X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Puszek♡ Ekspertka
    Postów: 205 226

    Wysłany: 7 maja, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart, oby tak dalej, trzymamy kciuki. Ty masz podwójnie ciężko ale dajesz radę ❤️

    U mnie przez dłuższy czas były biegunki na zmianę z zaparciami, teraz się to uspokoiło, ale żeby trawienie było ok muszę być w miarę w ruchu. Tylko jak się tu ruszać jak krótki spacer powoduje zadyszkę i zmęczenie 😁🤣 byłam po córkę w szkole, wstąpiłam do sklepu i paczkomatu i się zmęczyłam - serio. A oczywiście byłam autem 🤦 co będzie w upał to ja nie chce wiedzieć. Ale ta ciąża mnie jakoś bardziej fizycznie męczy niż poprzednie mimo, że formę raczej miałam lepszą, od dłuższego czasu chodziłam na regularne szybkie i długie spacery, co drugi dzień 1,5 h a teraz 20 minut a ja padam 🤦😉

    Fomyart lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 589 663

    Wysłany: 7 maja, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś mieliśmy wizytę u prowadzącego ❤️. Nie byłam u niego od stycznia jak się okazało, bo nie było ciągle miejsc w Medicoverze… . Dostałam skierowanie na krzywą, ale wykonać ją bliżej 26 tygodnia ciąży.

    Dziewczyny, które biorą jeszcze Xonvea czy Wam też lekarz kazał odstawić lek do krzywej 😩? Mój powiedział, żebym się postarała i przetrzymała objawy odstawienia i po tygodniu powinno być ok. Gdzie ja 3 dni nie mogę wytrzymać 😃.

    I co mnie rozbawiło na maxa lekarz powiedział, że mamy jechać na urlop 😂. Ja na zwolnieniu od 7 tc, boję się mega wyjechać za granicę, a z drugiej strony okropnie bym chciała 🫣.

    Cezarowa lubi tę wiadomość

    09.01.2024 ⏸️ 🥹
    14.01.2024 beta HCG 3066 IU/l
    26.01.2024 0,5 cm 👶🏻 + ❤️
    20.02.2024 3,28cm 👶🏻
    05.03.2024 chłopiec 🩵 🥹
    12.03.2024 7cm chłopczyka 🥹


    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 561 551

    Wysłany: 7 maja, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti wrote:
    Dziewczyny, pytanie za 100 punktów
    Czy któraś z Was miała rozwolnienia? Ja ostatnio się z tym borykam, nie jest tak, że boli mnie brzuch i muszę do łazienki (chociaż się zdarza) tylko poprostu cały czas mam luźne 💩
    Nie wiem czy mój układ pokarmowy czegoś nie ogarnia...
    Czasami też czuje, że np mały mi jakoby gdzieś tam się wypychał a później muszę iść do toalety.
    Miała może tak któraś z Was albo słyszała o czymś takim?
    Lekarka mówi, że na razie z tym nic nie zrobię bo kolonoskopii w ciąży nie można. Ja miałam kolono we wrześniu i nic nie wyszło. Nie jest to też chorobowe, że boli mnie brzuch itd jak przy zatruciach czy innych biegunkach.
    W razie czego mogę wziąć loperamid.

    Głupi temat z rana...😅
    Trzeba byłoby przyglądnąć się diecie. Może nie tolerujesz aktualnie czegoś. U mnie taki efekt daje nadmiar węgli w diecie 🙄
    Sprawdziłabym też próby wątrobowe na wszelki wypadek.

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )

    15.05.24 połówkowe🙏🍀
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 561 551

    Wysłany: 7 maja, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    My dziś mieliśmy wizytę u prowadzącego ❤️. Nie byłam u niego od stycznia jak się okazało, bo nie było ciągle miejsc w Medicoverze… . Dostałam skierowanie na krzywą, ale wykonać ją bliżej 26 tygodnia ciąży.

    Dziewczyny, które biorą jeszcze Xonvea czy Wam też lekarz kazał odstawić lek do krzywej 😩? Mój powiedział, żebym się postarała i przetrzymała objawy odstawienia i po tygodniu powinno być ok. Gdzie ja 3 dni nie mogę wytrzymać 😃.

    I co mnie rozbawiło na maxa lekarz powiedział, że mamy jechać na urlop 😂. Ja na zwolnieniu od 7 tc, boję się mega wyjechać za granicę, a z drugiej strony okropnie bym chciała 🫣.
    Jak masz zalecenie lekarza (najlepiej wpisane w dokumentację) to w drogę!! 🙂 Nawet ZUS nie powinien się przyczepić 🙂

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )

    15.05.24 połówkowe🙏🍀
  • Królowa_Śniegu Autorytet
    Postów: 371 721

    Wysłany: 7 maja, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek u mnie podobnie jak u Ciebie biegunki są przeplatane z zatwardzeniem. I to od momentu jak zaczęłam suplementację żelaza. Teraz już mi się skończyło i biorę od jakiegoś czasu samo DHA i jest lepiej.

    Niestety w dalszym ciągu moje ślinianki produkują tyle śluzu, że po każdym kęsie dosłownie muszę głęboko oddychać bo podbija mnie do wymiotów, katar też się produkuje wtedy strasznie. Już nie mam na to pomysłu, bo czy jestem głodna, czy najedzona czy podczas jedzenia to mam nadprodukcję śluzu bleee.

    Wiedziałam, że jak poznam na 100% płeć mojego bejbika to oszaleję z zakupami… dorwałam na vinted kilka pięknych rzeczy dla mojej córeczki. Muszę się trochę ogarnąć, żeby nie przesadzić 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 17:43

    Puszek♡, Oela91 lubią tę wiadomość

    preg.png

    👩🏼’89
    AMH 9,2
    Drożność jajowodów 👍
    Kariotypy 👍

    👱🏻‍♂️’84
    Nasienie 👍
    Kariotypy 👍

    Niepłodność idiopatyczna

    ☀️05.2023 - 1 procedura IVF
    2x🥚 - 2 zarodki, które przestały się rozwijać w 3 dobie❌

    ☀️09.2023 - 2 procedura IVF
    17x🥚 - 6 zarodków wysokiej klasy

    05.09 - 1 transfer - 9tc 👼💔

    27.12 - 2 transfer blastki 4.1.2.
    1.01 - dwie kreski 🙏 trzymaj się okruszku
    2.01 - 20,2 beta hcg
    5.01 - 105,6 beta hcg
    15.01 - 5541 beta hcg 🤩
    23.01 - bijące serduszko💓 28178 beta hcg
    6.02 - CRL 1,9cm ❤️ FHR 150
    9.02 - CRL 2,1cm ❤️
    23.02 - 4,2cm ❤️
    4.03 - prenatalne - 6,3cm ❤️☺️
    22.03 - 145g szczęścia 🫶
    19.04 - 315g 🩷
    6.05 - połówkowe - 450g, Maja💖
    24.05 - widzimy się 😊
    ___________

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • Puszek♡ Ekspertka
    Postów: 205 226

    Wysłany: 7 maja, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna ja mam ostatnie 10 tabletek xonvea i boję się odstawić 🤦 ale też do wizyty u mojej dr już nie będę ich brać, wtedy da mi skierowanie na krzywą. Spróbuję może dzisiaj juz nie wziąć tabletki i zobaczę jaki będzie jutrzejszy dzień... Ogólnie wieczorami nadal mam mdłości, ale nie wymiotuję już dosyć długo. Może akurat się uda że będzie ok.

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 562 654

    Wysłany: 7 maja, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:

    I co mnie rozbawiło na maxa lekarz powiedział, że mamy jechać na urlop 😂. Ja na zwolnieniu od 7 tc, boję się mega wyjechać za granicę, a z drugiej strony okropnie bym chciała 🫣.
    Jeśli we wskazaniu napisał żebyś jechała to jedź. W takim wypadku jest to zasadne😎

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • marti Ekspertka
    Postów: 214 284

    Wysłany: 7 maja, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonassola jogurciki jem ale kefirek to też pomysł 😃 zakupie dzisiaj

    Lady a wiesz że już o tym myślałam, śmiałam się że to od chleba 😆
    Ja przed ciążą to generalnie low carb, najpierw keto później low carb i było idealnie, dopiero w ciąży zaczęłam powoli wprowadzać więcej węgli.

    Widzę że na szczęście nie jestem sama i też tego doświadczyłyście, no nic, myślę że przejdzie z czasem, przyjrzę się diecie i trochę ją zmodernizuje.

    Nowanna nie zastanawiaj się i jedź!
    Podróż dobrze zrobi, odpoczniesz. Zmiana miejsca i świadomość że to wolny czas zawsze pozytywnie wpływa na organizm.

    Jeśli chodzi o ZUS to ja bym pojechała czy bym miała zalecenia czy nie, jedyny co to bym ograniczyła swoją aktywność na social mediach i nie chwaliła się na FB czy insta wycieczką bo wiem że urzędy to sprawdzają

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 18:37

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 355 350

    Wysłany: 7 maja, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    Serio? Przecież Adrian to ładne imię. Nie wydziwione, ładnie brzmi, dość oryginalne i takie dość mocne :)
    Z ludźmi i imionami jest taki problem, że wydaje im się, że ładne są tylko te imiona, które oni wybraliby dla swoich dzieci. Czyli jak zwykle- brak szacunku dla cudzych upodobań, potrzeb i oczekiwań.
    Z pewnością nie nazwę córki np. Pola, ale nie oznacza to, że to imię mi się nie podoba. Podoba mi się bardzo, ale nie czuję, że to to. Jak można komuś powiedzieć ładniejszych nie ma? :|

    No właśnie też mam podobne zdanie o imieniu Adrian. Podobnie było jak powiedziałam, że córka będzie Paulina. Też usłyszałam, że takie twarde i nieuzywane. A nam się bardzo spodobało. Poza tym szukamy takich imion, które nie są popularne, ale też nie jakieś mocno wymyślne. Mamy polskie, ładne nazwisko i taka Vanessa, Brajan po prostu brzmiałoby komicznie.Pamiętam jak sama w podstawówce w klasie miałam 5 koleżanek o imieniu Gosia. I za każdym razem kiedy słyszałyśmy:" Gosia do odpowiedzi, tablicy" to wszystkie 6 od razu ciśnienie do góry🥴 gdyby byla córka to miała być Dominika.
    Jest wiele imion, które mi się podoba, ale właśnie są najczęściej dość popularne. Są też imiona, które ani mi ani mężowi się nie podobają (typu Antek, Franek, Jan itp). Nawet nie chodzi, że się nie podobają. Są naprawdę ładne, ale my nie chcemy w tym kierunku iść.

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 355 350

    Wysłany: 7 maja, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart wrote:
    Maturka z polskiego napisana i chyba będzie dobrze 😅
    Łatwo było i to co akurat było to rano dokładnie powtórzyłam ☺️

    Super wieści. Kciuki trzymamy dalej.
    A powiedz jak reakcja klasy, nauczycieli na Twój brzuszek. Bo chyba nie pisałaś, albo mi umknęło😉

    preg.png
  • Oela91 Ekspertka
    Postów: 138 219

    Wysłany: 7 maja, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wczoraj od potwierdzenia płci już myśle tylko o córeczce i to w końcu spowodowało mój debiut na Vinted i pierwszy kaszmirowy komplecik kupiony, trochę innych ciuszków 🥹

    Mam tez juz w domu osłonkę do łóżeczka, matę do przewijania i organizer i kilka bodziakow i nawet kombinezon na zimę 😂

    Zaczelam od przyjemnych rzeczy i jak je łapie w dłonie to wyobrażam sobie mała królewnę w tym wszystkim i STRASZNIE się nie mogę doczekać 🥹

    Jak mnie dopadło, to dopadło na maxa

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
    👠91’
    👞89’
    Starania od listopad 2022
    Spory mięśniak
    Brak owulacji
    Tsh >2 AMH 16
    Dieta z niskim IG od 8.23
    Suplementacja od 9.23
    17.01.2024 ⏸️ Beta 211
    19.01 Beta 538
    25.01 pojedynczy pęcherzyk bez echa zarodka
    06.02 zarodek z 💓 FHR 136
    23.02 potwierdzona niska awidnosc igg - toksoplazmoza reaktywna w obu klasach 😭
    26.02 pierwsza dawka rovamycyne
    28.02 3,59cm 💓 FHR 166
    01.03 4,02cm
    13.03 usg I trymestru🙏 wszystko Ok! 12t6d CRL 6,48 💓161 bpm
    14.03 PAPPA🙏 CRL 6,6 💓176 bpm
    15.03 Potwierdzona grypa A 😪
  • blador2 Autorytet
    Postów: 3856 7094

    Wysłany: 7 maja, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w ogóle od testu miała być Iga i koniec, potem gdy trafiłam do szpitala ktoś z mojego otoczenia poprosił taką kobietę, która widzi aury i leczy, ja nic o tym nie wiedziałam, dowiedziałam się po fakcie, ale kurde ona naprawdę wiedziała wszystko, pisała konkretnymi datami, kiedy jest gorszy dzień, kiedy lepszy. No i ona powiedziała, że mała kłóci się i chce być Polą. Ja wiem jak to brzmi... ale bliska mi para starała się 3 lata i tydzień przed pozytywnym testem powiedziała, że jest w ciąży i to chłopiec, teraz jest w 8 tygodniu, będzie robiła za chwilę Panoramę to się przekonamy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 20:10

    👩 35 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    👶2015
    💔 12/2023
    ⏸️ 06.01🩷06.02 CUD
    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 976 1023

    Wysłany: 7 maja, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blador dla mnie Iga przepiekne, też planowaliśmy tak dać jak będzie córeczka, ale jest synek :)

    Fomyart, który temat wybrałaś? 😁

    U mnie się pojawił mega apetyt, aż się boję na wage wejść...

  • domi88 Autorytet
    Postów: 265 411

    Wysłany: 7 maja, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna, ja nadal biorę, próbowałam odstawić w sobotę i w niedzielę pojawiły się silne mdłości i wieczorem raz wymiotowałam, jest zdecydowanie lepiej bo wymiotowałam raz a nie kilkanaście razy jak wcześniej i pewnie już czas na odstawienie... ale mam niedługo egzamin zawodowy i potrzebuję być w formie. Po nim będę odstawiała :)

    👩🏼35🧑38
    12.01.2024 ⏸️🥰

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 355 350

    Wysłany: 7 maja, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oela91 wrote:
    Od wczoraj od potwierdzenia płci już myśle tylko o córeczce i to w końcu spowodowało mój debiut na Vinted i pierwszy kaszmirowy komplecik kupiony, trochę innych ciuszków 🥹

    Mam tez juz w domu osłonkę do łóżeczka, matę do przewijania i organizer i kilka bodziakow i nawet kombinezon na zimę 😂

    Zaczelam od przyjemnych rzeczy i jak je łapie w dłonie to wyobrażam sobie mała królewnę w tym wszystkim i STRASZNIE się nie mogę doczekać 🥹

    Jak mnie dopadło, to dopadło na maxa

    Też tak miałam po potwierdzeniu płci. Jakoś tak poczułam potrzebe.
    A dziś pierwszy raz miałam takie uczucie miłości do dziecka w brzuchu. W końcu poczułam, że naprawdę nie mogę się doczekać kiedy go przytulę. Chyba dopiero do mnie dociera, że po raz kolejny zostanę mamą 🥰

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 355 350

    Wysłany: 7 maja, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam o Waszych perypetiach przy odstawieniu tego leku na wymiotny i tak się zastanawiam, bo odnosze wrażenie że jak się go zacznie brać to nie można go odstawić. Tak jakby organizm się domagał, uzależniał. Czy tylko ja mam takie odczucia? Bardzo Wam dziewczyny współczuję. To już praktycznie koniec II trymestru.

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 562 654

    Wysłany: 7 maja, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wy nie zawodzicie więc potrzebuje się poradzić. Mój mózg nie styka, szczególnie o tej godzinie. Nie wiem nawet jak opisać o co mi chodzi żeby zapytać google🤣

    Idę od poniedziałku na l4 i zastanawiam się jak będzie wypłata wyglądać pod koniec miesiąca.

    W tym miesiącu 1 i 3 to było wolne - 100%, 2 urlop - 100%, praca 6-10 - 100%
    L4 13-31 - 100% (i tutaj 1. pytanie: do chorobowego liczą się wszystkie dni, a nie tylko robocze prawda? Więc będzie ich 19 a nie 15 x to ile tam mi wyliczą? I konsekwentnie do czasu porodu też każdy dzień jest jakby płatny, a nie tylko roboczy?)

    Większość dni w miesiącu Maj będę na zwolnieniu więc tam się jakoś wylicza ale nie umiem sobie przypomnieć w jaki sposób😅 help help

    Powinna być też premia jak co miesiąc i chcę wiedzieć czy jak to będzie ten pierwszy miesiąc na zwolnieniu, więc wypłaca mi pracodawca, to czy:
    2. Będzie zwyczajna wypłata + premia za pierwsze 8 dni jak pracowałam, a reszta jako podstawa przeliczona na godziny *19 dni?
    3. Ta podstawa to jest podstawa z umowy czy z uwzględnieniem premii, np jak przy macierzyńskim gdzie liczy się średnia z jakiegoś czasu?
    4. Ten pierwszy miesiąc kiedy płaci pracodawca to 30 dni czy więcej? Coś kojarzy mi się z 33???
    5. Pracodawca nie może mi wypłacać premii kiedy będę na l4 powyżej miesiąca?

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • domi88 Autorytet
    Postów: 265 411

    Wysłany: 7 maja, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Czytam o Waszych perypetiach przy odstawieniu tego leku na wymiotny i tak się zastanawiam, bo odnosze wrażenie że jak się go zacznie brać to nie można go odstawić. Tak jakby organizm się domagał, uzależniał. Czy tylko ja mam takie odczucia? Bardzo Wam dziewczyny współczuję. To już praktycznie koniec II trymestru.

    Ja to rozumiem tak, że substancje tego leku nie są uzależniające, tylko ten lek działa objawowo a nie likwidując przyczynę jaką jest często po prostu ciąża... ja zauważyłam różnicę bo próbowałam już raz odstawić i wtedy od razu wróciły silne wymioty a przy drugiej próbie odstawienia były dużo mniejsze. Myślę, że potrzeba czasu, żeby organizm nauczył się tolerować mdłości i "ochotę na wymioty" na nowo bez leku i stąd ten czas odstawienia, chyba że komuś już te objawy minęły całkiem... mi niestety nie :/ jest lepiej, ale nadal mdłości mam i bez leku po prostu odczuwam to silniej i jest to duży dyskomfort :(

    👩🏼35🧑38
    12.01.2024 ⏸️🥰

    preg.png
  • marti Ekspertka
    Postów: 214 284

    Wysłany: 7 maja, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Dziewczyny wy nie zawodzicie więc potrzebuje się poradzić. Mój mózg nie styka, szczególnie o tej godzinie. Nie wiem nawet jak opisać o co mi chodzi żeby zapytać google🤣

    Idę od poniedziałku na l4 i zastanawiam się jak będzie wypłata wyglądać pod koniec miesiąca.

    W tym miesiącu 1 i 3 to było wolne - 100%, 2 urlop - 100%, praca 6-10 - 100%
    L4 13-31 - 100% (i tutaj 1. pytanie: do chorobowego liczą się wszystkie dni, a nie tylko robocze prawda? Więc będzie ich 19 a nie 15 x to ile tam mi wyliczą? I konsekwentnie do czasu porodu też każdy dzień jest jakby płatny, a nie tylko roboczy?)

    Większość dni w miesiącu Maj będę na zwolnieniu więc tam się jakoś wylicza ale nie umiem sobie przypomnieć w jaki sposób😅 help help

    Powinna być też premia jak co miesiąc i chcę wiedzieć czy jak to będzie ten pierwszy miesiąc na zwolnieniu, więc wypłaca mi pracodawca, to czy:
    2. Będzie zwyczajna wypłata + premia za pierwsze 8 dni jak pracowałam, a reszta jako podstawa przeliczona na godziny *19 dni?
    3. Ta podstawa to jest podstawa z umowy czy z uwzględnieniem premii, np jak przy macierzyńskim gdzie liczy się średnia z jakiegoś czasu?
    4. Ten pierwszy miesiąc kiedy płaci pracodawca to 30 dni czy więcej? Coś kojarzy mi się z 33???
    5. Pracodawca nie może mi wypłacać premii kiedy będę na l4 powyżej miesiąca?


    Liczą się wszystkie dni.
    2. To zależy, na pewno będzie wypłata + zwolnienie reszta zależy od regulaminu. U mnie w pracy np nawet 1 dzień L4 pozbawia pracownika premii
    3. Podstawa z ostatnich 12mcy, ta która teraz zostanie wyliczona będzie obowiązywać na macierzyńskim i rodzicielskim. Premia wejdzie w podstawę chorobowego jeżeli jest oskladkowana. Spytaj w kadrach jaka Ci wyszła podstawa.
    4. 33 dni

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • Puszek♡ Ekspertka
    Postów: 205 226

    Wysłany: 7 maja, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra w ciąży liczą średnią z 12 miesięcy i mi w pierwszym miesiącu L4 tak wyszło a później kolejny miesiąc już miałam zasiłek płacony przez ZUS i tutaj była wypłata wyższa o jakieś 700 zł, dzwoniłam nawet do firmy zapytać czy się nie pomylili ale powiedzieli mi że w ciąży płacą za każdy dzień L4 i nie odprowadzają składek zdrowotnych i społecznych chyba. Podziwiam Was bardzo, że dajecie radę pracować, ja śpię 10 godzin na dobę a i tak nie wyspana jestem.
    Zrobiłam dzisisj tak jak Ty z tą latarką i pierwszy raz poczułam ruchu dziecka po ręką, ❤️ ale fajne uczucie, do tej pory czułam tylko w środku.

    Jak już poznam płeć na połówkowych to również będę na Vinted szalec narazie mam polubione mnóstwo rzeczy ale powstrzymuje się 🤦😁

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 302 303 304 305 306 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ