X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023
Odpowiedz

WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023

Oceń ten wątek:
  • Nadziejka30 Autorytet
    Postów: 775 1089

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika!!! Pięknie ♥️😍jaka jesteś zgrabniutka 🤩

    nika647 lubi tę wiadomość

    1. Transfer nieudany ❌️
    2. Transfer ❄️
    01.10. córeczka 3700g 61cm💗
  • bebag Autorytet
    Postów: 1053 752

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika647 wrote:
    Dziś też mam wizytę, wczoraj mały się mało ruszal, cały dzień byłam w biegu i nie miałam chwili się położyć. Coś tam czułam niby, jakiś mały kopniak albo czkawkę, ale jakoś się tak nie skupiałam i wieczorem się polozylam to nic, minęło 40 min nic. Sprawdziłam detektorem i też było mi trudno znaleźć tętno, ale detektor miał już słaba baterie, w końcu coś złapałam, ale zanim jeszcze wymieniłam też baterie to zaczął kopać bo trochę tym brzuchem poruszałam postukalam, ale trochę stresu się najadłam. Dziś za to od rana nadrabia. Muszę chyba dziś trochę odpocząć.
    U mnie jest dokładnie tak samo, a że ostatnie dwa dni ciągle coś robiłam to i młoda była bardzo spokojna, ale wczoraj wieczorem już coś tam się trochę wierciła a dziś od rana kopie tak, że aż trudno mi się skupić na pracy :) daj znać po wizycie :)

    zosiasamosia, super to ogarnęli! No i teraz czas na zasłużony odpoczynek :) też już odliczam dni :D


    nika647 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Nadziejka30 Autorytet
    Postów: 775 1089

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiasamosia bardzo fajnie wyszlo☺️ bardzo miło że strony kolegów-extra pożegnanie z praca ♥️💟Twoje maleństwo pięknie rośnie ♥️🤗kawał dzieciaczka nosisz już pod serduchem ♥️🤗

    Nika kciuki za wizytę 🤗🤞

    Jeśli chodzi o pranie to od dłuższego czasu używam mleczka do prania lovela za sprawą mojej mamy,bo od wielu lat go używa 😄☺️

    nika647 lubi tę wiadomość

    1. Transfer nieudany ❌️
    2. Transfer ❄️
    01.10. córeczka 3700g 61cm💗
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 723

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiasamosia wrote:
    Cześć dziewczyny:) dziś był ostatni dzień mojej pracy. Było milutko i rozczulająco. Dostaliśmy dużo prezentów, cały karton pampersów z pampers, chusteczek viuszkow dla małej księżniczki, smoczki, gryzaczka żyrafę. Lampkę szumiąca i wydająca jakieś dźwięki. I dla mnie kopertę żebym kupiła coś dla siebie. Jestem też już po wizycie, wzięłam L4 i oficjalnie zaczynam odpoczynek 🥰🥰

    Mała wiercipięta w 15 minutowy badaniu zdążyła obrócić się dwa razy 🙄 i o matko. Waży już 964 gramy 😱 wyniki krwi moczu i krzywej ok. Także cieszę się i już nie mogę doczekać się następnej wizyty 28.06.

    Teraz mogę spokojnie zacząć rozmyślać nad rzeczami dla małej. No i dla siebie. Lista zakupów powoli tworzy się w mojej głowie.


    ooooo jak słodko :) Rosną nam te dzieciaczki jak szalone :D

    wczoraj tak siedziałam i gadałam sobie z mężem i jak mała się uaktywniła tak brzuch miałam gdzieś z boku i jak mąż trzymał rękę na brzuchu to czuł rękę albo nogę? mówił że takie to chude malutkie długie :D

    age.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiasamosia ale miło z ich strony 😊 1 kg to już kawał dzidziusia! 😊

    Nika trzymam kciuki za wizytę ✊✊ Ja mam jutro i już przebieram nogami, miesiąc to mega długo 🙈

    Tkpom ja też ostatnio mam parcie na owoce 😀 aż nie mogę się doczekać takich prosto z ogródka

    nika647 lubi tę wiadomość

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od tyłu osób słyszę że wspolczują 3 trymestr na wakacje, że nogi puchną i gorąco a mi tam się podoba ten pomysł 😁 W domu mamy klimatyzację wiec gorąco mi nie bedzie, a już dostaję białej gorączki na myśl o tych wszystkich cudach z grządki mojej mamy, truskawkach, malinach, młodych cukiniach 🤩, borówkach amerykańskich, winogronach, jabłkach, czereśniach, pomidorach malinowanych, kompotach do gotowania i ogórach do kiszenia 🤪🤩🤩 Wiadomo fajnie mieć też bobasa urodzonego na wiosnę bo też możesz trochę użyć z wakacji 😅 ale nie wyobrażam sobie kwitnąć w domu na ostatnie miesiące w zimie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2023, 11:16

    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1794 1023

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka1 wrote:
    Ja od tyłu osób słyszę że wspolczują 3 trymestr na wakacje, że nogi puchną i gorąco a mi tam się podoba ten pomysł 😁 W domu mamy klimatyzację wiec gorąco mi nie bedzie, a już dostaję białej gorączki na myśl o tych wszystkich cudach z grządki mojej mamy, truskawkach, malinach, młodych cukiniach 🤩, borówkach amerykańskich, winogronach, jabłkach, czereśniach, pomidorach malinowanych, kompotach do gotowania i ogórach do kiszenia 🤪🤩🤩 Wiadomo fajnie mieć też bobasa urodzonego na wiosnę bo też możesz trochę użyć z wakacji 😅 ale nie wyobrażam sobie kwitnąć w domu na ostatnie miesiące w zimie
    Ja w poprzedniej ciąży byłam w takim samym okresie i dałam radę latem, nie miałam co prawda żadnych obrzęków a w najsilniejsze upały siedziałam w domu z zaciągniętymi roletami ale to raptem kilka dni. Plusem lata w ciąży są lekkie ubrania, lekkie buty - wkładach klapki bez schylania i wychodzisz🙂 ja właśnie otworzyłam dziś sezon na sandały i jestem bardzo szczęśliwa bo że schylaniem coraz gorzej😎

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie cieszę się też z tych lekkich sukienek, kupiłam już kilka fajnych cieniutkich w których będę spokojnie mogła całe lato chodzić bo są fajne luźne. I też jestem team albo takie lekkie butki wsuwane albo sandały - kupiłam ostatnio takie na gumce w CC, takie bez zapięć i jestem zachwycona na tyle, że chyba wrócę po kolejną parę 😅

    age.png
  • Kaśik Autorytet
    Postów: 1414 3308

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju ja własnie nie wyobrażam sobie być na "końcówce" ciąży w środku zimy... Już samo ubieranie butów zaczyna być męczące a co dopiero wciskać się w kurtkę i kilka warstw...
    W mojej garderobie królują aktualnie sukienki, w końcu je wszystkie wynoszę na maxa, bo w pracy nie mogłam za bardzo zaszaleć z wystrojeniem się.

    A co do ruchów, to myślałam, że będę spokojniejsza a wcale tak nie jest... Wczoraj mały tak mało się ruszał, że po bardzo długim czasie odkopałam detektor, żeby się uspokoić... Już chyba wolę jak się wierci bez przerwy (ciekawe czy za miesiąc czy dwa też tak będę mówić ;)

    202308311770.png

    2018 - początek starań
    2020- start klinika; histerolaparoskopia
    2021 - IUI 💚 -> 💔 7tc. /2021 - IUI ❌/2021 - IUI ❌ /2021 -IUI ❌
    2021 - start procedura --> 1x 4.1.1 i 6 komórek
    2022 - transfer 💚 --> 11tc.💔 (trisomia 22)
    2022- zapładniamy pozostałe komórki --> 1x 4.1.1. --> przebadany zarodek --> transfer 🍀
    7 dpt 💚JEST DRUGA KRESKA!
    7+1 - bijące serduszko
    9+1 - 2,44cm Bobo
    13+0 - prenatalne - 6,5 cm zdrowego Bobo - Synuś 💙
    20+2 - połówkowe - 364g 💙
    29+2 - prenatalne - 1420 💙
    31.08 - 💙H . 💙 13:22, 3540g., 53cm💙
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 723

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhhhh sukienki..... mi zostało na razie w majtasach latać po domu i ogrodzie XD też chyba będę musiała poszukać czegoś na lato dla siebie.... zaopatrzyłam się już w czapeczkę z daszkiem i przestawiłam stolik w ogrodzie pod jabłonkę co by cień był ale wg nie pomyślałam o ubraniach na lato XD w sumie wolę kupić te letnie luźniejsze niż te zimowe :D


    aaaaa no i można w lato eksponować swoje krągłości :D w zimę ledwo co widać pod kożuchami a w lato piłeczki jak talala :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2023, 12:08

    age.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1053 752

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocham lato i słońce i maj i czerwiec ale przyznam że obowiązek noszenia pończoch uciskowych dzień w dzień, psuje mi trochę tę radość. Wszystkie te pończochy wyglądają jak babcine i jest w nich gorąco. No może jeden model jest troszkę lepszy na lato ale też bez szału. Jestem skazana na długie kiecki i spódnice, choć dziś taka pogoda że ubrałam ten letni model i założę krótszą sukienkę, zobaczę jak to się sprawdzi, muszę przełamać moje poczucie obciachu. No i sandały odpadają, ale tłumaczę sobie że to tylko jedno lato, przetrwam.
    Córkę urodziłam w lutym i było spoko, w sumie mam wrażenie że ta pora roku nie ma aż takiego znaczenia :)
    Owoce i warzywa też wciągam kilogramami. I zajadam się słodyczami, aż strach wejść na wagę :D No ale za 2 tygodnie wizyta więc będzie trzeba ;)

    age.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak też mi się podoba taka stylóweczka, lekka sukienka, klapki i gotowe 😅 zobaczymy jedynie jak to będzie jak będą wysokie upały.

    Dziewczyny a mam takie pytanie czy zdarza Wam się pobolewanie w dole brzucha jak na okres? Od wczoraj mi się to pojawia, do tego taki dosyć gesty śluz i się trochę zmartwiłam, jutro mam wizytę wiec chyba poczekam do niej, ale jest to trochę niepokojące :(

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Kaśik Autorytet
    Postów: 1414 3308

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LILA_33 wrote:
    .
    Dziewczyny a mam takie pytanie czy zdarza Wam się pobolewanie w dole brzucha jak na okres? Od wczoraj mi się to pojawia, do tego taki dosyć gesty śluz i się trochę zmartwiłam, jutro mam wizytę wiec chyba poczekam do niej, ale jest to trochę niepokojące :(

    Kilka razy czuła takie pobolewanie i śluz nie raz też się pojawia taki... Dobrze, że masz szybko wizytę jestem ciekawa co Ci powie lekarz - ja wizytuję dopiero we wtorek

    202308311770.png

    2018 - początek starań
    2020- start klinika; histerolaparoskopia
    2021 - IUI 💚 -> 💔 7tc. /2021 - IUI ❌/2021 - IUI ❌ /2021 -IUI ❌
    2021 - start procedura --> 1x 4.1.1 i 6 komórek
    2022 - transfer 💚 --> 11tc.💔 (trisomia 22)
    2022- zapładniamy pozostałe komórki --> 1x 4.1.1. --> przebadany zarodek --> transfer 🍀
    7 dpt 💚JEST DRUGA KRESKA!
    7+1 - bijące serduszko
    9+1 - 2,44cm Bobo
    13+0 - prenatalne - 6,5 cm zdrowego Bobo - Synuś 💙
    20+2 - połówkowe - 364g 💙
    29+2 - prenatalne - 1420 💙
    31.08 - 💙H . 💙 13:22, 3540g., 53cm💙
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 723

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takie bóle miewam jak mała jest aktywna ale nie są jakoś mocno dokuczliwe czy długie a śluzu to ja mam teraz więcej niż w dni płodne...

    age.png
  • Tkpom Autorytet
    Postów: 744 530

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe to ja na ciuchach zaoszczędzę w tej ciąży. W domu gacie i koszulka i tak ciągle leżę a tyle co do lekarza to meaem legginsy i bluzki wcześniej były takie luźniejsze więc cały czas w nie wchodzę więc wystarczy. Zaraz i tak mnie położą do szpitala więc nie ma sensu inwestować w ciążowe rzeczy.
    W eleganckie już się nie mieszczę ale i tak nigdzie nie chodzę więc luzik.
    Wczoraj podjęliśmy decyzję że musimy znalesc nianie na czas mojego pobytu w szpitalu. O ile najstarsza może sama zostać tak syn no już nie i musi mieć opiekę. Powiem szczerze że przeglądam ogłoszenia to ceny powalają. Od 12 lipca mój brat się zaoferował że zajmie się dziećmi przez tydzień bo bierze urlop żeby ze swoją córką być. Ale to i tak trzeba kogoś ogarnąć na resztę czasu bo nie wiadomo jak mnie długo nie będzie. Też nie wiem ile będą mnie trzymać po porodzie ile mały będzie w szpitalu a jak ja wyjdę to i tak z mlekiem muszę jeździć więc też opieka będzie potrzebna. A mąż ma tylko 2 tygodnie urlopu. A też chcemy z dziećmi gdzieś pojechać w sierpniu na parę dni żeby skorzystały z wakacji chociaż troszkę. Powiem Wam że inaczej mieliśmy zaplanowane wszystko i się plany posypały jak domek z kart.

    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1794 1023

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie: wyniki, krzywa super, szyjka bez zmian 32mm. Mały już głowa w dół, ale tak trochę na skos i tyłem więc żadnej fajnej foty nie mam. Szanse na to coraz mniejsze. Ale najważniejsze że szyjka trzyma. Mały złapany na chwilę bokiem ziewał jak stary i kopał się pięta po jajkach🙈

    Muszka1, LILA_33, zosiasamosia, bebag, Nadziejka30 lubią tę wiadomość

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • Tkpom Autorytet
    Postów: 744 530

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też zawsze odwrócony plecami do nas a już byłam prywatnie na usg 4d i mam zdjęcie dupy. No także zapłaciłam 360zl za pośladki 🤣🤣🤣

    nika647, zosiasamosia, Muszka1, LILA_33, Nadziejka30 lubią tę wiadomość

    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1794 1023

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tkpom wrote:
    Mój też zawsze odwrócony plecami do nas a już byłam prywatnie na usg 4d i mam zdjęcie dupy. No także zapłaciłam 360zl za pośladki 🤣🤣🤣
    Tkpom - ty już masz 3 trymestr! Kiedy masz USG?
    Ja mam za dwa tygodnie

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra, jest już wątek mam styczniowych 2024... a wydaje mi się dziewczyny jakbym styczen był pare dni temu, jakbym dopiero wczoraj zakładała nasz wątek pełna obaw i strachów bo to było przed 1 USG, chyba 5 tydzień 🤯 tymczasem w czerwcu będziemy zaczynać 3 trymestr 🤔🤔 raz dwa i będę aktualizować pierwszą stronkę z porodami 😅🤣

    nika647, Nadziejka30, Umka lubią tę wiadomość

    age.png
‹‹ 212 213 214 215 216 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ