X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 26 lipca, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Maly wazy juz 2700.
    Mocz pewnie tylko.infekcja. Ale moja prowadząca już taka jest, że jak coś ja niepokoi to szpital.
    Cukry tak między 90 a 110. Mają mi tu wprowadzić insulinę.
    Rozwarcie na palec.
    Chyba na wszystkie pytania odpowiedziałam😉
    Wieczorem nieźle się skurcze rozszalały. Poprosiłam o kroplówkę. Mimo, że cała poszła to nadal coś delikatnie czuje. Także.chyba coś jest.na rzeczy.

    Biorąc pod uwagę wiek ciąży z usg jutro wypada ten dzień, kiedy córkę rodziłam. I też ważyła 2700.
    Ładna waga, ale oby brat nie zechciał wyjść tego samego dnia co siostra🙂Dobrze, że prowadząca zareagowała i wysłała do szpitala, tam jesteście bezpieczniejsi🙂

  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 26 lipca, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Lady dzisiaj spać nie możesz?😉
    Chwilowa pobudka 😅 nawet przez chwilę miałam wstawać, ale poszłam spać dalej 😛

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5210 8659

    Wysłany: 26 lipca, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna nawet nie wiedziałam, że zalecenia co do sterydów też nie są już aktualne🫣 no cóż wychodzi na to, że cudem te nasze bobasy 10 lat temu przeżyły😉 wsród koleżanek panowało wtedy przeświadczenie, że te po sterydach są trudniejsze, bardziej płaczące, nerwowe itp.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5210 8659

    Wysłany: 26 lipca, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    Chwilowa pobudka 😅 nawet przez chwilę miałam wstawać, ale poszłam spać dalej 😛
    U mnie też przerwa ale odpaliłam żurnalistę na youtube i pospałam do 9😁

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 26 lipca, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    WeraAnna nawet nie wiedziałam, że zalecenia co do sterydów też nie są już aktualne🫣 no cóż wychodzi na to, że cudem te nasze bobasy 10 lat temu przeżyły😉 wsród koleżanek panowało wtedy przeświadczenie, że te po sterydach są trudniejsze, bardziej płaczące, nerwowe itp.
    To fakt 😂😂 Aż dziw że im pępki nie odpadły, płuca nie pękły i w ogóle że w miarę gadają 🤪

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 26 lipca, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Ale ale Zazuzi muszę Ci podziękować bo wczoraj powiedziałam staremu o Twoim przyjęciu do szpitala i skurczach, specjalnie podkreślałam że pierwsza z wrześniowek i się tak wystraszył że poszedł skończyć pokoik dla malucha😂😂
    To tak na poprawę humoru. Mam nadzieję że Cię to nie urazi☺️

    Pewnie, że nie. A wręcz przeciwnie. Twój wpis wywolal u mnie uśmiech na twarzy😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca, 10:45

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 26 lipca, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka też po sterydach i była dzieckiem idealnym. Leżała, jadła i oglądała świat. Za to dziś jako nastolatka już daje popalić. Ogólnie jest grzeczna, ale uparta.. nie znam drugiej tak upartej i zawziętej osoby. Mąż też uparty i zawzięty, ale nie aż tak jak córka... po mnie odziedziczyła kręcone włosy, po mężu też przecież coś musiala😂

    U mnie ok. Rano jak poszłam pod prysznic to skurcze się zaczęły pojawiać. Ale teraz jak leżę to cisza. Także myslę, że damy radę poleżeć tu jeszcze jakiś czas. Raczej dziś nie urodzę i coś czuję, że mój pobyt tu będzie długi.

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 26 lipca, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi córka ma już chyba jakoś 11 lat - dobrze pamiętam?
    Lepiej dłużej pobyć w szpitalu w dwupaku :)
    Moja też po sterydach i też była spokojniutka i twraz zaczyna wpadać w jakiś bunt i daje popalić na 5 urodziny 🤦‍♀️

    Dziewczyny macie problemy gastryczne? Za mną fatalna noc, okropna zgaga, refluks, niedobrze mi, pobolewa brzuch z lewej strony jakby skurcz jelit. Jest ok jak leże najlepiej na boku ze zgiętymi nogami. Ojadłam się chrupek orzechowym przed spaniem i teraz cierpię 😩

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5210 8659

    Wysłany: 26 lipca, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga ja od początku tej ciąży mam problemy gastryczne, no jestem jak Fiona😤Wystarczy, że więcej się napiję i już mi się odbija, za przeproszeniem bąki też idą. Jest to dla mnie straszne bo teraz w dzień wyrabiam roczną normę. Mam nadzieję, że po ciąży to szybko minie. Nie pamiętam żeby poprzednio tak było. Cały czas mam taki okropny niesmak w buzi, czasami pomoże mleko, landrynek, czasami rennie, a czasami jest jeszcze gorzej😫 no ale już bliżej jak dalej

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 26 lipca, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Zazuzi - wiesz bywa i tak ze najpierw sie hamuje a potem wywołuje ;)

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 26 lipca, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    To fakt 😂😂 Aż dziw że im pępki nie odpadły, płuca nie pękły i w ogóle że w miarę gadają 🤪
    jak pępki nie opadły, jak odpadły? :P :D

    Aaga, blador2 lubią tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 26 lipca, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Aaga ja od początku tej ciąży mam problemy gastryczne, no jestem jak Fiona😤Wystarczy, że więcej się napiję i już mi się odbija, za przeproszeniem bąki też idą. Jest to dla mnie straszne bo teraz w dzień wyrabiam roczną normę. Mam nadzieję, że po ciąży to szybko minie. Nie pamiętam żeby poprzednio tak było. Cały czas mam taki okropny niesmak w buzi, czasami pomoże mleko, landrynek, czasami rennie, a czasami jest jeszcze gorzej😫 no ale już bliżej jak dalej

    Ja też cały czas dziwny posmak w ustach. Już zapomniałam jak to jest zjeść coś i nie czuć tego posmaku 😅 Ogólnie to będę pewnie trochę tęsknić za brzuszkiem, ale nie mogę się doczekać spania na brzuchu, zaprzestania sikania co 5 min, braku stresu przy każdym zakłuciu brzucha, rozkminy czy mogłam coś zjeść czy nie, golenia się świadomie, a nie na czuja, wstania z dywanu w kilka sekund a nie minut😅 wiem, że z noworodkiem będą inne zmartwienia typu ilość mleka, przybieranie na wadze, problemy brzuszkowe, brak snu, płacz bez powodu... ale to już będzie zupełnie inna bajka :)

    blador2 lubi tę wiadomość

  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 26 lipca, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    jak pępki nie opadły, jak odpadły? :P :D
    Pogubiłam się 😂😂😂😅

    blador2, lady_in_black, bonassola lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Królowa_Śniegu Autorytet
    Postów: 431 775

    Wysłany: 26 lipca, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi trzymam kciuki za Ciebie w dwupaku 🤞

    Kochane przypomnijcie proszę jakie laktatory wybrałyście. Osobiście podchodziłam do tego mega sceptycznie, nie interesowałam się tematem zbytnio. W sumie nadal nie wiem czy będę karmić kp czy mm. Ale w sumie chciałabym spróbować kp i myślę, że w pierwszych dniach laktator może mi pomóc rozkręcić laktację. Jak się nie uda to trudno.
    Patrzyłam na neno bella twin. No i cena dość dostępna bo do 300zł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca, 12:33

    preg.png

    👩🏼’89
    AMH 9,2
    Drożność jajowodów 👍
    Kariotypy 👍

    👱🏻‍♂️’84
    Nasienie 👍
    Kariotypy 👍

    Niepłodność idiopatyczna

    ☀️05.2023 - 1 procedura IVF
    2x🥚 - 2 zarodki, które przestały się rozwijać w 3 dobie❌

    ☀️09.2023 - 2 procedura IVF
    17x🥚 - 6 zarodków wysokiej klasy

    05.09 - 1 transfer - 9tc 👼💔

    27.12 - 2 transfer blastki 4.1.2.
    1.01 - dwie kreski 🙏 trzymaj się okruszku
    2.01 - 20,2 beta hcg
    5.01 - 105,6 beta hcg
    15.01 - 5541 beta hcg 🤩
    23.01 - bijące serduszko💓 28178 beta hcg
    6.02 - CRL 1,9cm ❤️ FHR 150
    23.02 - 4,2cm ❤️
    4.03 - prenatalne - 6,3cm ❤️☺️
    22.03 - 145g szczęścia 🫶
    19.04 - 315g 🩷
    6.05 - połówkowe - 450g
    07.06 - 1.15kg
    12.07 - prenatalne - 1.8kg Maja💖
    ___________

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 26 lipca, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Pogubiłam się 😂😂😂😅

    Chyba chodziło o kikuty, że odpadły za noworodzia 😁

    Królowa śniegu ja kupiłam neno camino na dwie piersi. Zobaczymy jak się sprawdzi, muszę dokupić mniejszy lejek.

    lady_in_black lubi tę wiadomość

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5210 8659

    Wysłany: 26 lipca, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa z tego co czytam to jeśli ktoś nie planuje kpi, a do rozkręcenia laktacji czy sporadycznych sesji to neno, ale jeśli planuje kpi, albo w trakcie się decyduje na taki rodzaj karmienia to zmieniają na momcozy.

    Aaga ja z ciąży to chyba będę tęskniła tylko za tym, że jak nie mam siły, albo gorzej się czuję to mogę leżeć do woli😉 a tak to stwierdzam, że ten "stan błogosławiony" jest przereklamowany.

    Królowa_Śniegu, lady_in_black, nutella_, Aaga lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 26 lipca, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/plik-MPDpOm6rYx

    Jakoś w koszyku Gemini wydawało się tego mniej 😅

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 26 lipca, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet butelki nie chciałam kupować bo nastawiam się na kp ale siostra mnie opitoliła że przecież istnieje też coś takiego jak odciąganie pokarmu żeby dziecko z tatusiem zostawić bo przecież nie będę cały dzień i noc non stop przywiązana do dzieciątka bo na głowę można dostać. I faktycznie stwierdzam że hormony mi mózg zalały i zaburzyły moje poczucie autonomii😂
    Ostatecznie kupiłam butelkę lovi mammafeel a laktator dostałam właśnie po siostrze którą go nie użyła. Taki zwykły Medela a jak będzie niefajny albo jednak będę chciała lepszy to kupię chyba ten muszlowy

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 26 lipca, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    https://zapodaj.net/plik-MPDpOm6rYx

    Jakoś w koszyku Gemini wydawało się tego mniej 😅

    No poszalałaś😃 ale chyba masz już wszystko z tych aptecznych?

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 26 lipca, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Zazuzi córka ma już chyba jakoś 11 lat - dobrze pamiętam?
    Lepiej dłużej pobyć w szpitalu w dwupaku :)
    Moja też po sterydach i też była spokojniutka i twraz zaczyna wpadać w jakiś bunt i daje popalić na 5 urodziny 🤦‍♀️

    Dziewczyny macie problemy gastryczne? Za mną fatalna noc, okropna zgaga, refluks, niedobrze mi, pobolewa brzuch z lewej strony jakby skurcz jelit. Jest ok jak leże najlepiej na boku ze zgiętymi nogami. Ojadłam się chrupek orzechowym przed spaniem i teraz cierpię 😩

    Tak, w styczniu skończyła 11 lat. Także już dużą panna.

    Ja mam problemy. Ciągle czuje taka gule w gardle. Coś podobnego odczuwam powzięciu tabletek często. Ogólnie czuje się wiecznie pełna po sam kurek, czasem mam wrażenie, że zaraz zawartość żołądka się wyleje🤮 kilka dni nawet rano wymiotowałam. I też najlepsza pozycja to ta na boku że zgiętymi nogami

    preg.png
‹‹ 492 493 494 495 496 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ