X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 4 lipca, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ruch takie przeciąganie też, ale doszła mi taka zgaga ze się za chwile nabawię zaburzeń odżywiania ;)
    Robie śniadanie patrze na nie i mam odruch wymiotny na sama myśli że mam to zjeść. Wczoraj trochę śliwek z kruszonka zjadłam u znajomej to myślałam ze do domu nie dojadę - daruje sobie szczegóły ale w życiu tak nie rzygałam a już miałam czym. Wieczorem na silę bo aż mi słabo było.
    Teraz patrze na kanapkę 2 gryzy i już mam dość. Chyba cole zaraz kupie i będę popijać małymi łykami żeby coś cukru złapać i może tłusta jajecznice spróbuje to w końcu białko to może wejdzie.

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 4 lipca, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze Mimi ale Cię złapało 😬 ale to od tej zgagi i poczucia ciężkości czy normalne mdlości jak w I trymestrze?
    Ja teraz też dużo mniej jem, nie mam tyle miejsca. Zjadam śniadanie, późniejszy obiad i tyle. Myślę, że te hektitry wody też mnie zapychają.
    Muszę chłopa do Biedronki posłać po te chustwczki, Klarara dzięki za info :)

    Klarara lubi tę wiadomość

  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 4 lipca, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga - ja nie miałam mdłości w żadnej ciąży a zgagę okazjonalnie, a teraz chyba żołądek mocno ściśnięty. Brzuch jest mały - dziecko rozmiarowo ok, wód podobno dużo. To nawet nie jest zgaga tylko chyba refluks że CI się kaszleć chce plus nawet zatoki czuje.

    preg.png
  • Królowa_Śniegu Autorytet
    Postów: 431 775

    Wysłany: 4 lipca, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi spróbuj z Rennie. Mnie ratuje w kryzysowych sytuacjach. Ale już się nauczyłam po czym mam zgagę, a po czym nie i po prostu unikam tych produktów. U mnie są to dość dziwne produkty, z którymi wcześniej nie miałam problemu: cytryna, herbata, parówki berlinki (przerzuciłam się na Sokoliki i jest ok), piersi z kurczaka (zawsze po nich mnie męczy, a po wieprzowinie nie), wędliny i sery żółte (natomiast białe i topione ok). Więc wykluczenie tych produktów minimalizuje lub likwiduje dolegliwości

    preg.png

    👩🏼’89
    AMH 9,2
    Drożność jajowodów 👍
    Kariotypy 👍

    👱🏻‍♂️’84
    Nasienie 👍
    Kariotypy 👍

    Niepłodność idiopatyczna

    ☀️05.2023 - 1 procedura IVF
    2x🥚 - 2 zarodki, które przestały się rozwijać w 3 dobie❌

    ☀️09.2023 - 2 procedura IVF
    17x🥚 - 6 zarodków wysokiej klasy

    05.09 - 1 transfer - 9tc 👼💔

    27.12 - 2 transfer blastki 4.1.2.
    1.01 - dwie kreski 🙏 trzymaj się okruszku
    2.01 - 20,2 beta hcg
    5.01 - 105,6 beta hcg
    15.01 - 5541 beta hcg 🤩
    23.01 - bijące serduszko💓 28178 beta hcg
    6.02 - CRL 1,9cm ❤️ FHR 150
    23.02 - 4,2cm ❤️
    4.03 - prenatalne - 6,3cm ❤️☺️
    22.03 - 145g szczęścia 🫶
    19.04 - 315g 🩷
    6.05 - połówkowe - 450g
    07.06 - 1.15kg
    12.07 - prenatalne - 1.8kg Maja💖
    ___________

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 4 lipca, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa u mnie wprost odwrotnie, nabiał, parówki, serki topione chcą mnie zabić. Tyle, że to chyba nie zgaga bo rennie nie pomaga nic. Aaa no i pomidory, one atakują mnie chyba najbardziej🤦‍♀️

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 4 lipca, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi, współczuję!
    Ewidentnie wygląda na to, że żołądek ściśnięty
    Też ostatnio zauważyłam, że zaczyna mi się problem z jedzeniem. Chyba zaczyna się taki okres 🙄 na nic nie mam ochoty, zjem niewielką porcję i czuję się jakbym wsunęła trzydniowy obiad 🙄

    Królowa- berlinki mają fatalny skład. Organizm wie co robi 😉

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 4 lipca, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 wrote:
    Ja kupuje te właśnie i wczoraj kliknęłam na gemini 12 opakowań za 140 zł. Te chusteczki są super, są mocno wilgotne i nie wysychają w podgrzewaczu z neno podobno.

    Ja się w ogóle nie obijam, zero siniaków itd.

    Mała za to kopie i kręci się jak ta lala.
    Tutaj wychodzą po 8,90 za paczkę.

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 4 lipca, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa_Śniegu wrote:
    Mimi spróbuj z Rennie. Mnie ratuje w kryzysowych sytuacjach. Ale już się nauczyłam po czym mam zgagę, a po czym nie i po prostu unikam tych produktów. U mnie są to dość dziwne produkty, z którymi wcześniej nie miałam problemu: cytryna, herbata, parówki berlinki (przerzuciłam się na Sokoliki i jest ok), piersi z kurczaka (zawsze po nich mnie męczy, a po wieprzowinie nie), wędliny i sery żółte (natomiast białe i topione ok). Więc wykluczenie tych produktów minimalizuje lub likwiduje dolegliwości
    Po Berlinkach to i bez ciąży bym się zrzygała 🤢 serio, jeszcze jak się je podgrzeje to wypływa z nich masa tłuszczu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca, 11:58

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 4 lipca, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj po szkole rodzenia, było fajnie. Za tydzień na zajęciach ma być jakiś fotograf i każda ma mieć zrobione za darmo po jednym zdjęciu ciążowym w ramach reklamy. Muszę jakąś kieckę znaleźć 🤔

    Chwilę odpocznę i biorę się za obiad. Dzisiaj papryka faszerowana 🤤

    To też kupię te chusteczki ☺️

    Nowanna lubi tę wiadomość

    preg.png
  • karola_b Autorytet
    Postów: 1768 3247

    Wysłany: 4 lipca, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie też Berlinki są fuj, nie tknę nawet jakby mi zapłacili 😅 O tak, blador, u mnie pomidory są zapalnikiem zgagi. Wczoraj głupia zrobiłam sobie szakszukę na drugie śniadanie... zionęłam ogniem przez całą resztę dnia 🤭

    👩 30l.
    👦 38l.
    👶 2l.

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb

    30.12.2023 ⏸️
    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 4 lipca, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciążą mogłam zjeść Berlinki, jak zaszłam w ciąże to całkowice mój organizm je odrzucił i nawet nie mogę na nie patrzeć więc chyba faktycznie organizm wie co robi 😅

    Ja zjadłam jajecznice ze szczypiorkiem na śniadanie i teraz ten szczypiorek będę czuła do wieczora🤦‍♀️

    Ale w sumie nawet całkiem dobrze że tak się żołądek kurczy bo dzięki temu naturalnie się mniej je i mniej przybiera :) jednak nie bez powodu najwięcej przybiera się w II trynestrze, a w III tyle co maluszek.

  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 4 lipca, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to teraz mam mega apetyt i jem jak szalona, mam nadzieje ze pod koniec to nie będą mnie dźwigiem na porodówkę zanosić😆 zgaga to mnie męczy okropnie ale tylko w nocy

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 4 lipca, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Tutaj wychodzą po 8,90 za paczkę.

    I tak już są wysłane więc 🤷🏼‍♀️

    Ja wczoraj miałam wilczy głód na Maka, pierwszym raz od daaaaaaawna, no musiał mnie mój S zawieźć 😅, niepokojące jest to że mała jak tylko zaczęłyśmy jeść Bigmaca zaczęła takie tańce w brzuchu, ale to takie😂😂😂😂 nie wiem czy to z zachwytu czy z oburzenia czym ja nakarmiłam, ale ja tam jadłam to jak głupa 😬😂

    Dziś byłam u okulisty, wada mi się wzroku nie pogorszyła, sprawdzić musimy dno oka czy nie będzie wskazań do cesarki. Więc czeka mnie przyszła środa bez widzenia bo do tego badania kropi się oczy specjalnymi kroplami rozszerzającymi źrenice. I po których bardzo źle się widzi nawet 5 godzin, ja kiedyś miałam cały dzień z głowy przez to.


    Po lekarzu poszliśmy sobie na śniadanko i kawę do naszej ulubionej kawiarni w Kato. Rano było piękne słońce i temperatura idealna. Siedzimy sobie przy stoliku a ja w ryk, głaszcząc się po brzuchu jaka jestem szczęśliwa, że będziemy rodzicami, że to właśnie z tym mężczyzną stworzę rodzinę i że w ogóle będzie super. Grochy mi leciały po policzkach i nie potrafiłam się uspokoić. 😄 w domu zaczęłam oglądać rolki na instagramie i znowu się popłakałam po filmiku, na którym żegnają pieska po jego ostatniej służbie w policji i pani powiedziała że ‚teraz w końcu może być po prostu psem’ 😭😭😭

    Ach te hormonki.


    Czuję się dzisiaj ogromna i dopiero w tej bluzie to zobaczyłam. Tu też po konkretnym śniadaniu jestem.

    https://zapodaj.net/plik-XFUhq6HtI0

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca, 13:05

    blador2, Aaga, Nowanna, marti, karola_b, Oela91 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 4 lipca, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi ja też mam mega apetyt😢 w sumie całą ciążę...

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 4 lipca, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 wrote:
    I tak już są wysłane więc 🤷🏼‍♀️

    Ja wczoraj miałam wilczy głód na Maka, pierwszym raz od daaaaaaawna, no musiał mnie mój S zawieźć 😅, niepokojące jest to że mała jak tylko zaczęłyśmy jeść Bigmaca zaczęła takie tańce w brzuchu, ale to takie😂😂😂😂 nie wiem czy to z zachwytu czy z oburzenia czym ja nakarmiłam, ale ja tam jadłam to jak głupa 😬😂

    Dziś byłam u okulisty, wada mi się wzroku nie pogorszyła, sprawdzić musimy dno oka czy nie będzie wskazań do cesarki. Więc czeka mnie przyszła środa bez widzenia bo do tego badania kropi się oczy specjalnymi kroplami rozszerzającymi źrenice. I po których bardzo źle się widzi nawet 5 godzin, ja kiedyś miałam cały dzień z głowy przez to.


    Po lekarzu poszliśmy sobie na śniadanko i kawę do naszej ulubionej kawiarni w Kato. Rano było piękne słońce i temperatura idealna. Siedzimy sobie przy stoliku a ja w ryk, głaszcząc się po brzuchu jaka jestem szczęśliwa, że będziemy rodzicami, że to właśnie z tym mężczyzną stworzę rodzinę i że w ogóle będzie super. Grochy mi leciały po policzkach i nie potrafiłam się uspokoić. 😄 w domu zaczęłam oglądać rolki na instagramie i znowu się popłakałam po filmiku, na którym żegnają pieska po jego ostatniej służbie w policji i pani powiedziała że ‚teraz w końcu może być po prostu psem’ 😭😭😭

    Ach te hormonki.


    Czuję się dzisiaj ogromna i dopiero w tej bluzie to zobaczyłam. Tu też po konkretnym śniadaniu jestem.

    https://zapodaj.net/plik-XFUhq6HtI0

    Zenka ja miałam wizytę z kropieniem w zeszłym tygodniu. Wzięła mnie z zaskoczenia, a ja pojechałam autem 🤦‍♀️ Wada niestety się pogorszyła więc muszę nowe okulary dobrać, ale to już po porodzie bo może jeszcze się pogorszyć. Naszczęście reszta ok i nie ma przeciwwskazań do sn. A krople fakt nieprzyjemnie szczypią 😁

    Gdzie chodzicie? My uwielbiany do Kłosa na śniadanie chodzić 🤤🤤🤤

    Piękny ciążowy brzuszek, a reszta szczupkutka ❤️

    Jakie maty wybieracie dla malucha? Puzzle czy jakieś te z karuzelami??

  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 4 lipca, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo widzisz, ja zawsze chodziłam prywatnie i też miałam od razu wszystko ale że mam pakiet luxmedu to pomyślałam czemu mam z tego nie korzystać, do tej pory tylko dentysta, umówiłam się wczoraj o 23 a dziś wizyta o 7:45 już była

    Nasze ulubione to Kafej i Synergia, wybieramy głównie ze względu na kawę bo my pijemy przelewy a tam takie podają. Jedzonko też fajne ale ceny już mniej 😅

    Co do maty, jakoś te pstrokate do mnie nie przemawiają, chciałabym jak najbardziej neutralne kolory i żeby taka mata była po prostu ładna. Są ładne puzzle, np w bebeconcept widziałam fajne, muszę jeszcze poczytać jak z wytrzymałością bo jednak na pewno pies i jego pazury będą miały styczność z tą matą a psa mam dużego i silnego. Najpiękniejsza matę jaką widziałam to z Dwinguler, dwustronne, grube, każdy wzór piękny. Ale ta cena jest dla mnie zaporowa i tylko dlatego jeszcze jej nie kupiłam. Tych z karuzelami i zabaweczkami nie oglądałam jeszcze, ale jedna nie wyklucza drugiej, jednak nie chciałabym aby w domu roiło się od zabawek których dziecko nie potrzebuje i sa przebodzcowujace i bardziej celuje w drewniane niż plastikowe.

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 4 lipca, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 wrote:
    Oo widzisz, ja zawsze chodziłam prywatnie i też miałam od razu wszystko ale że mam pakiet luxmedu to pomyślałam czemu mam z tego nie korzystać, do tej pory tylko dentysta, umówiłam się wczoraj o 23 a dziś wizyta o 7:45 już była

    Nasze ulubione to Kafej i Synergia, wybieramy głównie ze względu na kawę bo my pijemy przelewy a tam takie podają. Jedzonko też fajne ale ceny już mniej 😅

    Co do maty, jakoś te pstrokate do mnie nie przemawiają, chciałabym jak najbardziej neutralne kolory i żeby taka mata była po prostu ładna. Są ładne puzzle, np w bebeconcept widziałam fajne, muszę jeszcze poczytać jak z wytrzymałością bo jednak na pewno pies i jego pazury będą miały styczność z tą matą a psa mam dużego i silnego. Najpiękniejsza matę jaką widziałam to z Dwinguler, dwustronne, grube, każdy wzór piękny. Ale ta cena jest dla mnie zaporowa i tylko dlatego jeszcze jej nie kupiłam. Tych z karuzelami i zabaweczkami nie oglądałam jeszcze, ale jedna nie wyklucza drugiej, jednak nie chciałabym aby w domu roiło się od zabawek których dziecko nie potrzebuje i sa przebodzcowujace i bardziej celuje w drewniane niż plastikowe.

    Mnie pozytywnie zaskoczyła lekarka bo ja byłam na NFZ i bardzo dokładnie przebadała oczy łącznie z usg, kilka razy dno oka i chyba na 4 różnych aparatach coś sprawdzała.

    Też nie chce pstrokatych, zastanawiam się nad tymi puzzlami czarno-białymi z jakimiś tam zwierzątakmi.

  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 4 lipca, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 wrote:
    Oo widzisz, ja zawsze chodziłam prywatnie i też miałam od razu wszystko ale że mam pakiet luxmedu to pomyślałam czemu mam z tego nie korzystać, do tej pory tylko dentysta, umówiłam się wczoraj o 23 a dziś wizyta o 7:45 już była

    Nasze ulubione to Kafej i Synergia, wybieramy głównie ze względu na kawę bo my pijemy przelewy a tam takie podają. Jedzonko też fajne ale ceny już mniej 😅

    Co do maty, jakoś te pstrokate do mnie nie przemawiają, chciałabym jak najbardziej neutralne kolory i żeby taka mata była po prostu ładna. Są ładne puzzle, np w bebeconcept widziałam fajne, muszę jeszcze poczytać jak z wytrzymałością bo jednak na pewno pies i jego pazury będą miały styczność z tą matą a psa mam dużego i silnego. Najpiękniejsza matę jaką widziałam to z Dwinguler, dwustronne, grube, każdy wzór piękny. Ale ta cena jest dla mnie zaporowa i tylko dlatego jeszcze jej nie kupiłam. Tych z karuzelami i zabaweczkami nie oglądałam jeszcze, ale jedna nie wyklucza drugiej, jednak nie chciałabym aby w domu roiło się od zabawek których dziecko nie potrzebuje i sa przebodzcowujace i bardziej celuje w drewniane niż plastikowe.
    Po neutralnych kolorach dziecko nie uczy się wodzić wzrokiem. ☺️
    Ja myślę coś w ten deseń

    https://allegro.pl/oferta/tiny-love-mata-edukacyjna-z-muzyka-magiczna-kraina-15939751456

    ☺️

    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 4 lipca, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ano jasne, ale sama mata podłogowa może być neutralna a edukacyjna taka jak wstawiłaś, fajna swoją drogą, też nie jest taka zbyt, hmmm z braku lepszego słowa na tę chwilę w głowie napiszę, tandetna-plastikowa, zapisuje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca, 13:59

    Klarara lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 4 lipca, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Po neutralnych kolorach dziecko nie uczy się wodzić wzrokiem. ☺️
    Ja myślę coś w ten deseń

    https://allegro.pl/oferta/tiny-love-mata-edukacyjna-z-muzyka-magiczna-kraina-15939751456

    ☺️
    Ja mam z Tiny love, ale leśna kraina i jest przeurocza :) i ostatnio okazało się że w rodzinie dzieci też ją miały i się super sprawdzała :) magiczna kraina chyba lepsza, bo ma trochę kontrastowych elementów, ale ta leśna bardziej skradła moje serducho.

    Klarara, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 436 437 438 439 440 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ