X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Zaciążone z grupy Ruby z OF
Odpowiedz

Zaciążone z grupy Ruby z OF

Oceń ten wątek:
  • Ejrene Autorytet
    Postów: 1540 2018

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do tycia w ciąży to moja siostra z synem przytyła 10kg a w drugiej ciąży z córą 22- niezła różnica nie? :)

    atdc15nmjt4tk663.png
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooooch jak dobrze po tej stronie znajome twarze zobaczyć ;) Dostałam cynk od Kjopa3 <3

    a więc termin porodu na 13.05 wg usg, wg om 17.05
    Ponoć pozamykane wszystko na 4 spusty i jestem kandydatką na przenoszenie :P Więc tak połowe maja mam nadzieję obstawiam ;)

    Co do tycia- ja poprostu się zorientowałam pewnego dnia, że ważę 17 kilo więcej :P Ale nic nie zrobię już, powalczę po porodzie :)

    Bratek, katiuszaa, Paryzetka83 lubią tę wiadomość

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta Ty już na finiszu :-) super :-)

    Marietta lubi tę wiadomość

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ejrene Autorytet
    Postów: 1540 2018

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta wrote:
    Ooooch jak dobrze po tej stronie znajome twarze zobaczyć ;) Dostałam cynk od Kjopa3 <3

    a więc termin porodu na 13.05 wg usg, wg om 17.05
    Ponoć pozamykane wszystko na 4 spusty i jestem kandydatką na przenoszenie :P Więc tak połowe maja mam nadzieję obstawiam ;)

    Co do tycia- ja poprostu się zorientowałam pewnego dnia, że ważę 17 kilo więcej :P Ale nic nie zrobię już, powalczę po porodzie :)

    Jakie imię wybraliście ? :)

    atdc15nmjt4tk663.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeeeeee ale super zeK jesteście ;-)Kochane dopisze was ale teraz na tel. Jestem i to koszmar na tym coś robić ;-)

    Tak w pierwszej prawie 20kg chyba dokładnie 18 i z podobna waga startowała więc przypuszczam że będzie podobnie. Mdłości mnie nie męczą więc apetyt tez dopisuje :-P

    Marietta wszystko już do porodu gotowe?
    Rodzisz z M ? I imię wybrane?

  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z mężem rodzimy, chociaż on się zapiera, że na samo "wylezienie" malucha wyjdzie z sali, żeby nie pamiętać widoku :P pępowiny nie przetnie, ale sama chyba bym tego nie zrobiła, więc wybaczone ma z góry ;)

    U mnie też apetyt, zero mdłości od początku ciąży, ani razu nie wymiotowałam= ekstra kilosy na wadze ;) a teściowa jak ta pierdoła łaziła za mną i bojcyła mi nad głową "łohohoh zacznie się rzyganie", bo ona rzygała więc ja też bedę :P głupia :P

    Ejrene- Imię pierwotnie miało być Wojtuś, ale gdzieś ciągle przewija się Kamil, Łukasz i Tomasz, zobaczymy na kogo nam będzie wyglądal jak się urodzi ;)

    Ruby- wszystko mamy już w gotowości, łącznie z łożeczkiem ;) Torba spakowana, czekamy tylko aż bohater całej tej imprezy postanowi się wyprowadzić z brzucha ;)

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co do porodu z mężem to maja teściowa pracuje w szpitalu. Mówiła, że czasem faceci wychodzą z porodówki i mówią "Po co ja tam byłem, wszystko widziałem.Jak ja mam teraz z nią sypiać." Lepiej nie zmuszać żeby był przy porodzie. Marietta mój przy porodzie nie był. Na chwilę przyszedł i poszedł. Też mówiłam, że może ze mną być i wyjść na koniec ale nie dał rady ;-). Mi przez pierwsze 4-5h strasznie się nudziło, później się rozkręciło trochę.

    Marietta, MamaTuśka lubią tę wiadomość

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kjopa3 wrote:
    Dziewczyny co do porodu z mężem to maja teściowa pracuje w szpitalu. Mówiła, że czasem faceci wychodzą z porodówki i mówią "Po co ja tam byłem, wszystko widziałem.Jak ja mam teraz z nią sypiać." Lepiej nie zmuszać żeby był przy porodzie. Marietta mój przy porodzie nie był. Na chwilę przyszedł i poszedł. Też mówiłam, że może ze mną być i wyjść na koniec ale nie dał rady ;-). Mi przez pierwsze 4-5h strasznie się nudziło, później się rozkręciło trochę.

    Jezu chciałabym żeby przy porodzie mi się nudziło :D
    Też nie chciałabym żeby mój mąż widział stricte sam poród w sensie wyjścia dziecka na świat, zależy mi na jego towarzystwie głównie w trakcie skurczy rozwierających, żeby ulżył mi samym towarzystwem swoim ;) chyba że jego towarzystwo bardziej mnie będzoe drażnić, to się okaże ;)
    Ale zmusić nie zmuszę, co więcej, nawet nie będę prosić :)

    Kjopa3 lubi tę wiadomość

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też rodzilismy razem,szybko poszło,maz przecial pepowine :-) ja mialam oczy caly czas zamknięte :-) otworzylam dopiero jak polozyli mi małą na brzuch :-)

    Mnie coś zaczyna brać suchy kaszel. Zrobilam syrop z cebuli,mam nadzieję że przejdzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2016, 12:27

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta ale to dlatego, że ja nie miałam skurczy. Odeszły mi wody o 14 o 17 dopiero byłam w docelowym szpitalu i podali mi oksytocynę. Rozwarcie było, skurcze się pojawiały nie regularne. Dopiero ok 24 miałam takie mocniejsze i wzięłam znieczulenie w kręgosłup i o 2 urodziłam. Na początku musiałam leżeć pod KTG jakieś 2h i poprosiłam o mój telefon pielęgniarkę to sobie dzwoniłam do siostry, że się nudzę :-P. Potem mogłam iść pod prysznic z kroplówką i łazić sobie. Jeszcze co do porodu z mężem to uwielbiam czytać historie jak mężowie wspierają w czasie porodu. Ci o których pisałam to zdarzają się raczej baaardzo rzadko ;-)

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my też rodziliśmy razem, ale m nie widział tych miejsc :P tzn przecinał pępowinę ale wszystko było sprytnie zasłonięte ;) stał mi za głową więc nie widział tego co mogło by go przerazić ;) Mówił, że przecinanie pępowiny uczucie niesamowite ;)
    Ale drugie raczej nie bo chcę mieć cięcie :) nie są to moje widzi misie tylko mam ku temu swoje powody ;)

    Marietta to klasyczne polskie imiona i bardzo dobrze ;) ja to byłam od czerwca spakowana a rodziłam w sierpniu grubo po terminie:D

    Kas oszczędzaj się kochana, spróbuj wyleżeć i może chwilowo zwiększ dawkę D? mi powiedział, że mam dalej brać te 6000 przy tej pogodzie zwłaszcza. Zapytałam czy aby na pewno nie za duża dawka to mówił, że nie spokojnie brać, wczoraj mówiłam, że chyba wezmę 4000 ale to dopiero jak słońce wyjdzie , na razie przy tej pogodzie zostawie te 6000.

    Wiolka ty tez wybrałaś ładne imię :) w sumie to tobie też szybko zleci do porodu :)
    wszystko kupione dla dzieciątka już?

    Kjopa bo ja mam tylko w przyjaciółkach Wiolkę , Lunkę i Jaśminową i tylko do nich wysłałam także fajnie,że wysłałaś też do innych :)

    Wiola90 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co ile miałyście robione USG? bo za 2 tyg mam kolejną wizytę i się zastanawiam czy będzie jeszcze dla pewności podgląd czy raczej nie robią tak często?
    W pierwszej ciąży chodziłam na NFZ więc liczyłam się z tym że USG będzie rzadko, ale prywatnie to może częściej?

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę co 2tyg.,mialam usg w 6tc i 8tc. Teraz będzie w 10tc no i genetyczne ok.12tc. Potem chyba co 4tyg. W poprzedniej ciąży też chodzilam na nfz i w całej ciąży mialam tylko 3usg!!!! Teraz nie do pomyślenia.

    Ruby wit.d biorę teraz 2000j,zamiennie z 1000j. Mam nadzieję że nie rozwinie się coś gorszego:/

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szalone! Całe Wy!!!!!!!
    Doba jeszcze nie minęła, a tu już 3 strony!!!! :P

    U nas termin na 16.09 :)

    Co do supli - od początku chciałam, co pochwaliła moja lekarka, wspomagać się DHA, vit.D itd. - wybrałam Omegamed Optima Forte :)
    Teraz przerzuciłam się na Prenatal Duo - wychodzi taniej i troszkę składowo bardziej chyba jednak pasuje :)


    Odnośnie porodu - eeeeeee, ja bym Męża koniecznie chciała - ale wydaje mi się, że On nie musi zapamiętać widoku TAMTEGO. Przecież ja nie chcę, by M, był od strony krocza :P Jak będzie od głowy, to wiele tam nie zobaczy :) Bo też bym nie chciała, by widział te syfy ;)

    Boję się bez Niego....


    A USG - to norma, że są 3 wg wytycznych. Jeśli się rozwija dobrze, uważa się, że nie potrzeba więcej. Jak się chce więcej, robi się prywatnie ;)

    U nas początkowo było częściej (wiecie - czekanie na serce, dostępność wizyt), teraz rzadziej. Ostatnie profesjonalne (nie mówię o przyłożeniu sondy u siebie w pracy ;) ) miałam tzw. genetyczne - a następne będzie "połówkowe" :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2016, 13:45

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jak tu pięknie!

    zgłaszam reklamacje! nie ma mnie na liście oczekujących :(

  • Ejrene Autorytet
    Postów: 1540 2018

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby ja na początku miałam często wizyty przez krwiaka bo chodzę na NFZ ale dwa razy byłam wtedy u prywatnego, na genetycznych i połówkowych później też u prywatnego i za każdym razem miałam USG. Wszystko zależy od lekarza, niektóre licówki chodzą prywatnie i im lekarz nie robi co wizytę a ja chodzę na NFZ i lekarz mi co wizytę robi, nawet jak na początku miałam odstęp 2 tygodni między wizytami bo z wynikami szłam. Wiadomo że te USG nie trwa nie wiadomo ile ale co trzeba sprawdzić czyli szyjkę i małego mierzy czy przybiera na wadze.

    atdc15nmjt4tk663.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luccecita wrote:
    O jak tu pięknie!

    zgłaszam reklamacje! nie ma mnie na liście oczekujących :(
    o ja nie dobra, już się poprawiłam ;)

    Bratku jak to my, nie próżnujemy ;)

    Ejrene czyli jednak dużo zależy od lekarza...ciekawe jak u mnie będzie.

    A ja wróciłam z zakupów, się nadźwigałam trochę ale nie chciało mi się po 10 razy do auta chodzić:P
    Zaraz się zabieram za obiad bo moi po basenie przyjadą głodni jak wilki pewnie ;)

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się jeszcze przypomnialo że mam miesniaka 2cm:/ niby miał nie zagrazac,oby.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 wrote:
    Mi się jeszcze przypomnialo że mam miesniaka 2cm:/ niby miał nie zagrazac,oby.
    Kas moja cysta ma 4cmx 4cm doktor mówił, żeby się nie stresować, ale jak pytałam o współżycie to powiedział że niby można, aale hmmm żeby nie pękło...zostawiam decyzję tobie...m stwierdził, że nie będzie ryzykował już tyle przeszliśmy i tyle wytrzymaliśmy to jeszcze poczekamy ale mi się już śni seks :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2016, 17:41

    Bratek lubi tę wiadomość

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby ale Ty masz cyste na jajniku? Bo ja mam miesniaka na zewnątrz macicy. Współżycie mam przez gin zabronione w Itr.:/

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ