Forum W oczekiwaniu na owulację Brak owulacji -PCOS
Odpowiedz

Brak owulacji -PCOS

Oceń ten wątek:
  • codziennoscnieplodnosci Przyjaciółka

Wysłany: 28 maja 2020, 22:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly_e wrote:
    Dziewczyny.... a czy w 8 dc pecherzyk 15 mm to nie jest nic niepokojacego? Cykle mam 28-30 dniowe...

A co ma być niepokojącego? To raczej dominujący 😉

𝘎𝘯𝘪𝘦𝘸𝘬𝘰 (✝ 16𝘵𝘤) 𝘕𝘢𝘥𝘻𝘪𝘦𝘫𝘢 (✝ 7𝘵𝘤)
    6 𝘭𝘢𝘵 𝘸𝘢𝘭𝘤𝘻𝘺𝘮𝘺 𝘻 𝘯𝘪𝘦𝘱ł𝘰𝘥𝘯𝘰ś𝘤𝘪ą, 𝘤𝘩𝘰𝘳𝘰𝘣𝘺 𝘦𝘯𝘥𝘰𝘬𝘳𝘺𝘯𝘯𝘦 𝘪 𝘨𝘦𝘯𝘦𝘵𝘺𝘤𝘻𝘯𝘦 𝘴𝘬𝘶𝘵𝘦𝘤𝘻𝘯𝘪𝘦 𝘯𝘢𝘮 𝘵𝘰 𝘶𝘵𝘳𝘶𝘥𝘯𝘪𝘢𝘫ą

𝘔𝘰𝘵𝘺𝘭𝘬𝘶, 𝘤𝘻𝘦𝘬𝘢𝘮𝘺 🙏🦋🌈

Wysłany: 28 maja 2020, 22:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    Hej :) tak, wszystkie te co w stopce...
    Prolaktyna niby w normie, ale właśnie w górnej granicy, dlatego biorę Castagnus

Nie zauważyłam wcześniej, wyniki są raczej OK żeby wykluczyć pcos najlepiej zrobic jeszcze amh i SHBG. Ale moim zdaniem możesz być spokojna 😉

Natka95 lubi tę wiadomość

6 𝘭𝘢𝘵 𝘸𝘢𝘭𝘤𝘻𝘺𝘮𝘺 𝘻 𝘯𝘪𝘦𝘱ł𝘰𝘥𝘯𝘰ś𝘤𝘪ą, 𝘤𝘩𝘰𝘳𝘰𝘣𝘺 𝘦𝘯𝘥𝘰𝘬𝘳𝘺𝘯𝘯𝘦 𝘪 𝘨𝘦𝘯𝘦𝘵𝘺𝘤𝘻𝘯𝘦 𝘴𝘬𝘶𝘵𝘦𝘤𝘻𝘯𝘪𝘦 𝘯𝘢𝘮 𝘵𝘰 𝘶𝘵𝘳𝘶𝘥𝘯𝘪𝘢𝘫ą

𝘔𝘰𝘵𝘺𝘭𝘬𝘶, 𝘤𝘻𝘦𝘬𝘢𝘮𝘺 🙏🦋🌈
  • Lilly_e Przyjaciółka

Wysłany: 29 maja 2020, 06:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    codziennoscnieplodnosci wrote:
    A co ma być niepokojącego? To raczej dominujący 😉

Myslalam ze jak na ten dc to za duzy....

Wysłany: 29 maja 2020, 06:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly_e wrote:
    Myslalam ze jak na ten dc to za duzy....

To sprawa indywidualna. U każdej inaczej dojrzewają pecherzyki. U mnie np dopiero w okolicy 16-17 dnia ma 15mm a moja przyjaciółka w 12 dniu jest już po owulacji.

𝘔𝘰𝘵𝘺𝘭𝘬𝘶, 𝘤𝘻𝘦𝘬𝘢𝘮𝘺 🙏🦋🌈
  • Lilly_e Przyjaciółka

Wysłany: 29 maja 2020, 08:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwariowac mozna dziewuchy. :-)
    Czlowiek bardzo pragnie malego czlowieka i wariuje....ale co sie dziwic jak 2 lata nie przynosza pozytywnego skutku....milego dnia:*

• LELA Debiutantka

Wysłany: 29 maja 2020, 11:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny podepnę się pod temat z prośbą o pomoc :)

Miałam w tym cyklu monitorowaną owulację i w 17dc pęcherzyk miał 20 mm więc gin powiedziała, że niedługo powinien pęknąć. Aby to potwierdzić w 20 dc poszłam do położnej na USG i okazało się, że pęcherzyk jest, tylko że MNIEJSZY!
    Położna stwierdziła, że nie pękł i pewnie się wchłania, a gin dziś zadzwoniła i powiedziała, że to bardzo nietypowe i do końca nie wie, ale być może pękł w jakiś dziwny sposób i dlatego tak wygląda ...
    Jak myślicie, która z opcji jest bardziej prawdopodobna? Miałyście kiedyś podobną sytuację?

PCOS
    ŻPN i morfologia 0%
    Ponad rok starań
    Ona: 29 lat On: 36 lat
  • Lolita Autorytet

Wysłany: 29 maja 2020, 12:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    LELA wrote:
    Cześć dziewczyny podepnę się pod temat z prośbą o pomoc :)

Miałam w tym cyklu monitorowaną owulację i w 17dc pęcherzyk miał 20 mm więc gin powiedziała, że niedługo powinien pęknąć. Aby to potwierdzić w 20 dc poszłam do położnej na USG i okazało się, że pęcherzyk jest, tylko że MNIEJSZY!
    Położna stwierdziła, że nie pękł i pewnie się wchłania, a gin dziś zadzwoniła i powiedziała, że to bardzo nietypowe i do końca nie wie, ale być może pękł w jakiś dziwny sposób i dlatego tak wygląda ...
    Jak myślicie, która z opcji jest bardziej prawdopodobna? Miałyście kiedyś podobną sytuację?

Ja miałam sytuację, że dwóch lekarzy na monitoringu potwierdziło cykl bezowulacyjny i wykluczyło ewentualną przyszłą owulację, a 7 dni później zaszłam w ciążę :) Tak więc wszystko jest możliwe.

LELA lubi tę wiadomość

11.2019 cb
    29.05.2020 - 11 dpo (4cs) ⏸ 🍀
    06.02.2021 ❤️ Kuba

• mariposa89 Znajoma

Wysłany: 2 czerwca 2020, 11:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

Chcialam sie was poradzic - do tej pory nie mialam problemow z owulacja mimo ze obrazowo mam podejrzewane ale niestwierdzone pcos. Zawsze w okolicach owulacji czuje charakterystyczne klucie, w kilku cyklach mierzylam temperature lub progesteron, mam tez zawsze od dnia owulacji bol piersi az do miesiaczki wiec raczej owuuluje regularnie. W zeszlym cyklu mialam ciaze biochemiczna, w poprzedni czwartek bylam na usg pecherzyk dominujacy 14mm i gin powiedziala ze do 3 dni powinnam dostac owulacje (co idealnie wpisywalo sie w moje wyliczenia). Natomiast mamy juz wtorek a ja zadnych objawow owu, temp niska, sluzu plodnego tez za bardzo nie widac. I teraz nie wiem...myslicie ze jest jeszcze szansa w tym cyklu na owulacje czy sprawa stracona?

• LELA Debiutantka

Wysłany: 2 czerwca 2020, 21:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mariposa89 wrote:
    Hej Dziewczyny,

Chcialam sie was poradzic - do tej pory nie mialam problemow z owulacja mimo ze obrazowo mam podejrzewane ale niestwierdzone pcos. Zawsze w okolicach owulacji czuje charakterystyczne klucie, w kilku cyklach mierzylam temperature lub progesteron, mam tez zawsze od dnia owulacji bol piersi az do miesiaczki wiec raczej owuuluje regularnie. W zeszlym cyklu mialam ciaze biochemiczna, w poprzedni czwartek bylam na usg pecherzyk dominujacy 14mm i gin powiedziala ze do 3 dni powinnam dostac owulacje (co idealnie wpisywalo sie w moje wyliczenia). Natomiast mamy juz wtorek a ja zadnych objawow owu, temp niska, sluzu plodnego tez za bardzo nie widac. I teraz nie wiem...myslicie ze jest jeszcze szansa w tym cyklu na owulacje czy sprawa stracona?
    Owulacja może się trochę przesunąć z różnych przyczyn 😊 wzrost pęcherzyka też może być raz szybszy a raz wolniejszy także przytulajcie się cały czas 😁

mariposa89 lubi tę wiadomość

PCOS
    ŻPN i morfologia 0%
    Ponad rok starań
    Ona: 29 lat On: 36 lat
  • MałaMi24 Autorytet

Wysłany: 17 czerwca 2020, 00:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaziaa wrote:
    Ja też pokładam nadzieję w tych ziołach.
    W moim przypadku szczególnym objawem (supermegabasilonym po odstawieniu antyków, którymi wyciszałam się kilka lat) były obrzydle wielkie pryszcze na plecach, karku szyi i dekolcie. Podwyższony DHEA-SO4.
    Po pierwszym cyklu z ziołami całe te dziadostwo szlag trafił! Nie ma, czysto!
    I podobnie jak Ciebie - mnie karmią duphastonem, stąd nie jestem w stanie stwierdzić, czy ziolka również przywróciły owulke. W tym cyklu nie biorę na ślepo dupka w sztywno przydzielonym dniu (standard 16-25 bez monitoringu).
    Mam nadzieję że stanie się jak u Ciebie, ziółka przywrócą owulke i dopiero jak ja wykryje zacznę go przyjmować.
    kibicuje Wam wszystkim dziewczyny a Tobie MalaMi życzę szczesliwego rozwiązania i proszę o trzymanie kciuków za mnie żeby w moim przypadku też zadziałało ❤️
    Trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki ❤️
    W szczeskiwym cyklu miałam również dużo śluzu aż mąż mówił że się ślizgał że tak gładko to jeszcze nigdy nie było 😂🙊🙊
    Kiedyś też nie wierzyłam że kiedykolwiek uda mi się zajść w ciążę a teraz jestem w 22 tygodniu i nadal szczerze mówiąc nie wierzę że się udało ☺️ ale stres nigdy nie mija teraz często martwię się o dzidzie ze względu na wirusa i żeby był zdrowy i urodził się w terminie ❤️

PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤

oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • Eulalia Znajoma

Wysłany: 29 czerwca 2020, 15:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kontroluj sobie dni płodne to pomaga, ja mam taki zwykły tester ale ciotce pomógł komputer owulacyjny, który sprawdzał jajeczkowanie min. na podstawie lh

‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego