021

    Wysłany: 8 maja, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha to u nas podobnie córka z tych spokojnych, raczej strachliwych więc teraz pewnie diabeł nam się trafił😅
    Zrobiłam pierwsze zakupy🤗 staniki do karmienia, ręcznik i śpioszki, ale się jaram 😅

    blador2 lubi tę wiadomość

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 8 maja, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jaki macie wynik tsh w ciąży? Tez mam termin na wrzesień :)

  • Kocren Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 8 maja, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wyniki TSH z początku ciąży to 1,5. W poprzedniej miałam na początku 2,5 i brałam euthyrox przez całą ciążę.

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

    Kocren
  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 188 101

    Wysłany: 8 maja, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotarłam właśnie do poradni patologii do innego szpitala. Z marszu wchodzi się do lekarki , ona później idzie do lekarza , lekarz przyjmuje odrazu i ustala termin wizyty . A że mi nic się nie dzieje, czuje się dobrze to termin mam na 21.05 . Szooook , takiego ekspresu nie spodziewałam się. Gdyby coś poważniejszego było to przyjmują nawet w ten sam dzień.
    A ta kobitka w pierwszym gabinecie rewelacja . Mówię jej że tarczyca , starszy wiek, i jedne pośrednie ryzyka ( takie mam wskazania ). To ona zaczęła się śmiać i mówi... 38 lat to starszy wiek ?, czego oni chcą, przecież to normalny wiek, pośrednie ryzyka czyli niskie ryzyka tu nie ma się czym przejmować, po za tym to tylko matematyka 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 09:46

    Aaga, blador2, Layla205, Puszek♡, marti lubią tę wiadomość

  • Aaga Autorytet
    Postów: 976 1021

    Wysłany: 8 maja, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Hej dziewczyny, jaki macie wynik tsh w ciąży? Tez mam termin na wrzesień :)
    Mi bardzo skacze.
    Miałam nawet 3,1, potem spadoło do 2,3 i znowu podskoczyło. Póki co bez tabletek tylko kontrola co miesiąc.

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • blador2 Autorytet
    Postów: 3852 7089

    Wysłany: 8 maja, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh zaczynałam z 1,9 potem 2,2, a po 3 tygodniach było 4,8😱 ale czytałam, że to wrażliwy hormon na stresy, a akurat to był okres szpitalny. Dostałam eutyrox i teraz 20.05 idę po miesiącu na kontrol😬

    👩 35 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    👶2015
    💔 12/2023
    ⏸️ 06.01🩷06.02 CUD
    preg.png
  • nutella_ Autorytet
    Postów: 1793 2717

    Wysłany: 8 maja, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed samą ciążą miałam 0,9. W ciąży 2,7, a po euthyroxie ładnie spadło do 1,7.

    👩30 lat 👨‍🦱 34 lata
    2015 💔
    2015 Julia ❤️👶
    2017 Antoni ❤️👶
    Termin: 29.09.2024 Zosia 🩷
    preg.png[/url]
  • blador2 Autorytet
    Postów: 3852 7089

    Wysłany: 8 maja, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nutella_ wrote:
    Przed samą ciążą miałam 0,9. W ciąży 2,7, a po euthyroxie ładnie spadło do 1,7.
    A w jakim czasie i po jakiej dawce?

    👩 35 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    👶2015
    💔 12/2023
    ⏸️ 06.01🩷06.02 CUD
    preg.png
  • nutella_ Autorytet
    Postów: 1793 2717

    Wysłany: 8 maja, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    A w jakim czasie i po jakiej dawce?
    Jeśli pytasz po jakim czasie spadło to brałam 50 mg i skontrolowałam po miesiącu. Teraz biorę 25 mg, a wynik dalej utrzymuje się w okolicach+/- 1,7 😉 nie odstawiamy. W każdej ciąży biorę (w tej wyjątkowo małą dawkę🤭)

    blador2 lubi tę wiadomość

    👩30 lat 👨‍🦱 34 lata
    2015 💔
    2015 Julia ❤️👶
    2017 Antoni ❤️👶
    Termin: 29.09.2024 Zosia 🩷
    preg.png[/url]
  • blador2 Autorytet
    Postów: 3852 7089

    Wysłany: 8 maja, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde to ja z takim wysokim też dostałam 50, no zobaczymy 20.05 co pokarzą wyniki

    👩 35 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    👶2015
    💔 12/2023
    ⏸️ 06.01🩷06.02 CUD
    preg.png
  • Layla205 Koleżanka
    Postów: 45 101

    Wysłany: 8 maja, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Kurde to ja z takim wysokim też dostałam 50, no zobaczymy 20.05 co pokarzą wyniki

    Ja też miałam powyżej 4 na początku ciąży i zbijałam pod okiem ginekologa euthyroxem 50. Ale w międzyczasie poszłam dodatkowo kontrolnie do endokrynologa i teraz biorę według zaleceń endokrynologa euthyrox 50 po 5 razy w tygodniu i 2 razy w tygodniu euthryox 75.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 10:51

    blador2 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mami36 Koleżanka
    Postów: 58 29

    Wysłany: 8 maja, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Dotarłam właśnie do poradni patologii do innego szpitala. Z marszu wchodzi się do lekarki , ona później idzie do lekarza , lekarz przyjmuje odrazu i ustala termin wizyty . A że mi nic się nie dzieje, czuje się dobrze to termin mam na 21.05 . Szooook , takiego ekspresu nie spodziewałam się. Gdyby coś poważniejszego było to przyjmują nawet w ten sam dzień.
    A ta kobitka w pierwszym gabinecie rewelacja . Mówię jej że tarczyca , starszy wiek, i jedne pośrednie ryzyka ( takie mam wskazania ). To ona zaczęła się śmiać i mówi... 38 lat to starszy wiek ?, czego oni chcą, przecież to normalny wiek, pośrednie ryzyka czyli niskie ryzyka tu nie ma się czym przejmować, po za tym to tylko matematyka 😁
    Jakie wyszły Ci ryzyka?

  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 188 101

    Wysłany: 8 maja, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Jakie wyszły Ci ryzyka?

    Tr 21 1:364 ( ryzyko pośrednie)
    Tr 18 1:5818( niskie)
    Tr 13 1: 13689 ( niskie)

‹‹ 303 304 305 306 307 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ