Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś pamiętnik naszej czytelniczki - o utraconej nadziei
i podnoszeniu się po kolejnym niepowodzeniu

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 385 384

    Wysłany: 19 maja, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Ja kupuję rożek, otulacz do fotelika i dwa kocyki. Jeden jesienny, drugi zimowy. Tyle wystarczyło mi przy córce. ☺️
    Jakaś pościel do łóżeczka to trochę później, jak już będzie większym bobasem.

    No ja już też mam rożek, kocyk zamówiłam z ColorStories, otulacz do fotelika mam dostać i mam też już zimowy śpiworek.z córka używałam 1 kocyka. Serio nie czułam potrzeby kupować drugiego. Zobaczę jak teraz będzie. Jeśli będzie trzeba to zamówię ten z wełny 😉

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 385 384

    Wysłany: 19 maja, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pokoik młodego będziemy na końcu wykańczać. Narazie i tak z nami będzie spał. Jeśli chodzi o kolory to w całym domu chce biel. Pokój syna będziemy już pod starsze dziecko urządzać. Łóżko, szafa i biurko. Pewnie jakaś komoda i jakaś otwarta szafka typu kallax na zabawki. Meble albo brąz albo biel. Czas pokaże. Nie planuje żadnych osób na scianach

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 530 532

    Wysłany: 20 maja, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa, jak sytuacja? Jak się czujesz?

    preg.png
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 477 978

    Wysłany: 20 maja, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynam maraton z specjalistami, dzisiaj usg tarczycy jutro endokrynolog, jeszcze muszę ogarnąć okulistę i kardiologa 😁

    Słyszeliście może, że ma wejść ustawa żeby również III usg było z nfz w określonych przypadkach.
    Mój ginekolog kazał mi się jeszcze nie umawiać ponieważ pewnie będę się łapać na usg z refundacji wraz z echem serca.

    domi88 lubi tę wiadomość

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • domi88 Autorytet
    Postów: 269 412

    Wysłany: 20 maja, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuszka28 wrote:
    Zaczynam maraton z specjalistami, dzisiaj usg tarczycy jutro endokrynolog, jeszcze muszę ogarnąć okulistę i kardiologa 😁

    Słyszeliście może, że ma wejść ustawa żeby również III usg było z nfz w określonych przypadkach.
    Mój ginekolog kazał mi się jeszcze nie umawiać ponieważ pewnie będę się łapać na usg z refundacji wraz z echem serca.

    O super wiadomość! A wiesz jakie będą warunki? :) czy też wiek? :)

    👩🏼35🧑38
    12.01.2024 ⏸️🥰

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 600 769

    Wysłany: 20 maja, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Anuszka28 - a wiadomo kiedy to wchodzi?

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 297 348

    Wysłany: 20 maja, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuszka28 wrote:
    Zaczynam maraton z specjalistami, dzisiaj usg tarczycy jutro endokrynolog, jeszcze muszę ogarnąć okulistę i kardiologa 😁

    Słyszeliście może, że ma wejść ustawa żeby również III usg było z nfz w określonych przypadkach.
    Mój ginekolog kazał mi się jeszcze nie umawiać ponieważ pewnie będę się łapać na usg z refundacji wraz z echem serca.
    No właśnie pytanie co to znaczy uzasadnione przypadki. Nie wiem czy to nie będzie dotyczyło tych kobiet którym wyszły jakieś nieprawidłowości w pierwszych dwóch USG. Ja na badania prenatalne i połówkowe jeździłam do Szczecina czyli jakieś 130 km ode mnie. I na szczęście moja gin prowadząca powiedziała mi że na to w 30t nie muszę jechać bo tak naprawdę nie zrobią mi nic innego jak to co ona robi w gabinecie☺️

    My z pokoikiem malucha jesteśmy zablokowani bo narazie śpi tam starszy synek a on nie może się przenieść bo cały czas czekamy na meble które zamówiliśmy. Najgorsze że to minimum 6tyg a wiem z doświadczenia że zazwyczaj czeka się dłużej😱
    Wiadomo że i tak na początku maluszek będzie spał z nami ale nie mam nawet gdzie ciuszków i innych potrzebnych rzeczy dla niego rozkładać.

    Fomyart daj znać jak poszło z angielskim.
    Anuszka powodzenia na maratonie wizytacyjnym😉

    preg.png
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 477 978

    Wysłany: 20 maja, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, od kiedy to wchodzi. Próbowałam coś poszukać na Google ale jeszcze nic nie ma na ten temat, albo ja nie potrafię znaleźć.

    W naszym przypadku chodzi o wcześniejszą ciążę i moją wadę serca.

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 494 427

    Wysłany: 20 maja, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja dziś miałam wizytę- wszystko dobrze dzidzia 770 gram czyli maluszek🥹 usg 3 trymestru doktor mówił żeby nie robić bo on to wszystko będzie na każdej wizycie sprawdzał. Nie obyło się dziś bez przygód oczywiście, rano idę do samochodu i koło przebite, dobrze że rodzice mieszkają obok to udało mi się pożyczyć od nich auto i zdążyłam dojechać. A jutro czeka mnie znowu wizyta u dentysty🙃

    blador2, domi88, nutella_, Layla205, bonassola, marti lubią tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    17.06- ⏳️
    preg.png
  • Puszek♡ Ekspertka
    Postów: 233 267

    Wysłany: 20 maja, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na tej kartce z usg połówkowego mam napisane, że wskazana kontrola serca i twarzoczaszki w 3 trymestrze, więc może się załapie. Idę na wizytę wieczorem to zapytam gin o to. 👍
    Blador Carello ultra czyli ten, który ma Kleopatra to jest chyba nowsza wersja od tej, którą zamowilas i też ma budkę w spacerówce regulowaną, ale ciężko go na żywo spotkać, trzebaby zamówić, na stronie Tosia.pl widziałam osatnio w dobrej cenie.

    kleopatr4, blador2 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 89 10

    Wysłany: 20 maja, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny czy macie twardnienie/stawianie macicy? U mnie się pojawiło od 20 tyg i z zaleceń jakie dostałam to dużo odpoczywać i łykać magnez 3x2 tabl.

  • Królowa_Śniegu Autorytet
    Postów: 378 733

    Wysłany: 20 maja, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Królowa, jak sytuacja? Jak się czujesz?

    Hej. U mnie bez zmian, mieszkam u rodziców. Nie mam kontaktu z ex. Mój tata dzwonił do teściowej w weekend się umówić po odbiór moich rzeczy jeszcze, bo zostały moje opony od samochodu, rower itd. I zapytał jej czy mój ex da łóżeczko dla dziecka, bo to on za nie płacił, to powiedziała, że zapyta. To jak mój tata tam już był na miejscu to łóżeczko, materacyk i przewijak były już wystawione na korytarzu do zabrania. Jak to usłyszałam później to mi jakoś serce pękło, bo nie tak to miało wszystko wyglądać 😭 Ryczę codziennie, muszę przejść swoją „żałobę”. Teściowa jeszcze pytała mojego tatę, że może zostawić to łóżeczko, że ja wrócę. Ale mój tata powiedział, że nie ma sensu, że nie po takiej akcji bo byłoby tylko gorzej 😓 Staram się posklejać do kupy to co czuję. A czuję ogromne rozczarowanie, smutek, żal i bezsilność..

    Byłam dziś pojechać na badania do najbliższego miasta, ale nie chciały mi zrobić bezpłatnie na NFZ, bo miałam zlecenie z innego województwa… a to już nie te umowy i rozliczenie.. nosz kur. Podobno nie ma rejonizacji, a jednak jest 😞 Więc wyszłam stamtąd z kwitkiem..

    Zapisałam się do nowego doktora, bo nie będę teraz dojeżdżać 200km przecież do centrum Wawy. Niestety będę chodzić prywatnie i płacić za wizyty, ale facet pracuje w szpitalu w którym chcę rodzić. Więc mam nadzieję, że się z nim dogadam, bo narazie nie wiem co i jak. Idę do niego w piątek.

    Po nieudanych „badaniach” pojechałyśmy z mamą do Action. Nigdy nie byłam w tym sklepie a słyszałam, że jest tam mnóstwo ciekawych rzeczy w dobrych cenach. No i udało mi się kupić poduszkę ciążową za 40zł, dwa prześcieradła dla malutkiej po 8zł i ręczniki kąpielowe po 12zł - wszystko naprawdę dobrej jakości.

    Co do stawiania się i twardnienia brzucha, to właśnie mam to od jakiegoś czasu. Dzisiaj w sklepie właśnie mi tak stwardniał a chodziłam tylko pół godziny. No i zauważyłam, że w sytuacjach stresowych też mi twardnieje. Na szczęście przechodzi.

    Zaczynam powoli nowy etap - zamówiłam dla siebie nowe meble do pokoju - łóżko, szafę, komodę dla małej. Tata obiecał, że pomaluje mi ściany i poskręca meble. Pomału będziemy działać. Mimo wszystko boję się tego co mnie czeka, czuję ogromną pustkę. Ale Majeczka coraz bardziej mnie kopie i dzięki niej mam siłę walczyć o nas obie 🥹❤️

    Oela91, marti lubią tę wiadomość

    preg.png

    👩🏼’89
    AMH 9,2
    Drożność jajowodów 👍
    Kariotypy 👍

    👱🏻‍♂️’84
    Nasienie 👍
    Kariotypy 👍

    Niepłodność idiopatyczna

    ☀️05.2023 - 1 procedura IVF
    2x🥚 - 2 zarodki, które przestały się rozwijać w 3 dobie❌

    ☀️09.2023 - 2 procedura IVF
    17x🥚 - 6 zarodków wysokiej klasy

    05.09 - 1 transfer - 9tc 👼💔

    27.12 - 2 transfer blastki 4.1.2.
    1.01 - dwie kreski 🙏 trzymaj się okruszku
    2.01 - 20,2 beta hcg
    5.01 - 105,6 beta hcg
    15.01 - 5541 beta hcg 🤩
    23.01 - bijące serduszko💓 28178 beta hcg
    6.02 - CRL 1,9cm ❤️ FHR 150
    9.02 - CRL 2,1cm ❤️
    23.02 - 4,2cm ❤️
    4.03 - prenatalne - 6,3cm ❤️☺️
    22.03 - 145g szczęścia 🫶
    19.04 - 315g 🩷
    6.05 - połówkowe - 450g, Maja💖
    24.05 - widzimy się 😊
    ___________

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 385 384

    Wysłany: 20 maja, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Cześć dziewczyny czy macie twardnienie/stawianie macicy? U mnie się pojawiło od 20 tyg i z zaleceń jakie dostałam to dużo odpoczywać i łykać magnez 3x2 tabl.
    Ja miewam. W sobotę to nawet jakiś skurcze były. Ale na szczęście nic się nie rozchulalo.duzo leżę, odpoczywam i czekam jeszcze tydzień do wizyty.

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

    preg.png
  • karola_b Autorytet
    Postów: 1572 2852

    Wysłany: 20 maja, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Królowa mam łzy w oczach jak czytam Twój wpis. Tak cholernie mi Ciebie szkoda, nawet sobie nie wyobrażam przez co musisz przechodzić. Ale tak jak piszesz - musisz być silna dla Majki, jest tego warta! I dobrze, że coraz mocniej Cię kopie i mówi "hej mamo, nie smutaj, zobaczysz że wszystko będzie dobrze, wszystko się ułoży!"
    Ściskam Cię mocno i wysyłam dużo ciepłych myśli w Twoją stronę! <3

    Królowa_Śniegu, Layla205, marti lubią tę wiadomość

    👩 30l.
    👦 38l.
    👶 2l.

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb

    30.12.2023 ⏸️
    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 297 348

    Wysłany: 20 maja, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa! Dla mnie jesteś wielka. Wiem że teraz dla Ciebie to pewnie żadne pocieszenie. To normalne że płaczesz. Masz prawo czuć teraz wszystkie skrajne emocje ale myślę że ważne żebyś też czuła DUMĘ!! Jesteś silna i zrobiłaś coś czego większość podejrzewam że by nie zrobiła. Zadbałaś o siebie, o córcię!! Zostawiłaś w tyle tyrana który niestety zatrułby Wam dalej życie. Brawo.
    Trzymaj się Kochana!!😘

    Królowa_Śniegu, Layla205, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 477 978

    Wysłany: 20 maja, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa, ja tylko powiem od siebie że lepiej teraz, niż jakbyście mieli się rozstawać jam Malutka się urodzi lub po ślubie.
    To tak z własnego doświadczenia.

    Ja, byłam z toksycznym człowiekiem i nalogowcem 7 lat mam z nim dwójkę dzieci, to co on robił i robi teraz to jest masakra.

    Jakiś czas temu poznałam cudownego człowieka, który pokochał mnie i moją dwójkę dzieciaczków. Dzieci, traktują go jak prawdziwego i jedynego Tatę ❤️ mimo, że w dokumentach mają nazwisko swojego biologicznego ojca to wszędzie podają nazwisko męża.
    Razem tworzymy rodzinkę 🙂
    Mamy za sobą śmierć naszej wspólnej córeczki, teraz czekamy na naszego Syna.


    Królowa_Śniegu lubi tę wiadomość

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 4138 7498

    Wysłany: 20 maja, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa jesteś mega dzielna!!! Żadna kobieta na to nie zasługuje, ale taka w ciąży to już w ogóle, karma do nich wróci.

    Puszek nie o budkę mi chodziło tylko plecki oparcia w spacerówce. Co do modeli to byłoby wytłumaczenie czemu jest tak trudno dostępny, ale zupełnie nie gra mi to z ceną bo jest droższy🤷‍♀️ dałam drugą szansę bobo expert, niby mam już numer przesyłki

    Marti nie polecam bo napisali, że wysyłka za 2 tygodnie, a niby miała być dzisiaj więc opinie z neta, że sprzedają towar, którego nie mają to prawda.

    Królowa_Śniegu lubi tę wiadomość

    👩 35 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    👶2015
    💔 12/2023
    ⏸️ 06.01🩷06.02 CUD
    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 625 716

    Wysłany: 20 maja, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczyłam u jednej lekarki która obserwuje, że do końca dzisiejszego dnia jest promocja na 53 ebooki w ramach jakiejś paczki rodzica - https://paczkarodzica.com/pr/medmystory/

    Za kwotę 159 zł jest nielimitowany dostęp do ebooków, które osobno kosztowałyby 4k. Czy ktoś byłby chętny złożyć się na nie?
    Dla przykładu sam ebook poród to ruch położnej Izabeli Dembińskiej to koszt 129 zł. Tematyka tak jak podane w linku. Dużo książek z przepisami, dużo o rozwoju, seksualności i emocjach dzieci. Skierowane dla rodziców od starań po w sumie nastoletnie lata.
    Szczerze mówiąc nie planowałam takiego wydatku w tej chwili, ale jest to kusząca oferta. A w więcej osób zawsze jakoś tak lepiej sobie przyoszczędzić😅

    marti lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 385 384

    Wysłany: 20 maja, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa, jesteś Wielka. Wiele kobiet niestety nie dałoby rady odejść z toksycznego związku. Super, że masz oparcie i pomoc w rodzicach. To bardzo ważne. Płacz ile potrzebijesz, odpoczywaj i pomalutku zaczynaj życie na nowo.

    Królowa_Śniegu, Layla205, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 627 603

    Wysłany: 20 maja, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuszka28 wrote:
    Zaczynam maraton z specjalistami, dzisiaj usg tarczycy jutro endokrynolog, jeszcze muszę ogarnąć okulistę i kardiologa 😁

    Słyszeliście może, że ma wejść ustawa żeby również III usg było z nfz w określonych przypadkach.
    Mój ginekolog kazał mi się jeszcze nie umawiać ponieważ pewnie będę się łapać na usg z refundacji wraz z echem serca.
    Sprawdzałam projekt rozporządzenia kilka dni temu, i akurat o USG III trymestru nic nie było (może coś zmieniło), ale echo zawsze było refundowane, jeśli są wskazania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 16:32

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
‹‹ 331 332 333 334 335 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ