X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację owulacja a śluz ...
Odpowiedz

owulacja a śluz ...

Oceń ten wątek:
 • anabelka Debiutantka
  Postów: 15 2

  Wysłany: 2 maja 2013, 06:08

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  jadzia wrote:
  witam, mój ginekolog liczył mi owulację 14 dni wstecz od przewidywanej @, to teraz tylko musisz czekać i mieć nadzieję że plemniki dały radę :)

  no to kiepska metoda bo nie każda kobieta ma fazę lutealną 14 dniową są osoby z 9,10,11,12,13,14,15,16 więc jeśli ktoś współżyje w niby w owulację 14dc to może być po fakcie albo za wcześnie...
  Najlepiej by było gdyby kobiety miały regularne cykle i by przez kilka cykli mierzyły temperaturę to by się dowiedziały jaką mają fazę lutealną i kiedy współżyć.
  No ja niestety przy nieregularnych cyklach muszę się sugerować temperaturą,śluzem i szyjką


  AnetaK oznaczać może jedno -dni płodne
  śluz płodny to rozciągliwy i wodnisty

  Jeszcze do tematu głównego
  Ja mam płodny śluz,podczas którego szyjka się otwiera,mięknie i unosi (czasami bez owulacji) więc do tego mierzę temperaturę,kiedyś miałam monitoring 2 razy i temperatura skacze u mnie po owulacji,więc najpierw szyjka się zmienia,potem skok (w dniu poprzedzającym jest ostatni dzień śluzu płodnego) w pierwszej dobie po skoku śluz jest lepki,szyjka zamyka się i twardnieje

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2013, 06:13

  Matylda36 lubi tę wiadomość

 • Matylda36 Autorytet
  Postów: 1305 1654

  Wysłany: 4 maja 2013, 13:55

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  anabelka ma rację. Wszystkie te rzeczy określające naszą płodność, owulację i najlepszą czas na zajście w ciążę w trakcie cyklu są bardzo umowne. Każda z nas jest inna i każda ma troszeczkę inne "objawy", nie zawsze idealnie pasujące do opisu książkowego.

  Na moim przykładzie: w pierwszą ciążę zaszłam w drugim cyklu, w drugą za pierwszym razem. W obu przypadkach nie mierzyłam temperatury, nie liczyłam dokładnie dni płodnych, nie sprawdzałam śluzu, szyjki, mieliśmy ochotę to się kochaliśmy, nie mieliśmy, to sobie odpuszczaliśmy :-)

  Teraz, przy obserwacji siebie, uzupełnianiu wykresu i całej tej wiedzy potrzebnej do próby wyznaczenia dnia owulacji, od miesięcy nie mogę zajść w ciążę, a wszystko z nami jest w porządku.

  Wczoraj miałam 9 dzień cyklu, piękny rozciągliwy śluz i podwyższoną tempkę, a wg wszelkich obliczeń i długości moich cykli owulację powinnam mieć za niecały tydzień :-)

  Nie miałabym nic przeciwko gdyby owulacja wystąpiła wcześniej i udałoby nam się zostać rodzicami, ale mimo wczorajszych objawów, wg kalendarzyka :-) nadal czekam na owulację i nadal będziemy się przytulać, aby nie przegapić właściwego momentu.

  Mama najcudowniejszych skarbów :-)
 • zozol Autorytet
  Postów: 1380 1236

  Wysłany: 9 maja 2013, 16:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tuż przed owulacją temp. spada a po owu wzrasta.

  qm4p206.png

  Nasz największy skarb
  https://www.maluchy.pl/li-68536.png


 • m_d_f Autorytet
  Postów: 1772 767

  Wysłany: 10 maja 2013, 06:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Przyjmuje się, że do owulacji najczęściej dochodzi dzień przed skokiem temperatury, ale nie jest to wcale reguła, bo może ona wystąpić 3 dni przed i 3 dni po skoku temperatury. Dlatego nie da się określić dokładnie dnia owulacji poprzez prowadzenie wykresu, tylko pewien czasowy przedział.

  dojrzała lubi tę wiadomość

  Starania o drugie dziecko

  HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
  Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
  Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

  Hormony w normie
  LH:FSH poniżej 0,6 (?)
  AMH w normie (2,39 ng/ml)
  TSH w normie

  Diagnoza:
  Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
  Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

  Leczenie:
  Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
  Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
  Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
  Zamrożony 3AB
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 10 maja 2013, 08:34

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  I tu się zgodzę z mdf :) mi ovufriend, owulkę na podstawie temperatury wyznaczyło w 18dc, 20dc miałam wizytę u gina, który był zachwycony pęcherzykiem i powiedział, że będzie albo jeszcze tego samego dnia, albo następnego. Także owulka wystąpiła u mnie 20-21dc, stawiam 21dc, a więc 3dni po tej wyznaczonej przez ovu.. :)

 • Matylda36 Autorytet
  Postów: 1305 1654

  Wysłany: 10 maja 2013, 11:44

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  U mnie akurat było zgodnie z wytycznymi ovufriend - możecie zobaczyć to na moim bieżącym wykresie, ale zdaję sobie sprawę, że nie zawsze tak jest, raz ovufriend nie wyznaczyło mi owulacji,a wiem od gina, że była. Dlatego można sugerować się ovufriend, ale nie traktować jak amen w pacierzu:-)

  Saramago lubi tę wiadomość

  Mama najcudowniejszych skarbów :-)
 • Ania_84 Autorytet
  Postów: 39244 31313

  Wysłany: 27 sierpnia 2013, 17:38

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć dziewczyny ..

  Mam nietypowe troche pytanko.
  Dziś zauważyłam u siebie 2 razy wystąpienie coś w stylu czopu sluzowego, ( było go dosc sporo, biały, gesty, lekko rozciagający się ...raz zauważyłam go na papierze a drugi raz podczas robienia testu owulacyjnego kiedy to złapłam mocz w pojemnik... czy to jest normalne przed owulacją,)
  Dodam że jestem w 12 dc - a jutro na wszelki wypadk lekarz kazał powtórzyć test ciążowy ponieważ moja @ była dość dziwna i w potencjalnym 8dc na usg wyszło ze albo wczesna ciąza albo niezłuszczone endomtrium.

  Pozdrawiam

  Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
  1 podejście (31.12.15) - cb
  2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
  74dii09kx3vbi21s.png
  Novum Wawa
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 9 października 2013, 08:28

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  dziewczyny mam problem. w środku, podczas badania szyjki czuję że jest śluz, tzn znikome ilości ale potrafię wyciągnąć kawałek rozciągliwego śluzu. albo jest tam mokro, czuć palcem. a jak dochodzi do zbliżenia to mąż nie może we mnie wejść.. tzn że mam śluz czy nie??

 • magda35 Debiutantka
  Postów: 14 2

  Wysłany: 9 października 2013, 08:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja mam tak samo.W środku mokro a na zewnątrz sucho.Co to może oznaczać?

  cesska, werni lubią tę wiadomość

  magda
 • Veri Autorytet
  Postów: 470 443

  Wysłany: 9 października 2013, 10:54

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  m_d_f wrote:
  Przyjmuje się, że do owulacji najczęściej dochodzi dzień przed skokiem temperatury, ale nie jest to wcale reguła, bo może ona wystąpić 3 dni przed i 3 dni po skoku temperatury. Dlatego nie da się określić dokładnie dnia owulacji poprzez prowadzenie wykresu, tylko pewien czasowy przedział.

  To mnie zaskoczyłaś! Myślałam, że jak szyjka, śluz i temp wskazują na owu, to musiało do niej dojść właśnie wtedy. Dzień przed skokiem temperatury..

  qb3cg7rfwkxw9axa.png
 • m_d_f Autorytet
  Postów: 1772 767

  Wysłany: 9 października 2013, 11:59

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Z tych trzech to tylko szyjka, teoretycznie mogłaby wskazywać na owulację. Na zasadzie, że jak jest otwarta, no to musi być owulacja. Ale co jak otwarta jest przed 2-3 dni, a u niektórych dziewczyn nawet dłużej? Albo szyjka jest tylko średniootwarta? Już nie mówiąc, że oprócz otwartości dochodzi jeszcze jej wysokość i miękkości. A do tego trzeba wziąć poprawkę na błędy w interpretacji badania szyjki... Tutaj jest to bardzo prosto i jasno opisane:

  "1. Owulacja (jajeczkowanie), czyli uwolnienie komórki jajowej z pęcherzyka w jajniku, jest najważniejszym i podstawowym wydarzeniem w cyklu miesiączkowym (oczywiście poza poczęciem dziecka!).

  2. Niestety, jedynie obserwacje bezpośrednie (np. poprzez badania USG) pozwalają ustalić dokładny termin jajeczkowania w konkretnym cyklu.

  3. Pozostałe badania prowadzone w ramach metod NPR (pomiar temperatury, obserwacja śluzu i szyjki oraz ewentualnie inne poboczne obserwacje typu „ból jajników”) pozwalają tylko w sposób pośredni powiedzieć coś o zaistnieniu owulacji.

  4. Owa „pośredniość” wynika z pomiarów (obserwacji) dokonywanych na wielkościach, które nie są bezpośrednio wywołane lub same nie wywołują owulacji. Są tylko jakąś odpowiedzią organizmu na inne wcześniejsze zmiany.

  5. Relacje między zmianami tych wskaźników płodności a owulacją zostały ustalone na podstawie badań statystycznych, a więc z określoną niedokładnością.

  6. A więc ten sam charakterystyczny rodzaj zmiany objawu (np. skok lub pik/szczyt) wiązany w jakiś sposób z owulacją w różnych cyklach i u różnych kobiet może być w różny sposób przesunięty względem rzeczywistego momentu zaistnienia (zajścia) owulacji.
  Ewentualne powiązanie innych wskaźników z danymi z USG jest ważne tylko dla konkretnego cyklu. W innym cyklu korelacje mogą być nieco inne! Pozostaje więc statystyka obarczona określoną niepewnością.

  7. Dlatego wymagana jest pewnego rodzaju umowa merytoryczna i terminologiczna, by można było interpretować obserwowane objawy.

  8. Dlatego nie należy używać terminu „owulacja” jako równoważnego wspomnianym zmianom. Należy pamiętać, że rzeczywista owulacja może być w innym terminie niż wskazany przez charakterystyczne zmiany we wskaźnikach.

  9. Nie należy więc mówić, że „szukam owulacji na wykresie”, „owulacja była tego a tego dnia”.

  10. Dlatego metody NPR nie poszukują i nie wyznaczają dnia owulacji!!

  11. Metody NPR wyznaczają okres płodny w cyklu miesiączkowym, co jest wystarczające zarówno dla poczęcia dziecka (należy współżyć w tym okresie), jak i odłożenia poczęcia (należy wstrzymać się od współżycia w okresie płodnym).

  12. W organizmie kobiety schemat zachodzących zmian jest następujący:
  (a) dojrzały pęcherzyk jajnikowy przed pęknięciem rozpoczyna wydzielanie progesteronu (a więc jeszcze przed owulacją)
  (b) sygnał o wytwarzaniu progesteronu odbierany jest przez ośrodek termoregulacji w mózgu.
  (c) odpowiedzią tego ośrodka jest wzrost podstawowej temperatury ciała. W zależności od „czułości” ośrodka na poziom progesteronu (reaguje na niższy lub wyższy poziom hormonu), ten sygnał (i wynikający z niego wzrost temperatury, zwany w metodach NPR „skokiem temperatury”) działa przed, podczas lub po owulacji. Stąd obserwuje się owulację w okresie od trzech dni przed skokiem (dla dużej „czułości” na hormony) do trzech dni po skoku temperatury (gdy wyczuwane jest dopiero wysokie stężenie hormonu).

  13. Nieuzasadnione jest więc utożsamienie dnia skoku temperatury (lub dnia poprzedzającego skok) z dniem owulacji. Wprawdzie niektórzy nauczyciele NPR, dla uproszczenia, zakładają, że owulacja następuje w dniu skoku temperatury, ale jest to tylko umowa!

  14. Umowa dotyczy też początku fazy lutealnej czyli progesteronowej. Dla wygody zakłada się, że rozpoczyna się ona w dniu skoku temperatury (choć może to być już po owulacji; wówczas zapewne faza jest krótsza; lub przed owulacją i wtedy faza jest nominalne dłuższa).

  15. Podobnie niepewna jest sytuacja z wynikami testów owulacyjnych. Testy te wykrywają określony poziom hormonu LH. Pozytywna reakcja testu nie oznacza jeszcze, że w danym cyklu odbędzie się owulacja; muszą być spełnione jeszcze inne warunki."

  źródło: http://forum.28dni.pl/discussion/151

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2013, 12:03

  Veri, dojrzała, tulipanna lubią tę wiadomość

  Starania o drugie dziecko

  HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
  Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
  Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

  Hormony w normie
  LH:FSH poniżej 0,6 (?)
  AMH w normie (2,39 ng/ml)
  TSH w normie

  Diagnoza:
  Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
  Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

  Leczenie:
  Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
  Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
  Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
  Zamrożony 3AB
 • natasza82 Autorytet
  Postów: 1252 1158

  Wysłany: 11 listopada 2013, 10:48

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  czyli wychodzi na to, że śluz płodny może się pojawić już tydzień przed owulacją? ja właśnie w tym cyklu jakoś za szybko mam taki śluz...atesty owulacyjne są negatywne

  iv09hdgenu0skffm.png
 • Unlike Autorytet
  Postów: 587 358

  Wysłany: 11 listopada 2013, 14:50

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  A u mnie jakoś dziwnie, śluz pojawił się w ndz. do wtorku był w znikomych ilościach, potem w czwartek nagle zmienił barwę na biały (więc założyłam, że to już druga faza), ale jajniki dopiero zaczęły boleć, a śluzu jest dużo i jest przeźroczysto-biały, szklisty, lepki.

  Edit: po wizycie u gina zagadka rozwiązana - to tylko grzybica :/

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2013, 16:16

  48f411ed51.png
 • Saramago Autorytet
  Postów: 2928 4012

  Wysłany: 12 listopada 2013, 09:18

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  natasza82 wrote:
  czyli wychodzi na to, że śluz płodny może się pojawić już tydzień przed owulacją? ja właśnie w tym cyklu jakoś za szybko mam taki śluz...atesty owulacyjne są negatywne


  Ja taki śluz w tym cyklu już zaobserwowałam w 8dc.

  LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
  usunięty jajowód z wodniakiem
  Ciężka oligozoospermia
  ****************************7 lat walki.
  5 zarodków bardzo dobrej jakości.
  Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
  1 podana blastka
  Mamy dwie kreski <3
  CUDA się zdarzają :)
 • kookana1987 Autorytet
  Postów: 305 339

  Wysłany: 12 listopada 2013, 14:54

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  maximka84 wrote:
  Jak w temacie kochane - jak macie - czy sluz płodny = owulacja w tym samym czasie, czy śluz poprzedza owulację ...


  u mnie sluz wystepuje juz 2 dni przed owulacja i utrzymule sie do 2 (lub czasami 3 po owulacji).

  dzisiaj mam slizg i temp spadla wiec jutro bedzie ovu :) do dziela! >D

  (20/10/2013)- naturalnie 6 tyg. [*]
  (21/02/2014)(09/05/2014)(11/01/2015)- inseminacje
  (28/09/2015) - punkcja-brak komórek jajowych
  (18/03/2016) - punkcja (2 blastki 2BB)
  (23/03/2016)(25/05/2016) - transfery :(
  (13/03/2017) - punkcja (6 zarodków 1 klasy)
  (16/03/2017) - transfer 2 zarodkow
 • natasza82 Autorytet
  Postów: 1252 1158

  Wysłany: 12 listopada 2013, 18:44

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  hm, mi właśnie też spadła i tescik pozytywny, do boju!!!:)

  Saramago lubi tę wiadomość

  iv09hdgenu0skffm.png
 • Magdzialenka Autorytet
  Postów: 369 240

  Wysłany: 13 listopada 2013, 08:57

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Owulacja miałam trzy dni temu (potwierdzona na monitoringu), a płodny sluz pojawił się wczoraj, dzisiaj już nic. Anomalia jakas???

  ukdywn15f5oepb6t.png
 • martyna1989 Ekspertka
  Postów: 207 84

  Wysłany: 14 listopada 2013, 15:04

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Czy skok temperatury może wystąpić dwa, trzy dni po owulacji dopiero? Dziś mam 17dc, ovufriend nie wyznaczył owulki a śluz płodny juz mi się skończył i szyjka zaczyna schodzic w schodzić stad moje domniemanie ze owi juz było... Tempka skoczyła dopiero dziś...

  magdarela lubi tę wiadomość

  relgh371oy0mp19n.png
 • martyna1989 Ekspertka
  Postów: 207 84

  Wysłany: 14 listopada 2013, 15:04

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Czy skok temperatury może wystąpić dwa, trzy dni po owulacji dopiero? Dziś mam 17dc, ovufriend nie wyznaczył owulki a śluz płodny juz mi się skończył i szyjka zaczyna schodzic w schodzić stad moje domniemanie ze owi juz było... Tempka skoczyła dopiero dziś...

  relgh371oy0mp19n.png
 • Unlike Autorytet
  Postów: 587 358

  Wysłany: 14 listopada 2013, 15:44

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Martyna1989: Skok temperatury może nastąpić 3 dni przed, w trakcie, jak i 3 dni po owulacji.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2013, 15:45

  48f411ed51.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ