X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację owulacja a śluz ...
Odpowiedz

owulacja a śluz ...

Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 15 listopada 2013, 13:58

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  m_d_f wrote:
  Z tych trzech to tylko szyjka, teoretycznie mogłaby wskazywać na owulację. Na zasadzie, że jak jest otwarta, no to musi być owulacja. Ale co jak otwarta jest przed 2-3 dni, a u niektórych dziewczyn nawet dłużej? Albo szyjka jest tylko średniootwarta? Już nie mówiąc, że oprócz otwartości dochodzi jeszcze jej wysokość i miękkości. A do tego trzeba wziąć poprawkę na błędy w interpretacji badania szyjki... Tutaj jest to bardzo prosto i jasno opisane:

  "1. Owulacja (jajeczkowanie), czyli uwolnienie komórki jajowej z pęcherzyka w jajniku, jest najważniejszym i podstawowym wydarzeniem w cyklu miesiączkowym (oczywiście poza poczęciem dziecka!).

  2. Niestety, jedynie obserwacje bezpośrednie (np. poprzez badania USG) pozwalają ustalić dokładny termin jajeczkowania w konkretnym cyklu.

  3. Pozostałe badania prowadzone w ramach metod NPR (pomiar temperatury, obserwacja śluzu i szyjki oraz ewentualnie inne poboczne obserwacje typu „ból jajników”) pozwalają tylko w sposób pośredni powiedzieć coś o zaistnieniu owulacji.

  4. Owa „pośredniość” wynika z pomiarów (obserwacji) dokonywanych na wielkościach, które nie są bezpośrednio wywołane lub same nie wywołują owulacji. Są tylko jakąś odpowiedzią organizmu na inne wcześniejsze zmiany.

  5. Relacje między zmianami tych wskaźników płodności a owulacją zostały ustalone na podstawie badań statystycznych, a więc z określoną niedokładnością.

  6. A więc ten sam charakterystyczny rodzaj zmiany objawu (np. skok lub pik/szczyt) wiązany w jakiś sposób z owulacją w różnych cyklach i u różnych kobiet może być w różny sposób przesunięty względem rzeczywistego momentu zaistnienia (zajścia) owulacji.
  Ewentualne powiązanie innych wskaźników z danymi z USG jest ważne tylko dla konkretnego cyklu. W innym cyklu korelacje mogą być nieco inne! Pozostaje więc statystyka obarczona określoną niepewnością.

  7. Dlatego wymagana jest pewnego rodzaju umowa merytoryczna i terminologiczna, by można było interpretować obserwowane objawy.

  8. Dlatego nie należy używać terminu „owulacja” jako równoważnego wspomnianym zmianom. Należy pamiętać, że rzeczywista owulacja może być w innym terminie niż wskazany przez charakterystyczne zmiany we wskaźnikach.

  9. Nie należy więc mówić, że „szukam owulacji na wykresie”, „owulacja była tego a tego dnia”.

  10. Dlatego metody NPR nie poszukują i nie wyznaczają dnia owulacji!!

  11. Metody NPR wyznaczają okres płodny w cyklu miesiączkowym, co jest wystarczające zarówno dla poczęcia dziecka (należy współżyć w tym okresie), jak i odłożenia poczęcia (należy wstrzymać się od współżycia w okresie płodnym).

  12. W organizmie kobiety schemat zachodzących zmian jest następujący:
  (a) dojrzały pęcherzyk jajnikowy przed pęknięciem rozpoczyna wydzielanie progesteronu (a więc jeszcze przed owulacją)
  (b) sygnał o wytwarzaniu progesteronu odbierany jest przez ośrodek termoregulacji w mózgu.
  (c) odpowiedzią tego ośrodka jest wzrost podstawowej temperatury ciała. W zależności od „czułości” ośrodka na poziom progesteronu (reaguje na niższy lub wyższy poziom hormonu), ten sygnał (i wynikający z niego wzrost temperatury, zwany w metodach NPR „skokiem temperatury”) działa przed, podczas lub po owulacji. Stąd obserwuje się owulację w okresie od trzech dni przed skokiem (dla dużej „czułości” na hormony) do trzech dni po skoku temperatury (gdy wyczuwane jest dopiero wysokie stężenie hormonu).

  13. Nieuzasadnione jest więc utożsamienie dnia skoku temperatury (lub dnia poprzedzającego skok) z dniem owulacji. Wprawdzie niektórzy nauczyciele NPR, dla uproszczenia, zakładają, że owulacja następuje w dniu skoku temperatury, ale jest to tylko umowa!

  14. Umowa dotyczy też początku fazy lutealnej czyli progesteronowej. Dla wygody zakłada się, że rozpoczyna się ona w dniu skoku temperatury (choć może to być już po owulacji; wówczas zapewne faza jest krótsza; lub przed owulacją i wtedy faza jest nominalne dłuższa).

  15. Podobnie niepewna jest sytuacja z wynikami testów owulacyjnych. Testy te wykrywają określony poziom hormonu LH. Pozytywna reakcja testu nie oznacza jeszcze, że w danym cyklu odbędzie się owulacja; muszą być spełnione jeszcze inne warunki."

  źródło: http://forum.28dni.pl/discussion/151
  dokładnie się z tym zgadzam, ale to b znaczyło, że nasze rozmowy i rady są mało skuteczne, ponieważ wszystko jest takie w "przybliżeniu". Czyli tylko usg? Ale jak pęcherzyk pęknie, co tracimy jajeczko z pola widzenia i znów tylko domniemania...

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 11 grudnia 2013, 11:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  .

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 16:37

 • werni Autorytet
  Postów: 10510 7856

  Wysłany: 25 sierpnia 2014, 16:27

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  magda35 wrote:
  Ja mam tak samo.W środku mokro a na zewnątrz sucho.Co to może oznaczać?

  to samo mam ostatnio tak..

  f2wlsg1849ksqu5m.png

  mhsv20mmdqfv97ge.png
  Na ovu od 07.07.2014

  Prl-maj 950
  Tsh- maj 3.04
  Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

  Nasz cud Wojtuś 😍
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 29 sierpnia 2014, 22:14

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  A u mnie z kolei jest tak, że najpierw przez parę dni mam rozciągliwy śluz, a gdy jest go najwięcej pojawia się też ból brzucha. Potem śluz znika i za dwa dni mam dopiero skok temperatury. Jednym zdaniem: pomieszanie z poplątaniem.

 • Kisieńka Ekspertka
  Postów: 230 102

  Wysłany: 19 września 2014, 18:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Agnieszka - no rzeczywiście. Może moje ziółka Ci pomogą wyregulować ten stan? Piję sobie Baby and MamaMed, zamówiłam w tym tygodniu i już przyszły to sobie parzę, to te ziółka z tego konkursu co był na OVU i zobaczymy co z tego będzie, ale myślę, ze spróbować można...raczej nie zaszkodzi :) ale działają trochę moczopędnie więc w razie co nie pić przed wyjściem :D

  5ckczlo8xuk7m6f0.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 3 października 2014, 19:05

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej wam ja się staram od marca tego roku i myślałam że nie mam wogule śluzu plodnego potem zaszłam w ciążę niestety poronilam bardzo szybko ale nie przestałam obserwować swojego organizmu.... Okazało się ze nie umiałam poprostu bo teraz już widzę każdy rodzaj śluzu :-D a i jeszcze jedno ten rozciągliwy widzę tylko raz dziennie popołudniu rano jest taki jakby wodnisty a potem takie gluty wychodzą...

 • Kisieńka Ekspertka
  Postów: 230 102

  Wysłany: 7 października 2014, 11:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Natalka - no właśnie mi te zioła z baby i mama med pomogły w obserwacji śluzu i tez to zauważyłam co Ty

  5ckczlo8xuk7m6f0.png
 • werni Autorytet
  Postów: 10510 7856

  Wysłany: 28 listopada 2014, 22:46

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny a pilyscie len mieliny?

  f2wlsg1849ksqu5m.png

  mhsv20mmdqfv97ge.png
  Na ovu od 07.07.2014

  Prl-maj 950
  Tsh- maj 3.04
  Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

  Nasz cud Wojtuś 😍
 • dancerina Ekspertka
  Postów: 195 61

  Wysłany: 28 listopada 2014, 23:03

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja mam śluz wodnisty ...

  2x1nxuun3b4lqpi4.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ