X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023
Odpowiedz

WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023

Oceń ten wątek:
  • Tkpom Autorytet
    Postów: 744 530

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po badaniach ale dzisiaj była wredna piguła mam taką siną rękę że aż wstyd.

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 956 730

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to mi dzisiaj super krew pobrali :P nawet się z gościem śmiałam że go małolata w internetach obsmarowała że jest łysym gburskim chamem co krwi pobrać nie umie XD a gość 16 lat w tym siedzi :D

    age.png
  • Tkpom Autorytet
    Postów: 744 530

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta co dzisiaj była piguła to na dzień dobry już mnie opierdoliła że w bluzie jestem. Potem że nie kazała mi usiąść jeszcze a na koniec tak minwrabala igłę jak powiedziałam że mogę zemdleć ze aż syknęłam tak bolało. Pierwszy raz się spotkałam z taką babą. Brr dobrze ze to ostatnie pobranie w tej przychodni już teraz już szpital będzie mnie badać

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 956 730

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh nie lubię takich co robią to za karę jakąś.... facet jej nie dał i się mści....

    age.png
  • Nadziejka30 Autorytet
    Postów: 776 1089

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tkpom wrote:
    Ta co dzisiaj była piguła to na dzień dobry już mnie opierdoliła że w bluzie jestem. Potem że nie kazała mi usiąść jeszcze a na koniec tak minwrabala igłę jak powiedziałam że mogę zemdleć ze aż syknęłam tak bolało. Pierwszy raz się spotkałam z taką babą. Brr dobrze ze to ostatnie pobranie w tej przychodni już teraz już szpital będzie mnie badać
    Jam mnie wnerwiają tacy ludzie...rozumiem,że mogła mieć gorszy dzień,ale trochę profesjonalizmu trzeba zachować,a nie znęcać się nad innymi....
    Mam nadzueje,że nie przejęłaś się babsztylem 😘😘

    1. Transfer nieudany ❌️
    2. Transfer ❄️
    01.10. córeczka 3700g 61cm💗
  • Tkpom Autorytet
    Postów: 744 530

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziejka30 wrote:
    Jam mnie wnerwiają tacy ludzie...rozumiem,że mogła mieć gorszy dzień,ale trochę profesjonalizmu trzeba zachować,a nie znęcać się nad innymi....
    Mam nadzueje,że nie przejęłaś się babsztylem 😘😘
    Nie mnie to raczej nie ruszają takie baby ale już wiem że do niej nigdy nie pójdę ani moje dzieci tym bardziej. Wolę iść zapłacić wtedy do brussa. Dobrze że to na mnie trafiło bo jakby na ktire z dzieci to wtedy bym ją rozniosła

    age.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1688 wrote:
    U nas wszystko w porządku mały rośnie , na połówkowych wszystko super. Imię jeszcze nie wybrane niestety nie ma zgodności każdy by chciał żeby inaczej się nazywał 😂 za to moja mama poważnie zachorowała niestety nowotwór płuc i nie miałam zbytnia ani czasu ani głowy do wchodzenia na forum. Także jak bym zadała jakieś pytanie które już było to wybaczcie nie jestem poprostu na bierząco😘 to wyglada ze dopadła mnie jeszcze cukrzyca ciążowa 😔

    Przykro mi z powodu choroby mamy :( mam nadzieję i trzymam kciuki żeby dobrze zniosła chemię i jak najszybciej wyzdrowiała. Wiem jak to ciężkie bo moja mama chorowała na nowotwór kilka lat temu :(

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tkpom wrote:
    Po badaniach ale dzisiaj była wredna piguła mam taką siną rękę że aż wstyd.


    Jej współczuję, takie sa najgorsze .. ja wczoraj byłam na badaniach, na szczęście Pani delikatna, nawet śladu nie mam 🙏

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie wszystko dobrze, malutka rośnie, cały kilogram szczęścia ❤ co do tych bóli lekarz powiedział że czasem mogą się takie zdarzać ale jak będą się powtarzać częściej to mam przyjść na wizytę, ale z szyjka wszystko ok.

    Mała akrobatka wywinęła dziś obie nogi nad głowę i nie chciała się pokazać 🙈 co za uparciuch.

    Jedynie co to nie umiem podnieść tego żelaza , co wyniki to gorsze hemoglobina, hematokryt, erytrocyty wszystko spada, mimo żelaza na recepte :(

    nika647, bebag, zosiasamosia lubią tę wiadomość

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja tez dziś po wizycie mały rośnie jak na drożdżach wszystko super ale niestety skierowanie do diabetologa wizyta za dwa tygodnie a ja nie wiem co do tego czasu jeść 🤔

    nika647 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1801 1026

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LILA_33 wrote:
    Ja po wizycie wszystko dobrze, malutka rośnie, cały kilogram szczęścia ❤ co do tych bóli lekarz powiedział że czasem mogą się takie zdarzać ale jak będą się powtarzać częściej to mam przyjść na wizytę, ale z szyjka wszystko ok.

    Mała akrobatka wywinęła dziś obie nogi nad głowę i nie chciała się pokazać 🙈 co za uparciuch.

    Jedynie co to nie umiem podnieść tego żelaza , co wyniki to gorsze hemoglobina, hematokryt, erytrocyty wszystko spada, mimo żelaza na recepte :(

    A nie zwiększył Ci lekarz dawki żelaza? Lykasz Wit C? Bo podnosi wchłanianie. I powinno się unikać źródeł wapnia przy suplementacji żelaza bo to może utrudniać wchłanianie. Buraki działają krwiotwórczo, możesz pić sok, zakwas z buraków. Amarantus i karob są też super źródłami żelaza. Robiłam synowi takie kulki z amarantusa ekspandowanego i karobu w formie syropu

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1801 1026

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1688 wrote:
    Hej ja tez dziś po wizycie mały rośnie jak na drożdżach wszystko super ale niestety skierowanie do diabetologa wizyta za dwa tygodnie a ja nie wiem co do tego czasu jeść 🤔
    Nie wprowadzalabym jakiejś radykalnej zmiany diety przed wizytą u diabetologa bo może zlecić jakieś dodatkowe badania. Jedz zdrowo, unikaj słodyczy i ogranicz węglowodany proste, ale bez przesady. Lekarz napewno da Ci odpowiednie zalecenia. Super że z maluchem wszystko dobrze ❤️

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • bebag Autorytet
    Postów: 1055 752

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LILA_33 wrote:
    Jedynie co to nie umiem podnieść tego żelaza , co wyniki to gorsze hemoglobina, hematokryt, erytrocyty wszystko spada, mimo żelaza na recepte :(
    A jakie żelazo bierzesz i w jakiej dawce? Ja biorę 2x dziennie tardyferon fol - też u mnie szału nie ma, raczej stoi w miejscu niż rośnie niestety, ale przynajmniej jest w normie, tzn ostatnio było. W pierwszej ciąży miałam podobnie, dopiero po połogu mi odbiły wyniki.
    To czego bardzo pilnuję to odstępu między kawą i żelazem (co najmniej 2h) i biorę około pól godziny po posiłku. Włączyłam do diety więcej czerwonego mięsa (wcześniej bardzo unikałam) bo najlepszym źródłem jest jednak niestety mięso. Tak jak pisze nika, popijam woda z cytryną bo tez gdzieś czytałam ze wit C poprawia wchłanianie, tak jak i kwas foliowy.

    Karola, też bym drastycznie nie zmieniła diety, ale na pewno odstawiłabym slodycze.

    Tkpom, różni ludzie się trafiają niestety. Ja jak idę na pobranie z młodą to zawsze upewniam się czy będzie pielęgniarka która ogarnie dziecięce pobieranie, u mnie w przychodni na szczęście informują o tym dość rzetelnie :)

    Do mnie zaczyna docierać że muszę zacząć ogarniac wyprawkę, bo póki co nie mam nic :O ale mamy tak małe, zagracone mieszkanie, że średnio mi się chce za to zabierać. Czeka nas przeprowadzka za jakieś pół roku, no może troszke więcej, ale chyba jednak dodatkowych gratów w obecnym mieszkaniu nie uniknę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2023, 16:13

    age.png
  • Jeffcia Autorytet
    Postów: 310 287

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez przezylam dzis badania i krzywa po raz drugi, na szczescie wynik wyglada dobrze: 85,106, 85. Za to tak mnie dzis spojenie lonowe zabolalo ze az sie zmartwilam, mam nadzieje ze to tak jednorazowo.

    Niedoczynność tarczycy od 2014r.
    Pierwsza ciąża-listopad 2018 - puste jajo
    3cs
    16.09.19 - pozytywny test:)
    Maksymilian 👶 28.05.2020
    Pozytywny test II 13.01.2023
    preg.png[/
  • Tkpom Autorytet
    Postów: 744 530

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie mówcie o przeprowadzkach bo my jesteśmy w trakcie a że ja leżę plackiem to stoi to w miejscu. A za dwa lata znowu nas czeka armagedon no chcemy zacząć wkoncu się budować. Ziemia stoi ale rozważamy sprzedaż i kupno innej bo już mi się nie podoba tam gdzie mamy. Za daleko wszędzie jest nie wiem co nas skusiło żeby ją kupić chyba chwila jakiejś euforii. No głupia ja jednym słowem.

    age.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika647 wrote:
    A nie zwiększył Ci lekarz dawki żelaza? Lykasz Wit C? Bo podnosi wchłanianie. I powinno się unikać źródeł wapnia przy suplementacji żelaza bo to może utrudniać wchłanianie. Buraki działają krwiotwórczo, możesz pić sok, zakwas z buraków. Amarantus i karob są też super źródłami żelaza. Robiłam synowi takie kulki z amarantusa ekspandowanego i karobu w formie syropu

    Tak tak, łykałam z witaminą C, takie też miałam zalecenia.

    Bebag ja też staram się pilnować odstępów od produktów które zaburzają wchłanianie. Teraz miałam feroplex 2razy dziennie ale zmienił mi na Sorbifer durules też narazie 2 dziennie i dodatkowo dostałam większą dawkę kwasu foliowego jeszcze

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1801 1026

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też zaczyna się ten czas kiedy powinnam wrzucić jakieś dodatkowe żelazo, na razie mam hemoglobinę w normie, bo 12,4 ale schodzi stopniowo w dół z 15.4. w poprzednich ciążach tak mi właśnie spadało poniżej normy w tym 7 miesiącu.

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • Tkpom Autorytet
    Postów: 744 530

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze ze piszecie muszę zwrócić uwagę przy odbiorze wyników chociaż moje to same strzałki zawsze są nawet jak w ciąży nie jestem

    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie moja pani ginekolog dała mi glukometr kazała pilnować diety i zapisywać pomiary godzinę po posiłku i z tym iść do diabetologa. Za to rozmawiałam z koleżanka która chodziła do tej samej diabetolog i dostała opieprz od niej ze nie zaczęła się pilnować tylko sobie czekała 🤔poczytałam sobie co jest dozwolone i będę próbować co mi podnosi ten cukier a co nie. Za to mały ma już 1,13kg wychodzi na tydzień starszy

    preg.png
  • Tkpom Autorytet
    Postów: 744 530

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze sprawdzałam wyniki na necie i nie podobaja mi się wyszły mi erytrocyty w moczu. W krwi też podwyższone różne parametry i już się stresuje tymi erytrocytami w moczu. A wizyta dopiero we wtorek

    age.png
‹‹ 214 215 216 217 218 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ