X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 8 czerwca, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy jeden muslinowy rożek z Reserved ale wydaje mi się że dostałam kocyk, albo dwa które są właśnie pod takie zawijanie.

    Dziś siadamy z mężem do zamówienia Paxa to gdzieś za dwa tygodnie odgruzuje pokój i dowiem się co mam w kartonach 🙈.

    Złożyliśmy dziś też wózek i póki co jesteśmy zadowoleni. Powoziliśmy nim kota (ponad 6kg 😅) i się sprawdzał w warunkach domowych 😃.

    kleopatr4, Oela91 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 2532 3389

    Wysłany: 8 czerwca, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    Dziewczyny, czy myślicie że jeden rożek wystarczy? Czy lepiej mieć dwa? :)

    Nauczona doświadczeniem siostry mam 3 😆 w pepco są super promocje muslimowe 20-30 zł :)

    Młoda siostry często miała awarię kupkowa zanim dobrali pampersy, które to zbierały hehe
    Rożki ciągle w obiegu 🥲

    event.png

    👩🏽 🐕‍🦺 31
    immunologia ✔️genetyka ✔️
    04/2022 histeroskopia ✔️
    04/2022 drożność j. ✔️
    09/2023 laparo. L. Jajnik ✔️
    Ahm -2,8/ cykle 30-32 ✔️

    🧔🏻‍♂️30
    Morfologia 4 ✔️ genetyka ✔️
    Przeciwciała pp. 05/23 70%✖️10/23-> 36% ✔️

    INVIMED Wrocław
    💉ivf. 11/2023 ❄️❄️❄️

    27.12.2023 transfer ❄️🤍
    6dpt. ⏸️ beta: 25,4/8dpt. 83,8
    12dpt.551,00 /14dpt. 1385,00
    16dpt. 2773,00 /26dpt. ♡ 31649,00

    11+3 niskie ryzyko 6,04 cm ♥️
    17+0 227 g 👧🏻.
    23+3 połówkowe 695g
    33+5 2500 g
    36+5 3200 g 🩷

    39+1 👧🏻 4000g 56cm ☀️

    Ferie:❄️❄️
    🤰🏻 ♡
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 8 czerwca, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dwa różki na pewno właśnie ze względu na ulewanie itp, oczywiście bez usztywnienia, zawsze to usztywnienie wyrzucałam bo w tym nie czuć za bardzo dziecka.
    Birkenstock są bardzo fajne ale jakoś mi się już znudziły, nosiłam je długo i już ich nie chce.

    U mnie na mieście jest bardzo dużo Cybexów, Kinderkraftów, Roanóv i Muuvo . Te Roan Ivi mają naprawdę amortyzację bardzo fajną. W priamie podoba mi się kształt stelaża, chcialabym taki ale w normalnej cenie a nie za 8 tysięcy.

    Kleopatra koleżanka już wie, że ma problem ale sama siebie oszukuje. 😥 Wiem jak alkoholik reaguje i sam sobie wmawia wiele rzeczy, uzalenienieyto potworna choroba i człowiek musi sam chcieć z tego wyjść i przyznać się przed sobą że ma problem. Nie znam alkoholików, którzy mają picie pod kontrolą, którzy potrafią ograniczyć. Nie potrafią. Chyba spróbowałabym porozmawiać z nią, zaproponowałabym wsparcie ale to od niej zależy co z tym zrobi...

    kleopatr4, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 8 czerwca, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    U nas dwa różki na pewno właśnie ze względu na ulewanie itp, oczywiście bez usztywnienia, zawsze to usztywnienie wyrzucałam bo w tym nie czuć za bardzo dziecka.
    Birkenstock są bardzo fajne ale jakoś mi się już znudziły, nosiłam je długo i już ich nie chce.

    U mnie na mieście jest bardzo dużo Cybexów, Kinderkraftów, Roanóv i Muuvo . Te Roan Ivi mają naprawdę amortyzację bardzo fajną. W priamie podoba mi się kształt stelaża, chcialabym taki ale w normalnej cenie a nie za 8 tysięcy.

    Kleopatra koleżanka już wie, że ma problem ale sama siebie oszukuje. 😥 Wiem jak alkoholik reaguje i sam sobie wmawia wiele rzeczy, uzalenienieyto potworna choroba i człowiek musi sam chcieć z tego wyjść i przyznać się przed sobą że ma problem. Nie znam alkoholików, którzy mają picie pod kontrolą, którzy potrafią ograniczyć. Nie potrafią. Chyba spróbowałabym porozmawiać z nią, zaproponowałabym wsparcie ale to od niej zależy co z tym zrobi...

    My kupiliśmy nowego priama 4.0 że sklepu za 3900zł. Bez gondoli co prawda, ale używane kosztują około 700-900zl. Wiadomo, nie jest to cena 2500zl za nowy wózek, ale nie jest to też 8 tys 🙈. Chociaż początkowo jak konfigurowałam sobie na stronie cybexa wózek to się przeraziłam 😅.

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 8 czerwca, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My rożka nie kupujemy. Będzie jeden otulacz elastyczny bawełniany z the slings. Mamy też 4 kocyki i 2 z nich mogą być do motania na czas prania.
    Przez sen nie uleje a przy aktywności będziemy przykrywać pewnie kocem, też większość czasu będziemy kangurować na brzuszku nago. Wtedy siup oboje pod prysznic😍

    Ciekawa jestem jak to będzie z ulewaniem i co może je potęgować. Jak to było u was? Co wzmagało?
    Na szkole rodzenia mówili że odchodzi się od odklepywania a kojarzy mi się że to wtedy właśnie dzieci zwracają mleczko.

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 8 czerwca, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem bardzo ciekawa jak planujecie u siebie wszystko poukładać pod maluszka, lubię oglądać dzidziusiowe kąciki, akcesoria.
    Co wy na to żeby w sierpniu jak już większość będzie miała przygotowane co trzeba zrobić jakiś pliczek gdzie wrzucimy swoje kolarze ze zdjęciami?
    Taki nasz pamiątkowy album wrześniówek☺️
    I jak już się porodzą dzieciaki to na jednej stronie informacje np Kleopatra, termin, plec, imię, waga, długość i na drugiej zdjęcia np z brzuchem, pokoju, pierwsze zdjęcie. Urocze mi się to wydaje i sama dla siebie chciałabym taką pamiątkę naszej wspólnej przygody😌

    Oela91, marti lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 8 czerwca, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w końcu Mały nie udawał, że go nie ma jak tata przykładał rękę i zaprezentował kilka kopniaków ☺️

    Ojejku lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 8 czerwca, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeden rozek, bez usztywnienia i nie planuje więcej. Chyba że poczuje potrzebę, to tak jak któraś pisała. Zamówię taki z dostawą na następny dzien😉

    Zastanawiam się jaki otulacz do fotelika? Mam nadzieję i po cichu liczę, że urodzę w drugiej połowie sierpnia. No i taki cienki chyba będzie lepszy. A z drugiej strony zaraz jesień. Więc może się wstrzymać, na początku dziecko przykrywać kocykiem a kupić już taki jesienno ziomowy🤔 jakie Wy planujecie?

    Klarara, Zenka1 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 8 czerwca, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Mam jeden rozek, bez usztywnienia i nie planuje więcej. Chyba że poczuje potrzebę, to tak jak któraś pisała. Zamówię taki z dostawą na następny dzien😉

    Zastanawiam się jaki otulacz do fotelika? Mam nadzieję i po cichu liczę, że urodzę w drugiej połowie sierpnia. No i taki cienki chyba będzie lepszy. A z drugiej strony zaraz jesień. Więc może się wstrzymać, na początku dziecko przykrywać kocykiem a kupić już taki jesienno ziomowy🤔 jakie Wy planujecie?

    Kupuję taki minky nie za gruby bo i tak do fotelika musi być cieńszy. Przy córce przykrywałam tylko kocykiem. To i tak tylko do przeniesienia z domu do auta itd.

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 8 czerwca, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak będzie ciepło, to nie będzie Ci potrzebny otulacz w foteliku☺️

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 8 czerwca, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatr ja po ostatniej aferze na innym wątku jestem trochę ostrożniejsza... co do ulewania to, to które jest przy odbijaniu jest przewidywalne, ale zdarzają się fontanny niezapowiedziane. Mój syn jakoś nie miał wielkiego problemu ale są ulewacze, które chlustają cały czas i lekarstwem jest dopiero rozszerzanie diety

    Zazuzi otulacza jeszcze nie szukałam ale myślę, że kupię taki na jesień-zimę, bo w tych łupinach i tak osłonione są bobasy

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 8 czerwca, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blador a jaka to afera wyszła?

    Jeszcze nie wiem jaki otulacz ale planuję kupić wkład z merino do fotelika z Beztroski, może na otulacz albo polśpiworek od nich też się skuszę.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 8 czerwca, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    My rożka nie kupujemy. Będzie jeden otulacz elastyczny bawełniany z the slings. Mamy też 4 kocyki i 2 z nich mogą być do motania na czas prania.
    Przez sen nie uleje a przy aktywności będziemy przykrywać pewnie kocem, też większość czasu będziemy kangurować na brzuszku nago. Wtedy siup oboje pod prysznic😍

    Ciekawa jestem jak to będzie z ulewaniem i co może je potęgować. Jak to było u was? Co wzmagało?
    Na szkole rodzenia mówili że odchodzi się od odklepywania a kojarzy mi się że to wtedy właśnie dzieci zwracają mleczko.

    Szwagierka rok temu też usłyszała i to w szpitalu i na szkole rodzenia, zeby nie odbijać dziecka. Dziecko płakało praktycznie po każdym mleczku. Ulewało na leżąco. Zanim powiązała fakty i posłuchała się wszystkich dookoła minęło trochę czasu. Sama doszła do wniosku, że będzie kontrolowanie odbijać.
    Ja jestem tego zdania, że lepiej odbijać.

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 8 czerwca, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamówiłam otulacz jesienny na allegro wpiszcie w wyszukiwarkę MK Beszka. Jeszcze go nie prałam, ale wygląda dość fajnie 🙂 materiał milutki

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 8 czerwca, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Kupuję taki minky nie za gruby bo i tak do fotelika musi być cieńszy. Przy córce przykrywałam tylko kocykiem. To i tak tylko do przeniesienia z domu do auta itd.
    Podobnie, z jednej strony velvet a z drugiej tkanina bawełniana. Jest typowo jesienny, z bajkowych wnętrz. Tylko my to połowa/końcówka września

    Blador zaciekawiłaś z tą aferą

    Oela91 lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 8 czerwca, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Hej dziewczyny! Właśnie wróciłam z festynu rodzinnego w przedszkolu. Padam na ryj. Fajnie zorganizowane, dużo zabaw, występy dzieci ale jednak impreza męcząca.

    Zenka spadłaś mi z nieba z tą polecajką klapkową. Zamówiłam sobie takie same. Bo ostatnio Puszek chyba Ty polecałaś Genuins ale dla mnie są za szerokie. Przeczesywałam Internet od kilku dni i już totalnie zgłupiałam. A tu nagle bęc i temat klapek na forum☺️☺️
    Kleopatra, temat ciężki ale myślę że w Twoim stanie nie powinnaś brać na siebie za dużo ale faktycznie tak jak napisała Zazuzi jeśli nie zrobisz nic to kiedyś mogą dopaść Cię wyrzuty sumienia. Ja mam taką sytuację z bardzo bliską mi osobą. Widzę co się dzieje. W momencie słabości powiedziała mi że piję codziennie i widzi problem. Potem się przestraszyła i zaczęła się wycofywać. Powiedziałam jej że ja bede pamiętać bo zapaliła mi czerwoną lampkę i jestem dla niej jeśli tylko zdecyduje się coś z tym zrobić natomiast wiadomo że na siłę jej na odwyk nie wezmę.

    U nas się nie robi ani bociankowego ani baby shower. A szkoda…

    Rożek jak rozumiem kupujecie z usztywnieniem?
    Z usztywieniem.

  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 8 czerwca, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    A jak będzie ciepło, to nie będzie Ci potrzebny otulacz w foteliku☺️

    Kocykiem też można przykryć🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca, 21:37

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 8 czerwca, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic strasznego, ale ktoś prowokował, zakładał lewe konta do obrażania. Mamy też grupę na fb do zdjęć co ta osoba wykorzystała. Uświadomiło mi to, że nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie bo to była taka fajna, wspierająca osoba...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca, 21:39

    lady_in_black lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 8 czerwca, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Nic strasznego, ale ktoś prowokował, zakładał lewe konta do obrażania. Mamy też grupę na fb do zdjęć co ta osoba wykorzystała. Uświadomiło mi to, że nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie bo to była taka fajna, wspierająca osoba...

    Niestety takie to właśnie jest życie w internecie. Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie. Ile prawdy jest w tym co ktoś pisze itp. Absolutnie nie oskarżam nikogo z naszego grona, o to że nie jest szczery czy coś. Piszę tak całkowicie ogólnie..

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 8 czerwca, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blador aż strach coś prywatnego wstawiać.

    Kleopatra mój syn ulewał ooookropnie do 10 miesiąca życia, do tego straszne kolki, które się skończyły wraz z ulewaniem 🤦 ale to były fontanny. Chodziliśmy po różnych lekarzach i diagnoza była taka, że niedojrzały układ pokarmowy i czas to jedyne lekarstwo. Ja bylam kilka razy dziennie obrzygana tym mlekiem a to śmierdzi, więc często zmieniałam ciuchy sobie i jemu. Każdy kto brał go ne ręce musiał mieć pieluszkę tetrowa bo strach było go trzymać. Mieliśmy zalecenie odbijać po każdym posiłku, poduszka klin do łóżeczka i częste pionizowanie. Nie ściskać za brzuszek, nie kolysać. To naprawdę było męczące. Córka już miała takie ulewanie normalne i nie było aż takiego problemu. Teraz nastawiam się na wszystko i pieluszki na ulewanie kupię na pewno 😉

    preg.png
‹‹ 376 377 378 379 380 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ