X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 25 lipca, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w sypialni łóżeczko, w salonie kokon na kanapie, po skończonym 2 miesiącu bujaczek BB :)
    A mamy mieszkające w blokach bez windy, jak planujecie przechowywać wózki? Myślałam o trzymaniu stelaża w samochodzie przed klatką, do domu dziecko z gondolą ale sama nie wiem, czy nie lepiej brać same dziecko, a cały wózek w aucie. Chociaż trochę przeraża mnie na ten moment schodzenie bo schodach na klatce z takim maluchem na rękach, co innego jak już będzie większy... Biorę też pod uwagę targanie wózka na to 1 piętro 🥵 chyba finalnie przetestuję wszystkie możliwe opcje i wtedy zobaczymy co się najlepiej sprawdzi

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 25 lipca, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku z synem mieszkaliśmy na 3 piętrze, gdy miał drzemkę znosiłam stelaż, a potem jego w gondoli. Wychodziliśmy każdego dnia na spacer, chyba że lał deszcz😉 więc teraz gdy mieszkamy na 1 piętrze to luzik. Chyba będę robiła podobnie

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 104 78

    Wysłany: 25 lipca, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku, ja mieszkam na 3cim bez windy. Wózek będę zostawiać w garażu podziemnym przypięty zapinka rowerowa i wychodzić będę przez bramę Garażowa. Znosić bejbika to nie mam pojęcia jak, może w foteliku samochodowym, kokonie, albo od razu kupię to nosidełko ergonomiczne… na takie 5 min po klatce schodowej to powinno być 👌

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 25 lipca, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    My w sypialni łóżeczko, w salonie kokon na kanapie, po skończonym 2 miesiącu bujaczek BB :)
    A mamy mieszkające w blokach bez windy, jak planujecie przechowywać wózki? Myślałam o trzymaniu stelaża w samochodzie przed klatką, do domu dziecko z gondolą ale sama nie wiem, czy nie lepiej brać same dziecko, a cały wózek w aucie. Chociaż trochę przeraża mnie na ten moment schodzenie bo schodach na klatce z takim maluchem na rękach, co innego jak już będzie większy... Biorę też pod uwagę targanie wózka na to 1 piętro 🥵 chyba finalnie przetestuję wszystkie możliwe opcje i wtedy zobaczymy co się najlepiej sprawdzi
    Takie maleństwo i tak taszczysz na początku w foteliku 🙂

    Co do logistyki w domu dwupoziomowym, planuje mieć dwa pełnowymiarowe łóżeczka (120x60) jedno w sypialni, ze ściąganym bokiem, na początku będzie robić za dostawkę, później klasyczne łóżeczko.

    Drugie łóżeczko będzie w pokoju na dole, który będzie tymczasowym pokojem dziecieco- dziennym 🙂 w tym pokoju planuje komodę, już teraz stoi dodatkowe łóżko, na drzemki dzienne dla mamy 😅
    Z tym pokojem jest jednak pewien problem- stoi w nim legowisko psa, utarło się, że to jego pokój, a nie wiem czy odda go bez walki😅 mam nadzieję, że podejmie dorosłą decyzję i sam się wyprowadzi

    Dodatkowo mam taki wozeczek, jak mają w szpitalach 🙂 pewnie będę nim przez pierwsze 2-3 miesiące śmigać po całym domu 😅

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 25 lipca, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie, mała waży ok 1800g, troszkę mało przybrała, spodziewałam się raczej 2kg :) lekarz lekko zdziwiona, że jak na cukrzycę z taką dawką insuliny dobrze wygladam, nie przytyłam nadmiernie, dziecko tez w normie. Mam się zgłosić do okulisty na badanie dna oka, zbadac poziom magnezu i żelaza bo mam silne skurcze nóg, no i skierowanie na ktg, ale mam zacząć się badać za trzy tygodnie dopiero. Mała nie chciala niestety buzi pokazać :(

    Akczi, marti lubią tę wiadomość

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 25 lipca, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś słabo te kciuki trzymałyście.
    Jestem już na oddziale. Rozwarcie, nie podobał się mocz i cukry na czczo.. Coś czuję, że będę pierwsza..

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 25 lipca, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    Takie maleństwo i tak taszczysz na początku w foteliku 🙂

    Co do logistyki w domu dwupoziomowym, planuje mieć dwa pełnowymiarowe łóżeczka (120x60) jedno w sypialni, ze ściąganym bokiem, na początku będzie robić za dostawkę, później klasyczne łóżeczko.

    Drugie łóżeczko będzie w pokoju na dole, który będzie tymczasowym pokojem dziecieco- dziennym 🙂 w tym pokoju planuje komodę, już teraz stoi dodatkowe łóżko, na drzemki dzienne dla mamy 😅
    Z tym pokojem jest jednak pewien problem- stoi w nim legowisko psa, utarło się, że to jego pokój, a nie wiem czy odda go bez walki😅 mam nadzieję, że podejmie dorosłą decyzję i sam się wyprowadzi

    Dodatkowo mam taki wozeczek, jak mają w szpitalach 🙂 pewnie będę nim przez pierwsze 2-3 miesiące śmigać po całym domu 😅

    Chodzi chyba o zwykłe wyjście na spacer w gondoli, a nie o przenoszenie w foteliku do auta.
    Ja jak kiedyś mieszkałam w bloku to stelaż stał na dole. Ja brałam małą na ręce i normalnie niosłam do mieszkania a jak mąż wracał z pracy to brał gondolę do mieszkania. Jak byłyśmy same to w gondoli ją znosiłam i wnosiłam. Biceps był 😅

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 25 lipca, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Coś słabo te kciuki trzymałyście.
    Jestem już na oddziale. Rozwarcie, nie podobał się mocz i cukry na czczo.. Coś czuję, że będę pierwsza..

    Sprawdzą, poobserwują- będzie dobrze ☺️

    preg.png
  • Layla205 Koleżanka
    Postów: 54 111

    Wysłany: 25 lipca, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ Puszek

    Wychodzi na to, że z tych pomiarów moje dziecko najmniejsze, ale dwóch gin stwierdziło, że dziecię rośnie w swoim tempie i jest ok. Pamiętam, że pod koniec ciąży te pomiary rozjezdzaly się totalnie. Bsyn z usg na super sprzęcie miał ważyć 4500 a urodził się z wagą 3500 😉[/QUOTE]

    Nasza jest tez malutka. Rośnie z wizyty na wizytę, ale ciągle się trzyma gdzieś 7,5 centyla. Oboje jesteśmy z mężem drobni, więc dwóch lekarzy potwierdzało, że to raczej genetyka. Przepływy wszystko ok, ale mam wizyty co 2 tygodnie, więc chyba warto mieć to na oku (ale spokoj w tym wszystkim jest dla mnie najwazniejszy) i prowadząca mnie uprzedziła, że jeśli waga spadnie poniżej 5 centyla to będziemy wywoływać poród zaraz jak będzie ciąża donoszona.

    Zazuzi, trzymam mocno kciuki ✊✊✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca, 18:18

    lady_in_black, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 25 lipca, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Coś słabo te kciuki trzymałyście.
    Jestem już na oddziale. Rozwarcie, nie podobał się mocz i cukry na czczo.. Coś czuję, że będę pierwsza..
    Co się z moczem dzieje i jakie cukry na czczo? Masz insulinę? Podał wagę dziecka?

  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 25 lipca, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi mocz to przecież pewnie tylko jakaś infekcja którą trzeba zwalczyć. A rozwarcie na ile cm jest?

    preg.png
  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 104 78

    Wysłany: 25 lipca, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZaZuzi kciuki 🤞🤞🤞

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 25 lipca, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Coś słabo te kciuki trzymałyście.
    Jestem już na oddziale. Rozwarcie, nie podobał się mocz i cukry na czczo.. Coś czuję, że będę pierwsza..

    Zazuzi zaciskaj tam nogi żeby być chociaż sierpniówką! Jaka waga malucha?

    Królowa_Śniegu, Oela91, blador2, marti lubią tę wiadomość

  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 25 lipca, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi- trzymamy kciuki✊️

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 25 lipca, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi no lepiej jeszcze pobyć w 2paku, ale jak by co odpukać będzie dobrze

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 25 lipca, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi oby jak najdłużej w dwupaku 👌

    Kurcze dziewczyny w blokach, nigdy się nie zastanawiałam jak to u Was wygląda, ja będę musiała znieść wózek z kilku schodków w domu i narzekałam 🤦 tzn ten wózek teraz mogę wciągnąć po schodach i na tylnych kołach zjadę więc nawet się nie wysilę za bardzo ale dla Was szacunek za to dźwiganie. Byłam kiedyś świadkiem jak dwie osoby wnosiły dziecko w wózku po schodach i to dziecko z wózka wypadło. Serce mi na moment stanęło, dziecko miało może 3 miesiace, zaraz je podnieśli płakało mocno ale nie wiem jak się to skończyło, wiem że wezwali karetkę. Często mam przed oczami ten widok, coś strasznego. Nie wiem czemu Ci ludzie nie wzięli osobno dziecka na ręce i osobno wózka bo szło ich w sumie 3 osoby. Ja po tym nigdy nie nosiłam dziecka po schodach, zawsze zanoszę najpierw dziecko a później wózek i wszyscy są bezpieczni. W przypadku kilku pięter w bloku bez windy to naprawdę nie macie łatwo.

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a propo pakowania walizki i ogólnie rzeczy higienicznych, tak z ciekawości, ile kupiłyście sztuk/opakowan podkładów/ podpasek poporodowych? Bo ja mam wrażenie że chyba przesadziłam i zamówiłam ich dużo za dużo 🙈

  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 25 lipca, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika07 wrote:
    Dziewczyny a propo pakowania walizki i ogólnie rzeczy higienicznych, tak z ciekawości, ile kupiłyście sztuk/opakowan podkładów/ podpasek poporodowych? Bo ja mam wrażenie że chyba przesadziłam i zamówiłam ich dużo za dużo 🙈
    Po 1 opakowaniu.

    preg.png
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 25 lipca, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi - trzymam kciuki za Was :-)

    Puszek - koleżanka wnosi kilka razy dziennie po schodach, mieszka na 6p z windą ale winda jest na takim półpiętrze. Mowila, ze czuje że jej kilka lat z zycia to noszenie odbierze

    Nika 07, ja wzielam 2 paczki na noc i 2 paczki na dzien. A podkladow tez mam 2 paczki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca, 21:57

  • Helloworld1 Przyjaciółka
    Postów: 72 21

    Wysłany: 25 lipca, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,
    Dość długo czytam wątek, ale na tym akurat jeszcze nic nie publikowałam :) mam do Was prośbę o pomoc.
    Czy macie zlecane w ciąży standardowo badanie czystości pochwy? Pytam, bo złapała mnie lekka infekcja. Na awaryjnej wizycie u lekarza w innej przychodni dostałam Macmiror, mój lekarz prowadzący na wizycie we wtorek powiedział, że są jakieś resztki ten infekcji, dał lek na dwa dni i kurde, zaczęłam czuć lekkie swędzenie jak wróciłam od lekarza 🫣🫣 a nikt nie zlecił mi żadnych posiewów, a wydaje mi się że jeszcze mam jakieś objawy. Nie chce siać paniki i latać do kliniki co dwa dni, ale mnie to już denerwuje dość mocno.

    👄 niskie AMH,podwyższone FSH
    Diagnoza: nieadekwatna do wieku rezerwa jajnikowa, początki endometriozy
    Rozpoznanie: 06.23
    I procedura: 08.23, puste pęcherzyki
    II procedura: 11.23, 2 dojrzałe komórki, jeden zarodek 3 dniowy, transfer 12.23
    🤰dwie kreski: 27.12.23
‹‹ 490 491 492 493 494 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ