X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 4 lipca, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do parówek to ja polecam z Doliny Dobra 🙈. Są naprawdę smaczne i mają ok skład (tak mi się wydaje).

    Zenka, przybijam piątkę. Wczoraj na szkole rodzenia znowu płakałam. Prowadząca opowiadała o przecinaniu pępowiny, roli taty w porodzie i czytała kawałek książki, a ja łzy na polikach. Wyszliśmy ze szkoły, a ja ryk. Mąż mówi, że już tam nie wrócimy, bo myślał, że tak się wystraszyłam porodu xD. Swoją drogą trochę straszne to że w zależności kiedy podadzą znieczulenie poród może się zatrzymać (lub „ruszyć” jeśli idzie powoli), wtedy w grę wchodzi próżnociag albo kleszcze, albo wpychanie malucha i cesarka 🥵. To nie było pokrzepiające… .

    Co do mat to tak, znajomi mają te szare/czarne ze zwierzakami i zwierzaki wypadają. Musieli podkleić taśmą klejącą żeby podczas przesuwania i składania nie wypadały. Jak ktoś planuje rozłożyć na stałe na podłodze to myślę, że się sprawdza.
    A z mat edukacyjnych mi się bardzo podobają albo Done by Deer albo Little Dutch 😍 i do tego baby gym.

    Słyszałam też że chusteczki Aqua Wipes są dobrym, tańszym zamiennikiem Water Wipes, ale nie miałam do czynienia z zadnymi więc to opinia od znajomej.

    preg.png
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 4 lipca, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez uzywalam Waterwipes a pozniej kupilam z rosmana Babydream (zielone) i tak do dzis kupuje. Synek miewal po innych czerwoną skóre, po tych zawsze OK. Moze przy mlodszym tez sie Babydream sprawdzi. Pamietam też jak kupilam mu z Hippa plyn do mycia w butelce w ksztalcie kaczki to dziecko czerwone z kąpieli wyszlo.

  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 4 lipca, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nieśmiało mogę powiedzieć, że zalecenia ze szpitala pomagają. Dużo lepiej się czuję, mniej mnie wszystko ciągnie i brzuch dużo rzadziej się stawia. Od razu człowiek ma ochotę coś porobić :)

    Co do pampersów, płynów, chusteczek itd to pewnie dopiero na żywym organiźmie przekonamy się co służy, a co się nie nadaje.

    Piękne te maty co polecacie, chyba też pójdę w edukacyjne tego typu, ale ta z puzzli u nas musi być żeby trochę izolować podłogę.

    Nowanna, Zenka1, blador2 lubią tę wiadomość

  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 4 lipca, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Ja nieśmiało mogę powiedzieć, że zalecenia ze szpitala pomagają. Dużo lepiej się czuję, mniej mnie wszystko ciągnie i brzuch dużo rzadziej się stawia. Od razu człowiek ma ochotę coś porobić :)

    Co do pampersów, płynów, chusteczek itd to pewnie dopiero na żywym organiźmie przekonamy się co służy, a co się nie nadaje.

    Piękne te maty co polecacie, chyba też pójdę w edukacyjne tego typu, ale ta z puzzli u nas musi być żeby trochę izolować podłogę.
    https://allegro.pl/oferta/mata-piankowa-edukacyjna-skladana-dla-dzieci-duza-180x200-pianka-xpe-nukido-12382395332

    preg.png
  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 4 lipca, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka ja też wczoraj zaliczyłam maka 🍔 😃
    Pierwszy raz od nie wiem kiedy.

    Powiedzcie mi czy płaciłyście za szczepionkę na krztusiec? Bo spędziłam dzisiaj godzinę w przychodni bo Panie nie wiedzą, niby dla kobiet w ciąży bezpłatna ale jednak płatna... 🤷🏼‍♀️
    Mam receptę ale odpłatność 100%

    Wczoraj byliśmy na wizycie. Mały się znowu zakrył ręką więc na zdjęciu tylko nosek i usta, dalej ułożony pośladkowo. Jedyne co martwi to, że brzuszek wychodzi nam trochę mniejszy i przez to z obliczeń wychodzi że jest mały ☹️ niecałe 1,5 kg. Następna wizyta za 3 tygodnie, będziemy teraz go ostro kontrolować

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 4 lipca, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidl ma też z Pikoka parówki o bardzo dobrym składzie, 100g parówki ze 100g mięsa z szynki :)

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 4 lipca, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti, ja płaciłam za szczepionkę na ksztusiec 115zl.

    marti lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 4 lipca, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam na recepcie odpłatność 100%.

    preg.png
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 4 lipca, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Marti, ja płaciłam za szczepionkę na ksztusiec 115zl.
    Nowanna a którą kupowalas? Dzwonilam do przychodni, skiero na szepienie wazne tylko jeden dzien takze jeszcze poczekam chwile.

  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 4 lipca, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj po wizycie. Wszystko ok, szyjka długa, łożysko ok, maluch waży ok. 1200 g. Nie chciał dać sobie zrobić zdjęcia ładnego. No cóż…
    Trochę nie kumam bo mam na opisie że położenie płodu podłużne główkowe 🧐 a jak Wasze dzieciaczki są ułożone?

    Mi się wydaje że najfajniej się sprawdzają te maty które mają z jednej strony czerń i biel (dziecko na początku tak właśnie widzi) a z drugiej kolorowe wzory na późniejszy etap☺️

    Kurczę a mnie jakoś w tej ciąży hormony jeszcze tak mocno nie dopadły

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 4 lipca, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i zapomniałam napisać że gin namawiała mnie dzisiaj na szczepienie nie tylko na krztusiec ale też rsv. Mówi że jest droga ale wyszła teraz b.nowoczesna sprawdzona szczepionka i naprawdę warto. Nasze maluszki pierwsze miesiące będą miały w szczycie zachorowań. Opowiadała mi że jej dziecko przechodziło rsv bardzo ciężko, włącznie z bezdechami w nocy😔

    lady_in_black lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 4 lipca, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    My dzisiaj po wizycie. Wszystko ok, szyjka długa, łożysko ok, maluch waży ok. 1200 g. Nie chciał dać sobie zrobić zdjęcia ładnego. No cóż…
    Trochę nie kumam bo mam na opisie że położenie płodu podłużne główkowe 🧐 a jak Wasze dzieciaczki są ułożone?

    Mi się wydaje że najfajniej się sprawdzają te maty które mają z jednej strony czerń i biel (dziecko na początku tak właśnie widzi) a z drugiej kolorowe wzory na późniejszy etap☺️

    Kurczę a mnie jakoś w tej ciąży hormony jeszcze tak mocno nie dopadły
    Ten sam wiek ciąży i u mnie wczoraj też 1200g. Mały główką do dołu. Jakieś tam zdjęcia są, ale miał rączkę na twarzy.

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 4 lipca, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż sprawdziłam w książeczce. Nie miałam żadnego wyboru. W Przychodni w której się szczepiłam dostałam to co było 😅. Szczepionka adacel.

    O rav też myślałam, ale cena 1000zl trochę dla nas sporo…

    Dziewczyny, czy też macie ból spojenia łonowego (chyba)? Po dłuższych spacerach (dzisiaj 5km) boli mnie jak chodzę, chodzę jak połamana. Wydaje mi się że to ból spojenia, ale nie mam pewności. Macie jakieś sprawdzone sposoby na to?

    mm02 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Królowa_Śniegu Autorytet
    Postów: 431 775

    Wysłany: 4 lipca, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie sądziłam, że będzie takie poruszenie o parówkach 🫣😆 to jest moje widzimisię, bo przed ciążą lubiłam jeść kiełbaskę na ciepło, ale teraz nie mogę bo zgaga. To żeby nie walić codziennie jajecznicy to raz na jakiś czas wleci parówa 🤣

    Byłam dziś u kardiologa w szpitalu. Wszystkie zapisy z holterów są ok. Więc na tym kończę swoją przygodę na tym oddziale. Ale powiem Wam, że dziś była jakaś masakra, bo przyszłam na umówioną godzinę, a numerek miałam 14 🤣 tłum ludzi pod gabinetem - niektórzy mieli wizytę mieć 3h wcześniej a i tak czekali jeszcze na swoją kolej 🙄 Więc nie było z mojej strony skrupułów i weszłam przed wszystkimi. No nie jest to fajne, bo żal mi tych wszystkich osób, które tam czekały, ale już trudno 😞 ten system jest do dupy. Jakby wszystko działało jak powinno to nikt nie musiałby ustępować miejsca. Będąc 14sta to chyba weszłabym do gabinetu o północy 🫣

    Mierzę ten cukier glukometrem i moja irytacja wzrasta, bo nie mam żadnych przekroczeń. Podejrzewam, że ten wynik z krzywej cukrowej wcale nie jest mój. Wręcz stosując dietę o niskim indeksie glikemicznym czuję się jak anemik bez siły. Zjadłam dziś kawałek czekolady a cukier po godzinie 86 🫣

    preg.png

    👩🏼’89
    AMH 9,2
    Drożność jajowodów 👍
    Kariotypy 👍

    👱🏻‍♂️’84
    Nasienie 👍
    Kariotypy 👍

    Niepłodność idiopatyczna

    ☀️05.2023 - 1 procedura IVF
    2x🥚 - 2 zarodki, które przestały się rozwijać w 3 dobie❌

    ☀️09.2023 - 2 procedura IVF
    17x🥚 - 6 zarodków wysokiej klasy

    05.09 - 1 transfer - 9tc 👼💔

    27.12 - 2 transfer blastki 4.1.2.
    1.01 - dwie kreski 🙏 trzymaj się okruszku
    2.01 - 20,2 beta hcg
    5.01 - 105,6 beta hcg
    15.01 - 5541 beta hcg 🤩
    23.01 - bijące serduszko💓 28178 beta hcg
    6.02 - CRL 1,9cm ❤️ FHR 150
    23.02 - 4,2cm ❤️
    4.03 - prenatalne - 6,3cm ❤️☺️
    22.03 - 145g szczęścia 🫶
    19.04 - 315g 🩷
    6.05 - połówkowe - 450g
    07.06 - 1.15kg
    12.07 - prenatalne - 1.8kg Maja💖
    ___________

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 4 lipca, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za szczepienie płaciłam 140 zł, szczepionka boostrix

    mm02, marti lubią tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • karola_b Autorytet
    Postów: 1768 3247

    Wysłany: 4 lipca, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam receptę na Adacel, jutro odbieram z apteki. Też się mocno zastanawiam nad rsv, mój gin rekomendował, tym bardziej, że nasza córka chodzi do żłobka.

    lady_in_black lubi tę wiadomość

    👩 30l.
    👦 38l.
    👶 2l.

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb

    30.12.2023 ⏸️
    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 4 lipca, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_b wrote:
    Ja dostałam receptę na Adacel, jutro odbieram z apteki. Też się mocno zastanawiam nad rsv, mój gin rekomendował, tym bardziej, że nasza córka chodzi do żłobka.
    Karola to w Twoim przypadku faktycznie mocno bym się zastanowiła bo w żłobku to najwięcej wirusów😔

    karola_b lubi tę wiadomość

    preg.png
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 4 lipca, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa_Śniegu wrote:
    Nie sądziłam, że będzie takie poruszenie o parówkach 🫣😆 to jest moje widzimisię, bo przed ciążą lubiłam jeść kiełbaskę na ciepło, ale teraz nie mogę bo zgaga. To żeby nie walić codziennie jajecznicy to raz na jakiś czas wleci parówa 🤣

    Byłam dziś u kardiologa w szpitalu. Wszystkie zapisy z holterów są ok. Więc na tym kończę swoją przygodę na tym oddziale. Ale powiem Wam, że dziś była jakaś masakra, bo przyszłam na umówioną godzinę, a numerek miałam 14 🤣 tłum ludzi pod gabinetem - niektórzy mieli wizytę mieć 3h wcześniej a i tak czekali jeszcze na swoją kolej 🙄 Więc nie było z mojej strony skrupułów i weszłam przed wszystkimi. No nie jest to fajne, bo żal mi tych wszystkich osób, które tam czekały, ale już trudno 😞 ten system jest do dupy. Jakby wszystko działało jak powinno to nikt nie musiałby ustępować miejsca. Będąc 14sta to chyba weszłabym do gabinetu o północy 🫣

    Mierzę ten cukier glukometrem i moja irytacja wzrasta, bo nie mam żadnych przekroczeń. Podejrzewam, że ten wynik z krzywej cukrowej wcale nie jest mój. Wręcz stosując dietę o niskim indeksie glikemicznym czuję się jak anemik bez siły. Zjadłam dziś kawałek czekolady a cukier po godzinie 86 🫣
    A nie ma szans na ten sensor, ktory mierzy poziom cukru? Moze ten glukometr jakis felerny? Ja mam sensor i bez przerwy monitoruje ten cukier, u mnie tez po 1h po posilku jest ok, na pewno nie zadne 180 jak przy krzywej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca, 17:16

  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 4 lipca, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa_Śniegu wrote:
    Nie sądziłam, że będzie takie poruszenie o parówkach 🫣😆 to jest moje widzimisię, bo przed ciążą lubiłam jeść kiełbaskę na ciepło, ale teraz nie mogę bo zgaga. To żeby nie walić codziennie jajecznicy to raz na jakiś czas wleci parówa 🤣

    Oprócz poruszenia, to narobiłaś mi na nie takiej ochoty, że kupiłam i będę wpierdzielać dzisiaj na kolację 😅 a też dawno nie jadłam 😅

    Królowa_Śniegu, karola_b lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Królowa_Śniegu Autorytet
    Postów: 431 775

    Wysłany: 4 lipca, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mm02 wrote:
    A nie ma szans na ten sensor, ktory mierzy poziom cukru? Moze ten glukometr jakis felerny? Ja mam sensor i bez przerwy monitoruje ten cukier, u mnie tez po 1h po posilku jest ok, na pewno nie zadne 180 jak przy krzywej

    Podobno sensor jest mniej wiarygodny od glukometru. Totalnie nie dogadałam się z pania doktor, bo przy sensorze też chciała bym kłuła się glukometrem. Odpuszczam temat sensora. Zostaję przy tym co mam. Mam nadzieję, że do następnej wizyty będę mierzyć ten cukier i już nie będę musiała dłużej, czyli do 22go lipca.

    preg.png

    👩🏼’89
    AMH 9,2
    Drożność jajowodów 👍
    Kariotypy 👍

    👱🏻‍♂️’84
    Nasienie 👍
    Kariotypy 👍

    Niepłodność idiopatyczna

    ☀️05.2023 - 1 procedura IVF
    2x🥚 - 2 zarodki, które przestały się rozwijać w 3 dobie❌

    ☀️09.2023 - 2 procedura IVF
    17x🥚 - 6 zarodków wysokiej klasy

    05.09 - 1 transfer - 9tc 👼💔

    27.12 - 2 transfer blastki 4.1.2.
    1.01 - dwie kreski 🙏 trzymaj się okruszku
    2.01 - 20,2 beta hcg
    5.01 - 105,6 beta hcg
    15.01 - 5541 beta hcg 🤩
    23.01 - bijące serduszko💓 28178 beta hcg
    6.02 - CRL 1,9cm ❤️ FHR 150
    23.02 - 4,2cm ❤️
    4.03 - prenatalne - 6,3cm ❤️☺️
    22.03 - 145g szczęścia 🫶
    19.04 - 315g 🩷
    6.05 - połówkowe - 450g
    07.06 - 1.15kg
    12.07 - prenatalne - 1.8kg Maja💖
    ___________

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
‹‹ 437 438 439 440 441 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ