X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację owulacja a śluz ...
Odpowiedz

owulacja a śluz ...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2013, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Z tych trzech to tylko szyjka, teoretycznie mogłaby wskazywać na owulację. Na zasadzie, że jak jest otwarta, no to musi być owulacja. Ale co jak otwarta jest przed 2-3 dni, a u niektórych dziewczyn nawet dłużej? Albo szyjka jest tylko średniootwarta? Już nie mówiąc, że oprócz otwartości dochodzi jeszcze jej wysokość i miękkości. A do tego trzeba wziąć poprawkę na błędy w interpretacji badania szyjki... Tutaj jest to bardzo prosto i jasno opisane:

    "1. Owulacja (jajeczkowanie), czyli uwolnienie komórki jajowej z pęcherzyka w jajniku, jest najważniejszym i podstawowym wydarzeniem w cyklu miesiączkowym (oczywiście poza poczęciem dziecka!).

    2. Niestety, jedynie obserwacje bezpośrednie (np. poprzez badania USG) pozwalają ustalić dokładny termin jajeczkowania w konkretnym cyklu.

    3. Pozostałe badania prowadzone w ramach metod NPR (pomiar temperatury, obserwacja śluzu i szyjki oraz ewentualnie inne poboczne obserwacje typu „ból jajników”) pozwalają tylko w sposób pośredni powiedzieć coś o zaistnieniu owulacji.

    4. Owa „pośredniość” wynika z pomiarów (obserwacji) dokonywanych na wielkościach, które nie są bezpośrednio wywołane lub same nie wywołują owulacji. Są tylko jakąś odpowiedzią organizmu na inne wcześniejsze zmiany.

    5. Relacje między zmianami tych wskaźników płodności a owulacją zostały ustalone na podstawie badań statystycznych, a więc z określoną niedokładnością.

    6. A więc ten sam charakterystyczny rodzaj zmiany objawu (np. skok lub pik/szczyt) wiązany w jakiś sposób z owulacją w różnych cyklach i u różnych kobiet może być w różny sposób przesunięty względem rzeczywistego momentu zaistnienia (zajścia) owulacji.
    Ewentualne powiązanie innych wskaźników z danymi z USG jest ważne tylko dla konkretnego cyklu. W innym cyklu korelacje mogą być nieco inne! Pozostaje więc statystyka obarczona określoną niepewnością.

    7. Dlatego wymagana jest pewnego rodzaju umowa merytoryczna i terminologiczna, by można było interpretować obserwowane objawy.

    8. Dlatego nie należy używać terminu „owulacja” jako równoważnego wspomnianym zmianom. Należy pamiętać, że rzeczywista owulacja może być w innym terminie niż wskazany przez charakterystyczne zmiany we wskaźnikach.

    9. Nie należy więc mówić, że „szukam owulacji na wykresie”, „owulacja była tego a tego dnia”.

    10. Dlatego metody NPR nie poszukują i nie wyznaczają dnia owulacji!!

    11. Metody NPR wyznaczają okres płodny w cyklu miesiączkowym, co jest wystarczające zarówno dla poczęcia dziecka (należy współżyć w tym okresie), jak i odłożenia poczęcia (należy wstrzymać się od współżycia w okresie płodnym).

    12. W organizmie kobiety schemat zachodzących zmian jest następujący:
    (a) dojrzały pęcherzyk jajnikowy przed pęknięciem rozpoczyna wydzielanie progesteronu (a więc jeszcze przed owulacją)
    (b) sygnał o wytwarzaniu progesteronu odbierany jest przez ośrodek termoregulacji w mózgu.
    (c) odpowiedzią tego ośrodka jest wzrost podstawowej temperatury ciała. W zależności od „czułości” ośrodka na poziom progesteronu (reaguje na niższy lub wyższy poziom hormonu), ten sygnał (i wynikający z niego wzrost temperatury, zwany w metodach NPR „skokiem temperatury”) działa przed, podczas lub po owulacji. Stąd obserwuje się owulację w okresie od trzech dni przed skokiem (dla dużej „czułości” na hormony) do trzech dni po skoku temperatury (gdy wyczuwane jest dopiero wysokie stężenie hormonu).

    13. Nieuzasadnione jest więc utożsamienie dnia skoku temperatury (lub dnia poprzedzającego skok) z dniem owulacji. Wprawdzie niektórzy nauczyciele NPR, dla uproszczenia, zakładają, że owulacja następuje w dniu skoku temperatury, ale jest to tylko umowa!

    14. Umowa dotyczy też początku fazy lutealnej czyli progesteronowej. Dla wygody zakłada się, że rozpoczyna się ona w dniu skoku temperatury (choć może to być już po owulacji; wówczas zapewne faza jest krótsza; lub przed owulacją i wtedy faza jest nominalne dłuższa).

    15. Podobnie niepewna jest sytuacja z wynikami testów owulacyjnych. Testy te wykrywają określony poziom hormonu LH. Pozytywna reakcja testu nie oznacza jeszcze, że w danym cyklu odbędzie się owulacja; muszą być spełnione jeszcze inne warunki."

    źródło: http://forum.28dni.pl/discussion/151
    dokładnie się z tym zgadzam, ale to b znaczyło, że nasze rozmowy i rady są mało skuteczne, ponieważ wszystko jest takie w "przybliżeniu". Czyli tylko usg? Ale jak pęcherzyk pęknie, co tracimy jajeczko z pola widzenia i znów tylko domniemania...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 16:37

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda35 wrote:
    Ja mam tak samo.W środku mokro a na zewnątrz sucho.Co to może oznaczać?

    to samo mam ostatnio tak..

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie z kolei jest tak, że najpierw przez parę dni mam rozciągliwy śluz, a gdy jest go najwięcej pojawia się też ból brzucha. Potem śluz znika i za dwa dni mam dopiero skok temperatury. Jednym zdaniem: pomieszanie z poplątaniem.

  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 19 września 2014, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka - no rzeczywiście. Może moje ziółka Ci pomogą wyregulować ten stan? Piję sobie Baby and MamaMed, zamówiłam w tym tygodniu i już przyszły to sobie parzę, to te ziółka z tego konkursu co był na OVU i zobaczymy co z tego będzie, ale myślę, ze spróbować można...raczej nie zaszkodzi :) ale działają trochę moczopędnie więc w razie co nie pić przed wyjściem :D

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wam ja się staram od marca tego roku i myślałam że nie mam wogule śluzu plodnego potem zaszłam w ciążę niestety poronilam bardzo szybko ale nie przestałam obserwować swojego organizmu.... Okazało się ze nie umiałam poprostu bo teraz już widzę każdy rodzaj śluzu :-D a i jeszcze jedno ten rozciągliwy widzę tylko raz dziennie popołudniu rano jest taki jakby wodnisty a potem takie gluty wychodzą...

  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 7 października 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka - no właśnie mi te zioła z baby i mama med pomogły w obserwacji śluzu i tez to zauważyłam co Ty

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 28 listopada 2014, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a pilyscie len mieliny?

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • dancerina Ekspertka
    Postów: 195 61

    Wysłany: 28 listopada 2014, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam śluz wodnisty ...

    2x1nxuun3b4lqpi4.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ