Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrześniowe Mamy 2025 🧡🌼🧡
Odpowiedz

Wrześniowe Mamy 2025 🧡🌼🧡

Oceń ten wątek:
  • Engel Autorytet
    Postów: 607 1133

    Wysłany: 3 marca 2025, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amandi_ wrote:
    To ja już.

    Ciąg niefortunnych zdarzeń.
    Poronienie zatrzymane w 8 tygodniu, brak czynności serca. A człowiek się prenatalnych obawiał 😐

    Trzymam mocno kciuki za resztę.

    Przykro mi 😢🫂

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    14.08.23r 7tc t16 👼🏼

    age.png
    OM 4.12.24
    31.12.24 ⏸️
    7.01. Beta 2232 mIU/ml
    9.01. Beta 4438 mIU/ml 96.1% 📈
    17.01. 6+1 crl 0.41cm i ❤️
    30.01. 8+2 crl 1.78cm
    7.02. 9+3 crl 2.61cm 🧸
    3.03. 13+2 crl 7.02cm 🥝 USG prenatalne ✔️ pappa ✔️
    7.03. 13+6 crl 8cm 🥭
    4.04. 17+6 206g 🍇
    23.04. 20+4 330g 🥞
    30.04. 21+4 410g 🥥
    28.05. 25+4 823g 🐧
    24.06. 29+3 1364g 🍈
    9.07. 31+4 1821g 🥬
    15.07 32+3 1918g
    5.08 35+3 2627g
    19.08 37+3 3070g
    26.08 38+3 🏥🤭
  • bellA Autorytet
    Postów: 1120 2001

    Wysłany: 3 marca 2025, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amandi_ wrote:
    To ja już.

    Ciąg niefortunnych zdarzeń.
    Poronienie zatrzymane w 8 tygodniu, brak czynności serca. A człowiek się prenatalnych obawiał 😐

    Trzymam mocno kciuki za resztę.

    Jezu... 🥺 ogromnie wspolczuje.. wiem co czujesz.
    Mocno przytulam😔💗

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    35👱‍♀️ 37🧔‍♂️

    06.01 ⏸️ 😍
    🩺17.01.25 - jest Pęcherzyk 🤞
    🩺07.02.25 - mamy 💓🥹 2cm Małego czlowieka.
    🩺14.02.25. - 3cm naszego Bejbiczątka🥰 rosnę !
    🩺07.03.25 - Prenatalne 13+0- , 6,8 cm Bejbiczka. prawdopodobnie dziewczynka.🩷
    🩺14.03.25 - na 100% 🩷 ,rośniemy !
    Wyniki Pappa - niskie ryzyka🤞
    🩺10.04.25 - 17+4 214g szczęścia 🥹🩷
    🩺25.04.25 -II Prenatalne - 337g zdrowej 🩷
    🩺09.05.25 - wszystko ok🩷
    🩺06.06.25 - 775g 🩷 25+4
    🩺27.06.25 - 1214g 🩷 28+4
    🩺14.07.25 - 2kg 😱 🩷31+0
    🩺11.08.25 - 2.5 kg 🩷- 35+0
    🩺29.08.25 - 3070🩷 37+4
    🩺12.09.25 - 3280🩷 39+4

    23.09.2025 🩷 jestesmy juz razem.

    age.png
  • bellA Autorytet
    Postów: 1120 2001

    Wysłany: 3 marca 2025, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amandi_ wrote:
    To ja już.

    Ciąg niefortunnych zdarzeń.
    Poronienie zatrzymane w 8 tygodniu, brak czynności serca. A człowiek się prenatalnych obawiał 😐

    Trzymam mocno kciuki za resztę.
    A że tak zapytam.. ( nie chcesz to nie odpowiadaj )
    Czulas sie jakos dziwnie .. badz inaczej , jakby nie w ciazy czy cos ? Co by mogło wskazywać na to?😔

    Jeszcze raz mocno tule💓

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    35👱‍♀️ 37🧔‍♂️

    06.01 ⏸️ 😍
    🩺17.01.25 - jest Pęcherzyk 🤞
    🩺07.02.25 - mamy 💓🥹 2cm Małego czlowieka.
    🩺14.02.25. - 3cm naszego Bejbiczątka🥰 rosnę !
    🩺07.03.25 - Prenatalne 13+0- , 6,8 cm Bejbiczka. prawdopodobnie dziewczynka.🩷
    🩺14.03.25 - na 100% 🩷 ,rośniemy !
    Wyniki Pappa - niskie ryzyka🤞
    🩺10.04.25 - 17+4 214g szczęścia 🥹🩷
    🩺25.04.25 -II Prenatalne - 337g zdrowej 🩷
    🩺09.05.25 - wszystko ok🩷
    🩺06.06.25 - 775g 🩷 25+4
    🩺27.06.25 - 1214g 🩷 28+4
    🩺14.07.25 - 2kg 😱 🩷31+0
    🩺11.08.25 - 2.5 kg 🩷- 35+0
    🩺29.08.25 - 3070🩷 37+4
    🩺12.09.25 - 3280🩷 39+4

    23.09.2025 🩷 jestesmy juz razem.

    age.png
  • truskawki981 Autorytet
    Postów: 597 900

    Wysłany: 3 marca 2025, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amandi_ wrote:
    To ja już.

    Ciąg niefortunnych zdarzeń.
    Poronienie zatrzymane w 8 tygodniu, brak czynności serca. A człowiek się prenatalnych obawiał 😐

    Trzymam mocno kciuki za resztę.

    Bardzo mi przykro 😞

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    03.01.2025 ⏸️
    15.09.2025 witaj na świecie 🎂
  • truskawki981 Autorytet
    Postów: 597 900

    Wysłany: 3 marca 2025, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bellA wrote:
    Ja widze ze z Truskawka mamy prenatalne w piątek. O ktorej masz godzinie ?🫣

    12:20 🙂 wcześniej jeszcze pobieranie krwi na Pappa.
    a Ty?

    03.01.2025 ⏸️
    15.09.2025 witaj na świecie 🎂
  • Szosz Autorytet
    Postów: 645 2025

    Wysłany: 3 marca 2025, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amandi_ wrote:
    To ja już.

    Ciąg niefortunnych zdarzeń.
    Poronienie zatrzymane w 8 tygodniu, brak czynności serca. A człowiek się prenatalnych obawiał 😐

    Trzymam mocno kciuki za resztę.

    Jej, tak mi przykro, że przez to przechodzisz 🙁 żadne słowa tu nie pomogą. Daj sobie czas teraz, mam nadzieję, że przyszłość przygotowuje dla Ciebie dużo dobra!

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    👩🏻 36 + 👦🏻 36 + 🧒🏻 4 + 🐶❤️ + 👶🏻 🩷 23.08.2025
  • bellA Autorytet
    Postów: 1120 2001

    Wysłany: 3 marca 2025, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    truskawki981 wrote:
    12:20 🙂 wcześniej jeszcze pobieranie krwi na Pappa.
    a Ty?
    To ja pozno. 16 :10 dopiero🫣🫣 takze pol dnia stresiku bedzie..🫣🫣🫣🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2025, 14:40

    35👱‍♀️ 37🧔‍♂️

    06.01 ⏸️ 😍
    🩺17.01.25 - jest Pęcherzyk 🤞
    🩺07.02.25 - mamy 💓🥹 2cm Małego czlowieka.
    🩺14.02.25. - 3cm naszego Bejbiczątka🥰 rosnę !
    🩺07.03.25 - Prenatalne 13+0- , 6,8 cm Bejbiczka. prawdopodobnie dziewczynka.🩷
    🩺14.03.25 - na 100% 🩷 ,rośniemy !
    Wyniki Pappa - niskie ryzyka🤞
    🩺10.04.25 - 17+4 214g szczęścia 🥹🩷
    🩺25.04.25 -II Prenatalne - 337g zdrowej 🩷
    🩺09.05.25 - wszystko ok🩷
    🩺06.06.25 - 775g 🩷 25+4
    🩺27.06.25 - 1214g 🩷 28+4
    🩺14.07.25 - 2kg 😱 🩷31+0
    🩺11.08.25 - 2.5 kg 🩷- 35+0
    🩺29.08.25 - 3070🩷 37+4
    🩺12.09.25 - 3280🩷 39+4

    23.09.2025 🩷 jestesmy juz razem.

    age.png
  • Agusia246 Autorytet
    Postów: 1620 2596

    Wysłany: 3 marca 2025, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amandi_ wrote:
    To ja już.

    Ciąg niefortunnych zdarzeń.
    Poronienie zatrzymane w 8 tygodniu, brak czynności serca. A człowiek się prenatalnych obawiał 😐

    Trzymam mocno kciuki za resztę.

    Jezu, wybacz, chciałam wcisnąć cytuj i mi się wcisnęło lubię.
    Zdecydowanie nie lubię, bardzo mi przykro, przytulam ♥️

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mischava Ekspertka
    Postów: 135 393

    Wysłany: 3 marca 2025, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo ☺️ ja juz po ;)

    6,73 cm szczęścia dzisiaj fikało w moim brzuchu 🙂 na 80% dziewczynka 🥰🩷 FHR 162, NT 1,6mm

    Lekarz po kolei tlumaczyla mi co pokazuje, sprawdzała kazdy narzad po kolei i tlumaczyla co widzi. Liczylismy wspolnie z mężem paluszki 🥰 widac bylo dosłownie wszystko, kregoslup, stopy, pęcherz i żołądek 🙂 Taka miniaturka czlowieka 😆

    USG mialam przez brzuch ale tez robila przez pochwe jak chciała coś lepiej zobaczyć.

    Krew na Pappe pobrana po badaniach 🙂 wyniki za tydzień 🙃

    Jestem soooo happy! Trzymam kciuki za resztę wizyt w tym tygodniu 🙂

    abrakadabra, Hajkonk, purplerain, Suzie, Deyansu, Engel, Azalea 🌸, Bella93, Nova37, truskawki981, promykk, Majka92, Szosz, Twilight, Abby10, PaulinaLexi, Filcek, nick nieaktualny, Agusia246, Joa.szym, bellA, Jusia 82 lubią tę wiadomość

    👧 👦 🐱 🐱
    08.2024 💔 9tc. (poronienie samoistne)

    OM 04.12.24 ⏸️ 06.01 🥰
    06.09 💕 ⭐ 3120, 52cm
    age.png
  • Mischava Ekspertka
    Postów: 135 393

    Wysłany: 3 marca 2025, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ano i termin z USG na 8.09, prosba o dopisanie 😘🙃

    👧 👦 🐱 🐱
    08.2024 💔 9tc. (poronienie samoistne)

    OM 04.12.24 ⏸️ 06.01 🥰
    06.09 💕 ⭐ 3120, 52cm
    age.png
  • purplerain Autorytet
    Postów: 1342 2914

    Wysłany: 3 marca 2025, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mischava wrote:
    Hejo ☺️ ja juz po ;)

    6,73 cm szczęścia dzisiaj fikało w moim brzuchu 🙂 na 80% dziewczynka 🥰🩷 FHR 162, NT 1,6mm

    Lekarz po kolei tlumaczyla mi co pokazuje, sprawdzała kazdy narzad po kolei i tlumaczyla co widzi. Liczylismy wspolnie z mężem paluszki 🥰 widac bylo dosłownie wszystko, kregoslup, stopy, pęcherz i żołądek 🙂 Taka miniaturka czlowieka 😆

    USG mialam przez brzuch ale tez robila przez pochwe jak chciała coś lepiej zobaczyć.

    Krew na Pappe pobrana po badaniach 🙂 wyniki za tydzień 🙃

    Jestem soooo happy! Trzymam kciuki za resztę wizyt w tym tygodniu 🙂
    Wspaniale, radość aż bije z Twojego posta <3

    Mischava lubi tę wiadomość

    👩🏼🧔🏻‍♂️🐈🐈🐈

    🏃🏼‍♀️🏋🏼‍♀️🚴🏼‍♀️✈️🌍🏝️🌊🍕🍝☕️🍦

    🫰⏸️ 16.01.2025
    🧚💫 31.01.2025
    💗🎀 19.04.2025
    🐣✨07.09.2025
  • Mischava Ekspertka
    Postów: 135 393

    Wysłany: 3 marca 2025, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mruczka wrote:
    Hejka dziewczyny!
    Czytelniczką tego wątku jestem już od kilku tygodni, ale dopiero teraz odważyłam się napisać.
    19.01 zobaczyłam ⏸️ i nie mogłam uwierzyć. To tylko dwie próby tak naprawdę i już jestem w ciąży?! 🤰🏻
    W sierpniu lekarka postawiła diagnozę PCOS, we wrześniu stwierdziła cykl bezowulacyjny, więc przewróciłam swoje życie do góry nogami.
    Zmieniłam styl życia, trening, dietę i suplementację. Jako, że jestem trenerką i psychodietetyczką byłam w stanie zrobić to samodzielnie.
    24.01 inna Pani doktor stwierdziła, że jest pęcherzyk ciążowy a po PCOS ani śladu!
    5.02 był już zarodek i ❤️
    25.02 ponad 3cm zarodka!

    Generalnie czuję się mocno zmęczona, mdłości atakują kiedy nie jem regularnie, pomimo tego że jestem na Bonjesta. Mam nadzieję że zaraz to się skończy 🥴

    Cieszę się, że mogę tutaj być i czytać Wasze historie 💞


    Hej!

    P.S. wow! Szanuje za zmianę i uregulowanie PCOS stylem zycia. Ja zrobiłam podobnie jak poroniłam- mimo, ze nie nigdy nie mialam problemow hormonalnych ani nie jestem psychodietetykiem ani trenerka to dużo czytałam i wprowadziłam zmiany w diecie/ suplementacji profilaktycznie przed ciążą

    👧 👦 🐱 🐱
    08.2024 💔 9tc. (poronienie samoistne)

    OM 04.12.24 ⏸️ 06.01 🥰
    06.09 💕 ⭐ 3120, 52cm
    age.png
  • Mischava Ekspertka
    Postów: 135 393

    Wysłany: 3 marca 2025, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amandi_ wrote:
    To ja już.

    Ciąg niefortunnych zdarzeń.
    Poronienie zatrzymane w 8 tygodniu, brak czynności serca. A człowiek się prenatalnych obawiał 😐

    Trzymam mocno kciuki za resztę.


    Ściskam Cię mocno ❤️
    Wiem co czujesz, daj sobie czas i dbaj o siebie 🙂
    Po burzy zawsze wychodzi slonce 🌈☀️

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    👧 👦 🐱 🐱
    08.2024 💔 9tc. (poronienie samoistne)

    OM 04.12.24 ⏸️ 06.01 🥰
    06.09 💕 ⭐ 3120, 52cm
    age.png
  • Azalea 🌸 Autorytet
    Postów: 1046 1866

    Wysłany: 3 marca 2025, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mischava wrote:
    Hejo ☺️ ja juz po ;)

    6,73 cm szczęścia dzisiaj fikało w moim brzuchu 🙂 na 80% dziewczynka 🥰🩷 FHR 162, NT 1,6mm

    Lekarz po kolei tlumaczyla mi co pokazuje, sprawdzała kazdy narzad po kolei i tlumaczyla co widzi. Liczylismy wspolnie z mężem paluszki 🥰 widac bylo dosłownie wszystko, kregoslup, stopy, pęcherz i żołądek 🙂 Taka miniaturka czlowieka 😆

    USG mialam przez brzuch ale tez robila przez pochwe jak chciała coś lepiej zobaczyć.

    Krew na Pappe pobrana po badaniach 🙂 wyniki za tydzień 🙃

    Jestem soooo happy! Trzymam kciuki za resztę wizyt w tym tygodniu 🙂

    Wpisać płeć na 1 stronę czy jeszcze chcesz zaczekać na potwierdzenie? 😅

    👩🏽‍❤️‍👨🏽|28|31
    👶🏽|2023|🩷
    👶🏽|2025|🩵

    age.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10853 8487

    Wysłany: 3 marca 2025, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amandi bardzo mi przykro🥺
    Trzymam kciuki, żebyś doczekała się swojego tęczowego malucha jak już będziesz gotowa🌈

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤

    Matylda 🩷 11.08.2022
    Zoya 🤎 Vincent 🩶 25.08.2025
  • Mischava Ekspertka
    Postów: 135 393

    Wysłany: 3 marca 2025, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azalea 🌸 wrote:
    Wpisać płeć na 1 stronę czy jeszcze chcesz zaczekać na potwierdzenie? 😅
    Oj tam po co czekać 🤣 najwyżej będzie:
    IMG-4467.gif

    purplerain, Suzie, Domiś91, Majka92, Szosz, Azalea 🌸, PaulinaLexi, Agusia246, Deyansu, Jusia 82 lubią tę wiadomość

    👧 👦 🐱 🐱
    08.2024 💔 9tc. (poronienie samoistne)

    OM 04.12.24 ⏸️ 06.01 🥰
    06.09 💕 ⭐ 3120, 52cm
    age.png
  • Hajkonk Autorytet
    Postów: 1223 3051

    Wysłany: 3 marca 2025, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mischava wrote:
    Oj tam po co czekać 🤣 najwyżej będzie:
    IMG-4467.gif
    Mój mąż ciągle myśli że też będzie taki suprise jak się urodzi bo doktor powiedział że te 10% zostawia sobie na poród więc nam daje 90😂😂

    @Azalea mi też możesz wpisać dziewczynkę me pierwsza stronę ☺️

    patrząc też na moje objawy i inne pierdoły jak wróżenie z obrączki czy kalendarz chiński ( wiem że to zabobon ) nie ma bata, musi już zostać dziewczyną, mamy już pierwsze ubranka i imię 😊

    Azalea 🌸, Mischava, Deyansu, Bella93 lubią tę wiadomość

    Na pamiątkę 🥹

    04.01.2025 ⏸️ 🍀
    15.01.2025 ❤️
    26.03.2025 🎀
    30.08.2025 K. 💖✨
  • promykk Autorytet
    Postów: 898 1735

    Wysłany: 3 marca 2025, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mischava wrote:
    Hejo ☺️ ja juz po ;)

    6,73 cm szczęścia dzisiaj fikało w moim brzuchu 🙂 na 80% dziewczynka 🥰🩷 FHR 162, NT 1,6mm

    Lekarz po kolei tlumaczyla mi co pokazuje, sprawdzała kazdy narzad po kolei i tlumaczyla co widzi. Liczylismy wspolnie z mężem paluszki 🥰 widac bylo dosłownie wszystko, kregoslup, stopy, pęcherz i żołądek 🙂 Taka miniaturka czlowieka 😆

    USG mialam przez brzuch ale tez robila przez pochwe jak chciała coś lepiej zobaczyć.

    Krew na Pappe pobrana po badaniach 🙂 wyniki za tydzień 🙃

    Jestem soooo happy! Trzymam kciuki za resztę wizyt w tym tygodniu 🙂
    Ooo, ekstra, mi się też przesunął termin na 08.09 i bejbik taki sam rozmiar. 😁 Gratulacje!

    U mnie nie było liczenia paluszków, nawet za dobrze ich tam nie było widać. Miałam wrażenie, że u mojego gina prywatnie to było więcej szczegółów na ekranie widać jak był połowę mniejszy bejbik. 🥴

    A jak reszta prenatalnych? Suzie, Engel? 🤞🤞

    Mischava lubi tę wiadomość

    10.2024 💔 9tc, zabieg
    30.12.24 ⏸️
    NIFTY pro niskie ryzyka 🩷👧
    04.08 2700g 🧁
    05.09 🎂🥳 3200g, 55cm, 10 pkt.

    age.png
  • Szosz Autorytet
    Postów: 645 2025

    Wysłany: 3 marca 2025, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mischava wrote:
    Hejo ☺️ ja juz po ;)

    6,73 cm szczęścia dzisiaj fikało w moim brzuchu 🙂 na 80% dziewczynka 🥰🩷 FHR 162, NT 1,6mm

    Lekarz po kolei tlumaczyla mi co pokazuje, sprawdzała kazdy narzad po kolei i tlumaczyla co widzi. Liczylismy wspolnie z mężem paluszki 🥰 widac bylo dosłownie wszystko, kregoslup, stopy, pęcherz i żołądek 🙂 Taka miniaturka czlowieka 😆

    USG mialam przez brzuch ale tez robila przez pochwe jak chciała coś lepiej zobaczyć.

    Krew na Pappe pobrana po badaniach 🙂 wyniki za tydzień 🙃

    Jestem soooo happy! Trzymam kciuki za resztę wizyt w tym tygodniu 🙂
    Cudownie, wielka radość, to i ja się cieszę 😁 Przy „surprise, motherfucker” padłam 😂😂😂 oby już nic się nie zmieniało 🥳

    Mischava, Deyansu lubią tę wiadomość

    👩🏻 36 + 👦🏻 36 + 🧒🏻 4 + 🐶❤️ + 👶🏻 🩷 23.08.2025
  • Suzie Autorytet
    Postów: 6934 13092

    Wysłany: 3 marca 2025, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    promykk wrote:
    Ooo, ekstra, mi się też przesunął termin na 08.09 i bejbik taki sam rozmiar. 😁 Gratulacje!

    U mnie nie było liczenia paluszków, nawet za dobrze ich tam nie było widać. Miałam wrażenie, że u mojego gina prywatnie to było więcej szczegółów na ekranie widać jak był połowę mniejszy bejbik. 🥴

    A jak reszta prenatalnych? Suzie, Engel? 🤞🤞

    Ja jeszcze nie byłam

    promykk lubi tę wiadomość

    👩30👨31
    👶starania od 01/2024, kwiecień-sierpień cykle bezowulacyjne, starania „na poważnie” z pomocą medyczną od 08/2024
    ✅ stabilna niedoczynność tarczycy
    ❌ PCOS, bezowulacyjne cykle
    ❌ hiperinsulinizm
    ✅ jajowody drożne
    ✅ badania nasienia

    🍀9cs, 5cs z Lamettą+Ovitrelle
    💙2025
    age.png
‹‹ 255 256 257 258 259 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ