X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Niepekajace pecherzyki
Odpowiedz

Niepekajace pecherzyki

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ma ktoras z was problem z niepekajacymi pecherzykami, ktore zamienialy sie w cysty na jajnikach? Jak to u was zdiagnozowano? Jakie leki dostalyscie? No i przede wszystkim czy to pomoglo?

  • nicelady Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 18 kwietnia 2014, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam taki problem. Ginka zauważyła torbiel robiąc mi USG. Zleciła mi badania krwi (marker CA 125). Jeśli wyjdzie w normie, a torbiel nie wygląda groźnie to dostaniesz tabletki antykoncepcyjne (jeśli nigdy ich nie zażywałaś, ginekolog powinien też zlecić dodatkowe badania krwi dotyczące np. krzepliwości). Jeśli nie pomogą, a torbiel się nie zmniejszy to prawdopodobnie skierują Cię na laparoskopię.

    Niestety problem torbieli lubi wracać. Nawet jeśli wyleczysz tę jedną, którą masz, nie jest powiedziane, że za miesiąc nie pojawi się następna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2014, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej...ja mam torbiel krwotoczną utrzymuje się już drugi cykl - torbiel powstała po hiperstymulacji clo - dostałam progesteron - kolejne usg 23 kwietnia...
    badań krwi nie zlecono...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam taki problem, ze od blisko roku, kiedy sie badam u lekarza, okazuje sie ze mam cyste. Raz na jednym, raz na drugim jajniku. Podejrzewam, ze moje jajeczka nie pekaja i nie dochodzi wogole do owulacji. W tym cyklu bralam orgametril. Teraz mam zrobic badania poziomu hormonow i za tydzien do lekarza. Chcialabym tym razem nie zobaczyc cysty...

  • nicelady Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, że zbadano Ci hormony. Przypuszczam, że dzięki temu wiele się wyjaśni. U mnie problemem była za wysoka prolaktyna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej...po usg...torbiel się wchłonęła (jej wielkość to 4x3,5 - takiej wielkości była)...czyli dwa cykle i na dzień dzisiejszy czysto:-)

    sury_cat lubi tę wiadomość

  • lemurek Ekspertka
    Postów: 244 113

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też miałam torbiel krwotoczną ale się wchłonęła a teraz miałam pierwszy raz podany pregnyl, bo podejrzenie, że mi te moje pęcherzyki same nie pękają

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym cyklu ani cysty, ani owulacji :-/ chyba ze jeszcze nadejdzie ale to juz 19 dzien cyklu. Tez nie moge sie doczekac pregnylu ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Ja też mam nie pękające pęcherzyki i to na obu jajnikach korale dosłownie :) cykle bez owulacyjne

    w tamtym mieś obserwowałam wszystko temp, śluz szyjkę . szło dobrze nawet program mi wyznaczył owulacje ale jej nie było . w poniedziałek idę na Laparoskopie na przekuwanie tych moich korali

    6865b8b0a68b7b6a2e462a9098da6f01.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta99 ja tez po laparoskopii. Trzy miesiace. Efektow wiekszych nie widze. Czytalam ze trzy miesiace po laparo daja najwieksze mozliwosci zajscia w ciaze.

  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dostałam lek na zbicie prolaktyny w związku z niepękniętym pecherzykiem.. mam nadzieje, że pomoże i że to nie jest trwały problem..

    f2wlcbxmqludqper.png
  • Żanka Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.Ja też zmagam się z niepękającymi pęcherzykami. Lekarz skierował mnie na badania w szpitalu. Pokłuli mnie zdrowo przez te 3 dni.Po odebraniu wyników zauważyłam,że mam baardzo wysoką prolaktynę.Ciekawe co on z tym zrobi.Wcześniejsza gin dała mi bromergon bez żadnych badań.Byłam po nich strasznie śpiąca,mdliło mnie i w ogóle ciężko było.Jednak fektów był brak.Obecny stwierdził problemy z pękaniem i ciekawe co powie na te wyniki,bo aż się boję.

  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daj znac !

    f2wlcbxmqludqper.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2014, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 13:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2014, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z moich doświadczeń z tabletkami wynika, że lepsza jest kuracja 3 miesięczna jeżeli chodzi o torbiele, gdyż jest wówczas czas, aby uspokoić nieco jajniki.

    A teraz z innej beczki. Mam pytanie do dziewczyn, które zmagają się z niepękającymi pęcherzykami. Jakie macie miesiączki? Moja jest niestety bardzo skąpa, ale nie wiem czy to przez to, czy może przez leki:/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 13:03

    AgnieszkaH lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yh to jest straszne gdy się widzi teką miesiączkę miesiąc w miesiąc. Ja już pół roku biorę leki i dalej bez zmian. Ileż można czekać. Czy te jajniki kiedyś ruszą? Może miał ktoś podobnie? Po jakich lekach i po jakim czasie się zmieniło?

  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 29 lipca 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam ten problem, pęchęrzyki nie pękają jednka nie tworzą się torbiele do moemntu kiedy miałam podany pregnyl były 2 pęcherzyki pękły z jednego doszło do zapłodnienia z drugiego zrobił się torbiel. Niestety ciąża nie zakończyła się sukcesem. Ciekawa jestem jak to wygląda po poronieniu czy pęcherzyk będzie pękał sam.

    Nona lubi tę wiadomość

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 13:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na usg przed leczeniem bylo widac male torbiele z niepękniętych pęcherzyków wraz z przerośniętym kolejnym pęcherzykiem dominującym. Teraz jestem dwa miesiące po odstawieniu syndi35 stale biorę dexamethason i bromergon. Lekarz stwierdził ze pęcherzyki powinny pękać a jak narazie wykres spoko ovufriend widzi owu ale okresu jak na lekarstwo pkamienia i pewnie kolejne torbiele

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ