X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 22 maja, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Ja też odciągałam na początku żeby rozkręcić laktację. Wyglądało to tak że siedzialam albo z przyssanym dzieckiem albo przyssanym laktatorem. No zero czasu na nic. Ja miałam w głowie że tylko kp i koniec kropka. Wiecie, cały czas miałam w sobie taki wstyd że jak to terapeuta wczesnej interwencji a swoje dziecko butlą karmi. No debilizm🤦🏻‍♀️ Cieszę się że z synem mi się udało ale teraz nie będę robić czegoś za wszelką cenę. Tak jak piszecie: szczęśliwa mama, szczęśliwe dziecko🙂

    I wiecie na co na pewno tym razem nie pozwolę? Na odwiedziny KOGOKOLWIEK oprócz mojej mamy i siostry w pierwszych 3 tygodniach od urodzenia. Ostatnim razem pozwoliłam na odwiedziny teściów niecały tydzień po porodzie. Koszmar, mały się darł, ja próbowałam go nakarmić, teściowa chodziła za mną po całym domu udzielając mi irytujących porad dot.karmienia. W pewnym momencie nawet wyciągnęła cyca żeby pokazać mi jak złapać prawidłowo pierś podając dziecku😱 a ja byłam tak zniszczona i zmęczona że nie umiałam powiedzieć idź sobie.

    Zgadzam się co do odwiedzin. Dla mnie pchanie się do szpitala i do domu zaraz po porodzie to wielki nietakt...
    Jak urodziłam córkę był ze mną tylko mąż. Nie chciałam gapiów jak próbuję karmić córkę i jak ledwo dupą ruszałam po CC.
    Na szczęście jak wyszłyśmy do domu, to nie miałam niezapowiedzianych gości. Jak jakaś babcia czy ktoś inny chciał przyjść to dzwonił i umawiał się po około tygodniu. Wtedy już byłam całkowicie mobilna i wyglądałam jak człowiek. ☺️

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 22 maja, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    kleopatr4 - co do zasady produkcja dostosowuje się do zapotrzebowania ale przy bliźniakach zwłaszcza na początku czasowo możne być ciężko, dużo zależy od dzieci

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 22 maja, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart wrote:
    Właśnie z opini jakich nazbierałam jest to super laktator,tylko ma jedną wadę
    Producent nie daję części wymiennych gdzie np.membrane trzeba często wymieniać
    Nie ma problemów z dokupieniem części zamiennych ale no jednak sam fakt że nie dodają do zestawu jest dość słaby 😅

    Ja osobiście chce przetestować podwójny laktator elektryczny Saverno med 300ml
    Ma dobre opinię i niby kobitkom świetnie się sprawdza ,a to że nie jest muszlowy wcale mi nie przeszkadza

    Dostałam właśnie ten laktator, tak mi się wydaje. Widziałam dobre opinie na allegro, jestem go ciekawa, ale jeszcze dużo czasu żeby się przekonać :D.

    Też jestem zaskoczona, że macie już mleko, u mnie nic a nic :).

    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 22 maja, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kp, to owszem karmiłam mlodego prawie 7 miesięcy dopóki tarczyca mi nie zwariowała i musiałam natychmiast przestać i zacząć leczenie. Ale mleka to miałam nadprodukcję . Młody jadł sporo a i tak litrami się wylewało ze mnie . Mam nadzieję że teraz też będę córcię karmić i nic nie stanie na przeszkodzie

    preg.png
  • Fomyart Ekspertka
    Postów: 171 311

    Wysłany: 22 maja, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mleko już się wylewa , wkładki muszę często wymieniać a jak latam sobie bez stanika to muszę często zmieniać koszulkę bo wyglądam jakbym ktoś mi cycki obślinił przez koszulkę 🤣🤣🤣

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    🤱19 lat🧑‍🍼24 lat
    Starania od 5 maja 2023
    7. Lutego 2024⏸️
    8 lutego 2024 USG o dwa maluszki 5 tygodni
    👶1.35 cm
    👶1.52cm
    23.02 USG ,maluszki 7 tygodni,dwa bijące serduszka ❤️❤️
    15.03 USG
    👶4.33 cm
    👶4.10cm
    03.04 USG
    Znamy płeć 🩵🩵
    Termin porodu 15-17 września 🥹
    preg.png
  • Fomyart Ekspertka
    Postów: 171 311

    Wysłany: 22 maja, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam już stosować maść lanolinową z canpol i polecam wszystkim kogo bolą brodawki

    Wogóle co sądzicie o osłonkach do kp?
    Mam osłonki silikonowe na piersi z canpolu i czy któraś stosowała?
    Kupiłam je w zestawie właśnie z maścią i wkładkami laktacyjnymi
    Jestem ciekawa czy naprawdę te osłonki chronią brodawki przed pękaniem itd

    🤱19 lat🧑‍🍼24 lat
    Starania od 5 maja 2023
    7. Lutego 2024⏸️
    8 lutego 2024 USG o dwa maluszki 5 tygodni
    👶1.35 cm
    👶1.52cm
    23.02 USG ,maluszki 7 tygodni,dwa bijące serduszka ❤️❤️
    15.03 USG
    👶4.33 cm
    👶4.10cm
    03.04 USG
    Znamy płeć 🩵🩵
    Termin porodu 15-17 września 🥹
    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 22 maja, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart wrote:
    Zaczęłam już stosować maść lanolinową z canpol i polecam wszystkim kogo bolą brodawki

    Wogóle co sądzicie o osłonkach do kp?
    Mam osłonki silikonowe na piersi z canpolu i czy któraś stosowała?
    Kupiłam je w zestawie właśnie z maścią i wkładkami laktacyjnymi
    Jestem ciekawa czy naprawdę te osłonki chronią brodawki przed pękaniem itd
    Chronią ale dla mnie były niewygodne, zostawało w nich mleko, odklejały się i pewnie dziecku też gorzej się piło przez nie. Przy już poranionych sutkach są zbawienne.

    Fomyart lubi tę wiadomość

  • karola_b Autorytet
    Postów: 1768 3248

    Wysłany: 22 maja, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Fomyart ja na pewno zabiorę je ze sobą do szpitala. Przydały się po pierwszym porodzie, później w domu też z nich korzystałam. CDL u której byłam polecała z firmy Lovi, trzeba tylko dobrać rozmiar. Upierdliwe było tylko ich wyparzanie, ale są specjalne torebki strunowe do wyparzania do stosowania w mikrofalówce 😉

    Fomyart lubi tę wiadomość

    👩 30l.
    👦 38l.
    👶 2l.

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb

    30.12.2023 ⏸️
    preg.png
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 503 1007

    Wysłany: 22 maja, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli ktoś jest z okolic Katowic ima blisko, to dzwoniłam do poradni kardiologicznej na Ochojecu, żeby się umówić na wizytę.

    Kobiety w ciąży mogą przyjechać od pon-pt od godz 9tej z skierowaniem (musi to być od lekarza, który ma podpisana umowę z nfz) I zostanie przyjęta.

    blador2 lubi tę wiadomość

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 22 maja, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart widziałam, że te z canpola były polecane na tik toku.

    Wycieków nie mam, tzn. Jakieś zaschnięte "strupki" w dziurkach sutków, ale w pierwszej ciąży miałam mokre plamy ( na późniejszym etapie), później to się na ilość mleka nie przełożyło. Każda kropla mleka kosztowała kilkanaście łez.
    W ogóle nie wiem czy też macie takie wrażenie, ale po porodzie cycki to nie obiekt seksualny, tylko interes społeczny, każdy ma prawo się wypowiadać i czułam się przez to jak dojna krowa🤬👿

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja, 13:56

    Fomyart, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 22 maja, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki, z tego co czytam to cukrzyca mi nie grozi ;) ale chyba się niewiadomo skąd przyplątała infekcja układu moczowego 🤦‍♀️ zero objawów, mega dbam o te sprawy żeby nic nie złapać, a i tak wyszły jakieś bakterie i erytrocyty... może jakoś źle rano ogarniam higiene, jutro powtórze dla pewności. Często Wam się zdarzają imfekcje układu moczowego?

    blador2 lubi tę wiadomość

  • Fomyart Ekspertka
    Postów: 171 311

    Wysłany: 22 maja, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Mam wyniki, z tego co czytam to cukrzyca mi nie grozi ;) ale chyba się niewiadomo skąd przyplątała infekcja układu moczowego 🤦‍♀️ zero objawów, mega dbam o te sprawy żeby nic nie złapać, a i tak wyszły jakieś bakterie i erytrocyty... może jakoś źle rano ogarniam higiene, jutro powtórze dla pewności. Często Wam się zdarzają imfekcje układu moczowego?
    Ja aktualnie walczę z infekcją od miesiąca -półtora
    Lekarka przepisała mi furaginium dwie tabletki trzy razy dziennie
    Jutro idę zrobić kolejne badanie moczu i modlę się o to by w końcu te bakterie nie wyszły
    Stresuję się tym skąd te bakterie i dlaczego nie znikają pomimo brania leków
    Dodam że bardzo dbam o chigiene i piję dużo wody 😥

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja, 14:20

    🤱19 lat🧑‍🍼24 lat
    Starania od 5 maja 2023
    7. Lutego 2024⏸️
    8 lutego 2024 USG o dwa maluszki 5 tygodni
    👶1.35 cm
    👶1.52cm
    23.02 USG ,maluszki 7 tygodni,dwa bijące serduszka ❤️❤️
    15.03 USG
    👶4.33 cm
    👶4.10cm
    03.04 USG
    Znamy płeć 🩵🩵
    Termin porodu 15-17 września 🥹
    preg.png
  • Fomyart Ekspertka
    Postów: 171 311

    Wysłany: 22 maja, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Fomyart widziałam, że te z canpola były polecane na tik toku.

    Wycieków nie mam, tzn. Jakieś zaschnięte "strupki" w dziurkach sutków, ale w pierwszej ciąży miałam mokre plamy ( na późniejszym etapie), później to się na ilość mleka nie przełożyło. Każda kropla mleka kosztowała kilkanaście łez.
    W ogóle nie wiem czy też macie takie wrażenie, ale po porodzie cycki to nie obiekt seksualny, tylko interes społeczny, każdy ma prawo się wypowiadać i czułam się przez to jak dojna krowa🤬👿
    Ja to narazie doświadczenie jakie posiadam to teksty,, Ty to masz duże cycki,dzieci będą nażarte chodzić "( często takie teksty od kolegów mojego taty ,czy też od ,, ciotek")
    Trochę mnie to irytuje bo to oznacza że ktoś mi się lampi w biust
    Ale patrząc na doświadczeniach różnych moich koleżanek czy kuzynek to zgadzam się z tobą że jak zaczyna się okres karmienia to ludzie automatycznie myślą że mają prawo zaglądać w cydzy biust a niektórzy nawet posuwali się do macania czy napewno mleko leci 🤦 ( takie historię mają moje dwie kuzynki )

    🤱19 lat🧑‍🍼24 lat
    Starania od 5 maja 2023
    7. Lutego 2024⏸️
    8 lutego 2024 USG o dwa maluszki 5 tygodni
    👶1.35 cm
    👶1.52cm
    23.02 USG ,maluszki 7 tygodni,dwa bijące serduszka ❤️❤️
    15.03 USG
    👶4.33 cm
    👶4.10cm
    03.04 USG
    Znamy płeć 🩵🩵
    Termin porodu 15-17 września 🥹
    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 22 maja, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart jest odwrotnie, mój cycek był większy od główki dziecka, bałam się żeby go nie udusić.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 22 maja, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart wrote:
    Zaczęłam już stosować maść lanolinową z canpol i polecam wszystkim kogo bolą brodawki

    Wogóle co sądzicie o osłonkach do kp?
    Mam osłonki silikonowe na piersi z canpolu i czy któraś stosowała?
    Kupiłam je w zestawie właśnie z maścią i wkładkami laktacyjnymi
    Jestem ciekawa czy naprawdę te osłonki chronią brodawki przed pękaniem itd
    Czy chronią przed pęknięciem to nie powiem. Ja stosowałam, nie bolały mnie sutki przy kp. Mi się to mega sprawdziło i teraz też planuje. Brodawki mi nie pękły ani razu. Nie wiem czy kwestia osłonek czy mojej budowy, czy ssania corki.One są mega dla kobiet z wklęsłymi sutkami (ja na szczęście do takich nie należę).

    Fomyart lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 22 maja, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Fomyart widziałam, że te z canpola były polecane na tik toku.

    Wycieków nie mam, tzn. Jakieś zaschnięte "strupki" w dziurkach sutków, ale w pierwszej ciąży miałam mokre plamy ( na późniejszym etapie), później to się na ilość mleka nie przełożyło. Każda kropla mleka kosztowała kilkanaście łez.
    W ogóle nie wiem czy też macie takie wrażenie, ale po porodzie cycki to nie obiekt seksualny, tylko interes społeczny, każdy ma prawo się wypowiadać i czułam się przez to jak dojna krowa🤬👿

    Tak samo się czułam. W domu, jak byłam tylko ja, dziecko i mąż to spoko. Natomiast goście, czy my w odwiedzinach to już była masakra. Widziałam takie narzutki do zasłaniania i serio sie zastanawiam czy jakoś w ten sposób nie ogarnąć. Może pieluszka tetrowa się zasłaniać? Cieszę się, że idzie do zimy to mniej odwiedzin. Więcej siedzenia w domu. To może te pierwsze pół roku się uda kp.
    Też nie mam wycieków. I mam nadzieję, że szybko się nie pojawia. W końcu jeszcze 3 miesiące do porodu..

    Ja dziś znowu dzien w łóżku. Spala bym non stop.

    preg.png
  • Fomyart Ekspertka
    Postów: 171 311

    Wysłany: 22 maja, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Fomyart jest odwrotnie, mój cycek był większy od główki dziecka, bałam się żeby go nie udusić.
    No ja właśnie wiem że laktacja nie jest zależna od wielkości piersi, no ale niektórzy tego nie rozumieją i rzucają teksty z du*y wzięte

    🤱19 lat🧑‍🍼24 lat
    Starania od 5 maja 2023
    7. Lutego 2024⏸️
    8 lutego 2024 USG o dwa maluszki 5 tygodni
    👶1.35 cm
    👶1.52cm
    23.02 USG ,maluszki 7 tygodni,dwa bijące serduszka ❤️❤️
    15.03 USG
    👶4.33 cm
    👶4.10cm
    03.04 USG
    Znamy płeć 🩵🩵
    Termin porodu 15-17 września 🥹
    preg.png
  • Fomyart Ekspertka
    Postów: 171 311

    Wysłany: 22 maja, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Fomyart jest odwrotnie, mój cycek był większy od główki dziecka, bałam się żeby go nie udusić.

    No ja właśnie wiem że laktacja nie jest zależna od wielkości piersi, no ale niektórzy tego nie rozumieją i rzucają teksty z du*y wzięte

    🤱19 lat🧑‍🍼24 lat
    Starania od 5 maja 2023
    7. Lutego 2024⏸️
    8 lutego 2024 USG o dwa maluszki 5 tygodni
    👶1.35 cm
    👶1.52cm
    23.02 USG ,maluszki 7 tygodni,dwa bijące serduszka ❤️❤️
    15.03 USG
    👶4.33 cm
    👶4.10cm
    03.04 USG
    Znamy płeć 🩵🩵
    Termin porodu 15-17 września 🥹
    preg.png
  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 22 maja, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart wrote:
    Ja aktualnie walczę z infekcją od miesiąca -półtora
    Lekarka przepisała mi furaginium dwie tabletki trzy razy dziennie
    Jutro idę zrobić kolejne badanie moczu i modlę się o to by w końcu te bakterie nie wyszły
    Stresuję się tym skąd te bakterie i dlaczego nie znikają pomimo brania leków
    Dodam że bardzo dbam o chigiene i piję dużo wody 😥

    No ponoć w ciąży te infekcje to zmora 🥴 ja nigdy nie miałam w układzie moczowym, ale za to w miejscach intymnych to nagminnie, jedną wyleczę zaraz jest następna. Przestałam chodzić na basen bo to było bez sensu, na saunę też. W hotelu na wakacjach muszę albo sama zdezynfekowac kibelek albo używać te papierowe nakładki, bo po powrocie infekcja gwarantowana. Ale zauważyłam że jak tylko coś się zaczyna dziać i biorę probiotyk dopochwowy to przechodzi, a przynajmniej się nie rozwija.
    Z bakteriami w moczu nie pomogę, jedyne co na myśl mi przychodzi to oprócz higieny oddawanie moczu zaraz po stosunku. Trzeba tego pilnować nawet jak "się nie chce", ponoć jak się to zaniedba to łatwo o infekcję

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 22 maja, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart wrote:
    Ja to narazie doświadczenie jakie posiadam to teksty,, Ty to masz duże cycki,dzieci będą nażarte chodzić "( często takie teksty od kolegów mojego taty ,czy też od ,, ciotek")
    Trochę mnie to irytuje bo to oznacza że ktoś mi się lampi w biust
    Ale patrząc na doświadczeniach różnych moich koleżanek czy kuzynek to zgadzam się z tobą że jak zaczyna się okres karmienia to ludzie automatycznie myślą że mają prawo zaglądać w cydzy biust a niektórzy nawet posuwali się do macania czy napewno mleko leci 🤦 ( takie historię mają moje dwie kuzynki )

    Kolegów taty? Takie komentarze? Fuj, na to bym stanowczo zareagowała.

    lady_in_black, domi88, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 337 338 339 340 341 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ