X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 25 lipca, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o pampersach jeszcze nawet nie mysle - u nas to jedno wyjście do biedronki, a mam jakieś 10 szt. z jakiś tam próbek. Jedynie muszę materacyk ogarnąć bo chcę żeby się powietrzył jakiś czas. Jakoś zawsze nowe materace mi śmierdzą.

    Haha Nowanna ja się martwię jak nic nie zakłuje i nie zaboli bo przeważnie gdzieś coś czuje 😅 rano wstałam na siku bez 5 minutowej przygotówki i od razu czerwona lampka co się dzieje 😅

  • nutella_ Autorytet
    Postów: 2019 3359

    Wysłany: 25 lipca, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariMari wrote:
    A czy tu któraś dopuszcza przenoszoną ciążę, albo chociaż we wrześniowym, ustalonym terminie?😉
    Bo z tego co widzę, wiele szykuje się na sierpień...
    Nie dopuszczam, ale to możliwe. Planowo rodzę sn. Nie ma wskazań do wywoływania wcześniej. Na razie Zosia zapowiada się na drobniejszą.
    Po jakim czasie wywołują? Tydzień? Dwa? Jeśli tak, to mogę urodzić nawet 13 października... 🫣
    Tak przerażająco daleko 🤭 Wolałabym jednak w tej pierwszej połowie września się rozpakować zanim znienawidzę ciążę.

    👩31 lat 👨‍🦱 35 lata
    2015 💔
    👶 Julia 9 lat
    👶Antoni 7 lat
    Termin: 29.09.2024 Zosia 🩷
    preg.png[/url]
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 25 lipca, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze lubiłam wstać wcześniej zwłaszcza latem dlatego teraz tak mi źle z tym że tyle czasu w wyrze spędzam.

    Ja mam chyba aż za dużo pampersów bo moja mama wpadła w szał zakupów jak były w biedrze te 1+1😂

    A słuchajcie bo ja wczoraj zgłupiałam, czy oprócz wózka i łóżeczka/dostawki macie jeszcze jakieś miejsca przygotowane do spania maluszka? Tak na drzemki? Zwłaszcza te z Was które mają dwa piętra

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 25 lipca, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nutella_ wrote:
    Nie dopuszczam, ale to możliwe. Planowo rodzę sn. Nie ma wskazań do wywoływania wcześniej. Na razie Zosia zapowiada się na drobniejszą.
    Po jakim czasie wywołują? Tydzień? Dwa? Jeśli tak, to mogę urodzić nawet 13 października... 🫣
    Tak przerażająco daleko 🤭 Wolałabym jednak w tej pierwszej połowie września się rozpakować zanim znienawidzę ciążę.

    Do 42 tygodnia powinno się urodzić, dlatego najpóźniej indukcja po skończonym 41 tygodniu (np 41+3). Ja planuje jak szyjka będzie żelazna w okolicach 38 tygodnia już sobie coś działać na zasadzie zwiększenia aktywności, może w końcu seks bez stresu, dużo ćwiczyć pozycje wertykalne itd.

    nutella_ lubi tę wiadomość

  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 25 lipca, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Ja zawsze lubiłam wstać wcześniej zwłaszcza latem dlatego teraz tak mi źle z tym że tyle czasu w wyrze spędzam.

    Ja mam chyba aż za dużo pampersów bo moja mama wpadła w szał zakupów jak były w biedrze te 1+1😂

    A słuchajcie bo ja wczoraj zgłupiałam, czy oprócz wózka i łóżeczka/dostawki macie jeszcze jakieś miejsca przygotowane do spania maluszka? Tak na drzemki? Zwłaszcza te z Was które mają dwa piętra

    WeraAnna mam wózek który będzie w salonie/tarasie i łóżeczko w sypialni. Nie planuje nic więcej, ewentualnie kokon na macie 😁 mamy też dostawke, ale ją chyba u rodziców zostawimy. Nie chce zgaracić domu, że w każdym pomieszczeniu coś innego.

  • nutella_ Autorytet
    Postów: 2019 3359

    Wysłany: 25 lipca, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    A słuchajcie bo ja wczoraj zgłupiałam, czy oprócz wózka i łóżeczka/dostawki macie jeszcze jakieś miejsca przygotowane do spania maluszka? Tak na drzemki? Zwłaszcza te z Was które mają dwa piętra
    U nas w sypialni na górze mamy łóżeczko drewniane 120x60, a na dole w salonie taki kojec drewniany sześciokątny. Chcieliśmy coś co nie będzie typowym łóżeczkiem, a będzie mega stabilne. Mamy owczarka, który jest łagodny, ale niezbyt delikatny 😉 a tego nie przewróci.

    A wózka w domu nie będzie. Raczej w garażu. W innym przypadku kiedyś przed przypadek wywieziemy w nim kota 🤣 Jakiś czas temu siostrze władował się do kosza i skapneli się jak pakowali wózek do bagażnika 🤭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca, 12:23

    WeraAnna, marti lubią tę wiadomość

    👩31 lat 👨‍🦱 35 lata
    2015 💔
    👶 Julia 9 lat
    👶Antoni 7 lat
    Termin: 29.09.2024 Zosia 🩷
    preg.png[/url]
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 25 lipca, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna, u nas na piętrze łozeczko, na parterze kołyska/bujak TinyLove

  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 25 lipca, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Ja zawsze lubiłam wstać wcześniej zwłaszcza latem dlatego teraz tak mi źle z tym że tyle czasu w wyrze spędzam.

    Ja mam chyba aż za dużo pampersów bo moja mama wpadła w szał zakupów jak były w biedrze te 1+1😂

    A słuchajcie bo ja wczoraj zgłupiałam, czy oprócz wózka i łóżeczka/dostawki macie jeszcze jakieś miejsca przygotowane do spania maluszka? Tak na drzemki? Zwłaszcza te z Was które mają dwa piętra

    Na nocki łóżeczko drewniane w sypialni, w dzień mobilne łóżeczko Chicco baby hug.

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 25 lipca, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam na jednym poziomie więc w sypialni łóżeczko ale obowiązkowo wózek, który będzie ze mną jeździł po całym domu 😅

    Wyszłam właśnie ze smyka i już nie mam sił na dalsze zakupy. Ale kupilam dużą torbę ciuszków dla małego za 100 zł. Szok prawie jak za darmo serio. Wszystko z wyprzedaży jeszcze minus 20%. Wiec kilka par body ( były nawet trzy paki za 20 zł!) jakieś spodnie, skarpetki, czapeczki, dla córki buty do szkoły, bluza, T-shirt łącznie nie zapłaciłam nawet 200 zl, więc bardzo udane zakupy. Mogę już do domu jechać 😅

    Teraz siedzę w Kekse, pije sok i czekam aż powrócą mi siły.

    Wychodzi na to, że z tych pomiarów moje dziecko najmniejsze, ale dwóch gin stwierdziło, że dziecię rośnie w swoim tempie i jest ok. Pamiętam, że pod koniec ciąży te pomiary rozjezdzaly się totalnie. Bsyn z usg na super sprzęcie miał ważyć 4500 a urodził się z wagą 3500 😉

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 25 lipca, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze masakra z tymi różnicami... to jest 1kg jak tu ocenić czy cc czy sn 😱

  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 25 lipca, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje, że jestem zwarta i gotowa. Walizką do szpitala spakowana, przygotowane rzeczy po porodzie, żeby mąż tylko zabrał, dla mnie ubrania na zmianę też w osobnym pudełeczku, złożone poprasowsne. Jedziemy właśnie na wizytę, walizką jedzie z nami. Mam nadzieję, że te 2 tyg pojeździ w samochodzie. Ale już jestem spokojna. Trzymajcie kciuki, żebym dziś w tym szpitalu nie musiała zostać..

    Aaga, blador2, lady_in_black, Zenka1, Zzzaba, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 25 lipca, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My co prawda mieszkanie, ale w sypialni dostawka, a w salonie kosz Mojżesza taki mały bujany. Pewnie starczy na krótko, ale trudno. Po pół roku zmienimy pewnie dostawkę na łóżeczko, ale to już będzie się wiązało z wyoutowaniem małego do innego pokoju 🙈.

    Ja dzisiaj mam jakiś kiepski humor. Nie wiem czy to strach mnie dopada i panika, czy pogoda.

    Kupiłam te ciuszki, mam nadzieję że będą dobre.
    IMG-1420.jpg

    blador2, nutella_, Aaga, MariMari, Zzzaba, Królowa_Śniegu, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 25 lipca, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Kurcze masakra z tymi różnicami... to jest 1kg jak tu ocenić czy cc czy sn 😱
    Czytałam u mamyginekolog, że wskazaniem do cc jest waga powyżej 4500 a z tego co słyszę to lekarze kierują w okolicach 4 kg więc tu pewnie zostawiają sobie 0.5 kg na błąd pomiaru. A jeśli mylą się o 1kg to pewnie i tak sobie nic z tego nie robią bo to nie oni rodzą😔

    Nowanna sweet🥰 chyba muszę zainwestować jeszcze w beże🤔🫣

    Zazuzi kciuki za powrót do domu✊️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca, 13:36

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 25 lipca, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mm02 wrote:
    WeraAnna, u nas na piętrze łozeczko, na parterze kołyska/bujak TinyLove
    No właśnie ja mam dostać od szwagra bujaczek babybjorn i się tak zastanawiam czy je można używać od pierwszych dni życia czy dopiero później.

    Zazuzi na pewno wszystko będzie ok i Cię wypuszczą 😉

    A z tą wagą dziecka to u mnie też był kosmos. Najpierw usłyszałam że dziecko maluteńkie w niespełna 20 centylu. Teraz jak byłam na IP to lekarz mówi że jest tak duże że trudno uwierzyć że to 30 tydzień 🤦🏻‍♀️

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 25 lipca, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz doczytałam że kołyska/bujak. To cos innego niż sam bujaczek.
    A może wiecie od kiedy faktycznie można używać takich buraczków jak babybjorn?

    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 25 lipca, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Ja zawsze lubiłam wstać wcześniej zwłaszcza latem dlatego teraz tak mi źle z tym że tyle czasu w wyrze spędzam.

    Ja mam chyba aż za dużo pampersów bo moja mama wpadła w szał zakupów jak były w biedrze te 1+1😂

    A słuchajcie bo ja wczoraj zgłupiałam, czy oprócz wózka i łóżeczka/dostawki macie jeszcze jakieś miejsca przygotowane do spania maluszka? Tak na drzemki? Zwłaszcza te z Was które mają dwa piętra

    Mam dostawkę i małe łóżeczko na kółkach , które można łatwo znieść pomiędzy piętrami. Kupiłam też kokon z usztywnianym materacykiem, wiec można go położyć na kanapie, fotelu czy w ogrodzie na sofie jak będzie ciepło.

    Duże łóżeczko wstawimy jak będzie miał ponad 4msc, a może I później

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 25 lipca, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    My co prawda mieszkanie, ale w sypialni dostawka, a w salonie kosz Mojżesza taki mały bujany. Pewnie starczy na krótko, ale trudno. Po pół roku zmienimy pewnie dostawkę na łóżeczko, ale to już będzie się wiązało z wyoutowaniem małego do innego pokoju 🙈.

    Ja dzisiaj mam jakiś kiepski humor. Nie wiem czy to strach mnie dopada i panika, czy pogoda.

    Kupiłam te ciuszki, mam nadzieję że będą dobre.
    IMG-1420.jpg

    Mam ten sam komplet. 😁 Kupiłam na Vinted za 20zł.

    Nowanna lubi tę wiadomość

    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 25 lipca, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i wózek się przyda.
    Ja wiem, że kilka dziewczyn miało tu bekę, że po co epriam i ukrainki dla lansu kupują, ale te funkcje bujania są genialne. Jestem zachwycona wózkiem.
    Szalenie mi się podoba i może się też przydać jako łóżeczko/Bujak w ogrodzie, jeśli będzie ładna jesień.

    marti lubi tę wiadomość

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 25 lipca, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariMari wrote:
    Mam dostawkę i małe łóżeczko na kółkach , które można łatwo znieść pomiędzy piętrami. Kupiłam też kokon z usztywnianym materacykiem, wiec można go położyć na kanapie, fotelu czy w ogrodzie na sofie jak będzie ciepło.

    O kokon usztywniany brzmi świetnie. Masz może linka albo mogłabyś podesłać zdjecie?

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 25 lipca, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    A teraz doczytałam że kołyska/bujak. To cos innego niż sam bujaczek.
    A może wiecie od kiedy faktycznie można używać takich buraczków jak babybjorn?

    U fizjomommy na instagramie było ostatnio, że chyba od 3miesiaca, ale nic się nie stanie jak posadzi się tam dziecko miesięczne na 15minut. Ważne aby to nie była godzina i nie codziennie. Jako przykład było podane, że jak potrzebujesz wziąć prysznic to na luzie można wsadzić bobasa. Przekazuje co tam wyczytałam :) .

    My też planujemy babybjorna, używkę, ale najpierw z chęcią bym pożyczyła od znajomych na jeden dzień żeby sprawdzić czy bobas zaakceptuje.
    W ogóle ponoć ten sprzęt się bardzo szybko przestaje używać bo jak bobas skuma, że swoją siłą może go rozhuśtać to staje się to niebezpieczne i dosłownie służy max kilka miesięcy (takie bardziej 3 niż 9 😅).

    Klarara, ja też na Vinted tylko że za 32zl 🙈. Słodziutki jest.

    preg.png
‹‹ 489 490 491 492 493 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ